ElektroSkútr - má to budoucnost?

Diskuze o skútrech s elektrickým pohonem.

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod mil2house » 16 kvě 2010, 12:34

8steve píše:Opravdu nenapadna reklama :roll: :?

Napsal jsem něco špatně? Něco, co není pravda? Odkazuješ občas taky na nějaké zboží?

Praktické zkušenosti lze vyčíst z tématu: http://www.hybrid.cz/forum/viewtopic.php?f=2&t=16#p432

Zkráceně, problém jsou olověné gelové baterie, které opravdu nedovolí jezdit více, než kolem 50km dojezdu. Kamarád, který si předělal Simsona na elektriku si tam dal LiFeYPo4, stáli asi 23 tisíc, ale při stejné kapacitě 40 Ah má skoro dvounásobný dojezd při poloviční váze baterek oproti olovu, které tam měl předtím. Toto je zatím nejbližší budoucnost baterií. Ale ve výhledu jsou opdstatně lepší, jako Li-Air baterie.

Lidi se bojí, že skútr nemá dostatečný výkon při 1500 W, ale to není pravda. Elektrický motor má účinnost nějakých 90%(platí všeobecně), krouťák od nulových otáček téměř stejný a to skoro maximální. Není to do kopců sprinter, ale vyjedu, co je třeba.

Jezdím na elektrice od r.2008 a už bych v životě neměnil! Máte vidět, ty vyjevené obličeje, když stoupáte do prďáku a lidi se otáčí, že neslyší řev z motoru. Občas jsem se pod helmou pěkně smál! :) Vyzkoušejte a uvidíte...
Pohony na elektriku mají budoucnost! Kdo nevěří, ať na Hybrid.cz běží!
Uživatelský avatar
mil2house

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 27
Registrován: 15 kvě 2010, 19:04
Bydliště: Vrchlabí
Skútr / moto: XSG a Scooty
Tuning / úpravy: to příjde... :) Už přišlo... ;)

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod MisaKacenka » 16 kvě 2010, 12:47

Jako hudba budoucnosti to neni spatne...ale napriklad pro moje pouziti - mesto + vylety je to naprosto nevyhovujici...a to z duvodu maleho dojezdu...
Az masa zvladne na jedno nabiti 200km a rychlost se bude dat udrzet na 100km/h...tak proc ne :) jinak to ma vyuziti pouze do mesta...

Jinak potencial ele motoru je uzasny, ale ! baterie ho prozatim budou vzdy limitovat...aby masa pak mela dobre vykony, bude to chtit velke proudy...je to stejne jako s lokomotivou :)
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod balcin » 16 kvě 2010, 13:04

Ja nerikam ze to nemusi byt spatny ale je to na takovy jen priblizeni tam a zpet.Hlidat si baterku jestli dojedu nebo ne to by me nebavilo.Trnout strachem ze uz bude vybita a co ted?Tak ja zajedu k benzince a natankuju a co ty.Kam strcis tu zastrcku abys mohl jet dal nehlede na to ze to tam musi byt aspon 8 hodin.Je to dobry do prace 10km tam 10km zpet.Na toto bych to koupil.Ale ja musim smrdet benzinem,slyset krasny zvuk vyfuku.Me uz chybi ten spravny smrad z tech dvoutaktu a proto kdyz nejakyho vidim pred sebou tak jedu pomalu za nim a cicham a vzpominam na nase pincesy kdy jsme do toho lili ricinak a to bylo neco.Vsak si na to vzpomente jaky to bylo krasny.A jeste neco ja bych na tom elektroskutru nekde usnul,jak se znam. :mrgreen:
Uživatelský avatar
balcin

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 592
Registrován: 27 úno 2010, 01:21
Bydliště: Přerov
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 250 i, HONDA Lead 100

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod mil2house » 16 kvě 2010, 13:53

Balcin: Souhlasím, že limitující jsou baterie. Ale proč na ježdění jen 10km? Dojezd je větší. A ano, hlídám si dojezd. :) Jenže na ujetej kilometr je cena bezkonkurenční. U el.skutru od nějakých 3 do 10 Kč/100km, el.kolo je ještě levnější a nemusíte hlídat dojezd. Ježdění autobusem vyjde dráž, i na běžném kole po dojezdu si dáte na doplnění energie "něco dobrého". :)
Pohony na elektriku mají budoucnost! Kdo nevěří, ať na Hybrid.cz běží!
Uživatelský avatar
mil2house

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 27
Registrován: 15 kvě 2010, 19:04
Bydliště: Vrchlabí
Skútr / moto: XSG a Scooty
Tuning / úpravy: to příjde... :) Už přišlo... ;)

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod balcin » 16 kvě 2010, 14:01

No tak dobre 20tam 20zpatky.Mam rad kdyz mam jeste fora na dojeti do cile. :D Jak rikam je to ekonomicky a levny provoz a ja to nehanim na takovy soukacky je to vyborny.Ale to uz bych mel tri skutry na kazdy nejaky moje jezdeni co se na neco hodi a na to ja uz nemam penize ani misto na parking.Ale jak rikam,sup sem sup tam vyborna a lacina vec.Myslim na provoz.
Uživatelský avatar
balcin

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 592
Registrován: 27 úno 2010, 01:21
Bydliště: Přerov
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 250 i, HONDA Lead 100

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod mil2house » 16 kvě 2010, 16:10

Ano, souhlasím, zatím to tak je. Mužů se zeptat, kolik jsi dal za tvůj nejdražší skútr?
Pohony na elektriku mají budoucnost! Kdo nevěří, ať na Hybrid.cz běží!
Uživatelský avatar
mil2house

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 27
Registrován: 15 kvě 2010, 19:04
Bydliště: Vrchlabí
Skútr / moto: XSG a Scooty
Tuning / úpravy: to příjde... :) Už přišlo... ;)

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod balcin » 16 kvě 2010, 22:45

Honda LEAD jsem koupil novyho v akci 42000kc a MAXE od pana z Olomouce 08 najeto 3500km za 90000kc.
Uživatelský avatar
balcin

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 592
Registrován: 27 úno 2010, 01:21
Bydliště: Přerov
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 250 i, HONDA Lead 100

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod mil2house » 17 kvě 2010, 10:16

Tý jo, ten Max je i s vytápěním jako u Goldwingu, ne? :) Je fakt, že ty větší skútry jsou hezký... To co by se mi líbilo(mít tak prašule), tak kvůli dojezdu i pohodlí bych si přál ePower.
Naposledy upravil mil2house dne 06 srp 2010, 19:13, celkově upraveno 1
Pohony na elektriku mají budoucnost! Kdo nevěří, ať na Hybrid.cz běží!
Uživatelský avatar
mil2house

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 27
Registrován: 15 kvě 2010, 19:04
Bydliště: Vrchlabí
Skútr / moto: XSG a Scooty
Tuning / úpravy: to příjde... :) Už přišlo... ;)

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod wictor » 17 kvě 2010, 10:42

To už vypadá zajímavě a to jak rychlostí, tak dojezdem :wink: Když sleduju přístrojovku, tak na fotce je jak ukazatel stavu nabití baterie, tak ukazatel stavu nádrže......, že by nějaký hybrid???, ale nic takového tam nepíšou...
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod pan.smith » 17 kvě 2010, 11:05

Strašně rád bych měl elektroskútr, ale prostě reálně je to zatím fakt nepoužitelné.

Notabene já ani v práci si nemůžu z okna vytáhnout prodlužovačku a nechat to tam celý den nabíjet, abych dojel zase domů.

Supr a použitelný mi to ale přijde u toho elektrokola. To člověk vezme bezproblémů dovnitř k zásuvce.
Ideálka do jižních čech, bohužel v kopcovitý Praze méně zajímavé:-/
Aktuálně: Gilera Runner 200 ST
Dříve: Piaggio NRG MC2; Gilera Runner 50 SP

Obrázek
Uživatelský avatar
pan.smith

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 328
Registrován: 13 kvě 2009, 18:16
Bydliště: Praha 8
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST (2011)

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod mil2house » 17 kvě 2010, 11:07

No on tam čouhá i vejfuk. :) Většina el.motorek jsou klasické benzinové, jen upravené. Ti, co to dělají již od návrhu elektricky, jsou s náklady výš. Prostě největší počet motocyklů se dělá ještě benzinových...

pan.smith:
Reálně to fakt používám. ;)
Naposledy upravil KYBLOS dne 17 lis 2013, 15:49, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Pohony na elektriku mají budoucnost! Kdo nevěří, ať na Hybrid.cz běží!
Uživatelský avatar
mil2house

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 27
Registrován: 15 kvě 2010, 19:04
Bydliště: Vrchlabí
Skútr / moto: XSG a Scooty
Tuning / úpravy: to příjde... :) Už přišlo... ;)

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod pan.smith » 17 kvě 2010, 11:19

Beru zpět:-) Pro mě je to zatím reálně nepoužitelný...
Aktuálně: Gilera Runner 200 ST
Dříve: Piaggio NRG MC2; Gilera Runner 50 SP

Obrázek
Uživatelský avatar
pan.smith

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 328
Registrován: 13 kvě 2009, 18:16
Bydliště: Praha 8
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST (2011)

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod mil2house » 17 kvě 2010, 11:30

No to už je jiná. :) A blbá otázka... proč? :D

8steve píše:Proc? Si to tady procti.

Nezdá se mi, že by jsi byl pan.Smith. :)
Ale pravdu díž, napsal to, že nemůže vytáhnout kabel z okna. To já z přízemí v pohodě. ;)
Naposledy upravil KYBLOS dne 17 lis 2013, 15:50, celkově upraveno 2
Důvod: Citace posledního příspěvku. Sloučeny dva příspěvky pod sebou.
Pohony na elektriku mají budoucnost! Kdo nevěří, ať na Hybrid.cz běží!
Uživatelský avatar
mil2house

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 27
Registrován: 15 kvě 2010, 19:04
Bydliště: Vrchlabí
Skútr / moto: XSG a Scooty
Tuning / úpravy: to příjde... :) Už přišlo... ;)

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod MisaKacenka » 17 kvě 2010, 19:36

POdle meho nazoru bude mit elescooter vyuziti, az se s tim bude dat ujet min 200km bez nabiti...jinak je to nepouzitelne :)
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod Kostík » 18 kvě 2010, 20:52

Rád si to tady to sci-fi čtu, i když (zatím?) nejsem praktickému použití elektřinou poháněných vozidel příliš nakloněn.
Tak mi dovolte takové jednoduché a praktické (laické) úvahy:
A. Přijedu ráno do práce a skútra si "hodím na nabíječku" - to je, jako bych si šel z firemního kanystru nalít benzín do svého auta! To by mi asi neprošlo a legálně mi zaměstnavatel určitě benzín ani elektriku prodávat nebude.
Byl by to opravdu "levný" provoz, když bych si pohonnou "hmotu" nakradl! A co kdyby to udělalo dalších 23 spolupracovníků?
B. Pojedu v sobotu na výlet a po 50 km v hospodě požádám o trochu elektriky pro svého hladového escoota. Obsluha mi řekne: "Pane, dneska jste už 24. a my nejsme žádná elektrárna! Prodáváme buřty, ale ne elektriku."
Tak si to dotlačím domů a pro příště si naplánuju výlet jen na 40 km - ale to ani nepotřebuju žádného skútra! To ujedu v pohodě ekonomicky i zcela ekologicky na kole a ještě udělám i něco pro své zdraví...

Z toho mi reálně vyjde, že "něco" na elektriku si může dovolit třeba tzv. Česká pošta, protože tady by to mělo technicky smysl zkoušet a proto, že ten experiment bez větších problémů zaplatí zákazník nebo daňový poplatník (=my všichni)... http://zpravy.idnes.cz/video-postaci-testuji-elektrokola-usetri-jim-namahu-pcc-/domaci.asp?c=A100505_110620_domaci_taj

Proč mám vůbec uvažovat o nějakém elektroskútru?
Gilera Nexus 500ie http://www.maxici.cz
Uživatelský avatar
Kostík

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 55
Registrován: 29 črc 2008, 23:54
Bydliště: Ostrava!!!
Skútr / moto: GILERA Nexus + Fuoco 500

PředchozíDalší

Zpět na Elektrické skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník