S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Diskuze o čemkoli.

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 18 bře 2021, 12:25

moto.joker... No myslel jsem to tak, že ve skutečnosti není zdraví nad peníze. Neboť (příklad) zadarmo by zdravotníci asi příliš dlouho nepracovali. A to platí nejen pro ně, ale pro všechny a všechno. A my utracime - a to docela zběsile - peníze, které jsme nevydělali, a které ani nebudeme schopni za našich životů splatit a k tomu všemu ještě dalšími způsoby drtime zejména nejmladší generaci podle mě nepřiměřeně.
Jinak o smyslu, účinku, délce a načasování jednotlivych opatření by bylo jistě možné debatovat. Stejně tak o tom jak se vládní činitelé a jejich "kámoši - obchodní partneři" v nouzaku chopili nebývalé příležitosti polepšit si.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod LadaM » 18 bře 2021, 12:28

josuk píše:Na jednu stranu rozumím, na druhou stranu zapomínáte (s Badaralou), nebo nevidíte, nechcete vidět, že se tu jedná o biologický faktor (zatracenej). Čím větší prostor mu dáme, víc hostitelů, víc množení, víc mutací, tak se toho prakticky nikdy nezbavíme. A budem si tu vzájemně předávat jednu mutaci za druhou a z očkování nevyjdeme. Resp. viru se pak zbavíme pouze tehdy, až některá z těch mutací zlikviduje hostitele (i těm "hodnějším" mutacím...) To je jen trocha přírodních věd.

To je velmi laboratorní pohled. Proto *logové tak strašně moc chtějí 100 % ochranu, 100 % dodržování atd, protože potom by jim ty jejich vzorečky MOŽNÁ začaly vycházet. Jenže člověk, ani lidská společnost takto nefunguje. Každé opatření se dá vymáhat jenom do určité míry a to se netýká pouze současné situace. Všiml jsem si, jak lidi vztekle volají po tom, aby policie už konečně začala něco dělat. Jenže jim nedochází, co by následovalo. Oni to, na rozdíl od lékařů, dobře vědí a jsou na to školeni. To, že jednotlivcům ujedou nervy (osobní selhání), nebo sem tam exemplárně rozeženou minidemošku, nebo se hami rozlítí v TV, až mu praskne gumička od respirátoru, aby nevypadali úplně nečinně, na tom nic nemění. To je jenom dramatické cvičení pro nespokojenou veřejnost. Takže jejich snaha je držet to (cokoli) na maximální úrovni, kdy je ještě jakási rovnováha stability. To je obecný princip. Kdyby PČR nakoupila 50 tis superbů a přijala 100 tis nových policistů a hlídali rychlost úplně všude, fungovalo by to? Kolik by zachránili životů? A prošlo by to? Neprošlo, proto to neudělají.
A s těma přírodníma vědama - vědci si myslí, že vědí, ale většina z nich možná ví, ale rozhodně nechápe. Lékaři mají perfektně zmáknuto JAK, ale jen ti nejodvážnější z nich jdou do hloubky a zabývají se tím PROČ. Příroda funguje na jiných principech. Rozřezáním brouka na prvočinitele nemůžeme pochopit smysl jeho existence. Chybí nám pokora a němý úžas nad dokonalostí přírody a uvědomění si ne naší maličkosti, jak je to často formulováno, ale naopak velikosti, kterou prožijeme, pokud si uvědomíme, že jsme její součástí.
Uživatelský avatar
LadaM

250+
 
Reputace: 54
Příspěvky: 272
Registrován: 09 dub 2015, 23:07
Skútr / moto: Yamaha X-Max 250 2014 + Kawa Z650RS 2023

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 18 bře 2021, 13:35

LadaM...
Dal sis práci a pěkně jsi to popsal :)
Přesně tak, nejsme v laboratoři. Jsme živí lidé, proto ta opatření nemůžou fungovat stejně jako u laboratorních myší. A pokusy uchopit to silou krachují jednoduše ve všech patrech. Ani ti co to vymýšlejí nemají sami nad sebou moc, nedokáží ukrotit vlastní vášně, jak jsme se opakovaně přesvědčili - a to víme patrně jen špetku :)
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod HANZTD » 18 bře 2021, 15:23

Badarala

zejtra HURÁ "skoro" k tobě a to do Náčkovic k jedný stařence , tam to mam rád bydlí na boku "OSADY" na slepí cestě mezi zahrádkama , takže jen složim zrcátka , musim se uhnout jedný střeše v zatáčce at ji nevemu sebou , možná uklouznu zadkem do jezírka a pak mě sežere Foxterier :lol: pak couvnout jen k tý střeše a otočit se v blátíčku jupí .. jj tam je to krásný a idealní :mrgreen:
pozitivo je , že mě tam pak sousedi určitě blahořečej , za ty koleje :twisted: ještě dole v Březně totiž škytám jak na mě myslej 8)
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 747
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 18 bře 2021, 16:29

HANZTD
Tak bacha kamaráde :!:
V Předních Nezlech (taky patří do Lovečkovic) na podzim při svozu objemného odpadu musela asistovat záchranka, policie a starosta :lol:
Šofér onoho náklaďáku jim tam otáčecími manévry vozidla rozjezdil čerstvě zbudované obecní hristatko...
Došlo na hrubá slova a nakonec i na pěsti a nějaké ty modřiny a přestupkovou komisi :lol: No prostě rozlícený dav, pár chybicek a k tomu pár slovíček..
Apropo, nebyls to ty? :mrgreen:
Až budu Nackovicemi stoupat ten krpal na koloběžce, zkontroluji to tam po tobě :wink:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod HANZTD » 18 bře 2021, 16:41

Já to nebyl , nikoho sem na emergenci neposlal :mrgreen:
jezdi to opačně a nemusíš stoupat , pojede ti to samo :lol:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 747
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 18 bře 2021, 16:56

Myslím že byl bit především ten chudák šofér. :D

Jinak skvělá rada, budu přemýšlet jak se zhmotnit nahoře u rozhledny a jezdit jen z kopce :idea: Ovšem až zase sleze sníh, protože u nás je zpátky leden :)
Vím že se nemá učit orel létat, ale přátelská rada i pro teba :wink: Když to stihneš ráno, má dost mrznout a vyhnes se blátu, neskoncis v tůni a nesežere tě čokl :!: :lol:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod moto.joker » 18 bře 2021, 18:02

Badarala píše:moto.joker... No myslel jsem to tak, že ve skutečnosti není zdraví nad peníze. ...


Děkuji za vysvětlení. To jsem nějak z toho textu nedokázal dešifrovat. Asi mě zmátla ta zmínka o zkrácení platů na polovinu.

Debata na téma co je víc, zda zdraví nebo peníze, je již předem určena k záhubě. To jsou věci o kterých asi ani nechci nějak polemizovat. Znám spoustu nemocných, kteří by rádi potvrdili, že by dali vše za to být zase zdravý. Obávám se, že věc je trochu složitější a určitě do toho zasahuje osobní aspekt toho, koho se to týká.

Stejně je taky na diskuzi, co by se dělo, kdyby žádná omezení nebyla. Někde už to zkoušeli, ale pokud vím, tak to nedopadlo úplně dobře. Možná jsme zhýčkaní tím, že to ještě není takový průšvih a tak máme pocit, že stále je možné hujeřit a švejkovat. To se ale nedozvíme, pokud ta omezení nezrušíme. Já osobně bych ale takový experiment nechtěl.

Jinak se stačí podívat okolo. Země, které před pár týdny začaly rozvolňovat (německo, polsko), zase začínají utahovat šrouby, protože se jim to nějak rozjelo jinam, než plánovali.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 18 bře 2021, 18:44

Debatovat o tom, jestli je "víc zdraví nebo peníze" vskutku nemá cenu... Zmínil jsem to proto, že se při obhajobě opatření jejich tvůrci už rok zaklínají slovy jako "Zdraví na prvním místě" a přitom současně chtějí odměňovat a musí (ačkoli v tom svinsky svindluji - manželka by mohla vyprávět) kompenzovat.
Z čeho? Tahle prostá otázka... A jak dlouho na dluh a na jak velký?
Ekonomika není oddělená a to ani v případě společnosti a už vůbec ne v případě (krachujících) rodin a podnikatelů.
Navíc se teď krade, až to mlátí dverma. To není zrovna inspirující pro někoho, kdo za normálních okolností tento cirkus svými daněmi živí a teď podnikat nesmí.

-- 18. 3. 2021 18:29 --

No nic, uvidíme, jaké nápady na příští týdny přijdou.
Jdu si vytřít frnak, abych přispěl svojí troškou :lol:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod HANZTD » 20 bře 2021, 11:50

Badarala

Náčkovice v celku aj tu střechu u tý louže sem tam zase zachoval , netřeba se bát projíždět asfalt od rozhledny po Klínky nezničen :twisted:
jen u tý new oplocenky nad Šebířovem sem vyhnal pána s L200 do příkopu tak tam bude trošku blátíčko :mrgreen:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 747
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 20 bře 2021, 12:53

Měls ho převrátit darebáka :wink: :D
L200 nám tu drandí po loukách mezi lesy přímo nad vesnicí a když pak nemůže vyjet kopcem po trávě a sněhu, zkouší to nadesetkrát a vyrobí z cesty takový tankodrom, že tam nejde ani projít...
Když pak vezmu Duster na normálních silničních zimákách, zamknu mezi nápravama a jedu hlubokým sněhem kopcem nahoru abych vyvezl family na sáně, můžou mu vypadnout voči z důlku, jak je to možný... :lol:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod HANZTD » 21 bře 2021, 20:00

CELKOVÁ SITUACE

A vaříme z vody , věštíme z lógru , podřezáváme kohouta , propichujem panenky ........ :idea:

lidi vydržte ještě 3 tejdny :lol: :lol: :lol:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 747
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Karelbrezky » 21 bře 2021, 20:41

Uživatelský avatar
Karelbrezky

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 271
Registrován: 29 zář 2012, 18:57
Bydliště: Skoro Zlín
Skútr / moto: Aprilia SR Max 300i, JAWA 350/ 632
Tuning / úpravy: Netřeba.

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod HANZTD » 21 bře 2021, 20:45

realný video :mrgreen:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 747
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 21 bře 2021, 22:20

Vtipný a nevšedně výstižný :lol:
Jo jinak jasný, už jen 3 týdny, 2 týdny, 2 měsíce, rok, dva roky, semkneme se, společně to zvládneme...bla bla bla.
Je tu jedno VELKÉ pozitivum, vlastně víc. Díky tomuhle je slušná šance že 1. Andrej nebude prezident.
2. ANO nebude v příští vládě
3. Socdem ( ti hajzlove bolševický horší než KSČM...) konečně vyletí ze sněmovny :mrgreen:
Já vím že je to za šílenou cenu, ale aspoň nějaká pozitiva člověk vidět musí :wink:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků