GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Diskuze o doplňcích a příslušenství. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod Jimmy » 29 srp 2023, 23:12

Ono každé má něco. Měl jsem moto navigaci od TomToma v době kdy navigace na mobilu o velikosti 2-3" byla opravdu nouzovka. A jednoho dne mě přišel od TomTomu email, že ukončili aktualizace map pro můj model (a nějaké další) a že si jako řešení mohu koupit novou motonavigaci za cenu několika mobilů. Když mě přišel ten email, tak už nebylo možné ani koupit poslední aktualizaci map a tím o 2-3 roky prodloužit morální životnost navigace. Tak jsem si místo nového modelu koupil držák na telefon a mám teď kromě jiného zdarma vždy aktuální mapy(.cz).
Zontes 310M Obrázek, dříve Runner 50 Purejet, Runner ST200
Uživatelský avatar
Jimmy

250+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 295
Registrován: 28 bře 2010, 00:20
Skútr / moto: Zontes 310M/ Dříve Gilera Runner Purejet 50/ST 200

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod 83427 » 29 srp 2023, 23:20

forester píše:Kto sa v tom stratil tak zhrniem. Kábel staršieho typu zo zapalovačom ktorý sa napája bajonetom k základni-držiaku navigácii potrebujem zapojiť cez ďalší kábel do zásuvky USB typu C na skútri. Všetky káble po správnom zapojení nefungujú. Takže mám za to že tých potrebných 12V pre navi tam nie je ale zostáva iba 5V a napriek tomu že ten hore odfotený kábel by mal tú voltáž redukovať.


No a co tam udělat klasickou zásuvku zapalovače? Není tam na to místo? Nebo nedělá se to jako volitelné příslušenství? Přijde mi to lepší, než tahat kabel až k baterce.
2022 Honda PCX 125 | 2023 Honda CB500X (R.I.P.) | 2024 SWM Superdual T (coming soon)
Uživatelský avatar
83427

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 54
Registrován: 04 čer 2022, 18:33
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 125, SWM Superdual T 600

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod Britt » 30 srp 2023, 03:22

Jimmy píše:Ono každé má něco. Měl jsem moto navigaci od TomToma v době kdy navigace na mobilu o velikosti 2-3" byla opravdu nouzovka. A jednoho dne mě přišel od TomTomu email, že ukončili aktualizace map pro můj model (a nějaké další) a že si jako řešení mohu koupit novou motonavigaci za cenu několika mobilů. Když mě přišel ten email, tak už nebylo možné ani koupit poslední aktualizaci map a tím o 2-3 roky prodloužit morální životnost navigace. Tak jsem si místo nového modelu koupil držák na telefon a mám teď kromě jiného zdarma vždy aktuální mapy(.cz).


Tomtoma neznám, ale Garmin má doživotní aktualizace a dřív mi odešla navigace, než že by ukončili aktualizace.
Britt

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 344
Registrován: 28 čer 2021, 09:50
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: SW T400 ABS

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod goes » 30 srp 2023, 08:46

LadaM píše:Tak samozřejmě pokud fasuješ co 2 roky nový telefon, tak to je úplně jiný pohled na věc. Podle hesla: nejlepší offroad je služební oktávka. :mrgreen:
Neber to ve zlém, ale musel jsem. :D
Druhý levný telefon místo navi je taky dost rozšířené řešení, ale do jisté míry stírá výhody "vše v jednom a pořádně" proti moto navigaci, jenom je to levnější, což je vždycky subjektivní hledisko. Já bych na "velké" cestování preferoval k tomu určené zařízení (s napájením, odolné, nezávislé na telefonu atd), na příležitostné navigování mi přijde nejlepší nějaká forma zrcadlení navigačních pokynů - od plné mapy s ovládáním u motorek s displejem a konektivitou, až po různá ukazovátka, ať už vestavná jako část kokpitu, nebo přídavná. Vlastní (jediný) telefon bych se na motorku bál přidělávat.


V pohode chapu tvuj pohled jen snad ze, nevim jak ty, ale ja se k cizim/sluzebnim vecem se chovam stejne jako ke svym a hlavne telefon je muj a za me chechtaky… ;)

-- 30 srp 2023, 07:48 --

Britt píše:Tomtoma neznám, ale Garmin má doživotní aktualizace a dřív mi odešla navigace, než že by ukončili aktualizace.


To “dozivotni” ma ovsem urcite vyluky a lze dopadnout jako u tomtoma proste aktualizace vyzaduje vyssi system a ten nejde na starym modelu apod. Ale obecne to ma garmin cajk
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1023
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod forester » 30 srp 2023, 09:08

83427 píše:No a co tam udělat klasickou zásuvku zapalovače? Není tam na to místo? Nebo nedělá se to jako volitelné příslušenství? Přijde mi to lepší, než tahat kabel až k baterce.


Včera som to ešte raz vyskúšal a prehodnotil to zapojenie. Nebudem nič redukovať a ani ťahať šťávu od baterky ale ten zapalovač- konektor jednoducho odstrihnem a dám napojiť koncovkou USB C. Tie káble a klobásy mi zaplnia skoro celú odkladaciu skrinku a takú elektráreň tam nechcem. Musím to len dať odborne zapojiť.

Díky za nápady a pomoc.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 656
Příspěvky: 5478
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod valsidalxam » 06 led 2024, 17:19

páni, mám takú otázku. Nie celkom do tohto vlákna, ale neviem či tu je nejaké presnejšie, nenašiel som.
Takže, moja lejdy chodieva behávať. Má Garmin hodinky spárované s mobilom. Ja som ich veľmi neštudoval, čo vlastne vedia všetko robiť, nie som hodinkový typ a na meranie času mi stačí mobil vo vrecku ako skoro na všetko ostatné.
No ale minule si doma sedím, kukám na futbal a mobil mi pipne (aj mail, aj sms), že "zariadenie Garmin používateľa XY(akože moja moja) rozpoznalo dopravnú udalosť. Ste uvedení ako núdzový kontakt."
Kukám na to, že vo co gou, nejako som nechápal, aj som sa zlakol (možno mi aj tá moja hovorila, ked si to inštalovala niečo o tom, ale som asi náhodou celkom nepočúval:) ).
No a kým som jej stihol zavolať tak dalšia správa v zmysle, že používateľ XY je v poriadku a nevyžadujú sa dalšie kroky.
Volám jej, a ona, že normálne sa potkla na deravom chodníku a spadla. Chvalabohu všetko OK, ale hodinky to zaznamenali a poslali tú správu.

No a teraz k veci. Chcem sa opýtať, či niečo také existuje aj ako appka rovno do mobilu. Už som skúšal gugliť, zatiaľ sa mi nepodarilo nič nájsť, tak teraz vlastne guglim o tom istom tu na SF. Ako som už písal, hodinkový nie som, tie nechcem, ale do mobilu by som si to stiahol.
Stres z toho, že by žena vedela vždy kde som nemám (chvalabohu nemáme pred sebou žiadne tajnosti (no ja sem tam zaokruhlim cenu rukavíc, helmy, alebo intercomu smerom dolu :) , mám povolené sledovanie polohy cez Google mapy, takže vie si vždy pozrieť kde sa túlam, ale práveže by chcela, aby sa jej nejaké moje zariadenie (takže mobil ) ozvalo s mojou polohou , len ked sa zdruzgam , inak ju to (vraj :D :D ) až tak nezaujíma.
Vie niekto o niečom, prípadne aj používa ? Inak aj ADVčková HondaRoadSync appka keby to vedela (čo nevie ) by bolo dobre. Ale mobil by bol aj tak lepší, lebo sa bojí, aj ked idem na elektrokolobežke do roboty.
Diki za odpovede, aj vysvetlujúceho charakteru, že je to hluposť, lebo mobil nemá také senzory ako hodinky, takže appka sa nedá aj keby ju chceli zosmoliť a podobne.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 521
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod duky5 » 06 led 2024, 19:30

Garmin hodinky mám a táto funkcia funguje iba pri zapnutej aktivite chôdza, turistika, beh, bicykel.
Keď nie je zapnutá jedna z týchto aktivít, tak Garmin sos nefunguje a môžeš padnúť aj zo skaly a nič sa nestane :).

Čiže nie je to automatická funkcia, musíš myslieť na to, že treba manuálne spustiť záznam aktivity, správnej aktivity.

Na mobil netuším či také niečo existuje, predpokladám že nie, nakoľko by ti rapídne išla dole výdrž batérie.
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 107
Příspěvky: 1204
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod krizik1 » 06 led 2024, 20:39

Iphony od modelu 14? myslím, mají nouzové volání v základním nastavení.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod duky5 » 06 led 2024, 22:47

To je niečo iné, to má snáď každý mobil.
Keď spadneš a budeš v bezvedomí, je ti to na dve veci. Pri tých Garmin hodinkách ide o to, že keď detegujú pád, sami pošlú správu na 3 vybrané kontakty.
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 107
Příspěvky: 1204
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod goes » 06 led 2024, 23:25

ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1023
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod hstanislav » 07 led 2024, 08:27

Našel jsem třeba aplikaci uFallAlert, ale jak je to spolehlivé netuším.
Bývalky: Scarabeo 500, Aprilia Mana 850, Honda ADV 350
Uživatelský avatar
hstanislav

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 214
Registrován: 15 kvě 2013, 23:34
Bydliště: Žehuň, Praha
Skútr / moto: Honda Forza 750

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod valsidalxam » 07 led 2024, 09:22

hstanislav- no presne na takéto niečo som myslel. Možno vyskúšam, ale podľa recenzií to fakt veľmi nefunguje. A zaujímavé, že dnes sú appky (aj konkurenčné ) na každú ľudskú činnosť, dobre že nie aj objem CO2 v prdoch sa už nedajú merať a ukladať hodnoty do tabuliek).
A toto tu, čo zjavne v iných zariadeniach funguje (fakt sa tie manželkine Garminky ozvali len vtedy kedy bolo potrebné, rovno aj s linkom na GPS presnú polohu, žiadne plané poplachy, ani naopak ignorovanie situácie v potrebnom čase) zatiaľ app vývojári ignorujú nejako.
No nič, ešte chvíľu počkám, a ked tak tiež zavesím na ruku nejaké garminy (myslím, že ak to nemá moto funkciu, tak ak to hodím pred jazdou ako bicykel, tak by to mohlo fungovať, či ? )

goes- no Breitlingy jedny doma v skrini mám hodené medzi ostatnými hodinkami. Dokonca z edície Bentley. Pekné, červené, kúpené od medzi lehátkami sa prechádzajúceho predajcu priamo na pláži v Phukete. Asi za 5 € (neviem presne, bol to darček :D ). Tak prípadne skúsim, či to nevedia :D
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 521
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod krizik1 » 07 led 2024, 11:40

duky5 píše:To je niečo iné, to má snáď každý mobil.
Keď spadneš a budeš v bezvedomí, je ti to na dve veci. Pri tých Garmin hodinkách ide o to, že keď detegujú pád, sami pošlú správu na 3 vybrané kontakty.

Co je jiné? IPhone v případě nehody pošle sám od sebe na zadané kontakty zprávu o nehodě. V některých zemích to umí poslat i přes satelit.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod valsidalxam » 07 led 2024, 12:21

no fakt že hej, čo som si pozeral, tak to naozaj ajphony od 14 vedia. Tak dufam, že v androidoch je to otazka času. Myslím, že môj mobil už bude pomaly 2 ročný, tak nebudem HR tlačiť do výmeny a počkám, či sa objaví niečo podobné aj v google šikmookých mobiloch (najlepšie Samsung )
Jak som naposledy vyberal v robote mobil, tak Apple neprichádzal do úvahy, lebo zas nebola možnosť párovať ho s Hondou (len android). Ale asi by som si ho vtedy aj tak nevybral, lebo sme celá familia na androidoch a potrebujem 2 SIMky v mobile. A myslím, že takto drahé mobily fasujú u nás ľudia len o poschodie vyššie, my dole myslím budget do 500 €.
A kupovať si ho nebudem, to už fakt radšej tie hodinky na ruku, ako druhý mobil nosiť so sebou.

tu na videu pekne počuť, ako ajphone po česky nadiktuje spravu o nehode a suradnice vyhúkanému dipsečerovi 112ky, čo nechápe o čo ide. A dalej píšu v článku, že z Android telefonov to má zatiaľ len Google Pixel. Aj ked zatiaľ nie u nás v čsr .Takže je to otázka času a môj problem bude vyriešený (dúfam )

https://www.mojandroid.sk/iphone-v-cesk ... l-havariu/
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 521
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod goes » 07 led 2024, 12:34

iphone umi uz dlouho vice sim.
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1023
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

PředchozíDalší

Zpět na Doplňky a příslušenství

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník