Kentoya Extra 50 4T

Ukažte všem svou hračku!
Pravidla fóra
Téma v této rubice může založit každý, kdo vlastní nějak (více či méně) upravený skútr. Nezáleží jestli motorově nebo opticky. Důležité je, aby se skútr nějak odlišoval od ostatních.

Založené téma musí obsahovat alespoň základní popis vašeho skútru a provedených úprav a minimálně jednu fotografii.

Autoři témat, která nebudou vyhovovat pravidlům, budou upozorněni přes PM, a po určitém čase bez jeho úpravy/doplnění bude téma smazáno!

Re: Kentoya EXTRA 50 4T

Příspěvekod jarafari » 06 zář 2009, 14:09

nééé :twisted: jen to ne :D ....
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Kentoya EXTRA 50 4T

Příspěvekod jiribar » 06 zář 2009, 15:30

Pánové, kdo máte překopaný objem, u nás nemusíte mít strach. Buďte realisté. Kolik padin tu jezdí, a jaké náklady na jejich postihy by to byly. Na to policie samozřejmě nemá a hned tak mít nebude :mrgreen:
jiribar

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 28
Registrován: 07 kvě 2009, 19:32
Skútr / moto: KYMCO Super 8 2T
Tuning / úpravy: výfuk Leo Vince 3404, variátor Malossi, přetryskováno

Re: Kentoya EXTRA 50 4T

Příspěvekod BTjacker » 06 zář 2009, 23:23

Myslím že kdyby se i v čr takto kontrolovali skutry, tak se za chvíli ve scootland shopu oběví elektronické omezovače na 45kmh. jedeš 80, zastaví tě policajt, zmáčkneš tlačítko schované pod plastama, policajt z toho dostane 45, ty řekneš žes jel za kamionem a že ti fukal dobrý větr, zapnu tlačítko a vastřelím po zadním :D A pokud nezpůsobíš nehodu apod tak nemají právo ti vzít motorku 100km od domu aby se podívali jestli tam nemáš něco co tam nepatří.
A i tak, já koupil skutra od kluka z brna, v papírech má 45kmh 50ccm, nic mi o tom neřek tak jezdím. já jsem jen uživatel, jak mám vědět že v tom je 70ccm? technickou to má, mě to nezajímá. je snad povinost si koupenou motorku rozebrat do posledního šroubku a zkoumat jestli je homologovaný? :?:

abych nebyl OT tak přihodím trochu k tomu flame. Mě 2t zvuk ala křovinořec vůbec nevadí...a když už se tomu někdo zasměje, tak ho ten smích na první křížovatce přejde, protože ty starty a okamžitá reakce na plyn za to stojí :!:
Gilera Runner 50 SP (2001) , Válec 70 Polini, fuk Gianelli Reverse, dle GPS 86 km/h
Uživatelský avatar
BTjacker

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 208
Registrován: 17 lis 2008, 22:36
Bydliště: Spytihněv
Skútr / moto: Gilera Runner 50 SP
Tuning / úpravy: viz podpis

Re: Kentoya EXTRA 50 4T

Příspěvekod wolf78 » 23 úno 2010, 22:30

Ježíšek přinesl na skútra :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KYMCO Xciting 500i AFI - PRODÁNO
Obrázek
Uživatelský avatar
wolf78

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 51
Registrován: 02 srp 2009, 00:58
Bydliště: Milovice
Skútr / moto: Kymco Xciting 500i AFI - PRODÁNO

Re: Kentoya EXTRA 50 4T

Příspěvekod Kamilus » 23 úno 2010, 23:34

Ježíšek šel nejspíš pěšky :lol:
Nebo si to tak dlouho odbaloval?
Kejši: Aprilia SR 50, rv.01, SR50 R, rv.10, SR 125, rv.99, PCX125 r.v.11
125ka Obrázek 150ka Obrázek
Uživatelský avatar
Kamilus

500+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 594
Registrován: 22 lis 2009, 20:09
Bydliště: Šumbark
Skútr / moto: Honda 150 PCX

Re: Kentoya EXTRA 50 4T

Příspěvekod wolf78 » 23 úno 2010, 23:37

:lol: :lol: :lol: :lol: U nás chodí Ježíšek minimálně 12 x za rok :lol: :lol:
KYMCO Xciting 500i AFI - PRODÁNO
Obrázek
Uživatelský avatar
wolf78

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 51
Registrován: 02 srp 2009, 00:58
Bydliště: Milovice
Skútr / moto: Kymco Xciting 500i AFI - PRODÁNO

Re: Kentoya EXTRA 50 4T

Příspěvekod wolf78 » 22 črc 2010, 00:04

Tak jak se říká u skútrů z Číny "více tlačit méně jezdit" tak se mi toto pořekadlo vyplnilo , dal jsem si s tím to skútrem 13km za 2hodinky :D :D v tom největším pařáku . Abych pravdu řekl ,tak skútr za nic nemůže ,ale páni servisáci můžou za vše. Hlavně páni z centrály Kentoye ve Veliké Vsi . Je to hlavní sídlo Kentoye,tak jsem si myslel ,že při každé garanční prohlídce udělají práci na 100% ,ale skutečnost je jiná ,nechají si vše zaplatit ,ale práci ,kterou neodvedou ,tak si nechají zaplatit ,např ,kontrola ventilů a td. Tento rok 2010 jsem najel na skútru cca 700kma z toho již 3 týdny je můj skútr v servise a ještě tam bude . Začalo to tím ,že skútr začal poškubávat ,tak jsem se nahlásil na servis a vyrazil jsem , a jak jsem psal na začátku ,dopadlo to tak ,že jsem tlačil 13km/2h , to byl zážitek .startér točil ,ale skútr nejel . Po třech týdnech na reklamaci (každý týden jsem volal, jestli již je skútr hotov a pokaždé mi bylo řečeno ,že na reklamaci nemají čas a lidi ) jsem si dnes skútr odvážel domu ,spíše do jiného servisu na montáž variátoru . Pan hlavní mechanik Kůrka (doufám,že to píšu dobře ) mi řekl ,že to byla závada zapalovací cívky a to bylo vše ,chtěl jsem ,aby mi někdo vystavil reklamační list ,kde bude vše uvedeno ,ale ten to pán ,mi odvětil ,že nic takového se nedělá a pokud budu nespokojený ,tak mi započítá vše co se muselo udělat ( kontrola tlaku válce a td.) při hledání závady. Pán má svérázný přístup k vyřešení reklamace . Okopíroval mi jenom zakázkový list a to bylo vše a když jsem chtěl alespoň razítko ,tak se xichtil ,no strašný . Se skútrem jsem vyrazil do smluvního servisu Kentoye na montáž variátoru , komunikace s technikem úplně jiná na 100% lepší ,vysvětlil jsem co potřebuji ,on souhlasil a skútra jsem tam nechal ,za cca 3 hodiny mi technik volal ,že je vše hotovo ,ale skútr nestartuje ( zase se projevila závada ,kterou jsem reklamoval přímo u Kentoye ve Veliké Vsi) . no hrůza ,je vidět ,jaký tam jsou odborníci na skútry . No uvidíme co zase vyřeší . A na konec bych řekl,že skútr za nic nemůže ,ale UŽ BYCH SI NIKDY TAKOVÝ SKÚTR NEKOUPIL !!!! A jak se říká "nejsem tak bohatý ,abych kupoval levné věci " v tom to případě pořekadlo sedí. :evil: P.S. pro všechny zájemce o skútra Kentoya - nekupujte ten to skútr v Praze ve značkové prodejně a už vůbec ne v centrále Kentoye ve Veliké Vsi, nestojí to ,za to a projedete kalhoty na garančních prohlídkách , při kterých tyto prodejci odfláknou co můžou a vy to vše ještě zaplatíte, hamba jim :evil:
KYMCO Xciting 500i AFI - PRODÁNO
Obrázek
Uživatelský avatar
wolf78

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 51
Registrován: 02 srp 2009, 00:58
Bydliště: Milovice
Skútr / moto: Kymco Xciting 500i AFI - PRODÁNO

Re: Kentoya EXTRA 50 4T - už nikdy více

Příspěvekod Myschan » 22 črc 2010, 07:49

"tak mi započítá vše co se muselo udělat". No pokud byl skůtr v záruce, tak si může započítat co chce, ale nemůže to chtít po zákazníkovi. V takovém případě je nejlépe skůtr nepřevzít a místo návštěvy opraváře navštívit právníka.
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Re: Kentoya EXTRA 50 4T - už nikdy více

Příspěvekod oldik » 22 črc 2010, 08:23

Bohužel dneska s právníkem vystrašíš minimum lidí. Z 50 lidí co odkážu na právníka, když nedojde k dohodě, pouze 1 to dotáhne do konce. Ostatní buď pouze straší, nebo u první konzultace s právníkem a zjištění co to stojí vyměknou. Někteří třeba až po půl roce, ale taky to vzdají. Bohužel je dnes velmi špatná doba na výhrůžky s právníkem. My máme firemního právníka (dokonce 2) a % procento prohraných kauz vůči vyhraným nebo "vyhnilým" záležitostem nebo kauzám, kdy se nakonec dohodneme víceméně dle původního požadavku (samozřejmě našeho) je naprosto, ale naprosto mizivé. Pokud si někdo koupí kentusoyu nebo podobný šmejd, apriory bych nepředpokládal, že je natolik solventní, aby mi přivedl právníka, natož zahájil nějaký spor. Ale zkusit to můžeš, třeba to vyjde, v jiném případě je pobavíš.
Každopádně dneska je fakt hnusná doba na domáhání se svých práv.
Navíc jestli píšeš, že je to dovozce a ne nějaký malý dýler s prodejností pár ks za rok. Tam s tebou asi vyběhnou. Jinak je to neštěstí tohle v sezóně. Každopádně hodně najetých km ve zbytku léta a pevně nervy.
objem ničím nenahradíš :-)
DL 650 V-strom K5, X9 500 Evo - prodáno
oldik

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 643
Registrován: 05 dub 2010, 14:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: Kentoya EXTRA 50 4T - už nikdy více

Příspěvekod Myschan » 22 črc 2010, 09:18

Máš pravdu, s tou cenou za právníka a cenou čínské pomsty jsem si to neuvědomil. U nás na baráku má právní vzdělání hromada lidí, tak mi to nějak nepřišlo. No pořád ještě přichází v úvaha ČOI a "reklama" na netu. Nejhorší ovšem je to, že každému tady říkáme: neber čínu, neber čínu, neber čínu, nebo se z toho zblázníš :evil: .
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Re: Kentoya EXTRA 50 4T - už nikdy více

Příspěvekod 1975ak » 22 črc 2010, 10:30

Podle mě ho uhnal, nemůžeš chtít rvát do 50tky 80 vršek,, to prostě nejde. Další věc je, že pokud něco chceš měnit, měl by ses to naučit sám.. Na skůtru není tolik součástek aby jsi to nezvládl.
Skůtr je na šrot (SPZ k prodeji)
Malaguti Blog 150 r.v. 2010, Najeto 5xxx km PLUS 15465 km na KEEWAY FOCUS.
Nejdál do Chorvatska a zpět na Keeway Focus 50 ccm -2009SOLO a na Malaguti Blog 150ccm TANDEM-2011.
NEJDE MI SZ - mejl ak1975@post.c z
Uživatelský avatar
1975ak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 689
Registrován: 14 čer 2010, 13:22
Bydliště: Šalingrad
Skútr / moto: skútr Malamut Blog 160
Tuning / úpravy: otáčkoměr, 2 blinkr, přední 12V zásuvka

Re: Kentoya EXTRA 50 4T - už nikdy více

Příspěvekod wolf78 » 22 črc 2010, 13:56

Nejde o to ,že tam mám 90 kit v pohodě to ten spodek vydrží , v mechanice to není ,je to spíše v elektrice a hlavně o přístupu lidí v Kentoyi . Dal jsem jim na opravu 14dnů (odjíždím na dovolenou ) a pokud to nebude opraveno ,odstupuji od kupní smlouvy . :wink:
KYMCO Xciting 500i AFI - PRODÁNO
Obrázek
Uživatelský avatar
wolf78

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 51
Registrován: 02 srp 2009, 00:58
Bydliště: Milovice
Skútr / moto: Kymco Xciting 500i AFI - PRODÁNO

Re: Kentoya EXTRA 50 4T - už nikdy více

Příspěvekod Marcellina » 22 črc 2010, 15:35

Ahoj kluci, tak jsem se prokousala celym vlaknem. Vlastnim totiz take Kentoya Ideo 50, viz. muj profil.
Vymekla a udelala si ridicak, nic me tomu nebranilo (vek ani jina omezeni) a je to investice na cely zivot /pokud se neco nezvrtne ;-) Na prvni prohlidce jsem byla v Bohnicich, kde minuly rok meli jeste autorizovanou prodejnu. Casove, papirove a prakticky opravdu nezvladali, tak proto je asi zavreli. Garnacku jsem dala v Nove Vsi. No trvalo to .....nechal jsem sundat aspon krouzek z variatoru a ted frci o 5 km/hod vic.
Nicmene proc pisu, skutr je na prodej, tak pokud vy nebo nebo nekdo znamy by jste o nekom vedeli, dejte mi info.
Jinak prodej je samozrejme v tom spravnem vlakne.
Uživatelský avatar
Marcellina

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 139
Registrován: 07 zář 2009, 21:45
Bydliště: Praha 7
Skútr / moto: Kentoya 50; Gilera Runner 180; Yamaha Fazer 600
Tuning / úpravy: Oranžové culíky

Re: Kentoya EXTRA 50 4T

Příspěvekod wolf78 » 22 srp 2010, 19:08

Tak po nějaké době zase píši . Po druhé reklamaci , viz dřívější příspěvky jsem si skútra vyzvednul, od té doby skútr jezdí ,musím zaklepat na pořádný dřevo ťuk ťuk :| . Jako závada se projevila špatná práce soudruhů v Číně a to špatná koncovka na CDI-čku ,špatně namáčklí kabel v koncovce. Budu jen doufat ,že se tyto závady v elektrice nebudou opakovat :!: .
A ještě ,abych se podělil o zážitek s novým variátorem , po montáži Naraku variátoru s 5,5g válečky a kontrasní pružinou se skútr projevu tím ,že má po celou dobu pěkně plynulý zátah ,až do 70km/h . Nevýhoda je ,že mi klesla maximální rychlost o cca 8km/h a to je škoda :cry: ,ale zase zátah po celou dobu zrychlování . Budu muset vše sladit dohromady .
Na zimní večery si připravuji
1) doladit karburátor ,nebo ho vyměnit za nový Naraku CVK 24mm , připadámi ,že ten stávající nějak neladí s 90 kitem a hlavně se mi zdá ,že na 90 válec je 80 tryska málo ,všude kde jsem četl ,tak bylo napsáno ,že má být namontovaná min 85 tryska v kombinaci s otevřeným filtrem ,který mám namontovaný.
2) doladit spojku ,zdáse mi ,že při rozjedu prokluzuje ,nejspíš vyměnit pružiny
3) vyměnit celej díl vyfukového potrubý ,který je od motoru do půlky vedení zúžený .
KYMCO Xciting 500i AFI - PRODÁNO
Obrázek
Uživatelský avatar
wolf78

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 51
Registrován: 02 srp 2009, 00:58
Bydliště: Milovice
Skútr / moto: Kymco Xciting 500i AFI - PRODÁNO

Re: Kentoya EXTRA 50 4T

Příspěvekod wolf78 » 04 dub 2011, 23:13

Tak po delší době zase píši. Začala motorkářská sezóna ,tak jsem se rozhodl odzimovat svého skútra a vyrazit na cestu domů (skútra mám uskladněného u známých v Mělníku). Vyrazil jsem minulý týden v pátek a po cca 7km jsem taky dojel :evil: tedy spíše skútr dojel ,motor točil ,ale nic se nepřenášelo na zadek :cry: . Prozřetelně ,po zkušenostech z minula jsem si pořídil asistenční služby pro případ poruchy v povinném ručení :wink: A to se teďka opravdu vyplatilo. Zavolal jsem odtahovku ,která přijela za hodinu a skútra naložila a odvezla zpět ke známým ,byl večer tak jsem skútra zaparkoval do garáže a o nic jsem se nestaral . Ráno jsem se šel kouknout na příčinu ,proč mi skútr nejede a při té příležitosti jsem okouknul skútra . A jaké bylo zděšení ,když jsem zjistil,že mám ulámané z 90% plastové úchyty na zadní kapotáži .Nejspíše se to stalo při odtahu Reklamovat se to u odtahovky nedá ,protože jsem si to nezkontroloval při předávání skútra .Moje blbost ,příště budu chytřejší a vše si pečlivě překontroluji při předání.
Pak jsem začal pátrat po příčině ,proč mi skútr nejede ,stačilo sundat kryt řemene a bylo vše jasné , řemen nebyl roztrhnutý ,ale doslova rozervaný nadvakrát ,nepochopil jsem proč ,ale stalo se . Volal jsem přímo do Kentoye do Veliké Vsi ( sídlo firmy Kentoya) ,že mám problém se skútrem a závada je rozervaný řemen ,ale že mám skútra v Mělníku a jestli je tam někde servis na Kentoye , bylo mi řečeno ,že je a že klidně můžu tam ,hlavně mě zajímalo ,jestli oprava bude na záruku,tak mi bylo řečeno ,že nejspíše ano .Po domluvě se servisem mi byl řemen objednán . Dnes jsem přišel na výměnu řemene a jaké bylo rozčarování ,když mi v servisu řekl technik ,že si vše budu muset zaplatit ,že jim to Kentoya nezaplatí . :evil: Okamžitě jsem volal do Kentoye ,jak je to možné . Chlapík mi říkal ,že o tom neví ,ale že se pozeptá přímo u technika . Po nějaké hodince jsem zavolal zpět a chlapík mi řekl ,že na řemen záruka není . Prý se ten řemen měl kontrolovat při servisce ,aby se případně vyměnil ( tedy oni vymění ,já zaplatím) . Tak jsem pánovi odvětil ,že při servisce se nikdo na řemen nedíval ( strašně se divil ),ale pak mi řekl ,že technik pozná pouhým uchem ,bez vizuální kontroly ,jestli je řemen špatný ,či ne . Nejspíše v Kentoyi ,ve Veliké Vsi mají tak dokonalé techniky ,že pouhým uchem poznají ,jestli je řemen načnutý ,nebo je v pořádku . :roll: Prostě kouzelníci na počkání . :lol: :lol: :lol: A jak to vše dopadlo ,výměna řemene v záruční době není možná a vše si musím zaplatit i když někdo zanedbal kontrolu. Mám problém i s baterku , trpí rychlím samo vybíjením ,tak po této zkušenosti se nebudu ani snažit ,nemá to cenu něco reklamovat (u svého auta jsem baterku reklamoval ,stejný problém a nebyl problém reklamaci uznat ).
Když jsem si skútra kupoval ,tak jsem si myslel ,že pokud se stane cokoliv se skútrem, tak to bude řešeno v rámci dvouleté záruční době ,proto jsem kupoval nového a ne jetého skútra, MOJE SMŮLA ,příště budu chytřejší a koupím radši jetého za polovic ,než nového za velké prachy a pak budu jen platit a platit za garančky a opravy .
A závěrem bych napsal ,že už nikdy nekoupím ČÍNSKÉHO ŠUNTA protože to opravdu za to nestojí a je to pěkně drahá sranda. A pokud někomu můžu poradit ,tak pokud se někdo rozhoduje nad koupi skútra ,tak opravdu neberte Kentoyu ,protože je předražená ,kazí se na počkání a hlavně ochota Kentoye jako celku ,něco řešit v případné reklamaci je opravdu mizivá :evil: vlastní zkušenost ( za rok a tři čtvrtě co skútra mám ,jsem reklamoval nejméně 6 věcí ) .
UŽ NIKDY VÍCE KENTOYU Z VELIKÉ VSI
KYMCO Xciting 500i AFI - PRODÁNO
Obrázek
Uživatelský avatar
wolf78

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 51
Registrován: 02 srp 2009, 00:58
Bydliště: Milovice
Skútr / moto: Kymco Xciting 500i AFI - PRODÁNO

Předchozí

Zpět na Showroom

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků