Jak se chovat při silniční kontrole?

Diskuze o čemkoli.

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod ssetam » 11 říj 2010, 21:53

To falonso: Trapný chování skútristy? Neznalost zákona příslušníka policie je trapná!!!!!!!!!!
To Sectoid: Naprostý souhlas 8)
Honda Lead jest moje první a zatím jediná...
HJC Cl-25 jsem vyměnil za Nolan N43 Air
Uživatelský avatar
ssetam

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 103
Registrován: 16 dub 2009, 19:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda Lead 100
Tuning / úpravy: Několik nálepek, koncové a brzdové světlo do Givi E30N

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod alpako » 11 říj 2010, 21:55

Naprosto souhlasím s Mirem.
Pokud by byl název tématu, tedy: Jak se chovat při silniční kontrole, položen jako dotaz, odpovím jednoduše
Slušně a jako normální člověk. Tohle tarpný machrování je tak dobrý pro puberťáky. :cry:
Honda PCX 125 ................... BLACK WASP..................Honza tel.: 773 613 613
Obrázek ................. Obrázek...............PMR COBRA MT 975
Uživatelský avatar
alpako

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 216
Registrován: 14 črc 2010, 11:30
Bydliště: Praha - HM
Skútr / moto: Yamaha MT-07, Honda PCX 125

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod ssetam » 11 říj 2010, 22:01

To alpako: Jasně, taky bych se choval a chovám slušně, ale pokud mě policie neprávem zastaví dle udání nějakého číšníka nebo koho, tak dané "školení" je bezesporu na místě.
Honda Lead jest moje první a zatím jediná...
HJC Cl-25 jsem vyměnil za Nolan N43 Air
Uživatelský avatar
ssetam

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 103
Registrován: 16 dub 2009, 19:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda Lead 100
Tuning / úpravy: Několik nálepek, koncové a brzdové světlo do Givi E30N

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod wictor » 11 říj 2010, 22:04

Ani jeden z nás až na majitele bílého DOWNTOWNA to asi neví....

Při silniční kontrole se chovám slušně a jako normální člověk .... s tím 100% souhlasím! Sám jsem byl, ale několikrát svědkem chování PRAŽSKÉ MĚSTSKÉ POLICIE a věřtě, že to nemá se slušností společného nic! Samozřejmě je to případ od případu a záleží na konkrétné osobě a situaci.

Protože jsem u této kontroly nebyl, tak mi nezbývá než se zasmát ..... představa, že dávám školení ze zákona příslušníkovi MP .... netřeba další komentář :)))
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod foky » 11 říj 2010, 22:06

Stavěli mě několikrát, a vždycky se ke mě chovali jako se choval já při první reakci po stopnutí. S úsměvem jsem vždy pozdravil a nebyl problém. "Buzerační" zastavování, pokud tomu tak chceme říkat, naprosto na 100% schvaluju. Ať mě zastaví třeba 10x za večer a dají mi desetkrát dýchnout. Protože jedině tak vidím, že policisté dělají něco pro prevenci proti dementním ožralům a fetkám, který sednou za volant a klíďo si jedou a pak vymetou někde tramvajovej ostrůvek. Rozhodně je mi bližší s úsměvem a slušností splnit jejich povinnost, dýchnout, popřát jim klidnou službu a odject, než vymejšlet podobný hovadiny jako ten případ na videu, kterej akorát zkomplikoval úkon, kterej standartně trvá 3 minuty.

Lidi maj furt jenom deb.... kecy na policajty a je úplně jedno co dělají. Když je jich málo v ulicích, tak lidi řvou, že jich chtěj víc, když je jich hodně, tak zase lidi řvou že sou na silnicích moc často buzerovaný. Nemám žádného rodinného příslušníka policistu a rozhodně bych si s nima práci nevyměnil, ale zjednodušení a zrychlení preventivní silniční kontroly by z mé strany, jakožto ze strany slušného řidiče, měla být samozřejmost.
Naposledy upravil KYBLOS dne 25 bře 2013, 18:52, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod alpako » 11 říj 2010, 22:15

Teda FOKY napsal jsi to skvěle a přesně máš ode mě palec nahoru a to myslím vážně.

Přesně tak si to myslím i já, mě totiž před 4 rokama smetlo ze silnice (v plechovce) vožralý hovado 2,4 promile v krvi a měl jsem namále, uniknul jsem zubatý fakt o chlup.. Takž vím co to je vožralec za volantem. :!:
Honda PCX 125 ................... BLACK WASP..................Honza tel.: 773 613 613
Obrázek ................. Obrázek...............PMR COBRA MT 975
Uživatelský avatar
alpako

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 216
Registrován: 14 črc 2010, 11:30
Bydliště: Praha - HM
Skútr / moto: Yamaha MT-07, Honda PCX 125

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod wictor » 11 říj 2010, 22:17

co člověk to názor a debata na tohle téma je nekonečná :wink: :P

Můžeme se tu bavit o tom, kdo?, co?, jak?, apod., ale je potřeba si přiznat, že práce POLICIE nebo MĚSTSKÉ POLICIE není právě jednoduchá a lehká! Na druhou stranu přiznám, že s POLICIÍ státní mám vesměs jen pozitivní skušenosti, ale s POLICIÍ MĚSTSKOU mám zkušenosti spíše opačné. Znovu opakuji, že se jedná případ od případu a vždy záleží na konkrétní situaci, ale představa, že školím příslušníka (jekékoliv) policie mi přijde víc než úsměvná! Tato problematika, je ale na dlouhou a dlouhou diskuzi!
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod keto » 11 říj 2010, 22:31

Já se na to dívám ze dvou hledisek,neschvaluji chování skůtristy jako obecnou normu,pokud to bylo proto,aby se ukázalo na jaké úrovni je dnešní policie tak to účel splnilo.A za druhé kdyby policie,která je myslím profesionální,byla na úrovni tak celý zákrok by trval jen o pár vteřin dýl než běžný.Každý nadává na špatné servismany,že nemají dostatečné znalosti,taky požadujeme profesionální přístup a policie je mít nemusí?Nemluvě o tom,že si je povinně platíme z daní.Těžko si takhle policie vydobude respekt u občanů.
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod falonso » 11 říj 2010, 22:33

To Foky: Lépe bych to nenapsal, naprostý souhlas :wink:
Uživatelský avatar
falonso

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 132
Registrován: 03 srp 2009, 17:15
Bydliště: Dobřany u Plzně
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 250i 2009

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod sedli » 11 říj 2010, 22:43

Mě za ty 2 roky stavěli dohromady po Brně tak 10 krát...jsou to lidi a chovám se k nim slušně ať už mě zastavili na klasickou kontrolu nebo protože blikla oranžová a já přidal a ještě to projel.
Zkouknul jsem celý tohle video a můj názor je že za blbce jsou tam všichni...jsou to měšťáci kteří to nemaj taky zrovna jednoduchý a tady se to ukázalo že nejsou tak zákona znalý..chtěli to vyřešit klasicky a rychle...když se hold najde nějakej "osel" kterej se ukájí tím, jak je dostává na ústavu, tak prosím...kdyby jim ukázal doklady a dejchnul tak mohl za pár minut frčet pryč a né tam nacvičovat tohle divadýlko. Jestli mu to stojí za to aby ti měšťáci měli problémy, je to jeho věc, ale znám lepší zábavu...
Vždycky se s těma polišema snažím komunikovat jako normální člověk a žádnej deb.......protože jsem celý léto jezdil po městě s pizzou a tam to občas bez nějakýho toho přestupku nejde(nemyslím ohrožující provoz) tak mě taky stopovali kvůli tomu..když člověk nedělá debila a v klidu si to tam s nima vyříká, tak to i berou jako lidi.Asi čtyřikrát mě stopli za tu dobu co jezdím za nějaký přestupky po městě a ještě nikdy jsem nedostal pokutu. Nechcu to uhrávat že mám štěstí, ale když těm policajtům nelžete do očí a neděláte na tý silnici nějaký prasárny tak ani oni vás nechcou pokutovat a srát....

Ještě vám sem hodím odkaz na jedny stránky kde máte vcelku zajímavý informace o tom, co může nastat když vás stopne policie nebo různý věci při kontrolách atd...www.straznici.com
Naposledy upravil KYBLOS dne 25 bře 2013, 16:49, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Sectoid » 11 říj 2010, 22:44

Je videt ze system funguje. Myslim ze vubec nejde o tenhle dany pripad, ale o celkovy pristup stat vs obcan. Schvalovanim "Ať mě zastaví třeba 10x za večer a dají mi desetkrát dýchnout" se dostaveme na cestu do pekel za Anglii, tam uz ani nehrajou na presumci neviny.

Foky, vazne si myslis ze ono buzeracni mereni 50tky na Prumyslove zachrani Tvoji dceru/syna pred nejakym silencem?
Vazne si myslis, ze postavani za pizzeri - kde jedna jedna vecere pro dva stoji deni plat tech dvou "postaku s pistolema" - uchrani Tvoji manzelku pred nalitym typkem?
Opravdu si myslis, ze 100 boticek denne zabrani tomu, aby jsi ve stari nenasel na svem invalidnim stani Audi R8 s SPZ 1A1-0110 ?

Tomu se totiz rika "vykazovat cinnost". Smutny je, ze to mnohdy s.... i ty "bezny strazniky".


Mimochdem s PCR jsem nikdy nemel problem. Cimpak to asi tak muze byt.

Jinak nejuzasnejsi zkusenost mam, kdyz me nejakej Lojza z MP peroval ze nemam nahradni vybojky do Xenonu. Tam to bylo za 9/10.
Naposledy upravil KYBLOS dne 25 bře 2013, 00:00, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Uživatelský avatar
Sectoid

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 303
Registrován: 27 kvě 2010, 16:59
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: HONDA PCX(prod.) / Honda SW-T 400 (prod.) / NC750X

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod foky » 11 říj 2010, 22:51

Tady se ale nikdo nebaví o botičkách a o pokutách za špatný parkování. Diskuze se týká toho videa, čili o běžnou silniční kontrolu, do které podle vnitřní vyhlášky PČR musejí zahrnout i dýchání.

A na to jsem taky reagoval.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Sectoid » 11 říj 2010, 22:54

Jo tak, nu tak to jsem to spatne pochopil :) No v danem pripade proste narazili na typka co se hodlal realizovat. Kdyby mu straznik rekl "Souhlasite s provodenim orientacni zkousky - ANO/NE" a nenechal ze sebe delat ko*ota vysel by se cti. Nicmene otazka "nejaky alkohol pred jizdou" je z pravniho hlediska stejna jako " Nejaky vrazdy dneska ?" :D
Naposledy upravil KYBLOS dne 25 bře 2013, 00:00, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Sectoid

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 303
Registrován: 27 kvě 2010, 16:59
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: HONDA PCX(prod.) / Honda SW-T 400 (prod.) / NC750X

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod foky » 11 říj 2010, 22:58

Tak ano, ta formulace není úplně ideální.

Kamaráda třeba nedávno zastavili a ptali se ho "a marihuana byla naposledy kdy?" :lol:
Je nakuřák a musel jim vysvětlovat, že ten sáček (byl to PŘESNĚ ten samej jako od 2g sušenýho) co má na palubce má od nějakejch knoflíků :lol:
Jsou to všechno ale takový úsměvný situace. Nic, kvůli čemu by musel člověk dělat 15 minutový divadlo natáčený na mobil :roll:
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Jak se chovat při silniční kontrole

Příspěvekod Sectoid » 11 říj 2010, 23:01

No, otazka "marihuana byla naposledy kdy?" mi neprijde priliz usmevna. Tyhle otazky nema policie pravo pokladat a to pomerne neeticke.
Uživatelský avatar
Sectoid

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 303
Registrován: 27 kvě 2010, 16:59
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: HONDA PCX(prod.) / Honda SW-T 400 (prod.) / NC750X

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků