Derbi Atlantis 50 - co to může být?

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Derbi Atlantis 50 - co to může být?

Příspěvekod Homoki » 23 zář 2008, 14:26

Zdravím. Stala se mi podivná věc. Rozebíral jsem svého scoota ( Derbi Atlantis 2001) a tohle se mi tu najednou objevilo. Rozebíral jsem variator z důvodu výměny válečků atd. A dával jsem si pozor abych to měl ve správném pořadí. A najednou se mi na ponku objevila tahle zvláštní podložka.. .Nevíte někdo kam by to mohlo přijít? Spojku jsem měl taky sundanou a už jsem jí dal zpět. Vypadá to, že na spojce je vše, co tam mělo být.

Díky za všechny typy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Homoki

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 52
Registrován: 20 dub 2008, 20:29
Bydliště: Liberec City

Příspěvekod KYBLOS » 23 zář 2008, 15:17

Tak bohužel. Mám sice Derbi Atlantis, ale už s motorem Piaggio. Sice jsem měl dřív Atlantis s motorem fi. Derbi, ale ne tak dlouho, abych se někdy vůbec podíval na variátor. :rolleyes: Jenom tak z toho co jsem někdy někde četl. Některé variátory mají na zadní straně přítlačný talířek, který drží válečky tam, kde mají být a je tam přišroubovaný. Ovšem jak říkám, nevím jestli to má i motor Derbi u Atlantisu. Zjistíš to tak, že vyndáš variátor a koukneš se ze strany kam se dávají válečky, jestli tam nejsou čtyři dírky na šroubky, jako je tomu na tom tmavém kroužku. Přítlačný talířek mají snad všechny variátory, ale ne s uchycením na šroubky. Na co je ovšem ta světlejší podložka nebo co to je nevím. Jo a na tý fotce je to sice hezky vyfocený, ale vůbec není poznat jak sou ty podložky, nebo co to je velký, takže možná i ten přítlačný talířek na válečky je blbost, protože ta podložka je mnohokrát menší než myslím. :) Jo a koukal sem i na www.easyparts.nl, ale tam je to u motoru fi. Derbi tak blbě nakreslený, že to snad ani nejde pochopit. Navíc tam není s motorem Derbi AC, ale LC, takže s chlazení vodou, ale to nevadí, páč tenhle díl bude stejnej jak u AC, tak u LC. B)
Naposledy upravil KYBLOS dne 23 zář 2008, 15:41, celkově upraveno 1
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod Homoki » 23 zář 2008, 17:01

Ok díky. Mrknu na to ale asi to tam nedám, protože to nikam asi nepůjde.Díky
Homoki

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 52
Registrován: 20 dub 2008, 20:29
Bydliště: Liberec City

Příspěvekod TheWitch » 24 zář 2008, 12:36

[quote=Homoki]Ok díky. Mrknu na to ale asi to tam nedám, protože to nikam asi nepůjde.Díky[/quote]

Jestli na to nemáš manuál - dílenskou příručku, tak si to najdi TADY... Je to tam docela pěkně rozkreslený...
http://www.thewitch.estranky.cz/ mluvící kost: 773 101 957
Uživatelský avatar
TheWitch

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1140
Registrován: 28 zář 2007, 10:49
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: KačenkaIII. (Yamaha Majesty 250:)

Příspěvekod KYBLOS » 24 zář 2008, 13:56

No a to je právě ten problém. Najdi tam motor fi. Derbi. Po celkem pěkným hledání, jo, najdeš, ale ten motor je tam tak blbě nakreslenej u motoru fi. Derbi, že to fakt moc k poznání není. B)
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod Zoidberg » 26 zář 2008, 05:34

Máš to tady: http://www.easyparts.nl/showdrawing/124 ... ulley.html a tady: http://www.easyparts.nl/showdrawing/124 ... Shaft.html Je to sice Piaggio NRG, ale motor a variátor je (skoro) na chlup stejný. Proč jsi kvůli výměně válečků rozebíral spojku?
Naposledy upravil Zoidberg dne 26 zář 2008, 05:35, celkově upraveno 1
Zoidberg

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 142
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Frýdek-Místek
Skútr / moto: Aprilia SR50 + Stadion S11
Tuning / úpravy: Kompletní tuníng a vír v nádrži.

Příspěvekod TheWitch » 26 zář 2008, 07:50

...asi proto, že když už něco dělá, tak pořádně!! :D :D :D ...nebo je to stejnej šťoura jako já... :p :p :p Na druhou stranu, jestli ji měl v takovým stavu, jako já, tak se mu vůbec nedivim... Jenom 2 hodiny mi trvalo, než jsem ji rozhejbal a když jsem ji teď rozebíral na repas, tak jsem z toho dostával pakny půl dne!!! :mad: :mad: :mad:
http://www.thewitch.estranky.cz/ mluvící kost: 773 101 957
Uživatelský avatar
TheWitch

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1140
Registrován: 28 zář 2007, 10:49
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: KačenkaIII. (Yamaha Majesty 250:)


Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků