GPS navigace - kdo ji používá?

Diskuze o stylingu skútrů. Úpravy vzhledu. Plasty, lak, světla, hudba,...

Příspěvekod WeCo » 12 led 2007, 19:18

Ahoj, tohle téma jsem založil pro všechy, co používají GPS pro měření nebo navigaci při jízdách na skůtru. Napište co používáte za HW a SW, hoďte sem fotky, vychvalujte nebo shazujte programy pro GPS, podělte se o novinky a mapy.
Derbi Atlantis 50 2T AC + black devil Gilera Runner 180 FXR 2T LC
historie: Keeway Hurricane 50@70ccm, Gilera Runner VXR 200, Suzuki BURGMAN 400 K8
Uživatelský avatar
WeCo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 415
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: ZLÍN
Skútr / moto: Gilera Runner 180 FXR SP 2T LC

Příspěvekod WeCo » 12 led 2007, 19:23

Začnu u sebe. Začal jsem s dotovaným PDA (MDA Compact II) od T-mobilu spolu s Bluetooth GPS of firmy I-TEC s chipsetem SIRF III. Používám programy GPS Dash a TOMTOM pod operačním systémem WIN 05 for Mobiles. Sháním a zároveň nabízím naskenované mapy pro GPS Dash viz foto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil WeCo dne 12 led 2007, 19:24, celkově upraveno 1
Derbi Atlantis 50 2T AC + black devil Gilera Runner 180 FXR 2T LC
historie: Keeway Hurricane 50@70ccm, Gilera Runner VXR 200, Suzuki BURGMAN 400 K8
Uživatelský avatar
WeCo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 415
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: ZLÍN
Skútr / moto: Gilera Runner 180 FXR SP 2T LC

Příspěvekod Chrt » 14 led 2007, 19:40

Na jaro plánuji MIO C710, na to co to umí to není drahé a hlavně je slušně vybaveno mapami střední a východní Evropy.
V ceně je mj. i držák na řidítka bicyklu, který se dá snadno modifikovat tak, abych MIO dal držák levého zrcátka na Madisonu. Akorát ještě bádám nad nějakým slušným pouzdrem, poraďte.
Přestože mě o peníze nejde v první řadě, tak jsem vynechal Tomtom Rider kvůli absenci map střední a východní Evropy. Ano, šmejdi ho standardně prodávají bez mapy ČR. No a Garmin Zumo je i pro mě trochu drahý.
Uživatelský avatar
Chrt

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Piaggio X9 500 ABS, Malaguti Madison K400 (na prodej)

Příspěvekod novaka » 14 led 2007, 21:02

[quote=Chrt]Na jaro plánuji MIO C710, na to co to umí to není drahé a hlavně je slušně vybaveno mapami střední a východní Evropy.
V ceně je mj. i držák na řidítka bicyklu, který se dá snadno modifikovat tak, abych MIO dal držák levého zrcátka na Madisonu. Akorát ještě bádám nad nějakým slušným pouzdrem, poraďte.
Přestože mě o peníze nejde v první řadě, tak jsem vynechal Tomtom Rider kvůli absenci map střední a východní Evropy. Ano, šmejdi ho standardně prodávají bez mapy ČR. No a Garmin Zumo je i pro mě trochu drahý.
[/quote]

tak jestli te netrapi penize tak co tohle
http://obchod.sunnysoft.cz/scripts/deta ... &Level=341

a pouzdro jsdem nasel tohle http://obchod.sunnysoft.cz/scripts/deta ... =mio%20710

Mio 710 je urcite dobra volba
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Příspěvekod Chrt » 14 led 2007, 21:34

No uvidíme jak se to osvědčí v provozu. V autě si v pohodě vystačím s papírovými mapami, ale na skútru není na moc papírů místo. Už se těším, až si nové zákazníky budu moci přidávat jako POI.
Zatím jsem zkoušel akorát Scala Rider handsfree do helmy a můžu vřele doporučit. Montáž na mou vyklápěčku Lazer byla trochu složitější, ale nakonec se povedlo. Musel jsem akorát udělat cca 1cm tlustý distanční kus z polystyrénu, protože v místě uší je u vnitřní výplně díra a sluchátko nalepený přímo na skořepinu helmy byl od ucha příliš daleko a blbě jsem slyšel. Nicméně teď je to naprosto super, i při maximálce na skútru (145 km/h) je slyšet na obou stranách skvěle.
Uživatelský avatar
Chrt

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Piaggio X9 500 ABS, Malaguti Madison K400 (na prodej)

Příspěvekod WeCo » 15 led 2007, 12:06

to Chrt: Koukám na to MIO a vypadá moc sympaticky - v podstatě to má stejnou konfiguraci jako moje PDA+BTGPS (stejný chip - SIRF III, slot na SD karty...) za stejnou cenu. Výhodou je, že to máš kompaktní, nevýhodou se mi zdá že tam nedáš jiné aplikace. To handsfree do přilby je dobrý nápad, zkusím to do vyklápěčky zabudovat, mohl by jsi sem hodit fotku jak to máš vyřešený?
Derbi Atlantis 50 2T AC + black devil Gilera Runner 180 FXR 2T LC
historie: Keeway Hurricane 50@70ccm, Gilera Runner VXR 200, Suzuki BURGMAN 400 K8
Uživatelský avatar
WeCo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 415
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: ZLÍN
Skútr / moto: Gilera Runner 180 FXR SP 2T LC

Příspěvekod roman.mara » 15 led 2007, 13:39

taky by mě to zajímalo

to handsfríčko máš bezdrát ???

díky
Honda CB SevenFifty

členem Scooter clubu KMK telefon: 724775546
Uživatelský avatar
roman.mara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 948
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hostouň u Prahy
Skútr / moto: Honda CB SevenFifty
Tuning / úpravy: dva super laďáčky

Příspěvekod Chrt » 15 led 2007, 23:56

Vzhledem k tomu, že jsem palmista a linuxák, tak mě ty další aplikace ani nepálí, a kdyby přece jen, tak uvnitř je nějaká odnož Windows CE a s trochou snahy se i do MIO C710 nechá něco nahrát. Viz Drobečkovo fórum http://moto-club.cz/drobecek/gps_mio_c710/mio_c710.htm
Uživatelský avatar
Chrt

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Piaggio X9 500 ABS, Malaguti Madison K400 (na prodej)

Příspěvekod skopi » 16 led 2007, 13:07

Ladovska zima, mrzne az prasti, oksirovany bernardyn tahne zachumlany decka na kopec na sanich a decka ho ridej navigaci, snad to takhle nebude fungovat.
Myslim si, ze to je jenom moda, ktera pomalu odezniva.
Pockame si tak 2 roky a navi bude vsude.
Benelli Velvet 150 - stavba

Válec Top Performance 160 ccm
skopi

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 177
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň - Radčice
Skútr / moto: Benelli Velvet 150

Příspěvekod roman.mara » 16 led 2007, 20:20

myslím si to samé, ale ještě si počkám, teď jsou
ceny přemrštěné, zatím ty peníze vrazím jinam

raději do výbavy scoota ...... ale GPS si koupím

B)
Honda CB SevenFifty

členem Scooter clubu KMK telefon: 724775546
Uživatelský avatar
roman.mara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 948
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hostouň u Prahy
Skútr / moto: Honda CB SevenFifty
Tuning / úpravy: dva super laďáčky

Příspěvekod marioX9 » 11 úno 2007, 16:25

Tak jsem včera vyřešil navigaci docela jednoduše a levně.Mám Nokii N70 mám ji přez rok a používal jsem ji jen jako tatranku na telefonování.A když mi kámoš v pátek ukázal jak na ní funguje TOMTOM tak mě to dostalo natolik, že sem hned po práci vyrazil na nákup.Koupil jsem 1Gb kartu á790,- a GPS modul od Nokie za 2200,-.Natáhnul jsem na kartu Tomtoma 5.2.0.3 a sehnal mapy CZ,SK,PL,HU,DE,AU a Švajcu zabralo to 500mb na kartě ale fachá jako drak včetně hlasové navigace samzřejmě česky.Dotahal jsem i další programy jako kompas,tachometr, atd ....A šlape jako plnohodnotná navi , už jenom vyřešit jak bezpečně přidělat foun na motorku aby nehópnul do rygólu.Přikládám foto jakékékoliv dotazy rád zodpovím. B)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
B650 EXECUTIVE K5 - (EX - PIAGGIO X9 250 EVO - JEZDÍ UŽ TEĎ PO BUDĚJICÍCH TAK AŽ JI UVIDÍTE TAK JI POZDRAVUJTE :-) )
Uživatelský avatar
marioX9

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 132
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Karle Varle
Skútr / moto: B650 Executive K5

Příspěvekod Jarda » 26 bře 2007, 21:46

sikovnej mobil.vse v jednom.ja jsem si delal obycejnej drzak na mobil kterej jsem vsunul na drzak od plexi co pouzivam malokdy.ze predu se da plexi a z druhy strany ten drzak.staci jen povolit sroubek a drzak na mobil je dole.mobil jsem mel v obalu a ten obal prilepenej na suchac coz drzel v pohode i pri 80ce na silnici.jen to ovladani v rukavicich pres obal se mobil hur ovladal a chcelo to cvik.asi pul roku jsem to pouzival a potom to sundal.jo a mobil jsem nabijel pres nabijecku na 12 V co jsem vozil sebou.stacilo jen zapnout do zasuvky a uz se nabijel protoze ta baterka nevydrzela dlouho pokud jsem neposlouchal pri ceste radio bez kteryho jsem nejezdil.dnes mam klasicky na CD/MP3 coz vyhovuje vic.pri delsich cestach aspon mam prehled o dopravnich situacich ktery je v nastaveni na radiu.pri nabijeni mobilu se baterka na skutru obcas dostala na minimum a proto jsem sel do klasiky.zabere to trochu vice mista nez mobil ale je zas v ovladanim lepsi.jo a uz posloucham jen pres sluchatka v prilbe kdyz jedu o kus dal jinak to skoro neposloucham.je to na zvyku sice ale bez radia je to nezvyk.dnes jsem byl na garancce 60 km od domova a bez radia protoze na nem delam mensi upravy.jelo se sice dobre ale poslouchat vrceni motoru a vitr kolem celou cestu je nezvyk.aspon pro mne.taky jako ostatni uvazuju o gpsce ale prednejsi je vetsi skutr a potom podle penez bude nalezet dalsimu dovybaveni.casem samozrejme.jinak davam prednost gps ktera ma vse v jednom treba mio 710 a ma moznost nabijet s CL nabijeckou jako muj mobil protoze je to i levnejsi.je to pouze muj nazor ale ostatni gpsky jsou taky dobry a zalezi na kazdym co komu vice vyhovuje.pda pres mobil nebo vse v jednom viz treba mio.vono mit na riditkach ovenceny veci jak vanocni stromecek je pekny ale pro zlodeje zas nema cenu provokovat.kleptomany nepodporuju.
728 950 720
Uživatelský avatar
Jarda

1000+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 1110
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Týn nad Vltavou
Skútr / moto: Burgman 650

Příspěvekod Dj RE5PECT » 26 bře 2007, 22:34

[quote=marioX9]Tak jsem včera vyřešil navigaci docela jednoduše a levně.Mám Nokii N70 mám ji přez rok a používal jsem ji jen jako tatranku na telefonování.A když mi kámoš v pátek ukázal jak na ní funguje TOMTOM tak mě to dostalo natolik, že sem hned po práci vyrazil na nákup.Koupil jsem 1Gb kartu á790,- a GPS modul od Nokie za 2200,-.Natáhnul jsem na kartu Tomtoma 5.2.0.3 a sehnal mapy CZ,SK,PL,HU,DE,AU a Švajcu zabralo to 500mb na kartě ale fachá jako drak včetně hlasové navigace samzřejmě česky.Dotahal jsem i další programy jako kompas,tachometr, atd ....A šlape jako plnohodnotná navi , už jenom vyřešit jak bezpečně přidělat foun na motorku aby nehópnul do rygólu.Přikládám foto jakékékoliv dotazy rád zodpovím. B) [/quote]pekny...mam taky N70ku a tu navigaci si chci taky koupit,videl jsem ji u Lukase,je to dobry ;)
Dj RE5PECT

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 364
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Litvínov
Skútr / moto: two Runners :D

Příspěvekod Chrt » 27 bře 2007, 15:03

Našel jsem docela zajímavé fotky ze zástavby PDA IPAQ na Piaggio X9 jako navigace, vypadá to docela zajímavě. Velký IPAQ trochu podle mého názoru kazí vzhled skútru, nicméně subtilnější Nokia N70 nebo MDA Vario bude vypadat lépe.
http://members.inode.at/r.redl/navieinbau.htm
Uživatelský avatar
Chrt

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Piaggio X9 500 ABS, Malaguti Madison K400 (na prodej)

Příspěvekod Daelimek » 02 dub 2007, 14:13

zlaté české ručičky.Fajn nápad...
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Další

Zpět na Styling

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník