výběr překlápěcí přilby

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod dejavu » 20 zář 2021, 21:00

Ano, teď jsem si všiml :) Jdu dát do správného vlákna.
Uživatelský avatar
dejavu

250+
 
Reputace: 41
Příspěvky: 384
Registrován: 10 srp 2016, 08:59
Bydliště: Uherské Hradiště
Skútr / moto: X Max 300 IM
Tuning / úpravy: žádné

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod convoy » 16 dub 2022, 00:02

Tak jsem si dnes udělal radost a koupil novou helmu. Starou jsem měl asi 10 let a vzhledem k věku i vypadala. Pomlácená ze všech stran, štítek několikrát lepen vteřiňákem, plexi nedrželo v žádné poloze, kromě úplně dole, polstrování tak vymačkáno, že i jen větší vítr mi upravoval polohu helmy na hlavě, samozřejmě jinak než jsem chtěl já sám. Po asi půl roce prohlížení obrázků, četby recenzí atd. jsem se vydal do obchodu s tím že vyzkouším a koupím tu která mi bude nejlíp sedět. Nakonec vyhrála https://www.ls2.cz/ff900-valiant-ii-gripper-matt-titanium
nejlíp mi seděla na hlavě. Jsem zvědavý jak se projeví v provozu.
nejhorší smrt je z vyděšení
Uživatelský avatar
convoy

50+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 67
Registrován: 04 říj 2010, 21:45
Bydliště: Velká Morava
Skútr / moto: ex Manet Korado, Yamaha xmax 125 2018

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod valsidalxam » 16 dub 2022, 07:14

daj vedieť hlavne ako si spokojný s hlučnosťou.
Apropo hlučnosť. Viete niekto o predajcovi, čo požičia nejakú testovaciu helmu na skúšobnú jazdu na vlastnej motorke ? U nás nejako ochotní nie sú . Aj chápem, mušky atd, Už by skrátka nebola nová, po vyskúšaní na predajni s kuklou nadalej nová ostáva. Keby raz niekto postavil nejaký veterný tunel, kde sa postavíš so svojou vlastnou motorkou, a on ti pustí na hlavu vietor rýchlosťou 50-90-130 (dobre, pre jogurťákov aj 200 :) ), tak by podľa mňa každý kupoval helmy len u neho. S nejakou zálohou odpočítatelnou pri nákupe prilby u neho , aby si tam každý nechodil len skúšať helmy, ktoré potom objedná z inokade.( Ked nejakého predajcu inšpirujem, tak si prosím aspoň zľavu na prilbu za bezplatné poskytnutie nouhav.)

Ja som mal prvú generáciu preklápačky LS2-(ff393 convert hawk).
Potom som si pomyslel, že vymením za lepšiu Shark (ved ju predsa vymysleli). A sklamal som sa hučí jak sviňa. Sklápanie až dvoma pohybmi (musím si po sklopení ešte buchnúť po hube ). A hlavne neviem dávať dole z hlavy prilbu v uzavretom tvare. Len preklopenú
Scorpiony majú len jednofarebné, Rozmýšľam o návrate k LS2,Airoh som nevidel,Len už asi počkám, ako bude vyzerať ich 4 generácia preklopky (tretia generácia Valiantu -X), ktorú som ešte v ruke nedržal. Medzi 399 a 900 nejaké rozdiely sú tak chcem skúsiť dať na hlavu aj to X-ko.či má zmysel prihodiť dalšIU takmer stovku. Neviem si velmi predstaviť čo by navyše, alebo lepšie v nej malo byť (snád okrem hmotnosti, ale na karbon je zas stovka navyše málo ). Cenový rozdiel medzi 399 a 900 je len asi 30 €, takže tam by som asi išiel tiež do novšieho modelu. Dizajn rozmýšľam presne to čo máš ty, alebo ten vesmírny Stellar.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 517
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod dejavu » 16 dub 2022, 08:16

Taky jsem chtěl překlápěčku, ale nakonec jsem cukl a koupil pouze vyklápěčku. Vybraného jsem měl Škorpiona, ale na cizích fórech jsem se dočetl o problémech s překlápěcími mechanizmy a to mě odradilo. Chci jezdit, ne řešit problémy se zlobivou přilbou. Nakonec jsem koupil HJC Davan a spokojenost. Není nějak extra hlučná (žádná vyklápěčka není tichá, ani Šubrtka :)) a na hlavě sedí a netlačí. Vyklápět lze lehce jednou rukou a to mi stačí :) Sluneční clona jde hezky až na nos a ne jak u poslední přilby, kdy byla cenťák nad nosem, což nebylo příjemné.
Uživatelský avatar
dejavu

250+
 
Reputace: 41
Příspěvky: 384
Registrován: 10 srp 2016, 08:59
Bydliště: Uherské Hradiště
Skútr / moto: X Max 300 IM
Tuning / úpravy: žádné

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod David 5 » 16 dub 2022, 08:34

LS2 Valiant 2 mám taky v bílé barvě.
Co mě na ni baví je ten překlopný systém a taková ta fičurka co je mezi bradou a krkem, kde nefouká vítr. S hlučnosti nemám srovnání. Akorát ty větrací otvory, mohly víc větrat . Jak má člověk tenkou kuklu (nebo bez ní) a překlopí bradu, tak je to paráda ve městě když je teplo. Příjemně fouká Fakt je to vychytané... Součástí balení je i pinlock fólie.
Zkoušel jsem ještě Shark Evo a tam se ten mechanius překlápění zadrhával.


Odesláno z Mi 11 Pro
F350
Uživatelský avatar
David 5

250+
 
Reputace: 28
Příspěvky: 299
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Karviná

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod mirsil » 16 dub 2022, 10:10

Třetí sezónu mám překlápěčku Scorpion Exo-tech a můžu jen chválit, proto jsem ji koupil i ženě. Abych vyvrátil fámy, tak mechanizmus funguje po celou dobu bezvadně a hladce, ovládání jednou rukou a na trhu je k mání kolem deseti barevných variant. Za mě spokojenost. Před tím jsem měl Scorpionku vyklápěčku a u ní bylo znát za jízdy daleko horší vyvážení - odpor vyklopené brady. U překlápěčky je to stejné (tedy kromě váhy ) jako jízda s klasickou otevřenou přilbou (hodně na skútru využívám).
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod valsidalxam » 16 dub 2022, 12:42

s mechanizmami som zatiaľ nemal problem ani ja. Ani na LS2, ani na Sharku. Nijaké prasknuté plasty, nefunkčnosti, nič. Jak som kupil, tak som používal.
Raz som si dal taký okruh po Košiciach. Tri okraje Košíc, tri predajne, 5 značiek preklápačiek. Problém je, že človek by to potreboval na jednom stole naraz, aby si vedel porovnať bytelnosť jednotlivých modelov. Kým prejdem od jedného predajcu k druhému, tak už si nie som istý, ktorá helma pôsobí lepšie.
V Insportline majú LS2-ky. Zatiaľ môj favorit, ešte počkám na Valiant X, že ako to vyzerá naživo. Majú tam aj Roof Boxery. originálna retro helma,asi najmenšia preklápačka na trhu. Vypadáva z výberu , lebo nemá slnečnú clonu a asi aj zapínanie je na "O" kružky, nie som si istý.Aj kto vie čo bude s intercomom, možno sa ani nezmestí. Nezisťujem, už len kvôli tej clone.
V Kawasaki majú Shark a Airoh. Nejaký nový Shark by som možno vyskúšal, či sa zlepšili oproti mojej aktuálnej . Ale sú asi o 100 € drahší ako LS2, takže sa mi zdá zbytočné priplácať tretinu, ked mám zatiaľ skúsenosť, že LS2 bola pre mňa lepšia. Airoh ešte poobraciam v ruke raz.
No a v Motomixe majú Scorpiony. Samé jednofarebné kusy, to mi veľmi vadí. Možno sa dajú objednať aj iné, ale ja sa snažim nakupovať priamo na predajniach (kým to veľmi s cenami oproti netu neprestrelujú, čo sa mi zdá v poslednom čase, že nie. Chcem konkretnu moju helmu pred zaplatením vidieť a skúsiť aj na živo a aj chcem prispieť svojou troškou peňazí aby kamenné predajne prežili. Ked bude všetko nakupované len cez net, však to už bude hotový matrix realition. Aj jazdiť už potom možno budeme len fiktívne cez net.

No ale aby som sa vrátil k môjmu aktuálnemu favoritovi. Možno teraz zapôsobím ako schizofrenik, kedže som reptal na jednofarebné Scorpiony, ale bola by to jednofarebná LS2. Tmavosivá (či čierna ?), ale farebne aj dizajnovo sa mi takto cez videá a obrázky presne hodí kU môjmu skutru (tmavosivá ADV 350 ).Normálne, ako keby ich robil jeden dizajnér :).
Tak som zvedavý , ako na mňa zapôsobí , ked ju budem mať v ruke (na hlave ). Pokiaľ tak, ako si myslím, tiež ked naozaj je o 200 g ľahšia ako jej predchodcovia aj konkurenti (1550g vs 1750g ) tak za ňu by som o 100ku bol ochotný dať viac ako za Valiant 1, či 2.

https://www.youtube.com/watch?v=6GX2-Srx-ts
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 517
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod jozfab » 16 dub 2022, 13:19

Vyzera fajn, ale je tvarovo prekombinovana a to je dost velka prekazka pri cisteni od musiek. Od roku 2017 pouzivam preklapacku shark evo a cisti sa perfektne. Porovnat za jazdy s inou nemozem, lebo som nic ine na hlave nemal.
Uživatelský avatar
jozfab

100+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 101
Registrován: 08 pro 2021, 11:11
Bydliště: Presov
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod dejavu » 16 dub 2022, 13:35

A je otázka, kolik chcete do přilby investovat... Určitě bude v přilbě za 5, za 10 nebo za 15 tisíc nějaký rozdíl :) Ale dle chuti každého soudruha :)
Uživatelský avatar
dejavu

250+
 
Reputace: 41
Příspěvky: 384
Registrován: 10 srp 2016, 08:59
Bydliště: Uherské Hradiště
Skútr / moto: X Max 300 IM
Tuning / úpravy: žádné

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod valsidalxam » 16 dub 2022, 14:33

[quote="jozfab"]Vyzera fajn, ale je tvarovo prekombinovana Práve to sa mi páči na nej. Tie tvary. Mušiek sa nebojím, skôr či to nebude vyrábať nejaké nové zvuky. Práve preto počkám , kým to nebude trochu bežnejšia helma, ideálne na nejakého majiteľa, s ktorým by som pokecal osobne. Dúfam že v lete na šíravazraze bude tolko motorkárov s dvojročnýmo zrazoabsťákmi, že by sa jeden majiteľ mohol nájsť. Prípadne by som mu dal svojeho Sharka na jednu jazdu, nech porovná hlučnosť so svojou. Bolo by lepšie, keby som si to vedel porovnať sám, ale ničiu funglovku sa samozrejme svojim kokosom deformovať nehodlám, to by musel byť vyslovene pohodak, ktorému by moja hlava v kukle na pár minút v helme za nejaký obedík nevadila.
Aj tak sa to nejako ešte nikde nedá vidieť, ani kúpiť, písal som aj do Insportlinu, zatiaľ mi neodpísali. Lebo na nejaké extra zlacnenie, ked bude mať model dva-tri roky pri dnešných cenách a inflácii veľmi neverím. Všetko bude už len drahšie.
A tá cena možno ani nie je taká vysoká. Asi aj zimnú vyklápačku Airoh s Pinlockom predám za nejakú 50-ku, aj letného Sharka za 150 , celkovo vyčistím poličku so staršími helmami čo rozdám po 20 € (nechám len jednu jetku, ktorú nosí žena, ked ju veziem v lete do roboty ) a mám pol ceny novej prilby, ked bude stáť aj 500 .
Ale nič sa nedeje, ked budem musieť ešte také dva roky počkať. Presne viem, čo od novej helmy chcem, takže musí byť pre mňa dokonalá, uplne bez kompromisov. Tvar, hmotnosť, farba, , pohodlnosť, všetko musí byť ako chcem. Moja aktuálna helma je zatiaľ bezchybná, dizajnovo sa mi páči (ani nie tak tvarovo, ako motívom) . Takže rok -dva ešte môže byť.
https://www.youtube.com/watch?v=SIrNkmaQgwk



PS: sranda, ked som na nejakých československých forach . Napríklad pozerám aj na príspevok od dejavu, kde má hodené tie ceny v českých korunách. Dlho som si nevedel po prechode na euro zvyknúť na tie rádovo nižšie ceny, všetko som aspoň v duchu prepočítaval, aby som vedel, čo je drahé, a čo lacné. Teraz sa už opačne strácam v tých korunových cenách, musím si to deliť 25, aby som mal predstavu, čo je dobrá cena a čo nie. Normálne som tak z brucha nevedel, aká trieda prilby je za tých 15 000 czk :). A to mám syna v Prahe, takže viem, kolko je tam dobrá výplata, kolko zlá atd. Ale ten automatizmus pri pohlade na ceny v korunách už uplne vyprchal, musím počítať.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 517
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod dejavu » 16 dub 2022, 14:38

Tak ještě porovnat, jestli se ti to nevyplatí koupit u nás :)
Uživatelský avatar
dejavu

250+
 
Reputace: 41
Příspěvky: 384
Registrován: 10 srp 2016, 08:59
Bydliště: Uherské Hradiště
Skútr / moto: X Max 300 IM
Tuning / úpravy: žádné

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod valsidalxam » 16 dub 2022, 15:00

Airoha som u vás aj kúpil. Len takú jazdenku na dvojkilometrové trasy v zime kvôli pinlocku. Išiel som k synovi na víkend, zvyknem to kombinovať s nejakým tým koncertíkom vo Forume Karlin (už neviem, či to bol Behemoth, alebo Dimmu Borgir, viem, že boli dva v priebehu mesiaca ). A dal som stretko s chlapíkom na nádraží. On išiel z nočnej zmeny, ja z nočného Regiojetu. Asi sa aj čudoval, že sa mi oplatilo terigať kvôli helme 700 km :).
Handgripy Tucana tiež priniesol kurier k sysnovi a tam ma počkali.

Ale s tými cenami nových vecí si nie som istý, či sa v CZ teraz oplatia viac ako u nás. Viem že som chlapcom kupoval Xboxy (velkému juniorovi do Prahy, aj malému doma ), nech spolu hrajú československé derby zápasy vo Fife, U nás normálna eu cena 499 €, v čechách minimálne 13490 czk. A to je o 10 % viac.

A toto porovnanie rovnakej helmy v rovnakej obchodnej sieti mi tiež vyhodí kurzová kalkulačka 10 % vyššiu cenu u vás.:

https://www.insportline.cz/51562/vyklop ... black-blue

https://www.insportline.sk/51562/vyklop ... black-blue
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 517
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod JardaB » 16 dub 2022, 15:35

LS2 FF900 Valiant II mám třetí sezonu ... tichá je na stroji s nízkým plexi .... hluk turbulence neodstraní .. na to je třeba přilba 2-3x tak dražší. Řešením jsou špunty Alpine Pro. Provozně spokojenost: pinlock, sluneční clona, větrání postačuje, odklopení v hicu po městě nebo k pumpě.

Když jedu jen doma po městě, beru jetku Speeds City II (výměna poškrabaného plexi).

Cenově s úsporou 2 tisíce Amazon.de (velikost odzkoušet v krámě) https://www.amazon.de/s?k=ls2+ff900+valiant+2&crid=2V69PNGPLUM7N&sprefix=LS2+ff900+%2Caps%2C95&ref=nb_sb_ss_ts-doa-p_1_10
===
Amazon.de nakupuji v poslední době poměrně často
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod David 5 » 16 dub 2022, 17:33

Tak to je parádní cena na Amazonu

Odesláno z Mi 11 Pro
F350
Uživatelský avatar
David 5

250+
 
Reputace: 28
Příspěvky: 299
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Karviná

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod convoy » 17 dub 2022, 22:21

Tak mám s novou helmou najeto cca 200 km, z toho 50km město, a zbytek okresky. Prozatím hodnotím takto: je relativně tichá, jako otevřená a o maličko víc jako zavřená. Čekal jsem větší rozdíl. Nevím ovšem, jestli jsem zrovna já vhodný hodnotič. Doteď jsem jezdil jedině v otevřené helmě s velkým/dlouhým plexi. Zaujala mě jedna věc. Měřím 186 cm. Jezdím X-max 2018, plexi v horní poloze. Po stranách helmy se tvoří mírné turbulence od ramen pokud mám ruce na řidítkách. Když dám obě ruce za jízdy dolů, jakože je svěsím podél těla, turbulence ustanou a je absolutní ticho i při 80-90km/h. To mě trochu překvapilo. Ještě čekám jaký v ní bude tepelný komfort v létě. Celkově jsem ale spokojený
nejhorší smrt je z vyděšení
Uživatelský avatar
convoy

50+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 67
Registrován: 04 říj 2010, 21:45
Bydliště: Velká Morava
Skútr / moto: ex Manet Korado, Yamaha xmax 125 2018

PředchozíDalší

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník