Adly 50 - výměna převodového oleje

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Adly 50 - výměna převodového oleje

Příspěvekod PavelJandak » 14 kvě 2009, 18:25

Ahoj lidi,chtěl bych vyměnit převodový olej,jestli teda něco takovýho existuje u skůtru.Mám adly 50.U zadního kola,jak je našlapávání jsem našel šroubovací zátku,tak si myslim,že by to mohlo být ono,ale nevim jak se vypouští,kolik se ho tam dává a jaký se tam dává.Díky moc za rady
PavelJandak

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 10 kvě 2009, 09:16
Skútr / moto: Adly 50

Re: výměna oleje(asi převody)

Příspěvekod KYBLOS » 15 kvě 2009, 07:58

Snad hodinu, možná dýl, hledám převodový olej, který používám já a kupuju ho v Brandýsku u Kladna viz. http://www.motorobert.cz/index.html :roll: Vůbec ho nenacházím nikde na netu, na českým netu, přitom dřív sem ho našel. Najednou není nikde k vidění. 8) Je to olej od fi. Fuchs Silkolene Scooter Gear Oil 80W - 90. U tohodle oleje se mi líbí to praktický balení 125ml, proto sem ho kupoval. Nic nemusím odměřovat v nějaký odměrce a naleju to tam celý. viz. http://cgi.ebay.co.uk/Silkolene-Scooter ... 9003r10045
Na českých stránkách sem našel snad jenom tohle v praktickém balení 125ml: http://www.moto-online.cz/oleje/oleje-p ... il-zx.html
Ovšem mě se nevím proč nelíbí ten název Motorex, tak to vidím asi tak, že si splaším někde tu odměrku a koupím si převodový olej v ST shopu od Repsolu viz. http://www.forbikers.cz/index.php?REPSO ... detail=376, jestli mají převoďák, páč na ST e-shopu ho nevidím, pokud třeba i z toho obchodu - Moto Robert - v Brandýsku u Kladna vymizel ten co sem kupoval. 8) No a výměna: Šroubovací zátkou se tam olej nalejvá. Dole na motoru, aspoň u mýho scoota, je výpustní šroub, snad ho tam máš taky. Tím to vypustíš, zašroubuješ a vrchním naplníš. Nevím kolik je tam toho potřeba u tebe, ale u mě fakt vždycky stačilo těch 125ml. :roll:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: výměna oleje(asi převody)

Příspěvekod Martenz » 15 kvě 2009, 08:55

Já jsem koupil v Hakve je to spešl do skuta..tuba tusim 250 ml stala 80kc...ono se tam moc nevejde.(kentoya)
Uživatelský avatar
Martenz

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 77
Registrován: 22 dub 2009, 10:09
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Gilera Runner
Tuning / úpravy: V originálu je síla:))

Re: výměna oleje(asi převody)

Příspěvekod PavelJandak » 15 kvě 2009, 11:07

ok,díky za radu.Ještě se zeptám,jak poznám,že už ho tam je dost nebo se to leje až po víčko?Díky
PavelJandak

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 10 kvě 2009, 09:16
Skútr / moto: Adly 50

Re: výměna oleje(asi převody)

Příspěvekod KYBLOS » 15 kvě 2009, 11:17

Já tam prostě nalil těch 125ml, podle měrky tam toho bylo dost. Myslím měrku, která je vlastně součástí toho nalévacího víčka 8)
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: výměna oleje(asi převody)

Příspěvekod semjaboooooorek » 11 čer 2009, 22:09

prevodovy olej pisou menit po 10tis km,, ale menit ho je zbytecny,, pokud nikde nevytekl, a je tam, tak se to ani v servisech nemeni :D,, nereste to v cem neni problem:D,, kdyz se to nezadre po 40 tisicich, tak na to s..... abych to menil
Naposledy upravil KYBLOS dne 23 bře 2013, 15:35, celkově upraveno 1
Důvod: úprava sprostých výrazů
semjaboooooorek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 09 kvě 2008, 14:50


Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron