výběr překlápěcí přilby

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod JardaB » 18 dub 2022, 10:19

No .... hlava se ti se svěšenýma rukama posune dopředu nebo dozadu mimo oblast turbulencí. Tak to mám, když se postavím do stupaček.
Já taky čekal zázrak proti jetce, ale turbulence zvolily jinak. Proto jsem dokonce upravoval plexi ve spodní části aby šlo spodem víc vzduchu a víření se posunulo
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod JardaB » 28 dub 2022, 17:53

Neví, jestli to tu už nebylo - snad neuškodí.

PŘEKLOPNÉ PŘILBY - VELKÉ SROVNÁVACÍ VIDEO SHARK AIROH SCORPION LS2

https://www.youtube.com/watch?v=1FpqqHLqLAo
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod valsidalxam » 15 kvě 2022, 10:41

Panove , mal už niekto v ruke ( na hlave ) najnovšieho Valliant ? ( LS2. FF 901 VALIANT X )
Podľa všelijakých španielskych videí sa mi veľmi pozdáva. Roky už používam jedine preklapacky , a táto okrem dizajnu , (ktorý sa mi v matnej čiernej vyslovene hodí ku skutru ) by mala byť konečne aj ľahšia.
Všetky preklapačky majú 1700 g + ( vrátane mojej prvej LS2 Convert hawk aj aktuálneho Sharku. Jedine carbonove Scorpiony majú kilo a pol , ale tam sa mi nepáči bradova časť v polohe zaklopenej na temene. A tento nový Valliant ma mat tiež iba cca 1500 g. Nejako meškajú na trh ( aspoň CS- SK ), Tak či ste ju niekto v zahraničí, alebo na výstave aspoň nevideli na živo, keď už rovno neskúšali. Dúfam, že do Vianoc bude k mání, keď nie asi vyskúšam toho Scorpiona. Aj keď tie nepodarené výbery heliem sú dosť drahé špáry.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod JardaB » 15 kvě 2022, 20:52

Od toho je hodinové zkoušení na prodejně a nutná zkušební jízda na tvé mašině s tvým plexi.

Zkušenosti jiných (zejména u přileb) nejsou pro tebe příliš užitečné ... myslím. Každý má jinou kebuli a tak pro jiného skvělý model na tu tvoji nepadne ... :-)
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod valsidalxam » 15 kvě 2022, 22:15

Ohľadne osobného skúšania. Tam kde u nás predávajú LS2 ky ich na skúšobné jazdy nedávajú ani po zložení plnej zálohy. Lebo mušky a bla bla, a už by nebola úplne nová atď.Zrejme nie su natoľko veľká predajňa, aby mali nejaké testovacie kusy vo viacerých veľkostiach. V piatok som bol v motozemi v Říčanoch , a zabudol som sa opýtať, či skúšať na moto dávajú. Asi aj preto , lebo je malá šanca, že budem v Prahe s motkou.
Jazdíme sem komplet rodina za starším synom , takže jedine autom , alebo vlakom. A najbližšie asi na vianoce.
Ohľadne skúsenosti iných. Samozrejme ma nezaujíma, ako komu sedí na lebeni , ale ako vyzerá na živo, keď už sa ju niekomu podarilo vidieť. Či vrzga , či mechanizmy pracujú ako majú. Najlepšie v porovnaní so staršou LS2. alebo so Sharkom. Ako to je s bytelností . Ten materiál tam píšu niečo nové, Carbon to nie je, ale hmotnosť ma carbonovu.
Ale ako som písal, počkám už keď dôjdu reálne na pulty pozriem , skúsim, poguglim recenzie a skúsenosti prvých majiteľov a keď nie ju , tak beriem karbónového Scorpiona. Ale je nádherná ta ELESKA, tak dúfam ze nevyskočí nejaký zadrhel u nej. Túto sezónu už ale doklepem so Sharkom.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod JardaB » 16 kvě 2022, 08:25

Já vypadá a jak je bytelná? To se ptáš u LS2? To jsou takové nadržené, natěšené dotazy ... moc ti nepomohou stejně jako ti zjevně nepomohla videa z Youtube.
Počkej a vyzkoušej si ji ... vlastní zkušenost ničím nenahradíš. :-)

Odesláno z mého SM-T713 pomocí Tapatalk
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod Monarcha » 16 kvě 2022, 09:32

LS ku mám asi 3 roky, nepáči sa mi na nej že to polstrovanie, je moc dopredu a hubu mám ako zajác a potom sa ťažšie hovorí . Treba to ale odskúšať...
monarcha 52
Uživatelský avatar
Monarcha

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 96
Registrován: 12 zář 2016, 21:50
Bydliště: okr. Prievidza, Valaská Belá ...
Skútr / moto: SYM Maxym 600i, ABS 6/2016
Tuning / úpravy: Nasávanie vzduchu mimo zadného kolesa ...

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod HANZTD » 16 kvě 2022, 16:59

u přileb je to pořád STEJNĚ , osobní zkušenost s danym byť i KUSEM ničim nenahradíš ,,,, někomu muže vyhovovat CASSIDA jinej nepujde pod AGV :!: a to že Ferda řikal že i Lojzovi to funguje na to fakt nevěř - BLEMBÁK = KAŽDEJ SÁM ZA SEBE :idea:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 747
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod valsidalxam » 16 kvě 2022, 18:51

Tak teraz sa mi zdá, že som sa zrejme nevyjadril zrozumiteľne , keďže som dostal viacero podobných odpovedí, ale ani jednu na moju otázku. Ale sa mi zdá, že skrátka odpoveďou je to, že ju ešte nik na živo nevidel. Ja si práveže myslím, že takéto fóra a diskusie pomôžu dosť, zrejme viac ako promo video výrobcu. A keďže ja po tom Valiante X cielene idem , tak možno nakoniec ho budem mat v ruke a na hlave skôr, ako sa mi sem niekto ozve. Čiže vlastne možno vlákno zbytočné.
Ako mám skúsiť helmu pred nákupom ovládam, kvalitu preklápačiek doterajších LS2 heliem mam odskúšanú ( vyhovuje ) počas pär tisíc km. Aj to ze mi vyhovujú viac ako vynálezca preklápaciek Shark. ( dám jednu aj s intercomom v dizajne robotíckej lebky tak za 150 niekedy na vianoce:) )
Takže bud sem potom napíšem reálne skúsenosti , alebo ocením skúsenosti niekoho iného, že ako na neho helma pôsobila .Táto konkrétna, Však o tom je to tu , či ? Tak ešte raz poprosím , uzavrime toto vlákno ohľadne všeobecných rád pri nákupe helmy a vráťme sa sem keď bude existovať reálny kus u niekoho . Naozaj by som ocenil info.
Skúsil som nejakých zcestovancov , alebo vonku žijúcich súdruhov, žiaľ nevydalo , nevadí. Išlo mi o to , že keby som ju vedel u niekoho nebodaj vidieť na živo a bol by s ňou nejaký problém, ktorý by znegoval vyššiu cenu , tak utekám už teraz pre ten carbonový Scorpion , keďže bude už len drahší, ako všetko ostatné ( motorky -nemotorky ). Diki.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod dejavu » 16 kvě 2022, 19:04

Se musím smát :) K čemu jsou internetové e-shopy? Prostě si ji objednej, vyzkoušej a když ti nebude sedět, tak vrátíš. A ať mi NIKDO netvrdí, že to nejde, protože JDE. A můžu říct, že opravdu je potřeba vyzkoušet. V MCF (nechcu jim dělat reklamu ;) jsem dostal kuklu, vyzkoušel si dvě STEJNÉ přilby ve stejné velikosti (jen jiná barevná mutace) a jedna mě tlačila! Takže, jo, kus od kusu. Hotovo :)
Uživatelský avatar
dejavu

250+
 
Reputace: 41
Příspěvky: 384
Registrován: 10 srp 2016, 08:59
Bydliště: Uherské Hradiště
Skútr / moto: X Max 300 IM
Tuning / úpravy: žádné

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod JardaB » 16 kvě 2022, 19:32

To je strašný, takže vyzkoušet přilbu na krámě a objednat levně na eshopu vlastně nefunguje :-)

Na druhou stranu jde taky o to, že když vlezeš do krámu, kde je prodavač fachman a rozumí tomu, zkusíš i to co jsi nechtěl a budeš ještě spokojenější :-) tak to funguje u mně ...
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod dejavu » 16 kvě 2022, 19:55

Hele, já tohle neřeším. Měl jsem maloobchod a prostě je to riziko podnikání. A máš pravdu, rozhoduje cena. Nejsem ten, kdo by dal o 500 víc jen proto, že si to koupím na krámě a prodavač mi řekne, že je to prostě ta nej přilba :D :D A že ji má doma taky :D :D :D

A znalých a zkušených prodavačů je taky jako šafránu. Většinou jsou to nadšenci, kteří si otevřou prodejnu a chtějí sloužit a nabízet dobré věci. Ti taky většinou první skončí ...
Uživatelský avatar
dejavu

250+
 
Reputace: 41
Příspěvky: 384
Registrován: 10 srp 2016, 08:59
Bydliště: Uherské Hradiště
Skútr / moto: X Max 300 IM
Tuning / úpravy: žádné

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod valsidalxam » 16 kvě 2022, 21:08

Tak ja už fakt neviem , ako to mam napísať. Helma nie je , nedá sa objednat, takže neviem objednať, ani vyskúšať. Niektorí predajcovia ju hodili na stránku ( aj motozem ) , ale dodania zamrzli a nie je iste , ze tohto roku budú. A ja skrátka chcem čím skôr zhodiť tých 200 gramov z hmotnosti helmy a 1500 gramové sú len tieto dve. Bajna , fantomova LS2 FF991 Vailant X o ktorej sa tu bavíme a karbónový Scorpion , ktorý som na hlave v Říčanskej predajni predvčerom mal. Lesklú aj matnú. Keby lepšie vyzerala ta bradová časť pri odklopenom stave , tak je doma.
Preto tú elesku chcem vidieť čím skôr, lebo dizajn vo videách sa mi takto na diaľku skratka trafil presne do vkusu. Jak by ju navrhovali na moju objednávku presne ako im diktujem. Ked objednám zo zahraničného webu , tak v prípade ze nesadne vrátiť nebudem vedieť. Preto tiež naháňam info tu na stránke.
To čo robím nedobre ? Fórum správne, sekcia o oblečení a helmach správna. Podsekcia o preklápačkách tiež. Tak čo tu furt dostávam školenia o nákupoch na nete jak mamička na modrom koníkovi.
Tak ešte raz. Poprosím info od niekoho, čo ju niekde v zahraničí, alebo na výstave videl. Že ako pripadá bežnému czsk koumákovi , čo si 450 eurikov váži a preto dokáže nájsť na kupovanom produkte ( helma -nehelma ) iné chyby, jak platený tester na YouTube.
Ps už mne samotnému sa zdá, že sa opakujem. Nechce sa mi veriť, že ta jazyková bariéra sa za 30 rokov takto zväčšila. Na dofčách síce registrujem české deti , čo už slovenčine veľmi nerozumejú ( naopak to tak veľmi nie je , malí slovákovia čumia od perinky na česky dabované pohádky a filmy ) , ale však tu sme poväčšinou starí kmeti , ktorým sa už nechce ľavými končatinami kopať a mačkať všelijaké hliníkové odliatky.
Takže anketa.
1.videl si najnovšieho Valianta live ? -napíš mi prosím.

2.nevidel si najnovšieho Vallianta? -nemas mi v tomto konkrétnom probléme ako pomôcť, ďakujem, môžme pokecat o niečom inom.

-- 16 kvě 2022, 21:14 --

Jaj a ešte keď môžem, tak sa bavíme o tomto tu :

https://youtu.be/LLLN65v66to
Naposledy upravil valsidalxam dne 17 kvě 2022, 08:28, celkově upraveno 1
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod JardaB » 17 kvě 2022, 06:50

Přeju ti rychlé nalezení tvého modelu na prodejně. Zatím není ani na Amazon.de, tam bys to vracel jednoduše a i cena bude lepší
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: výběr překlápěcí přilby

Příspěvekod vikino » 17 kvě 2022, 08:26

...
vikino

500+
 
Reputace: 132
Příspěvky: 680
Registrován: 09 kvě 2014, 10:53
Skútr / moto: YAMAHA Xmax 300 (2023)

PředchozíDalší

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků