Jaký skútr kolem 30 tisíc?

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

levná padesátka

Příspěvekod gucimir » 10 srp 2010, 22:38

Zdravím,
chtěl bych nějakou levnou padesátku, klidně i lehce ojetou, hlavně ne žádnou Čínu. Co by jste mi mohli doporučit?

edit: téma sloučeno! Wictor
gucimir

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 08 srp 2010, 00:27

Re: levná padesátka

Příspěvekod ScooterMarty » 10 srp 2010, 22:43

dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Re: levná padesátka

Příspěvekod gucimir » 10 srp 2010, 22:47

Dobře, tak chtěl bych něco italského nebo japonského, popřípadě Derbi v ceně maximálně do 35 tisíc. Pokud by se jednalo o něco výhodného, tak bych si klidně připlatil. Mělo by to být lehce ojetý a starý maximálně tak dva roky. Vůbec se v těch ojetinách nevyznám, tak prosím o rady zkušenější...
gucimir

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 08 srp 2010, 00:27

Re: levná padesátka

Příspěvekod ScooterMarty » 10 srp 2010, 23:08

No tak hledej na motoinzerci, na tipmoto, nebo i tady na fóru. Tohle mi trvalo 3 minuty. Ty první dva mi přijdou zajímavejší...
http://www.motoinzerce.cz/motorky/peugeot/432285-speedfight-ii-50.html
http://www.motoinzerce.cz/motorky/aprilia/437511-sr-50.html
http://www.motoinzerce.cz/motorky/yamaha/432602-jog-r-50.html
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Re: levná padesátka

Příspěvekod Kamilus » 11 srp 2010, 08:26

Ze své zkušenosti doporučuji tu Aprilili.
Včera jsem na stejné sundal restrikce a jede po rovině 73 dle GPS.
Nezklamala a vykouzlila mi na ústech velký úsměv.
Do 30-ti nejspíš seženeš 5 a více let starou šmudlu, pro opravy jako dělanou.
Kejši: Aprilia SR 50, rv.01, SR50 R, rv.10, SR 125, rv.99, PCX125 r.v.11
125ka Obrázek 150ka Obrázek
Uživatelský avatar
Kamilus

500+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 594
Registrován: 22 lis 2009, 20:09
Bydliště: Šumbark
Skútr / moto: Honda 150 PCX

Re: Jaký skůtr

Příspěvekod marty78 » 12 srp 2010, 18:54

Takže borci,nakonec jsem skončil u stroje hodně převyšujícího můj původní finanční plán ale snad se to vyplatí,je to Piaggio NRG,totožný typ jako tohle - http://www.motoinzerce.cz/motorky/piagg ... power.html
A teď teda nevím jestli nejsem mimo,téma ale jen se zeptám zrovna tady ale když už jsem začal tak to spáchám tak sorry jestli to bude mimo téma...Když dojedu tak cítím benzín jakoby z místa pod sedadlem?Když odklopím sedadlo tak nejvíc,ani ne spálejen ale jakoby čerstvej,Je to běžná věc nebo to mám raději nějak prozkopumat v servisu?Skůtr je málo používanej a zachovalej takže snad by tam nic zničenýho bejt nemělo,další věc,potřebuju ho občas pohodit za spodek,nevydá se mi normálně do sklepa tak s ním tam musím tak nějak zápasit,nemůžu urvat nějaký plasty když ho chytnu asi v půlce za bok jakoby pod sedátkem?To byl asi blbej dotaz,nedokážu to nějak líp popsat :oops: :D
A ještě něco,jakej benzín?Někdo říká že občas neškodí nalejt víceoktanovej,aspoň 98,někdo zas že to nemá využití a jinej zas že tím motor zničím,tak kde je prosím pravda?Dík zas za rady
marty78

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 13 čer 2010, 13:34

Re: Jaký skůtr

Příspěvekod vandist » 13 srp 2010, 06:46

tak do 30 tis. koupíš Peugeot V Clik--Osobně mám s ním velice dobrou zkušenost..P.S.-štastnou ruku při koupi..(:
vandist

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 15
Registrován: 14 dub 2010, 20:11

Re: Jaký skůtr

Příspěvekod drekman » 13 srp 2010, 17:49

marty78 píše:Takže borci,nakonec jsem skončil u stroje hodně převyšujícího můj původní finanční plán ale snad se to vyplatí,je to Piaggio NRG,totožný typ jako tohle - http://www.motoinzerce.cz/motorky/piagg ... power.html
A teď teda nevím jestli nejsem mimo,téma ale jen se zeptám zrovna tady ale když už jsem začal tak to spáchám tak sorry jestli to bude mimo téma...Když dojedu tak cítím benzín jakoby z místa pod sedadlem?Když odklopím sedadlo tak nejvíc,ani ne spálejen ale jakoby čerstvej,Je to běžná věc nebo to mám raději nějak prozkopumat v servisu?Skůtr je málo používanej a zachovalej takže snad by tam nic zničenýho bejt nemělo,další věc,potřebuju ho občas pohodit za spodek,nevydá se mi normálně do sklepa tak s ním tam musím tak nějak zápasit,nemůžu urvat nějaký plasty když ho chytnu asi v půlce za bok jakoby pod sedátkem?To byl asi blbej dotaz,nedokážu to nějak líp popsat :oops: :D
A ještě něco,jakej benzín?Někdo říká že občas neškodí nalejt víceoktanovej,aspoň 98,někdo zas že to nemá využití a jinej zas že tím motor zničím,tak kde je prosím pravda?Dík zas za rady



stěma prvníma dotazama nvm .. ale stim benzinem ... mam informaci (a sam to i dělam) .. že jednou za měsíc nebo dva ... nalej od Shallky 100 .. jinak normal 95 ... :)
drekman

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 22
Registrován: 21 čer 2010, 20:49
Skútr / moto: Aprilia SR 50 R Sbk

Jaký skůtr

Příspěvekod Code08 » 30 srp 2010, 17:57

Ahoj
Chci si kupovat skůtr na kterém by se jezdilo po měste a občas i delší trasy okolo 55km, někdy by se jezdilo i ve dvou ale jen na krátké vyjíždky po městě.
Chci aby to bylo trosku sviznejší vozítko, aby to aspon těch 75km/h ze sebe dostalo. A cena aby se pohybovala do 40 tisíc, takže asi něco jetého. Mám řidičák skupiny B. Sem asi hodně náročnej :D , předem díky za odpovědi.

edit: téma sloučena! Nezakládej duplicitní témata! Wictor
Code08

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 24 srp 2010, 13:20

Re: Jaký skůtr

Příspěvekod Cromo » 04 zář 2010, 02:01

Nemám sice zkušenosti, ale mám zásady. Náš Italský miláček Gillera Typhoon 50 stál 22tisíc v scootlandu v Brně a jezdí už asi 5let. Byl ojetý, dovezený z itálie přímo scootlandem. Za těch 5let jsem vyměnoval jen baterku, zadní plášť a stále dolíval tekutiny (benzín,olej), do motoru nebylo šahnuty. Věř mi, že nejezdím rekreační jízdu a po asfaltu toho moc nenajezdím. Ta stará červená mrška drží až kolikrát sám nechápu. Možná jsem už trošku vymlátil tlumič(e) a vytáhal motor (zespodu už neni to co býval), ale stále letí 90km/h (podle zabudovaného tachometru). I ve dvou lidech do dost prudkého kopce stále jede (30km/h). Každopádně kamarád koupil koprodukčního PUCHA (piaggio) Typhoon 50 za 5 tisíc od někoho z internetu a chybí mu tam polovina šroubků, po týdnu ježdění už musí čistit karbec, nestartuje mu elektrikou a není přihlášenej. Doporučuju scootland a Italské značky :wink:
Cromo

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 04 zář 2010, 00:58
Bydliště: Ježkovice
Skútr / moto: Gillera Typhoon 50
Tuning / úpravy: Nálepka DC :-D

Předchozí

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků