Honda PCX 125 - volná diskuze

Diskuze o čemkoli.

Re: Honda PCX

Příspěvekod egusko » 10 srp 2010, 20:41

miro11:

tak co mas teda ty miro11, ked kludne spavas? :D
asi len tu kabelku co mas okolo ramena na fotke :lol:
ja na moje PCX pouzivam poriadnu retaz http://www.a-max.sk/obchod/action/produ ... rdps.xhtml + kvalitny alarm http://www.promoto.sk/product/sentinel-1100-moto-206/
zle je akurat to,ze miro11 nasiel na youtube videjko a musel ho sem hned vycapit aby sa teraz vsetci zlakli a bali sa ako _TOM_ ze skuter sa da lahko potiahnut.
miro11 skus niecim aj pozitivnym prispiet do tohto fora...
egusko

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 10 srp 2010, 20:18
Skútr / moto: PCX

Re: Honda PCX

Příspěvekod Miro11 » 10 srp 2010, 22:00

:D egusko vitaj na skutrforume...pevne verím, že si poriadne preštudoval pravidlá nájdeš ich hore na lište hneď vedľa trojuholníčku s výkričníkom :wink: video som totiž nenašiel ja, ale niknejm, ak si pozorne čítal topic predtým než si do neho napísal svoj prvý príspevok..ja spávam kľudne..nemaj obavu kabelku mám pod vankúšom... :wink: dúfam, že je to dosť pozitívna správa.. :lol:
Uživatelský avatar
Miro11

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1117
Registrován: 10 říj 2007, 08:53
Bydliště: Řečany n. Labem
Skútr / moto: ...ex B650 Exe 07 :-)
Tuning / úpravy: social edition

Re: Honda PCX

Příspěvekod _Tom_ » 10 srp 2010, 22:22

mě jen překvapuje že se v hondě představoval hiss a tady vidím něco jiného
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Honda PCX

Příspěvekod Daelimek » 10 srp 2010, 23:00

alpako:

Tak to je docela nepříjemné, takže zbývá buď objednat a čekat třeba i dva měsíce, nebo koupit něco jiného. Achjo..škoda, ale nejspíše koupím něco jiného, chci si letos ještě zajezdit. Co se týká pohodlí PCX, tak nevím, nemohu soudit, ale sedlo vypadá docela dobře. Mě se hlavně líbí poměr cena:výkon, kde za dobré peníze mám značkový skútr nacpaný technologiemi, což se o Kymcu říci nedá..zítra zkusím obvolat dealery po republice, třeba by pro mě někde nějakého měli. Je to docela škoda, že sem jde tak málo kusů, když jde vyloženě o takový trhák. Honda měla počítat s tím, že bude o tento model zájem. Číny na tom možná také menší zásluhu nesou a to tu, že nutí výrobce značkových skútru tlačit ceny dolů. Zákazník z toho poté vychází, jako král :-D
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Honda PCX

Příspěvekod alpako » 10 srp 2010, 23:27

_Tom_ píše:počkejte, mě na prodejně ukazovali na pcxku systém jakéhosi hiss imobilizéru v klíčku, a já měl zato, že je to elektronikou jako v autě neprůstřelné a podle toho videa to vypadá na čistě mechaniku a jede se :shock:

JO jo ten systém tam je, ale je jím zablokovaná záklopka spínací skříňky (klíčové dírky) a na tom videu má tu záklopku již otevřenou takže ono to tak jednoduchý nebude pokud tu záklopku zavíráte. :!: :!: :mrgreen: :mrgreen:

Daelimek:
Držím palce a dej pak vědět jak jsi dopadl, samotného mě to zajímá. 8)
Honda PCX 125 ................... BLACK WASP..................Honza tel.: 773 613 613
Obrázek ................. Obrázek...............PMR COBRA MT 975
Uživatelský avatar
alpako

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 216
Registrován: 14 črc 2010, 11:30
Bydliště: Praha - HM
Skútr / moto: Yamaha MT-07, Honda PCX 125

Re: Honda PCX

Příspěvekod niknejm » 10 srp 2010, 23:36

Miro11:

neviem sice naco si okopiroval moj prispevok do fora ale ok :) myslim si ze nikto nieje tak blby a vie si kliknut na odkaz priamo na youtube a video si pozriet,dokonca aj ty si to zvladol takze by malo byt vsetko ok :)
ale inak diky,nabuduce ked hodim zase nejake video na forum,tak mi ho mozes okopirovat ;)

for egusko:
retaz dobra,alarm by som ani neriesil. ale je dobre mat aj alarm,ked nieje nic k dispozicii,k comu by si mohol skuter priviazat.
aj ja ta vitam na fore
mas nejake skusenosti s PCX ktore tu este neboli?
Auto vezie telo, motocykel dušu
Uživatelský avatar
niknejm

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 95
Registrován: 27 čer 2010, 14:59
Bydliště: Senec
Skútr / moto: Honda Forza 125, Honda NC700XA, Honda PCX
Tuning / úpravy: -

Re: Honda PCX

Příspěvekod blackbox_lp » 11 srp 2010, 00:08

egusko píše:zle je akurat to,ze miro11 nasiel na youtube videjko a musel ho sem hned vycapit aby sa teraz vsetci zlakli a bali sa ako _TOM_ ze skuter sa da lahko potiahnut.
miro11 skus niecim aj pozitivnym prispiet do tohto fora...

príde na fórum a hneď sa pustí do ľudí.. :D dobrý začiatok.

inak ja si nemyslím, že to je zlé, že to video tam dali (či už niknejm alebo Miro11). aspoň si niektorí viac uvedomia, že aj ich pcx sa dá ukradnúť a dokúpia takú či onakú ochranu naviac. viď ja.. :D (chystám si dokúpiť zámok na disk s alarmom, asi XENA XZZ6 ALARM DISC) Akurát už mi dlho nevolajú z obchodu kde som kúpil pcx-ko. Som si tam objednal ten Honda alarm. Dobrá cenová pálka, tak dúfam, že bude fungovať poriadne a hlavne nech už je namontovaný :twisted:

niknejm:
:?: :?: :?: alarm by si neriešil z akého dôvodu :?: :?: :?:
Uživatelský avatar
blackbox_lp

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 78
Registrován: 07 srp 2010, 15:23
Bydliště: London
Skútr / moto: Honda PCX silver

Re: Honda PCX

Příspěvekod Sectoid » 11 srp 2010, 00:48

Teda, nevim jo, ale capek na tom videu ma spinaci skrinku odemknutou, takze (a) dale tam saskuje s nejakym uni-honda-klicem, ktery urcite kazdy vlastnime, takze (b) a konecne kazdy urcite povazujeme zamknuti rizeni u 120kg motorky za vykrik bezpecnosti ze ? (c) :lol:

Jinak Honda PCX nema problem motorově utahnout jizdu ve dvou, (vlastne to nani ani poznat) ale skutecne se na tom ve 2 blbe sedi. Kdo tvrdi ze ne, tak keca. Ale vzhledem k tomu, ze jezdit na 125ccm motorce ve dvou dale nez 20 km je zoufalstvi, (nebo limitovani ridicakem) tak je to asi jedno.

Dneska me ne na Nuselaku odchytil nejaky typek tusim na R1ce a tvrdil ze dela v Yamaze, a ze je PCXko desne stresuje nebot s cenou co nastavili nemaji konkureci. Zaroven se poptaval na STOP&GO system. Ja vam tedy nevim jo, ale asi mi nejak unika kouzlo tohohle systemu a budu horet na krizi ze ho (vicemene) nepouzivam.

Jeste k tem cenam, tak 125ccm motorka za 60 000kč je dle me porad 10%-20% nad smysluplnou cenou.
Uživatelský avatar
Sectoid

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 303
Registrován: 27 kvě 2010, 16:59
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: HONDA PCX(prod.) / Honda SW-T 400 (prod.) / NC750X

Re: Honda PCX

Příspěvekod blackbox_lp » 11 srp 2010, 09:33

Ide o to, že všetko sa dá keď sa vie a chce :D . Keď sa dostal ten týpek k tomu kľúču, tak sa k nemu dostane aj niekto iný ak bude veľmi, veľmi chcieť. A väčšinou "veľmi, veľmi chcú" tí profesionálnejší zlodeji (nie tí čo sa večer rozhodli, že idú niečo ukradnúť). Stačí mať kade-tade známosti.Ja nechcem strašiť, len vraciam hore pozornosť na možnosť krádeže, ktorú sa tu niektorí snažia znižovať (či už vedome alebo nevedome) a tým to iní môžu podceňovať.

Inak celkom nerozumiem tomu ako funguje ten kryt na tú spínaciu skrinku :?: týpek kde som kupoval, mi povedal, že nikto iný nemá taký kľúč aby to otrvoril. ale ako..? a keď stratím oba kľúče? čo potom? :mrgreen:
Naposledy upravil KYBLOS dne 01 dub 2013, 19:10, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
blackbox_lp

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 78
Registrován: 07 srp 2010, 15:23
Bydliště: London
Skútr / moto: Honda PCX silver

Re: Honda PCX

Příspěvekod alpako » 11 srp 2010, 12:12

Funguje to úplně stejně jako například klíček řekněme u Fabie. Pokud si necháš udělat klíček k Fabii a ten klíček nebude mít ten správný "čip" tak sice auto odemkneš, ale nenastartuješ. Tady je to tak, že pokud nemáš klíček s tím správným "čipem" tak tu záklopku prostě neotevřeš.

No a co budeš dělat když ztratíš oba líče??? Vezmeš ten plíšek s čísly co jsi dostal ke klíčkům a dojdeš si do Hondy pro nový klíčky. Zaplatíš tuším 1100,- Kč, počkáš 1-2 týdny a jezdíš dál. :mrgreen:

Sectoide měli jsme to na Strahově zkusit jestli to funguje na 100% to otvírání záklopky spínací skříňky. Jestli dneska přijedeš tak to prubnem. :mrgreen:

Sectoid píše: Jinak Honda PCX nema problem motorově utahnout jizdu ve dvou, (vlastne to nani ani poznat) .............

Teď jsem zrovna dost jezdil ve dvou a dávám ti za pravdu ...... motorově je to naprosto v pohodě .......... trochu se mi zvedla spotřeba, ale ona ta spotřeba je celkově k smíchu takže to naprosto neřeším :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil KYBLOS dne 31 kvě 2013, 10:07, celkově upraveno 2
Důvod: Citace posledního příspěvku
Honda PCX 125 ................... BLACK WASP..................Honza tel.: 773 613 613
Obrázek ................. Obrázek...............PMR COBRA MT 975
Uživatelský avatar
alpako

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 216
Registrován: 14 črc 2010, 11:30
Bydliště: Praha - HM
Skútr / moto: Yamaha MT-07, Honda PCX 125

Re: Honda PCX

Příspěvekod Daelimek » 12 srp 2010, 09:44

Tak jsem psal do Brna a do Prahy. Z Brna mi zatím všichni shodně odepsali, že po skútru je v Evropě taková poptávka, že továrna nestíhá vyrábět. Zářijová dodávka skútrů je zamluvená, kdyby se náhodou někdo rozmyslel a uvolnilo se místo, tak mi dají vědět. Ale prý se dělají pořadníky i na to, když si to lidi, co to mají již objednané rozmyslí. Ale nevím, zaplatili zálohu. No prý mám největší šance až v lednu. Takže nevím. Padla mi do oka docela pěkná motorka. Je to motard a výrobce je V.D.O. je to 125ccm, ale má od výrobce kit 200ccm a nějakých 12kW. Jenže je to čína, sice to vypadalo bytelně, motor je prý suzuki, avšak cena je vysoká - 54.990,- což je v porovnání s Hondou moc...
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Honda PCX

Příspěvekod alpako » 12 srp 2010, 10:38

Něco podobného jsem čekal :x ale že až takhle to jsem netušil. :shock:
No tak to je teď na tobě jestli čekat nebo shánět něco jiného. Takž držím palce. :D
Naposledy upravil KYBLOS dne 01 dub 2013, 19:11, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Honda PCX 125 ................... BLACK WASP..................Honza tel.: 773 613 613
Obrázek ................. Obrázek...............PMR COBRA MT 975
Uživatelský avatar
alpako

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 216
Registrován: 14 črc 2010, 11:30
Bydliště: Praha - HM
Skútr / moto: Yamaha MT-07, Honda PCX 125

Re: Honda PCX

Příspěvekod nemo » 12 srp 2010, 14:17

Sectoide měli jsme to na Strahově zkusit jestli to funguje na 100% to otvírání záklopky spínací skříňky. Jestli dneska přijedeš tak to prubnem. :mrgreen:

Kluci to zkuste.
Já jsem si myslel, že to je jen mechanická záležitost a půjde to odemknout mezi PCX navzájem.
Takže jsem zvědav :-)
Uživatelský avatar
nemo

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 15
Registrován: 30 čer 2010, 12:42
Skútr / moto: Honda PCX

Re: Honda PCX

Příspěvekod Sectoid » 12 srp 2010, 15:24

Co se zamykani zapalovani tyce, tak je to resene nejakym magnetem ci čipem a ačkoliv je výlisek na všech PCX stejný, tak nelze odemknout.

Jinak na PCXku mi zapomeli zapojit spinac zatizeni sedla :]
Uživatelský avatar
Sectoid

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 303
Registrován: 27 kvě 2010, 16:59
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: HONDA PCX(prod.) / Honda SW-T 400 (prod.) / NC750X

Re: Honda PCX

Příspěvekod alpako » 13 srp 2010, 08:40

nemo píše:Kluci to zkuste. Já jsem si myslel, že to je jen mechanická záležitost a půjde to odemknout mezi PCX navzájem.
Takže jsem zvědav :-)

Takže vyzkoušeno jak psal Sectoid. Měli jsme 3 klíče od tří různých zámků a záklopka jde otevřít jen s originálem, takže ťaman s klíčem vyštípaným kleštěma (viz videoklip výše) se může jít bodnout. Samozřejmě nejsem naivní a nemyslím si, že je to nepřekonatelné :lol: :lol: :lol: a že je to něco co někomu zabrání PCXko ukradnout zvláště když je po nich taková megascháňka :lol: :lol: :lol:
Honda PCX 125 ................... BLACK WASP..................Honza tel.: 773 613 613
Obrázek ................. Obrázek...............PMR COBRA MT 975
Uživatelský avatar
alpako

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 216
Registrován: 14 črc 2010, 11:30
Bydliště: Praha - HM
Skútr / moto: Yamaha MT-07, Honda PCX 125

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků