Peugeot Satelis 125

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod Medvěd » 20 bře 2023, 14:28

panTerek píše:Taky mám vše v pořádku, ale například na mojí motorce byl od dovozu špatně zapsán v TP rozměr gum. Servisák mi obouval rozměr dle katalogu. Všimli si toho asi až na páté technické. Sice jsem jezdil na správných gumách, ale dle TP jsem jezdil špatný rozměr. Takže bych byl při nehodě hroznej pirát. Fakt mám menší strach z mlaďocha na dváce, kterej má vykuchanej vejfuk a nový, o palec širší gumy, než z děduly, kterej má na svým shnilým Favoritu gumu správných rozměrů, ale 15 let starou, protože přece jezdí jen na nákup.


No, a proto se takovéto věci ve finále řeší na základě znaleckého posudku. Znalec by naznal, že v TP je chyba, byl by klid. Anebo taky ne, to je to kouzlo nezávislých znalců a ještě nezávislejších soudů.

Ohledně strachu z důchodce ve Favoritu - to je poněkud mimo tebou nastíněné téma, neb jsme se bavili o právních a finančních důsledcích. A ty zůstávají i v tomto případě stejné, strach nestrach, neb zákon to vidí po svém.

Byť ano, důchodec jezdící jenom na ten svůj hřbitůvek, a na nákup a k dochtorovi jest poděs. Ovšem poděs obvykle dopravu brzdící, přímým činěním zas tak moc nehod nezaviní. A můžeš být klidný, neb EU na důchodce chystá přezkušování. Asi pochopili, že obvoďák jim ten řidičák sebrat nenechá (nevydáním potvrzení o zdravotní způsobilosti).
Uživatelský avatar
Medvěd

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 176
Registrován: 06 čer 2022, 16:30
Bydliště: Brno
Skútr / moto: ADV350 a 4 další krásky

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod JardaB » 20 bře 2023, 19:11

panTerek píše:Fakt mám menší strach z mlaďocha na dváce, kterej má vykuchanej vejfuk a nový, o palec širší gumy, než z děduly, kterej má na svým shnilým Favoritu gumu správných rozměrů, ale 15 let starou, protože přece jezdí jen na nákup.

==============
Neboj taky budeš staroch :-) ... dočkáš se ... možná :-)

Stran toho strachu. Já to mám jinak ... já se bojím mladejch, odkojenech neprůstřelnýma hrdinama z filmů a pak feťáků, telefonistů a "lepičů" co mi koukaj do kufru z 5 metrů ve stovce ...
Naposledy upravil JardaB dne 11 kvě 2023, 13:10, celkově upraveno 1
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1672
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Peugeot Satelis Kompressor 125

Příspěvekod snakewinter » 11 kvě 2023, 00:06

Ahoj borci!

Mam uz asi 10 rokov tento zazrak... Za tu dobu je v tom cirka 5000€/120 000 tis. korun. Ano - je to cisty nezmysel.
Ale nepomozem si, je to proste unikát a viac taký stroj už asi nebude.
Tož chcem vás pekne poprosit o radu. Vrie mi v tom chladiaca kapalina cez viecko pod plnym plynom to cáká von. Inak jazdí pekne.
Neviem nájsť človeka kt. sa tomu rozumie. Cirka rok to stoji v servise v Nymburku s tym, ze tam naliali racing chladiacu kapalinu - ach jaj...
Osobne si myslím, ze to bude tesnenie pod hlavou. Otazka - vie mi s tym niekto pomoct. Skoda by to bolo dat prec.
Som z Prahy.
Dik za každu pomoc
snakewinter

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 10 kvě 2023, 23:47
Skútr / moto: Satelis Compressor 125

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod kerim7 » 11 kvě 2023, 11:20

Jen technicky - ta chladící kapalina nevře, ale unikají do ní výfukové plyny, takže to bublá. Těsnění pod hlavou jsem taky tipoval hned a to by neměl být tak zásadní problém opravit. Dělali jsme si to doma sami na W353, tam byl dobrý přístup k hlavě motoru.
Pochopil jsem, že sám se do toho pustit nechceš, takže hledáš technika nebo servis. Já jsem spokojený se servisem moto ve Vítězově u Kolína. Prostě to chce začít obvolávat a ptát se, teda jestli se ti neozve nějaký ochotný kolega. Držím palce.
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 635
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod Karlos 1 » 12 kvě 2023, 15:58

Já mám dobré zkušenosti s tímto servisem a je to blíž než ten Kolín http://jzmoto.cz/
Karlos 1

250+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 283
Registrován: 11 zář 2014, 09:22
Skútr / moto: Maxon Ardour 125

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod saslin » 09 črc 2023, 18:48

Zdravím,dnes jsem vyjel na koupák na Peugeut Satelis 125RS 2009.Vše OK ,po cca 20km,mi začala blikat kontrolka dobíjení,Na koupák se, dojel ,ale už jsem nenastertoval.Sehnal jsem tam dobíječku ,chvilku dobíjel.Motor naskočil a jel jsem domů-Po chvilce zase začala blikat kontr. dobíjení a než jsem dojel domů skůtr chcípl úplně a ja musel dotlačit.Baterka vybitá.Chci se zeptat ,kde můýe být chyba- špatná baterie,nebo regulátor dobíjení? Nevím-Poradte.Díky všem za názory.
saslin

50+
 
Reputace: -10
Příspěvky: 88
Registrován: 29 dub 2011, 18:57
Skútr / moto: jmstar
Tuning / úpravy: hlavní tryska

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod JardaB » 11 črc 2023, 20:21

Obvykle kontrolka dobíjení signalizuje, že dobíjení nedobíjí ...
Ke zjištění zda je problém v alternátoru nebo regulaci potřebuješ měřák a ne věštění z koule v diskusní skupině.

* Musíš zapnout hlavu. https://www.scootland.cz/scooter-tuning ... _nedobiji/
* Pokud nevíš jak na to, dej to do servisu
Naposledy upravil JardaB dne 13 črc 2023, 20:05, celkově upraveno 1
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1672
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod Britt » 12 črc 2023, 07:53

Reálné jsou obě varianty. Mohl odejít regulátor dobíjení nebo alternátor. Kdyby to bylo baterkou, nenastartoval bys po dobití.
Britt

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 344
Registrován: 28 čer 2021, 09:50
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: SW T400 ABS

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod LubošV » 13 črc 2023, 07:34

saslin píše:Zdravím,dnes jsem vyjel na koupák na Peugeut Satelis 125RS 2009.Vše OK ,po cca 20km,mi začala blikat kontrolka dobíjení,Na koupák se, dojel ,ale už jsem nenastertoval.Sehnal jsem tam dobíječku ,chvilku dobíjel.Motor naskočil a jel jsem domů-Po chvilce zase začala blikat kontr. dobíjení a než jsem dojel domů skůtr chcípl úplně a ja musel dotlačit.Baterka vybitá.Chci se zeptat ,kde můýe být chyba- špatná baterie,nebo regulátor dobíjení? Nevím-Poradte.Díky všem za názory.



Nevím, asi jsem ze staré školy.....mám-li problém, a po někom chci radu, tak zkusím použít kouzelné slovíčko (ABRAKADABRA nemyslím) místo věty Nevím-poraďte, která zní téměř jako věta rozkazovací.

No a když někdo, jako zrovna JardaB, dá odpověď na řešení problému, tak bývá dobrým zvykem poděkovat, potažmo dát zpětnou vazbu, v čem byl zakopaný pes....

Takový přístup podobných uživatelů způsobuje akorát to, že příště se nedostane rady člověku, který o ní stojí a umí jí ocenit.....
LubošV

50+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 91
Registrován: 09 bře 2021, 16:54

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým JardaB v 13 črc 2023, 21:57.
Důvod: zbytečný post

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod saslin » 27 črc 2023, 10:42

JardaB píše:Obvykle kontrolka dobíjení signalizuje, že dobíjení nedobíjí ...
Ke zjištění zda je problém v alternátoru nebo regulaci potřebuješ měřák a ne věštění z koule v diskusní skupině.

* Musíš zapnout hlavu. https://www.scootland.cz/scooter-tuning ... _nedobiji/
* Pokud nevíš jak na to, dej to do servisu

Jo zapnul jsem hlavu a byl to regulátor napětí,baterku zlikvidoval a tudiž ,již nešla nabít . a krom zapínání hlavy,promin,že na výjezd,nenosím zkoušečku ,někomu jsi tu radil ,že automatický sytič u tohoto skůtru je někde u karburátoru- stelis 125 má ovšem vstřiky,tak občas zapní hlavu a bud zkus porádit ,nebo XXXXXX a nech to jiným.
saslin

50+
 
Reputace: -10
Příspěvky: 88
Registrován: 29 dub 2011, 18:57
Skútr / moto: jmstar
Tuning / úpravy: hlavní tryska

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod aldav » 27 črc 2023, 14:37

Perla za perlou :-)

Odesláno z Fold3
Uživatelský avatar
aldav

500+
 
Reputace: 95
Příspěvky: 613
Registrován: 09 zář 2012, 01:19
Bydliště: Brno
Skútr / moto: X-MAX 300/2017/44.000 km, ADV 350/2022/14.000 km
Tuning / úpravy: Rychlé pruhy

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod Winterwolf » 05 srp 2023, 06:51

Pánové, zkuste to bez urážek...
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod Micann » 29 srp 2023, 20:34

Ahoj prosím vas, kama nejlip jde vypustit chladici kapalina? Je nekde nejaky vypousteci sroub nebo neco? Nevim v jakem stavu kapalina je po predchozim majiteli, tak ji chci vymenit. Kolik litru by tam pak melo dojit?
Micann

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 24 říj 2016, 18:16
Skútr / moto: Capirelli Grande Porto 125

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod Sovaja » 15 zář 2023, 23:04

Ahoj,

tak jsem se také stal majitelem Satelisu, konkrétně Satelisu II 2015 125i, najeto 7 000km. Tak nějak brouzdám fórama a snažím se přijít na otázky na které jsem tak nějak přišel zatím lehkým používáním skútru. Něco jsem dohledal, na to si odpovím sám a něco nemohu zatím najít. Musím tedy říct, že informací o Satelisu je na webu poskrovně....... Zatím skútr připravím, naučím s tím manželku a ona pak bude jezdit do práce...já budu jen servisák a občasný jezdec:-).

1. už po chvilce mě naštvalo ovládání kufru, že jde pouze klíčkem, takže jsem zakoupil dálkové ovládání za celkem rozumnou cenu 1000Kč z Itálie, tak to doufám pomůže. Počítám, že bude pasovat na volný konektor pod sedlo, kde se jen uchytí a pojede. Doufám, že žádné programování do ŘJ nebude potřeba. Balení je nové, jednotka a dva ovladače.
2. teplota skútru. Vzhledem k tomu, že se zatím učím, tak popojíždím po kouskách a moc tomu asi prostor pro chlazení nedávám. Teplota se vždy zhoupne na 5 čárek ze 7 a tam se drží. Když skútr chcípnu, tak větrák jede jako o život. Pak utichne. Je těch 5 čárek OK?
3. chladící kapalina....už se na to někdo ptal nedávno.....kudy ji vypustit? Rozebrat štít, světlo a tam to někde najdu, nebo je to chytré a vypuštění jde i jinak?
4. lehce odřený bok.....pán, který měl Satíka předemnou lehce odřel oba boky(není divu, bylo mu skoro 70:-)), tak bych to v zimě nechal nalakovat. Počítám, že by mělo jít pouze oddělat oba úchyty, z boku nějaký ten šroub a pak povolit ještě někde nahoře vedle ukládacího boxu, nebo je to potřeba rozebrat víc?
5. řetěz.....docela se mě líbila možnost to přidělat integrovaným řetězem, ale ten v mém kousku není. Respektive počítám, že vstup by byl nad RZ vzadu a tam mám v kufru pouze záslepku. Nezkoušel jste to náhodou někdo dodělat, že ne?
6. běžný servis by měl jít ve dvojce už jednodušeji, než ve starším modelu...jsem se dočetl. Olej, filtr oleje, svíčka, chladící kapalina...to vše by mělo být dosažitelné jen po oddeklování malých krytů na bocích, pokud se nepletu....takže samo-domo.
7. žárovku nad RZ a vevnitř v kufru jsem nahradil LED, což by snad nemělo ničemu vadit...svítí lépe a jde to k zadním LED světlům
8. koukal jsem na kryty kolen, ale není to levná záležitost za kus plastu a stejně tak i plastové kryty na ruce. Vyplatí se to kupovat, když rozhodně nepočítám, že bych s tím jel v zimě, nebo i když bude chladněji......asi blbost, ne? Na druhou stranu s tím pojede manželka a té byla zima i dneska v podvečer, když venku bylo 25 stupňů....:-)

Teď mě víc asi nenapadne......tak třeba zase časem....

díky

P.S. Nechal jsem na stránky přidat origo ENG návod na Satelise II, tak třeba se někomu šikne.
Sovaja

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 11 zář 2023, 13:49

PředchozíDalší

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků