Suzuki Burgman 400 - benzín v oleji

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Re: Suzuki Burgman 400 - benzín v oleji

Příspěvekod Dom999 » 19 dub 2013, 11:39

Tak jak uz neco vis?
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Suzuki Burgman 400 - benzín v oleji

Příspěvekod ScooterMarty » 19 dub 2013, 16:12

Zatim moc ne. Jediná informace je, ze nesouhlasi s reklamaci v prazskem JP Moto kde mi to servisovali a trvají na reklamaci v Pardubicich, kde jsem to koupil. Nechci se s nimi přít a nastvat je citací OZ podle ktere si mohu vybrat partnera blize svemu bydlišti, takze to proste odvezu do Pardubic. To me nezabije. Jen si tak rikam, jestli se mi ta trpelivost a loajalita k vyrobku a znacce nejak vrátí treba na rychlem, vstricnem a bezproblémovem vyrizeni... No kazdopadne si cely prubeh peclive zadokumentuju a zverejnim minimalne tady a na motorkarich aby mela Suzuki bud pozitivni nebo negativni reklamu... :)
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Re: Suzuki Burgman 400 - benzín v oleji

Příspěvekod Luca_69 » 19 dub 2013, 16:14

Člověče ani nevíš jak moc ti přeju aby to dobře dopadlo a ty jsi mohl třeba s náma do Dráždan. Moc držím palce.
Obrázek
Honda Deuaville 700V (2008)
Průměrná spotřeba je zatím 5,1 l/100 km
Uživatelský avatar
Luca_69

1500+
 
Reputace: 149
Příspěvky: 2145
Registrován: 02 zář 2007, 01:02
Bydliště: Dolní Počernice (Praha)
Skútr / moto: Honda Deauville (2008)
Tuning / úpravy: jezdím

Re: Suzuki Burgman 400 - benzín v oleji

Příspěvekod ScooterMarty » 23 dub 2013, 15:53

Takže Sněhurka je v Pardubicích a čekám jak to dopadne. Neznáte někdo nějakého právníka se specializací na reklamace abych mohl konzultovat?
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Re: Suzuki Burgman 400 - benzín v oleji

Příspěvekod minicooper » 29 dub 2013, 21:38

Tak už máš nějakou informaci? Musíš mít už asi nejakou zprávu nebo stale nic? Tlač na nový skutr, jinak soudní spor, tohle vyhraješ jedna dvě... dobrou vuli jsi prokázal už dost a dost..
Burgman 650 Exe r.v. 2014 - tak snad budu spokojený na dlouhé roky, ale ted uz jako fakt :-)
Uživatelský avatar
minicooper

250+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 355
Registrován: 04 kvě 2011, 00:07
Bydliště: Kolín
Skútr / moto: Majitel bílého Burgmana 650 Exe r.v. 2014

Re: Suzuki Burgman 400 - benzín v oleji

Příspěvekod novaka » 29 dub 2013, 22:21

ScooterMarty:

Na co právníka ? Pokud máš 3x reklamační protokol a něm stále stejnou závadu, resp. závady bránící v provozu a jedno jaké, tak stačí napsat pár řádek odstoupení od smlouvy (napiš tam i jak to chceš řešit ty) a potom čekat co prodejce nabídne a co ti dá do měsíce písemně jako vyjádření ... jsem ale toho názoru, že prodejce to může řešit výměnou motoru a k tomu i elektroniky (pokud máš skútr třeba rok a má něco najeto) nebo ti řekne, že nic neuznává a potom se už bez právníka a soudního znalce neobejdeš to se vážně potáhne. Věř, že každý prodejce bude radši chtít tu reklamaci vyřešit a jak to tak čtu, tak to i řeší a ty chceš zase jezdit. Předpokládám, že se nejedená o nějakou hromadnou výrobní vadu.

Chápu, že to je velmi nepříjemné a táhne se to ... proč ale zveřejňuješ celkem dost informací z tvého případu, když vlastně nic není uzavřené ? Pokud se ti nelíbí něco co dělá importér nebo prodejce, tak já stejně moc nechápu předčasné zveřejňování. Tím můžeš pohrozit u prodejce/výrobce, ale proč tady a teď ? Pro někoho se to nemusí jevit seriózně.

V minulosti jsem se u jedné japonské značky domohl výměny skútru. Předpokladem pro úspěch byl ale slušný prodejce, trpělivost a nakonec kompromis. To že budu něco někde zveřejňovat, tak to je to poslední. Nakonec jsme si podali ruce. Jsou to jen stroje. Bohužel tak to prostě je.

Hodně štěstí ! ... a servisu také.
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Re: Suzuki Burgman 400 - benzín v oleji

Příspěvekod minicooper » 30 dub 2013, 12:39

TO NOVAKA: O co ti jde? podělil se s námi o své aktuální trable a od toho forum je. Pokud se ti to nelíbí číst to nemusís.
Jde o to že se ze začátku ptal čím co muže být a zda se s tím nekdo nesetkal atd... není to zde pro to aby očernoval prodejce.
Burgman 650 Exe r.v. 2014 - tak snad budu spokojený na dlouhé roky, ale ted uz jako fakt :-)
Uživatelský avatar
minicooper

250+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 355
Registrován: 04 kvě 2011, 00:07
Bydliště: Kolín
Skútr / moto: Majitel bílého Burgmana 650 Exe r.v. 2014

Re: Suzuki Burgman 400 - benzín v oleji

Příspěvekod novaka » 30 dub 2013, 16:25

minicooper:

Mě nejde vůbec o nic. Pouze předávám vlastní zkušenosti a jak píšeš od toho to fórum je. Jinak shánění právníků a motorkari apod. atd. to už asi podle vývoje vlákna není běžná debata o závadě na skútru, proto jsem přidal několik mých názorů, nikomu je nevnucuji. Každý si může vše přečíst. Bod po bodu to nehodlám rozebírat. Prosím přečti si ale poslední řádek co jsem napsal.
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Re: Suzuki Burgman 400 - benzín v oleji

Příspěvekod ScooterMarty » 30 dub 2013, 20:50

To Novaka: Nemám pocit, že bych tu zveřejňoval něco, co by zainteresovaní mohli pochopit jako neserioznost. Celkem v klidu a bez emocí tu popisuju vývoj věci. Nikoho neočerňuji, naopak jsem tu několikrát napsal, že jsem s Burgmanem celkově moc spokojený a že jsem se ze všech sil snažil dobrat opravy a vyhnout se jakémukoliv konfliktu. To, že dnes už jsem řekněme méně nakloněný kompromisům je dáno vývojem. Už konec minulé sezony jsem moc nejezdil, v zimě taky ne a jezdil bych, protože to mám jako jediný dopravní prostředek, teď začíná nová sezona a nejezdím...
A to, že to tu píšu má jediný význam a to sbírání informací a názorů.
Ostatně v následujícím postu napíšu dnešní čerstvý vývoj a zajímá mne názor kohokoliv z fóra, čili i tebe.

Dnes odpoledne mi volal pan Chalupa z Chalupa Motors z Pardubic s tím, že stroj rozebrali, objevili příčinu závady, (moc to nepopisoval, ale poškozené kroužky a stěna válce). Mají od Suzuki objednaný píst, válec, kroužky a hlavu, mají v úmyslu skútr opravit. Poté jej vyzkouší v tom režimu, ve kterém jej používám já (čili krátké trasy) a pokud bude v pořádku, tak mi jej vrátí. No a pokud s tím budu souhlasit, nabídne mi jako satisfakci jednak jakýsi budget na doplňky a příslušenství v docela zajímavé výši a jednak další dva roky záruky.

No a teď babo raď. Budget na doplňky vem čert, na to neskočím, ale celkově je to nejsnazší a nejjednodušší způsob řešení a další dva roky záruky jsou docela fajn argument. Na druhou stranu, jak trefně poznamenal jeden můj kamarád, když mi dají nový stroj, budu ty dva roky záruky mít taky...

Takže teď mi šrotuje v hlavě, jestli to přijmout, nebo skutečně jít do sporu. Našel jsem si mezitím právníka se specializací na spotřebitelské právo a celé to s ním proberu, ale zajímá mne i Váš názor...
Naposledy upravil KYBLOS dne 22 lis 2013, 02:36, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Re: Suzuki Burgman 400 - benzín v oleji

Příspěvekod Tomáš@125 » 30 dub 2013, 21:14

1. proč to tedy neudělali již dříve ????
2. není poškození náhodou tím že skutr jezdil několik set km na emulzi oleje a vody ????
3. prý mají vše již objednané a budou to opravovat ????
Honda@125 prodáno po 11 letech :(, Honda SW-T 400 prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš@125

750+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 896
Registrován: 13 črc 2010, 23:57
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH 300 / Suzuki Bandit 1250S

Re: Suzuki Burgman 400 - benzín v oleji

Příspěvekod Winterwolf » 30 dub 2013, 21:26

Souhlasím s Tomášem v bodě 1 a 2 a jako

3. Dají ti alespoň po dobu opravy náhradní (adekvátní) stroj :?:
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Suzuki Burgman 400 - benzín v oleji

Příspěvekod ScooterMarty » 30 dub 2013, 21:29

Tomáš:
Bod 3 jsem nepochopil.

Winterwolf:
Ne, ale ani v předchozích případech jsem náhradní stroj neměl. Ale to je spíš moje vina, nijak jsem se o něj nehlásil.

Nicméně ta důležitá otázka se týkala toho, co dál...
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Re: Suzuki Burgman 400 - benzín v oleji

Příspěvekod Winterwolf » 30 dub 2013, 21:35

Pokud hodláš zůstat u Suzuki tak bych šel do opravy a NÁROKOVAL si skůtr na zápůjčku za minimální paušál nebo zdarma jako projev dobré vůle :-)

Já bych šel do opravy
1. kvůli bonusu protože co ti dneska dá kdo zadarmo :?:
2. oprava bude určitě časově kratší než případný spor a tím pádem i doba než budeš jezdit na svém 8)
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Suzuki Burgman 400 - benzín v oleji

Příspěvekod Tomáš@125 » 30 dub 2013, 22:06

ScooterMarty píše:Tomáš:
Bod 3 jsem nepochopil.

Winterwolf:
Ne, ale ani v předchozích případech jsem náhradní stroj neměl. Ale to je spíš moje vina, nijak jsem se o něj nehlásil.

Nicméně ta důležitá otázka se týkala toho, co dál...

Mají od Suzuki objednaný píst, válec, kroužky a hlavu, mají v úmyslu skútr opravit.
Honda@125 prodáno po 11 letech :(, Honda SW-T 400 prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš@125

750+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 896
Registrován: 13 črc 2010, 23:57
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH 300 / Suzuki Bandit 1250S

Re: Suzuki Burgman 400 - benzín v oleji

Příspěvekod wictor » 30 dub 2013, 22:26

Pokazit se může jakýkoliv stroj a jakákoliv značka. Vše ostatní je o přístupu dealera a značky samotné ....

Tady je každá rada drahá a to rozhodování ti nezávidim, ale pokud o tom trochu přemýšlím a beru PRO a PROTI, tak osobně bych požadoval výměnu. Ano bude to zřejmě dlouhé jak psal Winterwolf, ale je potřeba si uvědomit několik ale

1, V případě další poruchy budeš muset opět do Pardubic, kde byl skútr koupen? Pokud ano a z toho co píšeš to tak vypadá, tak to budou cesty tam a zpět a ten benzín ti asi nikdo nezaplatí

2, Stroj byl několik měsíců neopravitelný a ty si ho nemohl používat. Podle toho co zde píšeš byla oprava dělána pokus/omyl a po několika měsících to vypadá, že pokus vyšel (Alespoň tak to na mě působí)

Pokud se rozhodneš pro nový stroj, tak se bude z vcelkou velkou pravděpodobností jednat o běh na dlouhou trať. Osobně nemám se SUZUKI zkušenost žádnou, ale velmi bych se divil, kdyby výměna stroje proběhla bez problémů.

Ať už se rozhodneš jakkoliv, tak ti držím palce!!!
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

PředchozíDalší

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron