Honda PCX 125 - volná diskuze

Diskuze o čemkoli.

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod pead. » 22 srp 2013, 22:02

Effin píše:Hodinky Luis na motorku typ Moto-detail materiál hliník.
Fotky montáže na PCX a bohužel je potřeba sundat řídítka.
Cena na Luis 40€+8€ doprava nebo Motozem http://www.motozem.cz/analogove-hodiny-na-motorku-moto-detail/ za 1200,- Kč
Strojek jde vyndat bez sundavání z držáku tak seřídit nebo dát novou baterku bude v pohodě.
Zpracování je perfektní a na montáž potřeba sadu imbusů.
Doufám že to někomu pomůže v rozhodování které tam dát když se na nás Honda vybodla :D

Effin

Mám je také řidítka se nemusí sundat stačí tu spodní část držáku trošku upilovat a krásně jí tam protáhneš.
Jde to lehce je to hliník.
pead.

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 19 črc 2013, 19:38

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod Acada » 23 srp 2013, 08:28

qstep1 píše:Nezkoušel jste někdo měřit teplotu variátorové skříně? Přijde mě, že je dost horká, po 20-30km na ní nejde udržet ruka. Kdysi na Chine když jsem to zkoušel tak po stejné vzdálenosti za podobného počasí to bylo teplé, ale ne horké tak, že bych na tom ruku neudržel. Proč se ptám, asi vysoká teplota nebude dělat dobře řemenu a dalším součástkám variátoru?

Mam model 2013. Ted jsem zkousel po kazde sve ceste (cca 15km) sahat na variatorovou skrin. Zadny problem se nekona. Tepla je, ale ruku klidne udrzim. Takovou teplotu bych si pral na riditkach. JInak moje cesta je 1/2 obci a 1/2 mimo. Setrit to nesetrim a mam 110 kilo.

<JOKE>Variatorova skrin je to leskly vlevo vzadu, to tmavy vpravo vzadu je vyfuk. Na to po jizde nesahej.</JOKE>
Acada

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 120
Registrován: 26 čer 2012, 14:06
Skútr / moto: NC 750X bývalo: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Zvednutý řídítka, zapalovač na řídítkách.

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod Effin » 23 srp 2013, 17:18

pead. píše:
Effin píše:Hodinky Luis na motorku typ Moto-detail materiál hliník.
Fotky montáže na PCX a bohužel je potřeba sundat řídítka.
Cena na Luis 40€+8€ doprava nebo Motozem http://www.motozem.cz/analogove-hodiny-na-motorku-moto-detail/ za 1200,- Kč
Strojek jde vyndat bez sundavání z držáku tak seřídit nebo dát novou baterku bude v pohodě.
Zpracování je perfektní a na montáž potřeba sadu imbusů.
Doufám že to někomu pomůže v rozhodování které tam dát když se na nás Honda vybodla :D

Effin

Mám je také řidítka se nemusí sundat stačí tu spodní část držáku trošku upilovat a krásně jí tam protáhneš.
Jde to lehce je to hliník.

A jak tam dáš ty dva šrouby ?
Uživatelský avatar
Effin

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 34
Registrován: 31 kvě 2013, 17:39
Bydliště: RCE
Skútr / moto: Honda NC750X , PCX 125. r.v.2013 bílá PRODÁNO
Tuning / úpravy: Led parkovačky,plexi Puig tmavé,hodinky Moto-detail,zadní kufr Honda 29L,přilba Schuberth C3 Pro bíla.

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod patex » 23 srp 2013, 19:38

Prva garancka v Motomaxx Nitra .. pcx kupovane od nich cena 10,2 € meneny len olej . S pristupom spokojnost. Mali dake PCX rovno aj skladom ihned k odberu
patex

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 22
Registrován: 29 dub 2013, 10:04
Bydliště: Nová Baňa
Skútr / moto: Honda PCX 125 2013
Tuning / úpravy: reflexne pruzky

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod pead. » 23 srp 2013, 21:46

Effin píše:
pead. píše:
Effin píše:Hodinky Luis na motorku typ Moto-detail materiál hliník.
Fotky montáže na PCX a bohužel je potřeba sundat řídítka.
Cena na Luis 40€+8€ doprava nebo Motozem http://www.motozem.cz/analogove-hodiny-na-motorku-moto-detail/ za 1200,- Kč
Strojek jde vyndat bez sundavání z držáku tak seřídit nebo dát novou baterku bude v pohodě.
Zpracování je perfektní a na montáž potřeba sadu imbusů.
Doufám že to někomu pomůže v rozhodování které tam dát když se na nás Honda vybodla :D

Effin

Mám je také řidítka se nemusí sundat stačí tu spodní část držáku trošku upilovat a krásně jí tam protáhneš.
Jde to lehce je to hliník.

A jak tam dáš ty dva šrouby ?

Nejdříve to po protažení naklopíš jako kolébku k tomu většímu a nasadíš ten menší spodní potom to naklopíš a zapřeš o ten menší a nasadíš ten horní dotáhnout to musíš plochýma kleštičkami.
Celá montáž trvala cca10min.
pead.

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 19 črc 2013, 19:38

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod 1Jiricek1 » 24 srp 2013, 08:05

Za 1200 draha sranda. To uz radeji koupim digitalni za 500 a s podsvicenim a je klid. Ale nez to, to radsi nasetrim na xenony. A stejne na tacho uz se ani nedivam :D . Proste se kocham, kam spechat do hrobu?? A na hodiny mam v kapse telefon 8) .
A k te teplote skrine variatoru. Dnes kolem 10-15C a varec krasne ohrival ruce a Leo byl pomalu studeny :evil: . Vse po 60Km nonstop jizdy. Jen se budu musset podivat na spojku, vydava vibrace kolem 50Km/h :shock: a k tomu rachoti plech , na kterem drzi jednotka.
A zacina me pomalu dozirat kontrola oleje. Kdyz ji merim tak je polovina merky sucha. Hold bude to chtit udelat extra tycku na mereni oleje.
Uživatelský avatar
1Jiricek1

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 72
Registrován: 30 čer 2013, 17:03
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: LeoVince Cobra racing, Sedlo, Vyhrivane gripy, vario Daytona 12,5gr / 10,5gr Takegawa ,Brisk - AR12ZS, +76,2mm delka

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod Kill Frenzy » 24 srp 2013, 09:20

Ja mam hodiny s teplomerom za 5 € z lidla a vyriesene...
Uživatelský avatar
Kill Frenzy

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 87
Registrován: 01 čer 2012, 12:47
Bydliště: Senec
Skútr / moto: Aprilia Atlantic 300

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod Effin » 24 srp 2013, 20:04

Effin[/quote]
Mám je také řidítka se nemusí sundat stačí tu spodní část držáku trošku upilovat a krásně jí tam protáhneš.
Jde to lehce je to hliník.[/quote]
A jak tam dáš ty dva šrouby ?[/quote]
Nejdříve to po protažení naklopíš jako kolébku k tomu většímu a nasadíš ten menší spodní potom to naklopíš a zapřeš o ten menší a nasadíš ten horní dotáhnout to musíš plochýma kleštičkami.
Celá montáž trvala cca10min.[/quote]

Taky řešení akorát já to chtěl dost utáhnout aby se to nepootočilo na řídítkách a tak jsem vsadil na jistotu v imbusu.
Hodinky jsem tam potřeboval jelikož na tom jezdím na čas do práce a protože používám komplet moto oblečení včetně
rukavic tak mobil v kapse nejde.Jinak moje Pcx je mazel stále naleštěný tak hodinky ala Lidl na něj nikdy nedám :D
Uživatelský avatar
Effin

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 34
Registrován: 31 kvě 2013, 17:39
Bydliště: RCE
Skútr / moto: Honda NC750X , PCX 125. r.v.2013 bílá PRODÁNO
Tuning / úpravy: Led parkovačky,plexi Puig tmavé,hodinky Moto-detail,zadní kufr Honda 29L,přilba Schuberth C3 Pro bíla.

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod qstep1 » 25 srp 2013, 11:19

Tak jsem absolovoval první garančku. Cena 1145,- doba práce 3,5 hodiny. Výměna motorového oleje, převodového oleje a hlavně kontrola vůle ventilů. Viděl jsem, byl jsem u toho a skutečně to kontrolovali. Kde? Top moto Teplice. Připadal jsem si jako u doktora, před stanovením diagnózy, před tím než se do mazlika pustili. Co kde vrže, co se mě nezdá, jakou to má spotřebu, kolik dosáhnu maximálku...? Musím říct skvělý přístup. Už při prodeji jsem takové slušné jednání nezažil a servis opět bez vady na kráse. Asi jsme už někde ve 21. století a ne za socíku. Ptal jsem se i na tu teplotu variátorové skříně, která se mě zdála příliš vysoká. Ale vše v pořádku, dle jejich zkušeností. Už cestou tam jsem jel celou cestu po dálnici, tak tachometrová rychlost 100 km/ hod, občas jsem dal i maximálku 112 km/ hod (102 dle GPS) Opravdu jsem to tavil co to šlo. Nazpátek to samé. Celkem jsem ujel 190 km a spotřeba při tomto jízdním režimu stoupla na 2,39 l/100 km. Podle mě velice slušné.
Uživatelský avatar
qstep1

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 17 srp 2013, 20:01
Bydliště: Kladno
Skútr / moto: PCX 125 černá
Tuning / úpravy: kufr 30L , plexi GIVI, držák na kufr vlastní výroby 690,- mě přišlo moc

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod Doupik » 25 srp 2013, 16:56

Cerdik píše:
Doupik píše:Nějaká ta fotečka


zajimavej postprocess, v cem to delas?

Tu plnost obrázku zajistilo HDR od iPhone 5 (jinak by tam nebyly žádné mraky), úprava je Instagram, myslím, že Sutro + zvýraznění. Žádná modifikace obsahu, jen filtr ;)
Uživatelský avatar
Doupik

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 130
Registrován: 18 dub 2011, 11:27
Bydliště: Praha/Opava
Skútr / moto: Honda PCX, chci NC750X
Tuning / úpravy: michelinky, černý plast pod plexi, bílé reflexní pásky na kolech, bílý kufr Givi, bílá helma Shark

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod Yaryn » 25 srp 2013, 19:51

Hloupý dotaz, kolega má PCX 2013, najeto má něco přes 1000 km a tvrdí mi, že mu zase tachometr jede od nuly, to jako po každé tisícovce skočí na tacháči nula ? Divný ne ? Že tam musí něco přepnout ? :mrgreen: Sorry jestli otravuju, ale on není moc technickej týpek ...já bych na to možná přišel, ale přijel za mnou autem :mrgreen: no že bych byl připravenej :D
Motto: co mě nezabije, to mě posílí...
2017 - 2019/SYM JET14
2019/HONDA FORZA 125
Uživatelský avatar
Yaryn

250+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 358
Registrován: 01 čer 2012, 09:04
Bydliště: Potkali se u Kolína
Skútr / moto: SYM JET14 (prodáno)/Honda Forza 125

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod Untewasseman » 25 srp 2013, 19:58

Untewasseman píše:Startování na potřetí...
Ahoj kolegové... Poslední dobou řeším následující problém: nedaří se mi natočit skůtr - napoprvé startér točí, napodruhé taky jen točí a až napotřetí se motor rozběhne. (nestává se po kratší pauze - při zahřátém motoru)
Možná příčina: na jaře jsem dle servisního manuálu svépomocí nainstaloval vyhřívané gripy, ale "nestartování" se objevilo až po 2 měsících denního provozu s vyhříváním...
P.S.: Dnes ráno první 2 pokusy o nastartování úplně bez odezvy, až napotřetí začal startér točit a na popáté nastartoval..)-:
Poznámka: Baterie proměřena - 13,4V.

Máte někdo tip, co by mohlo být příčinou?


Pro všechny - pro případ podobného chování - uvádím výsledek pátrání po příčinách špatného startování - - - Je nutné koupit novou baterku.
Ještě jednou díky všem za tipy.... :wink:
Vitr ve vlasech... (-: ........ Radek...27.400km
Uživatelský avatar
Untewasseman

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 80
Registrován: 21 lis 2010, 01:17
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší
Skútr / moto: Honda PCX , Peugeot Vivacity 50
Tuning / úpravy: Vyhřívané gripy, zadní kufr Givi E300b, vyšší plexi Ermax +10cm, boční brašny, hodiny Moto Detail

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod Effin » 25 srp 2013, 20:10

Yaryn píše:Hloupý dotaz, kolega má PCX 2013, najeto má něco přes 1000 km a tvrdí mi, že mu zase tachometr jede od nuly, to jako po každé tisícovce skočí na tacháči nula ? Divný ne ? Že tam musí něco přepnout ? :mrgreen: Sorry jestli otravuju, ale on není moc technickej týpek ...já bych na to možná přišel, ale přijel za mnou autem :mrgreen: no že bych byl připravenej :D


Má tam přepnutý denní počítadlo.
Stačí zmáčknout ten čudlík na budíkách.
Nechápu vždyť je to jako v autě :D
Uživatelský avatar
Effin

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 34
Registrován: 31 kvě 2013, 17:39
Bydliště: RCE
Skútr / moto: Honda NC750X , PCX 125. r.v.2013 bílá PRODÁNO
Tuning / úpravy: Led parkovačky,plexi Puig tmavé,hodinky Moto-detail,zadní kufr Honda 29L,přilba Schuberth C3 Pro bíla.

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod saimon1 » 25 srp 2013, 20:23

Teď to přepne a bude se divit, kolik tam má už km. :mrgreen: :lol:
Fotoalbum | Motorkáři |
Bylo: Stadion S11 a S22 (S22 mám pořád doma), Jawa pařez 50, Pionýr 20 (21), Babeta 1, Jawa 250 kývačka, Skútr (BMC) Benzhou B10, Access Motor Max 250, Suzuki LT-A 750 King Quad 4x4, Suzuki Burgman 125. Nyní Piaggio Mp3 500 LT Business.
Uživatelský avatar
saimon1

1000+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 1389
Registrován: 14 črc 2007, 08:50
Bydliště: Dubňany
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT Touring BUSINESS v bílé perleti
Tuning / úpravy: Nosič a zadní box KAPPA 46N, blástry, reflexní pásky na bocích, poziční LED osvětlení a LED pod sedlem, ve předu zásuvka 12V, textilní brašna, vyhřívání gripů, stupačky ve předu, blatník nad zadním kolem.

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod Untewasseman » 25 srp 2013, 20:26

Když už jsme v tý volný diskuzi - tak že netušíte, na čem jezdí lékárním v "nejlepší Slovenské telenovele dnešních dní" ?
(pro neznalé - Búrlivé víno...) 8)
Vitr ve vlasech... (-: ........ Radek...27.400km
Uživatelský avatar
Untewasseman

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 80
Registrován: 21 lis 2010, 01:17
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší
Skútr / moto: Honda PCX , Peugeot Vivacity 50
Tuning / úpravy: Vyhřívané gripy, zadní kufr Givi E300b, vyšší plexi Ermax +10cm, boční brašny, hodiny Moto Detail

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků