výběr překlápěcí přilby

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod valsidalxam » 16 bře 2024, 16:15

vrátim sa ku môjmu plánovanému nákupu Advantu od LS2, z ktorého medzi tým zišlo, lebo som kúpil Niolan.
No a vyzerá, že by som sa riadne nákupom cez intenet obabral, respektíve by si medzi mnou a predajcom mohla UPSka zriadiť kyvadlovú dopravu.
Dnes som totiž bol v novootvorenej Košickej Motozemi. Mimochodom, aj ked ten náš premier istý čas povedal, že na východe nič nie je, tak to ešte nestála Košická Motozem a za jej pultom aktuálne predavačka. To je vám pánové úkaz. Malá , štíhla čiernopvláska, ale silikony také, že to snád sú 6ky, alebo 7ky. Množstvo materialu v perách neviem v akých číslach sa udáva, ale tiež ho tam bolo požehnane.
Téma číslo 1 na východniarskych motoforach nebol žiaden sortiment v Motozemi, ale predavačka

https://www.facebook.com/groups/1296020 ... 1199879085

No ale nech sa vrátim k LS2ke.
Mali tam všetky velkosti , aj v Carbone. Tak reku vyskúšam ju. Celý život mám číslo helmy L ko. Aj aktuálne mám Lko Nolan, aj ostatné moje prilby Shark, či Airoh. Dokonca aj od LS2 ky ked som mal prvú generáciu preklápačka, tak tiež bola L ko velkosť. Všetko mi vždy sedelo, nikdy nič nebolo voľné, ale ani netlačilo.
No a dám na hlavu v tej Motozemi toho Lkového carbona, helma krásna, ľahká, vymakaná. aLe kukám problém, ledva som ju dal otvorenú na hlavu. Ked som bradu sklopil, tak mi stlačilo držku tak, že som nevedel rozprávať. Vyskúšam XL ko. Tiež absolutne stlačený xicht. Tak som vyskúšal aj XXL a tiež ma tlačí, tiež po sklopení pritlačí líca k zubom. Normálne to nechápem, nikdy som sa s prilbami netrápil, ako vravím, na ktorej bolo písmeno L, tá mi bola naprieč značkami presná. Takže keby som ju bol objednal z Eresu ako som chcel, tak by som menil minimílne na dvakrát a to 2XLko by som vrátil v zákonnej dobe definitívne.

Viem, že to tu 90 % osadenstava vie, ale aj tak to musím zopakovať. Helma sa kvôli úspore 50 € nevyskúšaná cez net kupovať neoplatí. Po dnešnej skúsenosti by som sa neodvážil tak kúpiť ani model , ktorého konkretnu velkosť mám odskúšanú.
Vlasy mám dlhé, ale tie som mal naposledy krátke na vojenčine. Hmotnosť mám dole za posledné dva roky cca 10 kg.
Nerozumiem doteraz čo sa na tej predajne stalo so mnou, predajňou, vesmírom. Tá predavačka by na veľkosť hlavy vplyv mať nemala :D .

PS: Máte niekto toho Advanta (ale tú drahšiu 901ku, nie lacnejšiu 906ku) a tiež to máte tak, že ste brali väčšie číslo, ako ste používali doteraz?
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 521
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Předchozí

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků