Honda PCX 125 - volná diskuze

Diskuze o čemkoli.

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod ellie » 22 říj 2021, 13:52

To mam teda radost nasla jsem uz nejakej jetej dil, takze mi jde hlavne o to sundani. Tak to budu muset radne nastudovat


Sent from my iPhone using Tapatalk
Honda PCX 125 2017
Honda CB 500f 2016
Uživatelský avatar
ellie

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 53
Registrován: 29 črc 2014, 11:59
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 125 2017, Honda cb500f 2016

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod Citelis » 22 říj 2021, 15:25

Po zaregistrování se tam dá stáhnout dílenský manuál (skoro úplně dole), kde je postup sundání, včetně soupisu toho co je třeba sundat aby to sundat šlo :-)

https://www.motorkari.cz/motokatalog/ho ... x-125.html
Citelis

100+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 183
Registrován: 20 bře 2019, 17:19
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 2015
Tuning / úpravy: Yamaha FZS 600 Fazer 2000

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod ellie » 22 říj 2021, 18:35

Dekuji, mrknu na to :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Honda PCX 125 2017
Honda CB 500f 2016
Uživatelský avatar
ellie

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 53
Registrován: 29 črc 2014, 11:59
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 125 2017, Honda cb500f 2016

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod Tom79 » 02 lis 2021, 23:27

Asi už je pozdě, ale já to sundával podle tohohle videa jednoho z členů tady
https://www.youtube.com/watch?v=j9F-7USH2bc
Obrázek
Tom79

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 31
Registrován: 09 zář 2013, 22:50
Bydliště: mimo CR
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: deka Bagster Boomerang, kufr Givi, vyhřívané kryty na řídítka Bagster Box-Heat

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod ellie » 03 lis 2021, 00:01

Dekuji, jeste jsem se do toho nepustila, ale brzy me to ceka Mam teda ten novejsi model, takze tam to bude trosku jiny, ale uz jsem si nasla video podle kteryho to sundam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Honda PCX 125 2017
Honda CB 500f 2016
Uživatelský avatar
ellie

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 53
Registrován: 29 črc 2014, 11:59
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 125 2017, Honda cb500f 2016

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod dti512 » 03 zář 2022, 14:35

Ahoj,
omlouvám se za hloupé dotazy, ale mám poprvé PCX (předtím jenom menší čínské elektro) a zarazily mě dvě věci:

1) Jak foukáte pneumatiky na benzínce? Mně se ten jejich ventil na pneumatiky prostě nedaří nasadit, na těch Honda kolech je tam málo místa (zkoušel jsem na OMV), tak nevím, jestli to tam rvát na sílu, nebo zkusit jinou benzínku :D U toho malého skútru to bylo bez problémů.

2) Je normální, že je plynový grip takový volný a třeba u volnoběhu drncá, a to i do strany? Stejně tak páčka zadní brzdy. Dealer tvrdí, že je to tak v pořádku, ale nějak se mi to nezdá. Opět, z předešlého skútru to neznám. Jinak ale během jízdy s tím problém nemám, všechno reaguje, jak má.

Díky za případné odpovědi!
dti512

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 03 zář 2022, 14:26
Skútr / moto: Honda PCX 125 2021

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod kathory » 21 bře 2024, 16:00

Zdravím všechny :-)

Po dlouhé analýze a uvažování jsem se rozhodla o pořízení Hondy PCX125 jako doplněk k autu na popojíždění po Praze a další výlety. Protože jsem ale na skutru seděla maximálně jako spolujezdec a nemám o ježdění nejmenší páru, chtěla bych před koupí skutr otestovat (asi je pro mě zatím zbytečné si kupovat nový) a ideálně jim dorazit rovnou bezpečně domů :)

Hledám tedy kondičky na této mašině v Praze, ideálně nějakou autoškolu, nebo někoho, kdo má s výukou zkušenosti, nevíte o něčem? Našla jsem tady pár pěkných tipů v Brně, ale tam se mi kvůli pár hodinám jízd jezdit moc nechce, když třeba bude něco i v Praze. Chtěla bych to absolvovat předtím, než si ji definitivně koupím, abych zjistila, jestli mi vyhovuje, nebo jít raději do menší Vision :) Volala a psala jsem na 10 autoškol a zatím jsem neměla štěstí, tak zkouším štěstí tady :) Nechci jezdit kondičky na elektroskutru, když si pak koupím Hondu...

Díky a přeji všem brzkou a dlouhou sezónu :)
kathory

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 21 bře 2024, 15:50

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod zelenáč » 21 bře 2024, 20:07

Já PCXo měl a je parádní. Kdyby byly prostředky, tak neváhám a pořídím ho dceři. Jezdí to za nesmysl (2litry) a když na tom jedeš singl, tak paráda. Ve dvou je to horší, ale mám skoro metrák :-)) Co se designu týče, tak se mi Vision moc nelíbí, ale je to individuální :) Každopádně bych asi kondičky neřešil, stejně, jak jsi psala, bys asi na pcx nejezdila, tak na druhou stranu nevím, proč bys to nedala. Evidentně chceš a když se chce, všechno jde. Máme v ulici takovou drobnou kočenu, má taky něco 125kového a ta na tom jezdí jak šlak. Tak neváhej a jeď ;)

Obrázek
zelenáč

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 29 led 2024, 08:32
Skútr / moto: Xmax 300
Tuning / úpravy: asi nic

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod Medvěd » 21 bře 2024, 22:08

Kondiční jízdy rozhodně ano, zejména když je potencionální zájemce zcela bez zkušeností. Znám jednoho se bohatými zkušenostmi, který si po x letech výhradně na 4 kolech osedlal v motosalonu Virago, a hned jim ho tam nechal na opravu... :lol:

Když zadám strýčkovi Google požadavek "Motoškola Praha, cos mi tam vyběhne. Ti nefungují? Nevím, zda není problém v hledání konkrétního stroje - kondičky lze absolvovat na jakémkoli 125 skútru. A PO úspěšném rozježdění půjčit konkrétní skútr v Hondě.

Co se týče výběru týče, PCX je "motorkovější", Vision "dámsko skútrovitější". Moje drahá polovice PCX nechtěla, zejména kvůli vzhledu. A také se na něm hůře stěhují náklady (nemá rovnou podlahu). Tudíž má SHčko, neb dojíždí meziměsto, a Vison má menší výkon, pročež jsem ho vyloučil já.
Uživatelský avatar
Medvěd

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 173
Registrován: 06 čer 2022, 16:30
Bydliště: Brno
Skútr / moto: ADV350 a 4 další krásky

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod kathory » 22 bře 2024, 00:11

Moc díky oběma za fajn reakce a tipy!
Mně ta Vision láká, protože je to prý jako kolo :) A zrovna cyklistika je mou vášní, nemám problém se sebehorším provozem i na kole. Ale ráda bych měla v rezervě jezdit třeba občas i ve dvou, což pak u Vision moc nejde, a navíc po Praze se nevyhnu i Spojce a tam je dobré to vytáhnout aspoň stabilně na těch 80... V případě Vision bych asi moc kondičky nepotřebovala. Na druhou stranu u PCX očekávám, že ten výkon bude jinde a i když si můžu trenovat někde na parkovištích, pořád chci mít podchycené základy bezpečného pohybu na motorce, protože fakt neznám, jak se to chová.

Před rokem jsem příteli říkala, že chci skutr a šli jsme zkusit ty sdílené elektroskutry co byly po Praze. Jeho "výuka" proběhla tak, že mi řekl: "Tady jsou blinkry, tady jsou dálkáče a brzdí se to stejně jako motorka" a poslal mě na cestu. Samozřejmě jsem neměla nejmenší tušení, jak se brzdí motorka, takže jsem to po 2s položila na bok a já skončila pod ní :)) Takže jsem věděla, že kondiční jízdy, a hlavně normálního instruktura budu do začátku potřebovat :-)

Všechny ty autoškoly jsem obvolala. Mají buď jen elektroskutry nebo mají plno až do června, nebo otevírají až v květnu, atd... Jedna má aspoň Hondu SH125 a otevírá v dubnu. Očekávám, že to bude k PCX asi nejblíž, tak je zkusím přemluvit na březen. Venku je hezky a já už chci jezdit co nejdříve :-) Ale očekávala bych, že taková věc bude v Praze dostupnější, na skutrech se tady jezdí ve velkém...
kathory

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 21 bře 2024, 15:50

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod Medvěd » 22 bře 2024, 02:26

No, nemyslím, že Vison "je jako kolo". Chová se "to" dost jinak. Naprosto jiný posez, vyšší váha, vyšší rychlost, úplně jiné těžiště..... Něco jsem se na kole najezdil, a skútrech už taky. O motorkách nemluvě. Ne, s kolem má skútr společné tak akorát to, že má obě brzdy na řídítkách, a zranitelnost jezdce v silničním provozu.

Co rychlosti týče, Vision má psanou maximálku 88 km/h. Ale bude to na plný plyn po rovině. Hondy dost proměřují, tachometrově to může být i ke 100vce. Více by ti napsali majitelé Visiona.

Výkonový rozdíl mezi Visionem a PCX zas tak velký není, jde hlavně o maximálku, která se dá využít na rychlejších silnicích. PCX reálně jezdí až kolem 100vky. SHčko 125 také. Tudíž se před jezdce necpou velké náklaďáky, lze se (na plný plyn) držet před nimi. Jó, těch 10 km/h dělá dost. Rozjezdy má PCX samozřejmě také živější, ale na křižovatce jsou pěkně svižné i skútry s menším výkonem.

Hlavní rozdíl je skutečně v posezu. Zatímco PCX držíš mezi koleny jako motorku, na Visonu (SHčku) se sedí jako na stoličce. Z čehož vyplývá jiný pocit za jízdy. Na Visiona se velmi pohodlně nastupuje - sedneš si na stoličku. Na PCX jako na motorku - přehazuješ nohu. Soused, zarytý motorkář, "omylem" přišel ke skútru typu Visiona, a teď na něm jezdí víc než na motorce. Zejména krátké jízdy. Tvrdí, že si ho "obléká"... a je unešen právě z jednoduchosti nastupování.

Ohledně eleskútru a kondiček - lepší na eleskútru, než vůbec. Pokud to bude eleskútr o velikosti a výkonu PCX/Visiona, bude to zřejmě hodně podobné. Popřípadě zkus položit dotaz do sekce eleskútrů, já na eleskútru nikdy neseděl.
Uživatelský avatar
Medvěd

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 173
Registrován: 06 čer 2022, 16:30
Bydliště: Brno
Skútr / moto: ADV350 a 4 další krásky

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod kerim7 » 22 bře 2024, 09:37

S tím nastupováním na Visiona jsem to přehodnotil, taky přehazuju nohu. Jednak každou chvíli něco vezu na té plošince nebo tam aspoň visí taška a ta taky překáží. Sedlo je nízko a přehodit nohu fakt není problém. Prostrkávat ji tím průlezem vypadá dost divně, ale všechno je o zvyku.
Jižní spojku mám na Visionu vyzkoušenou a je to jezditelné na hranici výkonu, což pro mne není komfort. Do denního provozu za mne ne. Jedině občas, příležitostně.
Do konce března mají být vypsané termíny na akci "Učme se přežít!" Je to den plný dobrých rad, tréninku a přednášek a navíc zadarmo. Pohlídej si to a určitě se přihlas, hodně ti to dá. Nenech si to utéct, bude to brzy rozebrané. Jen do té doby musíš mít stroj. Skútrů tam moc nebývá, ale to neva. Na Skutrportálu jsem o tom psal článek, kdyby sis chtěla udělat lepší představu.
Držím palce.
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 633
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: Honda PCX 125 - volná diskuze

Příspěvekod Citelis » 22 bře 2024, 13:20

Nebál bych se ani kondiček na elektroskůtru ... ono to zas o tolik jiné než PCX / Vision není. Dole to má dost podobný odpich, ale brzo tomu dojde dech :wink: Ale když jsem dával auto / PCX do servisu, tak jsem v mezičase jezdil na sdíleném elektru :wink:
Naopak si myslím, že to ani nebude na škodu, ono v podstatě stačí jen přezout pneumatiky za nové/jiné a už ten svůj skůtr nepoznáš, jak dramaticky to změjí jízdní vlastnosti 8) Velmi podobné překvapení tě může čekat, když přesedneš z autoškolové PCX na svoje "nové" PCX :!:
Citelis

100+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 183
Registrován: 20 bře 2019, 17:19
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 2015
Tuning / úpravy: Yamaha FZS 600 Fazer 2000

Předchozí

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků