Peugeot Satelis 125 - zůstavají viset otáčky

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Peugeot Satelis 125 - zůstavají viset otáčky

Příspěvekod pupajsnik » 13 srp 2013, 11:45

Ahoj všem mám problémek .Zůstavají my vyset otáčky a nebo občas samovolně z klidných 2000/ot/min.na 6000/ot/min.
Při jízdě to tolik není znát ,ale jakmile pustím plyn a nechám motorem zpomalovat zasekne se motor na 6000 ot/min. a až po nějaké době začne klesat ,někdy ale trochu klesnou cca 4-5000. a poté zase vystoupají , stejné je to při zastavení třeba na křižovatce klesnou na 2000,a náhle začnou stoupat na 6000,ot/min. Nemůže někdo poradit pomoct? Už jsem vyměnil svíčku vyfoukal , Air box.povolil lanko aby nebylo v tak napnutém stavu ,je volné průběžné bez zjevných známek drhnutí,a vyměnil pl.filtr ,stále nic stává se to zpravidla při zahřátém motoru ,ale není to pokaždé napadá mě čidlo teploty motoru ? ,ale nevím si rady plss, máte někdo nějaký nápad? děkuji všem pupajsnik
Uživatelský avatar
pupajsnik

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 39
Registrován: 26 kvě 2013, 16:20
Bydliště: Podbořany
Skútr / moto: Šedo metalízovej mazel Satelis125

Re: Peugeot Satelis 125 - zůstavají viset otáčky

Příspěvekod Travex » 15 srp 2013, 08:55

cidlo teploty, klapka, obtokovy ventil, snimac otacek (zkontrolovat, u klapky a ventilu navic vycistit), s jistotou ti ale neporadim, chtelo by to napichnout a precist si provozni parametry za chodu.... v krajnim pripade muze byt nacata jednotka. Pokud bys mel zajem, diagnostiku mam a umel bych to dat dokupy.
Peugeot Satelis 250RS
bylo: Peugeot JetForce TSDI 70ccm

Servis skutru, specializace na Peugeot TSDI a EFI, programovani ECU a imobilizeru (Peugeot, Piaggio, Aprilia, Gilera), kodovani MASTER klice pri ztrate.
Travex

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 13 kvě 2013, 11:11
Skútr / moto: Satelis 250RS
Tuning / úpravy: nejsou potreba

Re: Peugeot Satelis 125 - zůstavají viset otáčky

Příspěvekod ci.ko » 05 srp 2014, 17:12

Zdravím. Mám stejný problém s otáčkama. Potřeboval bych to napíchnout na diagnostiku. V případě, že by to bylo možné kam bychmusel dojet?
Dík za odpověd'
ci.ko

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 09 črc 2014, 11:31
Skútr / moto: Peugeot Satelis 125

Re: Peugeot Satelis 125 - zůstavají viset otáčky

Příspěvekod Vindex » 04 čer 2019, 13:55

pupajsnik píše:Ahoj všem mám problémek .Zůstavají my vyset otáčky a nebo občas samovolně z klidných 2000/ot/min.na 6000/ot/min.
Při jízdě to tolik není znát ,ale jakmile pustím plyn a nechám motorem zpomalovat zasekne se motor na 6000 ot/min. a až po nějaké době začne klesat ,někdy ale trochu klesnou cca 4-5000. a poté zase vystoupají , stejné je to při zastavení třeba na křižovatce klesnou na 2000,a náhle začnou stoupat na 6000,ot/min. Nemůže někdo poradit pomoct? Už jsem vyměnil svíčku vyfoukal , Air box.povolil lanko aby nebylo v tak napnutém stavu ,je volné průběžné bez zjevných známek drhnutí,a vyměnil pl.filtr ,stále nic stává se to zpravidla při zahřátém motoru ,ale není to pokaždé napadá mě čidlo teploty motoru ? ,ale nevím si rady plss, máte někdo nějaký nápad? děkuji všem pupajsnik



Ahoj, tak čím to bylo? Prosím poraď, je nás víc se stejným problémem...

-- 04 čer 2019, 12:55 --

ci.ko píše:Zdravím. Mám stejný problém s otáčkama. Potřeboval bych to napíchnout na diagnostiku. V případě, že by to bylo možné kam bychmusel dojet?
Dík za odpověd'


Ahoj, jak to dopadlo s tvým problémem, co v tom bylo?

-- 04 čer 2019, 13:07 --

Travex píše:cidlo teploty, klapka, obtokovy ventil, snimac otacek (zkontrolovat, u klapky a ventilu navic vycistit), s jistotou ti ale neporadim, chtelo by to napichnout a precist si provozni parametry za chodu.... v krajnim pripade muze byt nacata jednotka. Pokud bys mel zajem, diagnostiku mam a umel bych to dat dokupy.


Dobrý den, kde přesně se prosím nachází teplotní čidlo?
Vindex

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 24 dub 2019, 17:37
Skútr / moto: Satelis 125 4T 2006
Tuning / úpravy: NE

Re: Peugeot Satelis 125 - zůstavají viset otáčky

Příspěvekod Budha » 21 zář 2019, 06:41

Ahoj.Mám Peugeot Tweet 125 Velmi podobný problém. Jak to dopadlo? Čím to bylo?
Budha

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 19 zář 2019, 20:32
Skútr / moto: Peugeot Tweet 125

Re: Peugeot Satelis 125 - zůstavají viset otáčky

Příspěvekod mhi » 02 říj 2019, 23:00

Jestli jste z Prahy/Kladna/Berouna, muzu pomoct s tou diagnostikou (zadarmo, bude-li to rychla akce).

Takhle se projevuje i rozkalibrovana skrtici klapka (na kalibraci je procedura), ale nemyslim si, ze to bude zde pricina problemu.
mhi

25+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 44
Registrován: 15 úno 2019, 16:14
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Peug JetForce 125, Satelis 125, Simson SR50

Re: Peugeot Satelis 125 - zůstavají viset otáčky

Příspěvekod Brambor » 03 říj 2022, 17:09

Ahoj všem, prosím - vyřešil někdo tuto závadu?
Koupil jsem si v létě Satelise a dělá mi to samé.
Nejprve přestal ukazovat teplotu vody a hned v zápětí kolísavé otáčky. Teplota vody vyřešena - špatný kabel, ale otáčky kolísají stále. Při vyšších otáčkách jede v pohodě, ale při zpomalování nebo na křižovatce to hapruje. Prosím o pomoc, kdo jste měli stejný problém a již vyřešili. Děkuji
Brambor

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 02 říj 2022, 19:37


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron