Honda FSJ 600 Silver Wing - souhrnné téma

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Honda FSJ 600 Silver Wing - souhrnné téma

Příspěvekod sollik » 19 bře 2018, 09:05

zbyňák píše:Pokud jezdíš hlavně sám tak určitě 400-ka stačí, ale pokud např. ve 120-ti přidáš tak se na 400-ce pomalu zrychluje, 600-ti stovka dokáže znatelně vyrazit - velmi dobré na předjíždění.

No a to je právě ono. Teď si myslím, že bych jezdil hlavně sám, max. s klukem (11 let). Ale můj sen je až budou děti větší a budou moct zůstat sami doma jezdit s drahou např. na prodloužený výkendy nebo třeba i motodovču.
Asi do výběru zahrnu i tu 400 ccm. Jsem hubenej, takže se mnou ani to 4-kylo nebude mít moc práce :lol: :lol: :lol: a když uvidím, že to drahou baví, tak vyměnit se to dá vždycky :wink:
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Honda FSJ 600 Silver Wing - souhrnné téma

Příspěvekod crhy » 19 bře 2018, 10:48

Určitě, já mám přes 92kg a "nemá problema" ani s manželkou za zády (dohromady i s výbavou kolem 170kg) Hlavně 4kilo je levnější na pořízení a je i větší výběr na bazaru.
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Honda FSJ 600 Silver Wing - souhrnné téma

Příspěvekod zbyňák » 20 bře 2018, 15:29

Na 400-ce jsme odjeli ve dvou dovolenou (dáme dohromady cca 160kg) úplně bez problémů. Do kopce jsme normálně stíhali, předjíždění musíš rozmýšlet, po rovině či dálnici naprosto v pohodě cestovní rychlost 120-130, předjíždění je také většinou v pohodě. Trochu divočejší dopravu na jihu Itálie (Neapol) jsme dávali také dávali bez trablů. Takže pokud narazíš na pěknou 400-ku za dobrou cenu tak Tě určitě nezklame, pokud vedle bude stát 600-ka ve stejném stavu a nebude o 50% dražší tak bych šel rovnou do 600-ti stovky. Šťastnou ruku při výběru.
Silverwing 600 - 120000 (80000). Spotřeba 4,57l.
Uživatelský avatar
zbyňák

250+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 464
Registrován: 09 kvě 2008, 11:26
Bydliště: Praha 5 - Slivenec, +420 777 237 439
Skútr / moto: Silverwing 600

Re: Honda FSJ 600 Silver Wing - souhrnné téma

Příspěvekod MP » 21 bře 2018, 09:07

A ještě bych dodal ... "objem ničím nenahradíš" :wink:
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Honda FSJ 600 Silver Wing - souhrnné téma

Příspěvekod sollik » 21 bře 2018, 11:50

Takže raději 600 ccm ??? Hoši vy mi dáváte :lol: :lol: :lol:

Ono to bude stejně nakonec asi o momentální nabídce. Sice bych raději 600, ale když se objeví solidní 400 tak stejně asi podlehnu :oops:

Nedávno jsem měl v merku SW-T600 v bazaru Benemoto v Benešově. R.v. 2007, přitaženka z Itálie samo bez servisky, ale na fotkách vypadala pěkně a byla za 85 tis. Dvakrát jsem jim psal o nějaké bližší informace z motorkari.cz a ani se neobtěžovali odpovědět. Na motorkářích mají velice kladné hodnocení, ale pokud někdo není schopný odpovědět na email, tak to nebudí zrovna velkou důvěru ...
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Honda FSJ 600 Silver Wing - souhrnné téma

Příspěvekod crhy » 21 bře 2018, 14:56

Nic proti tobě, ale pro mě, když vystavím nějakou věc a někdo se mě stále snaží "otravovat" dotazy na emailu a nakonec stejně nic nekoupí, tak ty mám vůbec nejradši. :-D( ptají se na všechno možné i nemožné).
Jestliže ti mohu poradit, tak pokud máš o tu věc opravdu zájem tak prodávajícímu raději vždy zavolej. Dnes má každý neomezené volání a i kdyby ne, tak přeci je to jednodušší i pro tebe, vzít phone a brnknout (a hned vím na čem jsem).
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Honda FSJ 600 Silver Wing - souhrnné téma

Příspěvekod tonda0 » 21 bře 2018, 20:40

Ještě k motorizaci. Nemám porovnání FSJ 400 a 600 ale mám Burgman 400 a FSJ 600 a byl to hodně velký rozdíl. Spousta lidí bude s 400kou spokojených, ale spousta si stejně řekne, kdybych si počkal na 600vku. Ty koně navíc by se hodily. Za mne určitě 600. S 600kou můžeš jezdit jako s 400kou, ale obráceně ne. Když jsou ty motorky jinak stejný, tak asi není moc důvod brát 400ku.
Uživatelský avatar
tonda0

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 04 čer 2017, 11:44
Bydliště: Žerčice (Mladoboleslavsko)
Skútr / moto: Honda S-Wing 125 + Honda Silver Wing 600
Tuning / úpravy: 125 - Dr.Pulley lehčí válečky, vyšší plexi.

Re: Honda FSJ 600 Silver Wing - souhrnné téma

Příspěvekod MP » 21 bře 2018, 21:02

crhy píše:Jestliže ti mohu poradit, tak pokud máš o tu věc opravdu zájem tak prodávajícímu raději vždy zavolej.

Tak tak ... jak píšeš . Já když kupoval Winga , tak jsem furt nevěděl jestli jo nebo ne , dva dny jsem čuměl na ten inzerát a neudělal žádnej další krok . Pak jsem jednou takhle dopoledne natíral střechu , došla mi barva , tak jsem zaúkoloval švagrovou a´t mi ji doveze . Ve volný chvilce , ještě na té střeše jsem zavolal na ten inzerát . A když mi prodávající řekl že před chvílí volal už někdo z Havířova a že chce taky přijet , tak jsem koukl na mapu , zjistil že mám oproti Havířovu tak hodinu k dobru , okamžite jsem byl dole , vzal cash na zálohu , helmu , sedl do auta a valil do Vysokýho Mýta . Když jsem v prodejně po zkušební jízdě složil zálohu a podepsal smlouvu přijeli borci z Havířova :lol: Druhej den mě kamoš pro Winga se zbytkem peněz dovezl.
Říká se něco jako "Líná huba , holý neštěstí"
tonda0 píše: S 600kou můžeš jezdit jako s 400kou, ale obráceně ne.

Vystihl jsi to naprosto přesně .
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Honda FSJ 600 Silver Wing - souhrnné téma

Příspěvekod crhy » 21 bře 2018, 21:37

Nemá cenu polemizovat, na 6ti kilu jsem se krátce svezl. Nicméně 400 plně dostačuje a má krásně lineární zátah a velmi dobrou spotřebu.
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Honda FSJ 600 Silver Wing - souhrnné téma

Příspěvekod sollik » 21 bře 2018, 21:58

crhy píše:Nic proti tobě, ale pro mě, když vystavím nějakou věc a někdo se mě stále snaží "otravovat" dotazy na emailu a nakonec stejně nic nekoupí, tak ty mám vůbec nejradši. :-D( ptají se na všechno možné i nemožné).
Jestliže ti mohu poradit, tak pokud máš o tu věc opravdu zájem tak prodávajícímu raději vždy zavolej.


No možná máš pravdu. Poprvé jsem chtěl vyfotit prasklinu na kapotáži za předním kolem - nakonec to bylo na jedné fotce docela vidět. Ve druhém dotazu jsem chtěl poslat VIN, abych si zkusil něco o skútru zjistit. Ale je možné, že by z toho nakonec nic opravdu nebylo. Dotaženka z Itálie a ještě z bazaru ... to by byla asi až poslední volba. Na druhou stranu kdybych viděl vstřícnost, měl jsem v plánu protáhnout výlet do Prahy až do toho Benešova a na skůtr se podívat i když byly velký mrazy. No nic už je stejně pryč :lol: Samozřejmě nejlepší by byl skutr kupovaný v Čechách nebo přitažený odjinut než z Francie či Itálie, se serviskou a po prvním majiteli. Ale to už bych chtěl zázrak :lol: :lol: :lol:

Chtěl bych se zeptat - jak řešíte zabezpeční Silverwinga např. když necháváte stát někde ve městě, nebo se jdete na výletě někam projít a skutr by měl zůstat na nehlídaném parkovišti? Kradou se?
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Honda FSJ 600 Silver Wing - souhrnné téma

Příspěvekod stretavka » 21 bře 2018, 22:11

MP píše:
crhy píše:Jestliže ti mohu poradit, tak pokud máš o tu věc opravdu zájem tak prodávajícímu raději vždy zavolej.

Tak tak ... jak píšeš . Já když kupoval Winga , tak jsem furt nevěděl jestli jo nebo ne , dva dny jsem čuměl na ten inzerát a neudělal žádnej další krok . Pak jsem jednou takhle dopoledne natíral střechu , došla mi barva , tak jsem zaúkoloval švagrovou a´t mi ji doveze . Ve volný chvilce , ještě na té střeše jsem zavolal na ten inzerát . A když mi prodávající řekl že před chvílí volal už někdo z Havířova a že chce taky přijet , tak jsem koukl na mapu , zjistil že mám oproti Havířovu tak hodinu k dobru , okamžite jsem byl dole , vzal cash na zálohu , helmu , sedl do auta a valil do Vysokýho Mýta . Když jsem v prodejně po zkušební jízdě složil zálohu a podepsal smlouvu přijeli borci z Havířova :lol: Druhej den mě kamoš pro Winga se zbytkem peněz dovezl.
Říká se něco jako "Líná huba , holý neštěstí"
tonda0 píše: S 600kou můžeš jezdit jako s 400kou, ale obráceně ne.

Vystihl jsi to naprosto přesně .


No, jen tak mezi náma a mimo téma, prodejce od kterého jsi to koupil je asi peknej dobytek. Nabizet to jinému když vim že si pro to jede někdo z konce republiky je sviňárna.
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: Honda FSJ 600 Silver Wing - souhrnné téma

Příspěvekod MP » 22 bře 2018, 08:03

stretavka píše:No, jen tak mezi náma a mimo téma, prodejce od kterého jsi to koupil je asi peknej dobytek. Nabizet to jinému když vim že si pro to jede někdo z konce republiky je sviňárna.


To mě je celkem jako buřt , jestli to byl dobytek nebo ne , já byl s obchodem spokojen , prodejce co slíbil to splnil , nic nezamlčel . Nevím co si řekli mezi sebou , třeba mu řekli ti z Havířova že se staví se na něj podívat cestou ... nevím . Mě ho nenabízel ,já se zajímal , a mě jen řekl že se na něj někdo jede taky někdo podívat , a že kdo mu dá peníze tomu ho nechá ... zákon trhu :wink: Možná už měl skušenosti s tím že někdo mu řekl že přijede , nebo že ho koupí a sešlo z toho ... Kdyby mě řekl že ho má někdo zamluvenej , tak tam nejedu a nepřemlouvám ho ať mě ho nechá a na něj kašle .
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Honda FSJ 600 Silver Wing - souhrnné téma

Příspěvekod stretavka » 22 bře 2018, 08:13

Jasná věc, já ti rozumím, tys chtěl koupit, tak jsi konal - všechna čest.

Ale kdyby to udělal tobě, tak budeš asi pěkně nasr....nej. a minimálně budeš chtít od prodejce náhradu nákladů na cestu a začnou zbytečný spory. Taky čas od času něco prodávám co má dvě kola, vím jaká je někdy domluva se zájemcem, a pokud někdo nedá zálohu dopředu tak nerezervuju, ale ve chvíli kdy mi řekne - sedám do auta a jedu k vám, tak každého dalšího zájemce odkazuji na pozdější zavolání, a to myslím je slušnost, a to ten prodejce neudělal, ale je to jeho boj, on si dělá jméno, ale samozřejmě to mohlo být úplně jinak, ale když se tam hodinu po tobě objeví lidi z Havířova přesně podle tvého výpočtu, tak asi to jinak nebylo....

adminovi (případně i ostatním) se omlouvám za OT

PS: jinak oceňuji MP pěkné motto v podpisu :mrgreen:
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: Honda FSJ 600 Silver Wing - souhrnné téma

Příspěvekod krizik1 » 22 bře 2018, 09:23

Ok, od teď prosím zase jen k tématu. Děkuji.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: Honda FSJ 600 Silver Wing - souhrnné téma

Příspěvekod MP » 22 bře 2018, 15:38

Ok, od teď zase jen k tématu .
sollik píše:Chtěl bych se zeptat - jak řešíte zabezpeční Silverwinga


Na Wingovi jsem měl ( a mám teď i na TA ) alarm s dálkovým ovládáním . Kupoval jsem to kdysi na ebay.com ( určitě to je i na Aliexpresu ). Je to alarm s dálkovým ovl. a možností dálkovýho startu moto ( ten start jsem nezapojoval ) . Je možnost nastavení asi tří úrovní citlivosti , a asi tří úrovní toho jak decibelově silnej zvuk to spustí . Neměl jsem ho zapojenej trvale , vypínačem jsem ho zapnul když jsem potřeboval , pak aktivuješ pomocí dálkáče . Po cca 15 sec. dojde k aktivaci . Stačí drcnout do moto a spustí alarm . Sirénu to má vlastní , není to na klakson od motorky . Krádeži to nezabrání , ale aspoň upozorní když ti na to někdo hrabe , ruce mu to neurazí , ale minimálně vyplaší a odradí od další větší akce . Funkčnost a spolehlivost hodnotím pěti hvězdičkama z pěti možných . Zkrátka funguje a dělá to co má .
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků