S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Diskuze o čemkoli.

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod moto.joker » 17 bře 2021, 13:27

Jo jo, stane se. Je třeba to číst pořádně a nepodléhat nadpisům. Takových šílených článků s šílenými nadpisy nám novináři servírují kopy denně. Pak si člověk článek přečte a zjistí, že je to o ničem, senzace se nekoná a nadpis absolutně neodpovídá obsahu článku.

Taky se mi to občas stává, že jsem někde za blba. :mrgreen:

Třeba před mnoha lety jsem na srazu zapomněl zamčené přední kolo a když jsem chtěl vyrazit na společnou vyjížďku, tak jsem si v davu luxusně ustlal. :mrgreen: :mrgreen:
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod LadaM » 17 bře 2021, 13:34

No, než jsem to napsal, joker mě předběhl. Jenom bych doplnil, nepodléhat nadpisům, ani obsahu, ani diskuzi pod článkem. :)
Oba hlavní názorové tábory vycházejí z údajů podávaných naprosto tendenčně a manipulativně bez jakékoli zodpovědnosti za správnost údajů a hlavně dopadu takových informací na občany. Dokonce ani oficiální instituce nezveřejňují zdroje, metodiku výpočtu mění za pochodu a v článcích používají jenom tu část, která se hodí pro zamýšlené vyznění. Může to být záměr, může to být bordel nebo neschopnost, ale vyjde to nastejno. Je to stejný princip, jako že díky současným veletočům ve veřejných financích už nikdo spolehlivě nedohledá skutečné hospodářské výsledky aktuální vlády.
Je to velké vypětí, nenechat se ovlivnit senzačními zprávami. A zdá se, že přituhuje. Včera jsem si všiml, že už se zase nepíše zemřel s K, ale na hulváta zemřel na K, dokonce jsem viděl i K zabil. Nevšiml jsem si ale, že by lékaři nějak zázračně prozřeli a už to dokážou poznat, resp. se pod to podepsat. Je to jenom zoufalá snaha zvýšit tlak a napětí, ovšem bez reálného dopadu, případně s dopadem mimo očekávání.
Uživatelský avatar
LadaM

250+
 
Reputace: 54
Příspěvky: 273
Registrován: 09 dub 2015, 23:07
Skútr / moto: Yamaha X-Max 250 2014 + Kawa Z650RS 2023

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 17 bře 2021, 13:51

Včera jsem si (v práci, přiznávám :) ) pustil tv zprávy, po dlouhé době. Prvních 19 minut (měřil jsem to), od první vteřiny nepřetržitě očkování, pak přešli na testování :lol: Nikoli věcná stručná sdělení, názory, které by reprezentovaly různé pohledy. Ale prostě jednostranná propaganda, když to tak nazvu. Jsem si připadal jak ve snu. Rozhovory výhradně s lidmi, kteří jsou zastánci nebo kteří se nechávají očkovat. Ve vší úctě, tohle je posedlost, a teď nechávám stranou vakcíny samotné a jejich výrobce. Mluvím o mediální masáži a masáží vládní. U těch nerozhodnutých to má opačný účinek, než by si propagátoři přáli, o tom jsem přesvědčen.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod josuk » 17 bře 2021, 14:13

Tak na ty zprávy nekoukejte, pokud vám to nedělá dobře… já v práci pozoruju jednu sanitku za druhou, práce nad hlavu, rozšiřujeme kapacitu.. to jsem ale cynik co? Každý prostě vidíme na vlastní oči něco jiného.
A s covidem nebo na covid , pěšky jako za vozem..
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod LadaM » 17 bře 2021, 14:39

josuk píše:A s covidem nebo na covid , pěšky jako za vozem..

To platí pro ty mrtvé. Pro ty živé (a těch je pořád nezanedbatelná většina) to je spíš nebe a dudy, když už jsme u těch úsloví...
Uživatelský avatar
LadaM

250+
 
Reputace: 54
Příspěvky: 273
Registrován: 09 dub 2015, 23:07
Skútr / moto: Yamaha X-Max 250 2014 + Kawa Z650RS 2023

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod HANZTD » 17 bře 2021, 18:20

A já včera zavážel Teplárnu Počáply , stál sem tam na místě co je plnim asi 1,5h a hned souběžně vedle vyvážej popílek silonávěsama , tak sme s chlapama debatili bez roušek a respirátorů a jak se k tomu všemu stáví obyčejnej pracující lid vam tady ani nemužu napsat :lol:
no a zejtra du zase ráno na test kuliva tranzitu do NDR (protáhli to němci o dalších 14 dní) abych moh do Heidenau a zase už po Xtý projdu , tak ja nevim kde se ty OFICIÁLNÍ čísla berou ... NEOFICIALNÍ vim .......
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 747
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Konys » 17 bře 2021, 22:41

josuk píše:Tak na ty zprávy nekoukejte, pokud vám to nedělá dobře… já v práci pozoruju jednu sanitku za druhou, práce nad hlavu, rozšiřujeme kapacitu.. to jsem ale cynik co? Každý prostě vidíme na vlastní oči něco jiného.
A s covidem nebo na covid , pěšky jako za vozem..


To je smutné ti mrtví a vážně nemocní, ale nemůžeme přece kvůli 20tis zemřelým ,izolovat 10,5 mil. zdravých či uzdravených. Stejně jako destabilizovat ekonomiku země nebo Evropy.
Konys

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 107
Registrován: 21 bře 2018, 15:49
Bydliště: Zlín
Skútr / moto: MALAGUTI Madison 150ccm. Honda FJS 400

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 17 bře 2021, 23:26

Konys...
My ji nedestabilizujeme, my ji likvidujeme. Tváříme se, že peníze jsou na druhém místě, přece zdraví je svaté. Kdyby se jen tak například (čímž nemyslím že by se mělo) místo extra odměn zdravotníkům srazily platy na polovinu, viděla by se prostá skutečnost, holá pravda bez příkras ...
Děláme, že můžeme donekonečna utrácet peníze našich dětí, likvidujeme, právě v tento moment, naše vlastní úspory. A děti, ty jsme odepsali úplně. Jo, počkat, vlastně možná už půjdou brzy brzičko do školy... určitě :lol:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod moto.joker » 18 bře 2021, 10:05

Jakože bys místo odměn zdravotníkům jim srazil platy na polovinu?

Platy obecně v ČR jsou hluboce pod průměrem EU a Ty navrhuješ je ještě srazit na polovinu? A na úroveň jakého státu prosím? Nigerie?
A co Tvůj plat, taky na polovinu?
A čeho bys, konkrétně, dosáhl snížením platů na polovinu?

Nevím co večer piješ, ale raději to už nepij, nebo nepiš na fórum. Normálně bys tohle asi nevymyslel.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 18 bře 2021, 11:04

Přečti si můj příspěvek znovu. Čteš tam něco, co tam není a naopak nectes, co tam je. Nebudeš se muset uchylovat k urážkám typu "co piješ"...

-- 18. 3. 2021 10:07 --

A taky nebudeš tak rozčilený. Fakt si to přečti, bez urážky třeba i víckrát.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod moto.joker » 18 bře 2021, 11:08

Četl jsem několikrát, ale mé otázky jsou stále nezodpovězeny.
Jaké platy snížit na polovinu?
Čeho by se dosáhlo snížením platů na polovinu?

To právě z Tvého příspěvku nějak nevyčtu. A bez těch odpovědí je to jen výkřik do tmy.

"... viděla by se prostá skutečnost, holá pravda bez příkras ..."
Co to je "prostá skutečnost"?
Co si mám představit pod "holá pravda bez příkras"?
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod HonzaR » 18 bře 2021, 11:20

Zvláštní, třeba i já jsem Badaralův příspěvek pochopil na první dobrou...
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1861
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod moto.joker » 18 bře 2021, 11:27

Nevylučuju, že jsem po ránu tupej. Prosím tedy o vysvětlení.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod josuk » 18 bře 2021, 11:30

Konys píše: ..ale nemůžeme přece kvůli 20tis zemřelým ,izolovat 10,5 mil. zdravých či uzdravených. Stejně jako destabilizovat ekonomiku země nebo Evropy.

Na jednu stranu rozumím, na druhou stranu zapomínáte (s Badaralou), nebo nevidíte, nechcete vidět, že se tu jedná o biologický faktor (zatracenej). Čím větší prostor mu dáme, víc hostitelů, víc množení, víc mutací, tak se toho prakticky nikdy nezbavíme. A budem si tu vzájemně předávat jednu mutaci za druhou a z očkování nevyjdeme. Resp. viru se pak zbavíme pouze tehdy, až některá z těch mutací zlikviduje hostitele (i těm "hodnějším" mutacím...) To je jen trocha přírodních věd.
A že některá ta opatření jsou špatná, nevysvětlená, nezdůvodněná, zbytečná, neprosazená a tudíž neúčinná, to je otázka jiná.
btw: těch zemřelých je asi 10 tis. měsíčně navíc. Na některé hygieny se skoro nedá dovolat kvůli hlášení.
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod duky5 » 18 bře 2021, 11:58

Ešte drobná poznámka k číslam mŕtvych. Tie hodnoty tu máme "vďaka" alebo "napriek" (podľa uhlu pohľadu) aktuálnym opatreniam. Viete aspoň odhadnúť, aké by tie čísla boli, ak by sme sa tvárili že je to chrípka a neboli by žiadne obmedzenia? Pridali by sme k tým číslam jednu nulu alebo dve?

Na začiatku predsa boli krajiny, ktoré sa hrdo rozhodli, že pôjdu cestou premorenia obyvateľstva a žiadne opatrenia prijímať nebudú. Na čele bolo myslím UK, ktoré po pár týždňoch zistilo že je na dobrej ceste k situácii v Taliansku a opatrenia k SPOMALENIU šírenia prijalo, rovnako ostatné krajiny.

Prečo to vlastne urobili? Veď z evolučného aj finančného hľadiska je ten vírus geniálna vec. Odstráni slabých jedincov, ostanú len tí silní, navyše sa veľmi odľahčí sociálnej ekonomike keď vyhladíš väčšinu poberateľov dôchodku.....
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 107
Příspěvky: 1203
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků