Jak se chovat při silniční kontrole?

Diskuze o čemkoli.

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod RHON » 12 říj 2010, 21:53

Za mě palec dolů, kdyby se měl každý řidič poučovat podle zákona, byla by 3hodinová silniční kontrola úplně na houby, protože by se zkontrolovalo pár řidičů a právě mezi náhodnou silniční kontrolou se najde nejvíce hledaných osob, nejvíce psychotropních látek a nejvíce řidičů bez oprávnění, nebo vůbec bez řidičáku. Tzn. Policista si důvod k zastavení najde vždycky a já se držím hesla jak já na Tebe tak Ty na mě. A řidič z videa má pravděpodobně snížené ego z práce, nebo mu ho snížila manželka, nebo já nevim kdo, ale takové to chování se vidí málo kdy a zřídka. Díky bohu, nebo bohužel to už je na každém z nás, ale já se vždy chovám k policistům tak jako kdybych jim volal, že mám v baráku zloděje. Na skútru mě ješte nikdy nekontrolovali, ale v plechovce už mnohokrát a vždy ke mě byli vstřícní a chovali se velmi profesionálně. Je pravda, že jsem měl jednou možnost je úplatkem přemluvit, ale to mi šlo o řidičák, takže jsem byl rád, že úplatek přijali.
EX: Rhon 50/2T, Honda Lead SCV 100, Piaggio Typhoon 125/2T, CBC Grace 125, Piaggio Beverly 125, Honda Forza 125
Uživatelský avatar
RHON

750+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 791
Registrován: 02 čer 2010, 21:18
Bydliště: Litoměřice/Ústecký kraj
Skútr / moto: Honda Forza 125
Tuning / úpravy: Série

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Sectoid » 12 říj 2010, 22:06

Kdyz to tak ctu, chce se mi plakat. Myslel jsem ze ono "biti na poplach", ze lidi jsou cim dal vetsi ovce je prehnane, ale kdyz ctu vase nazory, ktere primo volaji po "utahovani sroubu" a cim dal vetsi represi. Policista neni občan, neni to vas kamarad, proste neni.

Jedna vec je chovat se slusne (ANO) a druha vec je znat sva prava a trvat na nich.

Když chce policajt něco slyšet, jedná se podání vysvětlení, to má nějaké zákonné náležitosti a vězte že otázky typu: "máte v autě náhradní žárovky?" popřípadě "nějaký alkohol před jízdou?" či "víte co jste provedl" policista pokládá jen a JEN proto, aby si s vámi mohl přátelsky a nezávazně pokecat.
Uživatelský avatar
Sectoid

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 303
Registrován: 27 kvě 2010, 16:59
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: HONDA PCX(prod.) / Honda SW-T 400 (prod.) / NC750X

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod bartCZ » 12 říj 2010, 22:15

Já si osobně myslím, ač to neberte jako právní usus, že z lidského hlediska bude předříkávat fráze o právech až když vidí, že je zle ..
Při bežné kontrole to asi není důležité, kromě případů, kdy zastaví "týpka" z videa ... no comment.
Nehodlám tohle více komentovat. Ať si to každý vyloží jak chce. Jezdím slušně, zastaví mně, fouknu, pokecám ,jedu dál ....
62 radarových :-), tryska č. 70, úprava air boxu, spotřebu nevím, neřeším ....
bartCZ

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 69
Registrován: 02 říj 2010, 19:29
Bydliště: prdel 20 km od Pardubek :-)
Skútr / moto: B400, 1999

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod krizik1 » 12 říj 2010, 22:24

Sectoid palec nahoru. Taky se mi nechce věřit , že je tolik lidí chce chovat a chová jako ovce. Nevidím důvod , proč bych nemohl trvat na svých právech vůči policii , když to oni požadují po mě. A způsob jaký zvolím je jen na mě , potažmo na aktérovi na videu. Až mi nebude blikat blinkr , svítit světlo , nebo to budu po silnici šněrovat z okraje ke středu a zpět ať mě staví , ale do té doby jsem jejich bezúhonný zaměstnavatel .
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod matty46 » 12 říj 2010, 22:42

Jelen: měl jsem tejden po skouškách na 25 kw a taky jsem mu to řekl ale pan orgán mínil že také jezdí na motorce a že je to nesmysl chtěl jsem namítnout něco o jeho postavě na čem tak může jezdit protože vedle něj jsem si připadal jako vychrtlík :D ale stále jsem doufal v dobrý konec tak sem mlčel :D vědět jak to dopadne tak bych si ho asi vychutnal :evil: no nejspíš ne ale tetka to říct už můžu :D
South Bohemia Scooters
Bývalo:Derbi Vamos,Piaggio NRG,Yamaha yp Majesty 150,Suzuki Burgman 400 K3,Yamaha T-Max 500.....
fén 602626895
http://matty46.rajce.idnes.cz/
abych neměl hlad a žízen na provázku zkáču, doufaje že získám přízen samolibých sráčů
Uživatelský avatar
matty46

750+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 960
Registrován: 22 čer 2009, 11:25
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Piaggio Liberty 125

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod sedli » 12 říj 2010, 22:45

Kdyby si ten chlap uvědomil že ti policajti ho nestaví z buzerace ale kvůli důvodnýmu podezření že nějakej borec na skútru odjel z hospody pod vlivem alkoholu a může způsobit nehodu, což mu hned po jeho otázce oznámili-jako důvod zastavení, tak jako borec a né deb.... by držel hubu, dal jim doklady a dejchnul. Za 2 minuty by pokračoval(zas takový zdržení to není) a oni mohli pátrat dál. Takhle ten borec kterej odjel pod vlivem klidně mohl někoho srazit nebo se sám vysekat a policajti by ho nedostihli jenom kvůli jednomu debilovi co si musí užít to že má zákon v palci a dělat si dobře na strážnících, kteří kdyby nemuseli tak ho asi ani nestaví bezdůvodně .
Naposledy upravil KYBLOS dne 25 bře 2013, 16:48, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod ssetam » 12 říj 2010, 22:50

Krizik1 to vystihl! Přesně tak, policista není kamarád, ale úřední osoba, která má s řidičem jednat tak, jak zákony nařizují, ne jak si policista usmyslí.
Honda Lead jest moje první a zatím jediná...
HJC Cl-25 jsem vyměnil za Nolan N43 Air
Uživatelský avatar
ssetam

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 103
Registrován: 16 dub 2009, 19:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda Lead 100
Tuning / úpravy: Několik nálepek, koncové a brzdové světlo do Givi E30N

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod sedli » 12 říj 2010, 22:58

achjo...tady se asi všichni neshodneme...zatímco ten blbec tam do nich bude valit a potupovat tak tvýho blízkýho někde sejme borec na motorce...Pak se TY budeš ptát, PROČ policie nedostihla toho pachatele když měla echo že odjíždí tím a tím směrem na skútru...a odpověď? Protože tam bylo 1 hlídkové vozidlo které na základě podezření stoplo jinýho skútraře, kterej si hrál na velkýho kluka, asi ho to bavilo a proto kontrola kerá by zabrala 2 minuty trvala 20 minut...ale to byl ten tvůj blízkej už pomalu pod kytkama...
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Sectoid » 12 říj 2010, 23:10

Dobre, ponekud jsem abstrahoval, abychom resili pristup. Pokud se jedna o tenhle dany pripad, tak z videa co je na netu vyplyva ze panove z MP byli krapet mimo. I v tu chvili co se po nich zacal vozit stacilo aby jeden z nich rekl neco ve smyslu "poucuji vas o tom, ze mate pravo odeprit podani vysvetleni" a ba co vic, kdyby se ho na ten alkohol neptal a nechal ho rovnou dychnout, mohli to byt ty Tvoje 2 minuty.

Jenže to by to nesmel byt "postak s pistoli" od MP.
Ted jsem si to pusti znovu, ja opravdu nechapu, proc se s nim vubec bavili? Ze zakona ho klidne muzou "poucit" i pozdeji.
Uživatelský avatar
Sectoid

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 303
Registrován: 27 kvě 2010, 16:59
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: HONDA PCX(prod.) / Honda SW-T 400 (prod.) / NC750X

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod sedli » 12 říj 2010, 23:16

Ten "pošťák s pistolí" je bohužel součást našeho systému a s tím toho moc neuděláš. Musíš to brát jak to je..já jenom pořád nechápu co to tomu chlápkovi dá že je tam takhle zjebe..dobrej pocit? Myslí že je tím napraví? Že se v těch chlapech něco hne a změní přístup když si na ně bude stěžovat? Doufá že jim strhnou plat? Leda kulový.
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Ryan » 12 říj 2010, 23:28

vůbec nevíš: víš co, ono člověk fakt nezná to pozadí, co předcházelo tomu, než tu kameru zapl (jestli byli na něj byli příslušníci hustý, jak oni občas uměj být atd.).. ale podle mě ať je to jakkoli, to video spíš než na to, jaký je onen skútrista borec (to ať posoudí káždý sám), mělo poukázat na to, že ti kdož zákony chrání, je ani neznají.. což je zas na jednu stranu docela smutný..
Uživatelský avatar
Ryan

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 467
Registrován: 04 říj 2006, 00:43
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Aprilia SR50 Racing
Tuning / úpravy: TopPerformance 70ccm, LeoVince ZX, Malossi MultiVar, Malossi 19mm carb.

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Bahnak » 13 říj 2010, 00:33

Nedá mi to a musím také napsat svůj názor:
Neznám darebnější a zbytečnější organizaci než je městská policie!!
Za těch dlouhých let co existuje jsem se ještě osobně nesetkal s jediným užitečným zákrokem strážníka !!
Jediné na co tahle ničemná organizace slouží, je odírání řidičů. Osobně je považuji za loupežníky placené z mých daní !!
Nezažil jsem aby např. u nás na sídlišti pokutovali bezohledné "čoklaře" kteří už z pískovišť dávno vyhnali děti a udělali si z nich psí záchody. To, že máme na trávnících před domy každý metr hovno už ani nekomentuji. Tam by měli strážníci zaměřit svoji aktivitu a ne na vydírání a buzeraci řidičů na což prvotně vůbec nebyli zřízeni.
Za mě: nenávidím městskou policii, je to naprosto zbytečná organizace kterou mít tu moc tak okamžitě rozpráším pytlem !!

Uf, to jsem si ulevil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
cesta je cíl
Uživatelský avatar
Bahnak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 598
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Morx » 13 říj 2010, 10:56

--duplicita--
Naposledy upravil Morx dne 13 říj 2010, 11:27, celkově upraveno 1
Morx

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 183
Registrován: 24 zář 2009, 10:18
Skútr / moto: Honda Vision 110

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Morx » 13 říj 2010, 11:03

Richijan píše:...
Jenn si to zkuste představit, kdo byste dokázal různým lidem opakovat třeba 30x doslovně jednu větu.To nikomu normálnímu prostě nedá to nezskusit nějak obměnit. Možná to někdo dokáže 1. týden, ale víc těžko. Vždyť jsou to taky jen lidi - alespoň většinou (příslušník pes mě ještě nestavěl )...

Ono nešlo o to, že to řekl svými slovy, ale že ani na vyzvání to nedokázal říct správně, protože vůbec netušil, co se po něm chce.
A především si myslím, že jde o princip a sice, že člověk, kterého řeší policie má být obeznámen se svými právy. Podstatou té události nebylo to, jakou větu použil policista, když chtěl slovně ověřit, zda řidič požil, ale to, že chtěl po dotyčné vykonávat nějakou interakci BEZ ŘÁDNÉHO POUČENÍ o jeho právech. Možná je úsměvné, že někdo chce být poučen o svých právech v takovéhle "maličkosti". A policista, který neví, žeje povinen to dělat a ba ani na přímé vyzvání není schopen občanovi vyložit jeho práva v souvislosti s úkonem, který policista provádí, považuji za hrubou chybu. Lidi, kteří řídí X let svá práva znají, ale začínající řidiči třeba ne. A jak říkám, jde o princip, kdyby o právech nepoučil policista, který občana zatýká (třeba za podezření z vraždy), je z toho obrovská aféra. V tomto případě se spíše zasmějete a řeknete, že je to fuk, ale princip je stejný.
A to nemluvím o principu, že se policie neustále ohání zákony a tím, že jejich neznalost neomlouvá. Chápu, že policie si obmění fráze, dokonce i to, že u rutinní kontroly každého neproškolí o jeho právech (ač by měla), ale aby to nebyli schopní udělat na přímé vyzvání? Aby ta práva a postupy ani neznali? Tak kde to jsme? Kdyby ti blbci byli schopní mu říct jaká jsou jeho práva, tak je ta diskuze stála tak 30 sekund navíc, on jim v pohodě dejchnul a byl klid. Nemuseli buzerovat státní, nemuseli být žádné problémy. Ale oni zjevně nechápali, co se po nich chce.
Morx

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 183
Registrován: 24 zář 2009, 10:18
Skútr / moto: Honda Vision 110

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Morx » 13 říj 2010, 11:06

vůbec nevíš píše:achjo...tady se asi všichni neshodneme...zatímco ten blbec tam do nich bude valit a potupovat tak tvýho blízkýho někde sejme borec na motorce...Pak se TY budeš ptát, PROČ policie nedostihla toho pachatele když měla echo že odjíždí tím a tím směrem na skútru...a odpověď? Protože tam bylo 1 hlídkové vozidlo které na základě podezření stoplo jinýho skútraře, kterej si hrál na velkýho kluka, asi ho to bavilo a proto kontrola kerá by zabrala 2 minuty trvala 20 minut...ale to byl ten tvůj blízkej už pomalu pod kytkama...


A když se zeptáš, proč se toto vozidlo zabývalo 20 minut tím jedním skútrařem, zjistíš, že důvodem byla neschopnost strážníků vyložit kontrolovanému jeho práva. Kdyby toho byli schopni, tak ta kontrola netrvala o moc déle.
Morx

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 183
Registrován: 24 zář 2009, 10:18
Skútr / moto: Honda Vision 110

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků