Moped vs. čínský skútr

Diskuze o čemkoli.

Moped vs. čínský skútr

Příspěvekod _Tom_ » 02 zář 2011, 16:37

Po dnešku mě to prostě nedá. Co lidi vede ke koupi čínských skútrů? pořídí to za nemalé peníze nové v obchodním domě apod. minimální cena 15tkč. jezdí, zlobí to, nakonec forum, rady, opravy, a z každého druhého majitele vypadne dřív nebo později věta, nechci do toho moc investovat nebo mám malý rozpočet apod. To už u nás v čechách jde stranou rozum a raději se skloníme k mase a nakoupíme z číny?

kde jsou ty babety, korada, simsoni. vynechme asi stařičké pionýry i když někdy proč ne. vždyť to jede taky minimálně 40km/hod, stejně jako CN skútr, náhradní díly jsou snad všude. udělá vám to každý v garáži pokud se s tím nechcete dělat sami. a pokud je to vyladěné tak i dnes dojdete do stavu kdy to slouží a v životě jsem neslyšel, že by něco umřelo kvůli únavě materiálu nebo podobně. případně se hledali nesehnatelné díly nebo to vyšlo na dlouhý peníz.

jen jsem si musel ulevit po poslouchání dvou lidí, jeden na nějakém keewey a druhý s koradem, inovovanou babetou.

Kam to jen dojde, vždyť se málem poprali :D

co vy na to, nezamysleli jste se nad tím někdy?
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: moped vs. čínský skútr

Příspěvekod Winterwolf » 02 zář 2011, 16:59

1, simson,pionir a kdovi co jeste maji v TP vic jak 45km/h = nesmis na nich jezdit s RP sk B
2, cinskej skutr vychazi na cenu stejne jako dobre kolo
3, nemusis na tom slapat

Takhle jsem se rozhodoval ja kdyz jsi si cinana kupoval. A jeste doplnim ze jsem chtel 4 taktni skutr do 15 000,-
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: moped vs. čínský skútr

Příspěvekod satanachist » 03 zář 2011, 12:40

Přesně tak, řidičák u mnohých hraje tu nejzásadnější roli. Pak, solidního pincka nebo simála už téměř neseženeš. Nemluvě o dostupnosti dílů na simsona. a přeci jen babeta a čínský skútr je trochu rozdíl.
Mě k tomu vedla cena/účel, kladné recenze (i když to je marketingový tah), dostupnost ND a servisu, jednoduchost ovládání. Vlastně jsem jej kupoval pro syna ať se na něm vyjezdí, ale dal nějak přednost autu (jako automechanik), takže zůstal mě a jsem spokojený. Až se na něm něco vydrbe, vůbec mě to nenaštve, jelikož s tím jak slouží jsem po různých pomluvách a negativních zkušenostech s jinými čínami, absolutně spokojen.
Jinak nevím jestli znáte tyhle čínské prdítka, http://auto.idnes.cz/nove-cinske-auto-s ... _testy_fdv už se zde celkem hodně objevují a řemeslníci, co je mají si je za tu cenu a protislužbu nemohou vynachválit. Nejvíc mě vždy dostanou ty komentáře pod článkem od lidí, které s určitou věcí nemají pražádnou zkušenost a už mají jasno :shock:
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: moped vs. čínský skútr

Příspěvekod _Tom_ » 04 zář 2011, 09:51

znaám člověka co jezdil léta na babetě, naježděno přes 15tkm, pak výměna s davem za 50ccm čínu, užitná hodnota stejná, nevím co víc je lepší, a přes město rychlost stejná. spíš mě jde o to co ty lidi vede k tomu kupovat tyhle čínské stroje. cena? spolehlivost? že je to nové? nebo že to vypadá jako ital a ne jako moped za komančů,
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: moped vs. čínský skútr

Příspěvekod zabart » 04 zář 2011, 11:22

A činana opraviš tak samo jako simsona .Všecko je jen motor ktery funguje uplně stejně a ten kdo si neopravy ani kolo si neopravý ani činana.A ještě když si dneska koupiš novou součastku na simsona nebo jawu ,nebo babetu tak je to stejně činská kvalita takže to je uplně jedno.Jo doba kdy se dělali součástky u nás a poctivě jsou už dávno pryč.
Uživatelský avatar
zabart

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 390
Registrován: 10 úno 2011, 22:31
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Skútr / moto: Honda Forza
Tuning / úpravy: velké plexi

Re: moped vs. čínský skútr

Příspěvekod MrMith » 04 zář 2011, 12:15

Ahoj, mám Kymco Agility 50, tajvanská značka s 139QMB motorem. Důvod koupě byl: Moje máma v mých 15ti letech se rozhodla že si koupí skůtra na ježdění do krámu nebo k nějaké vodě v okolí chaty aby nemusela jezdit autem, skůtr vybírala podle vhledu a hlavně to byl jediný skůtr který v okoí chaty něaký podejce nabízel, posléze se i mě ježdění na skůtru zalíbilo a začel jsem se o ně více zajímat. Nakonec jsem zjistil, že za 30 000,- kolik skůtr stál by bylo lepší koupit nějakou ojetou Itálii ale už bylo pozdě.

Nyní mám skůtra v Praze s najetými skoro 10 000km bez jediné závady. Po rozšíření řidičského průkazu na motocikl do 25kW planuji koupi nějakého silnějšího skůtru Gilera, YAMAHA ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
MrMith

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 41
Registrován: 07 srp 2011, 21:28
Bydliště: Černošice
Skútr / moto: Honda FJS400, Honda NSS250 JAZZ, Kymco Agility 50

Re: moped vs. čínský skútr

Příspěvekod f15irefox » 04 zář 2011, 20:45

Tome,Tome :D :D neboj se toho :mrgreen:
Myslím si že dnes jsou i lepší číny záleží na kusu ale asi je lepší koupit si nový značkový moped než čínský skůtr.
Většina čínských skůtrů vypadá pěkně a myslím si že lákají lidi vzhledem a hlavně řidič vypadá líp na skůtru než na mopedu.
Děda Burák 400 70 000(23000) prodáno,Silver Wing 24 400(2200)
774980534 Pepa
Uživatelský avatar
f15irefox

250+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 436
Registrován: 10 dub 2010, 13:30
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS 600, Simson SR50 1990

Re: moped vs. čínský skútr

Příspěvekod wictor » 04 zář 2011, 20:59

MrMith píše:Ahoj, mám Kymco Agility 50, tajvanská značka s 139QMB motorem. Důvod koupě byl: Moje máma v mých 15ti letech se rozhodla že si koupí skůtra na ježdění do krámu nebo k nějaké vodě v okolí chaty aby nemusela jezdit autem, skůtr vybírala podle vhledu a hlavně to byl jediný skůtr který v okoí chaty něaký podejce nabízel, posléze se i mě ježdění na skůtru zalíbilo a začel jsem se o ně více zajímat. Nakonec jsem zjistil, že za 30 000,- kolik skůtr stál by bylo lepší koupit nějakou ojetou Itálii ale už bylo pozdě.

Nyní mám skůtra v Praze s najetými skoro 10 000km bez jediné závady. Po rozšíření řidičského průkazu na motocikl do 25kW planuji koupi nějakého silnějšího skůtru Gilera, YAMAHA ...


Jen bych dodal, že Kymco není považované za čínskou značku a určitě bych ho nesrovnával třeba z Glocem a jím podobným :wink:
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: moped vs. čínský skútr

Příspěvekod MrMith » 04 zář 2011, 21:27

Dobrá Dobrá, Reagoval jsem jelikož mám totožný motor, karburátor a celou WarioSkříň jako čínské skůtry a přesto jezdím bez jediného problému :-)
Uživatelský avatar
MrMith

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 41
Registrován: 07 srp 2011, 21:28
Bydliště: Černošice
Skútr / moto: Honda FJS400, Honda NSS250 JAZZ, Kymco Agility 50


Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků