Kdo má skůtr Kingway?

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Kdo má skůtr kingway?

Příspěvekod forneta » 02 srp 2010, 10:42

Ahoj všem!
Moje osobní zkušenost s KINGWAY FONERO 50 je docela šílená a nebere to konce. Kdo chce, ať se podívá na automoto-tom tam mám vlastní, poměrně obsáhlý příspěvek.... Ono stejně koukám, že ti co chodí sem, chodí i k "sousedům".
SEVERNÍ ČECHY
forneta

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 38
Registrován: 11 kvě 2010, 20:33
Skútr / moto: Kingway Fonero 50

Re: Kdo má skůtr kingway?

Příspěvekod micky » 02 srp 2010, 17:46

Forneto, tak jsem si přečetl tvůj rozsáhlý popis útrap a musím říct, že tě fakt lituji. To už by udolalo i silný nátury, takže pokud ještě bojuješ dál, tak ti držím palce. Trochu mi to připomělo moje trable se skůtrem Yamasaki :twisted: Dokonce jsem se na stránkách jednoho prodejce dočetl, že motor je licence Honda, tak nevím... :lol: Hodně štestí :!:
Uživatelský avatar
micky

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 112
Registrován: 15 čer 2009, 17:31
Bydliště: Brno(na kraji)
Skútr / moto: Honda CBF 600 S
Tuning / úpravy: ne

Re: Kdo má skůtr kingway?

Příspěvekod j3nda » 23 srp 2010, 13:48

muzu se zeptat majitelu Kingwaye jak je to s dostupnosti a cenou nahradnich dilu a cetnosti a cenou servisnich prohlidek? laka me kingway naked 50, ale nikdo o tom poradne nic nevi...
Obrázek
Uživatelský avatar
j3nda

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 684
Registrován: 19 srp 2010, 23:30
Skútr / moto: Kymco Agility City 125
Tuning / úpravy: Kufr Givi E300N

Re: Kdo má skůtr kingway?

Příspěvekod m4rt4s » 23 srp 2010, 15:05

j3nda: Dostupnost a cena náhradních dílů je, no, směšná. :D Všechno stojí pár korun, a pokud otevřeš Allegro.pl, nebo Ebay.com, tak je tam dílů, udělátek a vylepšení nepřeberné množství. I díky tomu jsem se vyprd na nějakou záruku a povinné prohlídky za nechutné ceny, moto si budu servisovat sám.:-)

Jinak u mého Camara došlo ke zlepšení, co se týče jízdy. Poprvé od koupě skůtru jsem si zajel na kompresor nafoukat kola :oops: , a světe div se, vepředu 0.6, vzadu 0,4... :D Po dofoukání na správné hodnoty (2.2, 2.5) jede skůtr jak střelený, má potah "jako býk". A podle policejního radaru jede 67km/h (stálo mě to 500...) To si myslím není špatný, na čínskou padesátku v seriovém stavu. 8)

Žakin: řešil jsem tu ubohou zadní brzdu, a jako nejlepší řešení je vyhodit ten buben a přidělat tam hydraulický kotouč, jako vepředu.:) Je k tomu potřeba zadní kolo s dírama na uchycení kotouče, zadní konzole, třmen, kotouč, páčka, hadička. Kamarád má Kingway Touran, ten vzadu kotoučovku má a brzdí nehorázně :shock:
Uživatelský avatar
m4rt4s

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 11 črc 2010, 17:01
Skútr / moto: Kingway Camaro

Re: Kdo má skůtr kingway?

Příspěvekod žakin » 23 srp 2010, 19:18

Jo na tý kotoučovce asi něco bude,už jsem nad tím taky uvažoval.
Žakin
Uživatelský avatar
žakin

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 33
Registrován: 18 črc 2010, 10:02
Bydliště: Žatec
Skútr / moto: Kingway Camaro

Re: Kdo má skůtr kingway?

Příspěvekod m4rt4s » 23 srp 2010, 20:06

Zítra nafotím brzdu na tom Touranu, ať můžeme špekulovat... :D 8)

25.8. edit:
Takže info: Třmen je stejný jako vepředu, kotouč vypadá trošku menší. Páčka na řídítka by taky neměl být problém, ALE! Bude potřeba sehnat kolo s přípravou na kotouč + plech držící třmen+výfuk (má přípravu na kotouč, seriovka to nemá...) a to vidím jako průser...

Taaakže jako první pokus si nechám obložit pakny něčím lepším, než čínskou prvovýrobou...

Koutoučovka na touranu ZDE: http://jokee.rajce.idnes.cz/Scoot/#
Naposledy upravil KYBLOS dne 04 říj 2013, 21:02, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
m4rt4s

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 11 črc 2010, 17:01
Skútr / moto: Kingway Camaro

Re: Kdo má skůtr kingway?

Příspěvekod žakin » 25 srp 2010, 21:21

Taky to má moskyto,nejlepší asi bude sehnat ty díly jako origo náhradní a cenu zhruba odhaduju na 3-4 litříky (ráfek,brzdič,kotouč,uchycení,hdičky,trubyčky a ta páčka).Myslim že je to celkem zbytečný,stačí kvalitní český obložení a bude brzdit jako k...a :twisted:
Žakin
Uživatelský avatar
žakin

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 33
Registrován: 18 črc 2010, 10:02
Bydliště: Žatec
Skútr / moto: Kingway Camaro

Re: Kdo má skůtr kingway?

Příspěvekod forneta » 27 srp 2010, 15:40

Tak už konečně taky lítám jak drak. Po půl roce vlastnění... a pobytu stroje převážně v "servisu" u prodejce to jde, že? No psala jsem souhrn opět na automoto-tom jestli má někdo zájem si počíst...
SEVERNÍ ČECHY
forneta

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 38
Registrován: 11 kvě 2010, 20:33
Skútr / moto: Kingway Fonero 50

Re: Kdo má skůtr kingway?

Příspěvekod Kamilus » 27 srp 2010, 17:01

Sleduju tvé útrapy, držím ti palce a jsem rád, že už ti to jezdí, jak by mělo.

edit: příspěvek upraven dle pravidel SF o citaci! Wictor
Kejši: Aprilia SR 50, rv.01, SR50 R, rv.10, SR 125, rv.99, PCX125 r.v.11
125ka Obrázek 150ka Obrázek
Uživatelský avatar
Kamilus

500+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 594
Registrován: 22 lis 2009, 20:09
Bydliště: Šumbark
Skútr / moto: Honda 150 PCX

Re: Kdo má skůtr kingway?

Příspěvekod forneta » 27 srp 2010, 19:31

Děkuji všem za vyjádřenou podporu :)
SEVERNÍ ČECHY
forneta

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 38
Registrován: 11 kvě 2010, 20:33
Skútr / moto: Kingway Fonero 50

Re: Kdo má skůtr kingway?

Příspěvekod fanthom » 01 zář 2010, 16:25

m4rt4s píše:j3nda: Dostupnost a cena náhradních dílů je, no, směšná. :D Všechno stojí pár korun, a pokud otevřeš Allegro.pl, nebo Ebay.com, tak je tam dílů, udělátek a vylepšení nepřeberné množství. I díky tomu jsem se vyprd na nějakou záruku a povinné prohlídky za nechutné ceny, moto si budu servisovat sám.:-)

Jinak u mého Camara došlo ke zlepšení, co se týče jízdy. Poprvé od koupě skůtru jsem si zajel na kompresor nafoukat kola :oops: , a světe div se, vepředu 0.6, vzadu 0,4... :D Po dofoukání na správné hodnoty (2.2, 2.5) jede skůtr jak střelený, má potah "jako býk". A podle policejního radaru jede 67km/h (stálo mě to 500...) To si myslím není špatný, na čínskou padesátku v seriovém stavu. 8)

Žakin: řešil jsem tu ubohou zadní brzdu, a jako nejlepší řešení je vyhodit ten buben a přidělat tam hydraulický kotouč, jako vepředu.:) Je k tomu potřeba zadní kolo s dírama na uchycení kotouče, zadní konzole, třmen, kotouč, páčka, hadička. Kamarád má Kingway Touran, ten vzadu kotoučovku má a brzdí nehorázně :shock:

tady nad tím se musím pozastavit. za překročenou rychlost o 20 a méně v obci je sankce 1000,-. Bud si vymejslis, nebo te osulili, coz se u rychlosti téměř nedá..
fanthom

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2010, 19:33
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: kingway euroboy

Re: Kdo má skůtr kingway?

Příspěvekod m4rt4s » 01 zář 2010, 22:16

Bylo to na šedesátce mimo město, sám mi frajer ukazoval fotku a blekotal něco o maximálce v TP. :mrgreen:
Uživatelský avatar
m4rt4s

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 11 črc 2010, 17:01
Skútr / moto: Kingway Camaro

Re: Kdo má skůtr kingway?

Příspěvekod krizik1 » 02 zář 2010, 12:25

Pokud to někomu pomůže , tak mám Kingway Varadero. Rok starý byl za 18000 i s kufrem helmou a rukavicemi . Pán měl pocit ,že nejede , tak se v něm povrtal dle internetových rad a on pak už skutečně nejel (do kopce musel být tlačen) . Za 1700,- jsem koupil na aukru 80 sadu (válec,píst,hlava i s ventily ... prostě komplet). Nechal vyměnit a hle , jede ve dvou do kopce i předjíždím ve městě :D . Na záruku se vykašlete . Nechte si udělat max první garančku (ventily,olej ) a na zbytek prďte. Při ceně náhradních dílů nemá cenu cpát nesmyslné peníze do garanček . Samozřejmě pokud máte v dosahu slušného mechanika proč ho nenechat vydělat , ale 1500,- za kontrolu ventilů a osm deci oleje je zlodějna . Jo a jezdit hned od začátku naplno může jen člověk , který neviděl opracování válce z výroby :roll: .
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: Kdo má skůtr kingway?

Příspěvekod forneta » 02 zář 2010, 20:33

Ráda bych si pořídila nějakou svíčku pro jistotu do zásoby. Potřebovala bych poradit. Už jednou mi někdo radil NGK7 něco... Jaké mám ještě možnosti? Pročítám sice příspěvky na téma "svíčka" ale moc tomu nehovím. Také jsem byla na stránkách NGK, ale tam je jen omezený výběr strojů a nevím kam kingwaye napasovat, s kým by byl nejvíc "příbuzný". Případně kam tento dotaz zkopírovat. Moc děkuji předem :)
SEVERNÍ ČECHY
forneta

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 38
Registrován: 11 kvě 2010, 20:33
Skútr / moto: Kingway Fonero 50

Re: Kdo má skůtr kingway?

Příspěvekod tomiktom » 22 zář 2010, 22:48

Svíčka NGK CR7HSA CR8HSA a nebo Iskra za 79kč myslím pro 4T Kingwaye a ostatní
http://www.scooterclubolomouc.cz srazy a vyjížďky v Olomouckém kraji

http://www.skutry-levne.cz
Servis a Tuning skútrů a čtyřkolek
Prodej tuningových dílů na všechny skútry
Uživatelský avatar
tomiktom

Prodejce/servis
 
Reputace: 0
Příspěvky: 50
Registrován: 23 led 2010, 20:48
Bydliště: Velký Týnec , Bystřická 449 , 78372
Skútr / moto: Malaguti F12R
Tuning / úpravy: Lehce naleštěnej a nějaký ten výfuk a vario

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků