Aprilia Leonardo 150 - benzín v oleji

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Aprilia Leonardo 150 - benzín v oleji

Příspěvekod cenek68 » 06 bře 2011, 13:35

zdravím všechny pořídil sem Leonardo 150 rok 1998 a bohužel sem po prvnim tydnu narazil na prvni problem.. olej je dost citit benzinem, bylo mi divny že je ho tam trosku nad max a kdyz sem ho promnul na prstech tak sem zjistil ze je citit benzinem jako blazen. Ma s tim nekdo skušenost u tohodle stroje? jinak olej preventivne vymenim v tydnu a uvidim jestli se tam bude dostavat znova jako ze si myslim ze jo. Za kazdou radu a informaci děkuji !
Naposledy upravil KYBLOS dne 30 črc 2013, 19:07, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto do správné sekce
cenek68

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 28 dub 2010, 19:21

Re: Aprilia Leonardo 150 - benzín v oleji

Příspěvekod MisaKacenka » 06 bře 2011, 15:42

U lea o tom nevim, ale podobny problem se vyskytoval a vyskytuje u Atlanticu 500...spatny termostat, nedovre a do oleje se dostane benzin...Kluci to menili a vpohode...
Nevim ale jak je to reseny u leonarda 150...
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Aprilia Leonardo 150 - benzín v oleji

Příspěvekod cenek68 » 06 bře 2011, 15:50

jj to jsem četl že s tim meli problemy u atlanticu.. nevím skusím vymenit oil a uvidím no.. ale štve me to. kdyyby mel nekdo naký další postřeh, moc dekuji :)

to joo chapu ze oprava muze bejt drahá a nejsem z toho nasšenej, ale čím by to mohlo byt že propouští benzin do oleje? musí bejt náká příčina.. nevím neco v karburátoru? kolikrát se stává že pod skutrem mam v garaži malinkou loužičku právě tý směsi oleje s benzinem, vytejká trochu z toho plastovýho krytu vzduchovýho filtru, když sem ten kryt sundal byla ta plast trubka vedoucí z motoru na dně trochu mastná noo.. nevím .. :(
Naposledy upravil KYBLOS dne 19 pro 2013, 03:07, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
cenek68

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 28 dub 2010, 19:21

Re: Aprilia Leonardo 150 - benzín v oleji

Příspěvekod martinsima » 06 bře 2011, 20:14

Skútra jsem mu prodal já. Skrytá vada je, že vědomě prodám skútra a vím o tom. Já jsem tohle Leonardo koupil na podzim pro manželku, ale moc nejezdila že je vysoké. Tak jsem už věděl na podzim, že ho na jaře prodám, tak jsem vůbec do něj nedával nový olej. Tento problém se pozná až když se vylije olej. A ještě jsem to prodal někomu, kdo bydlí 2 kilometry ode mě. Kdybych se chtěl zbavit nějak vadného skútra, neprodám ho sousedovi. Sám jsem mu řekl aby dal nový olej. Kdybych ho chtěl nějak podvést, dal bych tam nový olej sám a on by tenhle rok na nic nepřišel. Jinak mastnota ve vzduchovém filtru bývá často, může to být tím že se ta houbička má u některých skútrů naolejovat.
Našel jsem v diskuzi o tom Atlantiku toto (( nevim jestli je to vyřešený nebo ne,ale v případě,že je to karbec....tak ti nezavírá jehlovej ventilek v karburátoru a benzin ti protýká do válce když motor stojí a podle kroužku natejká klikové skříně..většinou stačí vyměnit těsněni na jehlovim ventilku a je klid.))

To Leonardo když dlouho stojí, tak jde blbě nastartovat, jako by v karburátoru nebyla ani kapka benzínu. Musel jsem občas stříknout do válce benzín protože svíčka byla po pětiminutovém startování pořád suchá. Takže někam ten benzín vyteče. Další věc je ta, že skútr nemá hlavní stojan a při stání na bočáku je skútr hodně našikmo, tak nemůže ten karburátor tímto málo dovírat ? I při startování, když se skútr srovná rovně, nastartuje lépe.

Ale jinak je to pěknej skútřík, za 15 tis. Má v tom multivar za 3700,- řemen Malossi za 900,- novou hadici sání za 1400.- a nové hodiny v tachu za 1200,-
Je to prostě dvanáctiletý kousek, takže se něco poopravit musí.

7.3. edit:
Hele Steve, píšeš blbosti. Výbrus znamená, lepší těsnění mezi pístem a válcem. To nevyřeší, proč do válce teče benzín, když není v pohybu. To znamená, že karburátor tzv. uchází, když nemá. Takže když bude proveden nový výbrus a budou nové pístní kroužky, karburátor se stále vydělá do válce. Výbrus nikdy nevyřeší, proč ten benzín teče k oleji. Protože pístní kroužky jsou přerušené, tak v klidovém režimu přez noc ten benzín má čas tam dotéct. Stále mi přijde rozumné to s tím jehlovým uzávěrem. Protože Leonardo má problém za dva týdny nastartovat, to bude tím že benzín odteče. Já jsem si myslel, že je sytič KO ale bylo mi divné, že ten skůtr v klidu nastartuje i za dvy dny a to v mrozu. Takže alespoň (cenek68) nemusí kupovat nový sitič za 1800,- nebo kapsli sytiče za 600,- . Tohle Leonardo jde jinak nastartovat na první škrtnutí a při rozjezdu tzv. hrabe, takže v kompresi motoru problém nebude.
Naposledy upravil KYBLOS dne 19 pro 2013, 03:07, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
martinsima

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 212
Registrován: 29 čer 2009, 23:21
Bydliště: Benešov
Skútr / moto: Burgman 650 K8, BMW C1, Vespa LXV + GTS, Spillo

Re: Aprilia Leonardo 150 - benzín v oleji

Příspěvekod apaklicek » 07 bře 2011, 17:57

Výbrus je kravina a vyhozený prachy. To by to za normální jízdy netáhlo a spíše by to žralo olej. První bych vyčistil karbec, protože pod jehlou bývá často bordel, zvlášť u takto staršího skútru. A jestli je to jak píše, že za dva týdny to těžko startuje, myslím že to bude opravdu ta jehla.

Ale ten trošek v karburátoru, tam kde je plovák, odteče do válce. Proto je tam ten jehlový uzávěr aby se tak nestalo.
Naposledy upravil KYBLOS dne 19 pro 2013, 03:07, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
apaklicek

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 07 bře 2011, 17:43
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650

Re: Aprilia Leonardo 150 - benzín v oleji

Příspěvekod milapech » 07 bře 2011, 21:07

8steve píše:nejlepsi je, kdyz se k problemu vyjadruji ti, kteri dany mode vubec neznaji. delate ze sebe pitomce panove. u vsech leonard benzin takzvane pada, ale ne do valce, nybrz zpet do nadrze, proto po odstavce nestartuje.

Nevím jakým zpusobem se dostana benzín do nádrže. Do karburátoru jsu dvě hadičky, jedna přívod, druhá do vzduch. filtru...
milapech

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 17 kvě 2010, 20:11
Skútr / moto: Aprilia 150
Tuning / úpravy: ne

Re: Aprilia Leonardo 150 - benzín v oleji

Příspěvekod cenek68 » 16 bře 2011, 18:13

tak panove vymenil sem olej, benzin se do nej samo dostal znova jak sem predpokládal, tak sem o vikendu rozhodil karbec, myslel sem že by nekde mohl byt zanesenej nebo neco.. ale byl čistej až výstavně až sem se divil, jehlovej ventilek v pohode, tesnění tam bylo.. takze karbec sem hodil za hlavu... ale dneska sem vyndal termostat a k tomu směřuje moje otázka.. !

http://www.easyparts.nl/showdrawing/122 ... nk_98.html
tady na tom obrázku je to č.9 nepletu li se.. vyndal sem ho a je zapouzdřenej v takovom plastovym krytu(takova rozdvojka na ty hadice).. nicméne zkusil sem ho prolit vodou a ta normálne protéká, chci se teda zeptat jestli má propouštět ten termostat v tom plast. krytu trosku nebo vubec takhle za studena? doufám že je to jedinej termostat? nebo je tam jeste nekde nejaký? dík všem co pomohou..
cenek68

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 28 dub 2010, 19:21

Re: Aprilia Leonardo 150 - benzín v oleji

Příspěvekod apaklicek » 16 bře 2011, 21:52

A jak jsi poznal že je jehlový ventilek v pořádku ? To okem nepoznáš. To že je karbec čistej, to je normální jev, jinak by to nejelo.
apaklicek

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 07 bře 2011, 17:43
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků