Zazimování skútru

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Re: Zazimování skútru

Příspěvekod MisaKacenka » 29 říj 2010, 19:11

Tak, tedka sem moji Kacku i brachy scoota umyl, nalestil, doufouk kola a schoval pod plachtu :) Sweet dreams, our beloved ones ;) we'll see you on the far side ;)
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Zazimování skútru

Příspěvekod kubiss » 02 lis 2010, 20:28

Neos50 píše:ve 2T vše na sucho??? asi jsi nikdy neměl rozebranej motor,co :-D i v tom 2T motoru zůstává dost oleje až by jsi se divil...tu konzervaci motoru olejem ti klidně najdu a naskenuju ta knižka je z období mezi světovejma válkama.u 2T motorů který nemaj přimazávání čerpadlem spíš je problém při zimní odstávce ,že po vypaření benzinu z karbecu ti v něm zůstane olej kterej ti zalepí trysky,ale to je tak vše co tam hrozí.
teorie máš koukám dost..jen ta praxe :-D..jinak mě neber ve zlym..nechci tě nijak urazit nebo podcenit určitě víš co dělaš a říkáš :D

jj se nestacim divit:) vykuchej si ten motor po 4 mesicni zimni odstavce v nevytapene garazi jaky bude :roll: a benzin se v mrazech v nadrzi odpari.. nechci nejak vyvracet tve cenne prispevky, to fakt ne :) jak rikam pisu tady postup servisu kdyz jim das neco na pripravu zimni odstavky...kazdy at si vybere sam jak se svym strojem naloží :wink:
sejdem se na jare :D
leo 150 bluesky, laďák leštěný celonerez na zakázku, leštené nerez težítka řidítek:)
ráfky a nějaké doplňky ORANGE
kubiss

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 28
Registrován: 11 kvě 2007, 20:18

Re: Zazimování skútru

Příspěvekod Neos50 » 03 lis 2010, 11:01

nemám se čemu divit..dělám servisy a nejen 2T motorů a nikdy jsem se nesetkal s tim co píšeš a to i po delší odstávce než 4 měsíce ale buď jak buď máš svuj rozum..a co se týká benzínu tak u něj jako u těkavý látky nezáleží na teplotě...na jaře si poreferujeme :-D
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Zazimování skútru

Příspěvekod Scootrn » 12 lis 2010, 20:45

Já ženská, před zimou jsem koupila zbrusu novou baterku. :oops: Mám to také odpojit a obměsíc nabíjet přes zimu?
Uživatelský avatar
Scootrn

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 25
Registrován: 01 lis 2010, 19:36
Skútr / moto: Peugeot V-clic

Re: Zazimování skútru

Příspěvekod _Tom_ » 13 lis 2010, 17:02

diskuse k nabíjení zde:
viewtopic.php?f=67&t=4611
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Zazimování skútru

Příspěvekod Hasmann » 28 lis 2010, 22:45

Tak jsem se slzou v oku zavezl skútra do garáže kde na něho nebude foukat a bude vyčkávat na to,až páníčka trefí blbá a bude se chtít projet za nějakého hezkého ikdyž chladného počasí.Hadry letěly do pračky,takže bude vše připraveno.Zazimování je diskutabilní,přešdstava že bych si škaredě zlomil nohu a půl roku nejezdil autem,tak musím udělat co? Rozpůlit motor? Je to všechno stroj,má svou životnost,ale hlavně ovlivněnou naším chováním k němu,ale rozhodně nikdy nebude jako nový...ani za dvacet let. :wink:
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: Zazimování skútru

Příspěvekod wictor » 30 lis 2010, 08:17

Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Zazimování skútru

Příspěvekod PITBULL » 30 lis 2010, 09:25

Zadne velke zazimovani jsem nedelal jen vytahl baterku jak spadne snih tak hura ven i kdyby bylo -20 hlavne jak jsou cesty suche:D
Žabi hněv
Uživatelský avatar
PITBULL

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 533
Registrován: 28 srp 2010, 07:42
Bydliště: Ostrava-Lhotka
Skútr / moto: SUZUKI burgman 125

Re: Zazimování skútru

Příspěvekod vlastak » 19 lis 2011, 12:55

Mám najeto na X MAXovi 250 42000km, oleje a seřízení dělám dle vyžadovaných termínů, ale v průběhu roku jsem sbíral poznatky, co bude potřeba doladit a z časových důvodů k tomu došlo až na konci sezony zadáním jednomu místnímu
mechanikovi,který sbíral zkušenosti rok a půl v motoservisu ve Švýcarsku. Podle recenze okolních motorkářů a nyní mé zkušenosti, je jeho práce na úrovni. Abych se vrátil k podstatě tématu, potřeboval jsem provést koplexní prohlídku po ukončení sezony, výměnu oleje v předních tlumičích, prohlídku ložisek krku řízení, protože v průběhu sezony jsem několikrát dostal dost velkou ránu od nerovností. Prohlídku a vyčištění variátoru. Dále bylo zjištěno a vyměněno prasklé a roztřepené plynové dvoulanko. Jako problém se ukázala vůle ložisek v převodu na hřídeli zadního kola, která na konci vykazovala 0,7mm vůle. Ložiska byla vyměněna a zmizel nepříjemný kovový zvuk, který jsem považoval, že přichází od brzdových destiček. Z kosmetických oprav byl zavařen mírně prasklý zadní blatnik. Využil jsem návrhu předělat původní papírový vzduchový filtr na molitanový a vyměnil se filtr variátorového prostoru. Na mně zbylo už jen omýt, navoskovat, nafouknout pneumatiky, postavit na hlavní stojan, vyndat baterii, přikrýt prodyšnou plachtou a s dobrým pocitem, že jsem udělal snad vše, můžu čekat na příští sezonu.
Uživatelský avatar
vlastak

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 239
Registrován: 07 bře 2010, 21:44
Bydliště: Košťálov
Skútr / moto: X MAX 400

Re: Zazimování skútru

Příspěvekod kucera.ma » 23 zář 2013, 21:50

Dobrý den , nebyly by nějaké rady jak zazimovat skutr ?

edit: téma sloučeno. Nezakládej duplicitní téma. Využij možnost "hledej" Wictor
Uživatelský avatar
kucera.ma

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 01 zář 2013, 22:04
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Derbi Manhattan
Tuning / úpravy: 50ccm - 70ccm

Re: Zazimování skútru

Příspěvekod TurboSnail » 24 říj 2013, 08:53

Máte nějaký osvědčený způsob zimování (krom umytí, dotankování do plna a občasnýho dobíjení baterky)?

Někde se radí použít vysokooktanový benzín či stabilizátor paliva, někdo prý několikrát za zimu vycucne nádrž a dolije čerstvým atp. Mohlo by stačit do udělat jednou před jarním vyjetím, pokud vůbec.

Podobně se někde radí trochu oleje pod svíčku a pokus o start bez svíčky, ať se válec trochu promaže...
Naposledy upravil KYBLOS dne 24 říj 2013, 09:11, celkově upraveno 2
Důvod: Přesunuto do správného tématu
Obrázek
Uživatelský avatar
TurboSnail

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 28
Registrován: 29 čer 2013, 00:54
Bydliště: Kladno
Skútr / moto: Honda SH 125i 2013 ABS NightStar
Tuning / úpravy: Štít+kryty řidítek - origo; UltraSeal

Re: Zazimování skútru

Příspěvekod Luca_69 » 24 říj 2013, 10:20

Nejlépe se skútr zazimuje, když se dá do ložnice aby byl v stálé teplotě nad 10 stupňů, 4 za zimu nastartovat a zahřát, a na jaře se rozloučit se ženou. nakoupit fešácké moto oblečení a pak Vám nebude nic bránit vyjet a celou sezonu jezdit dle vlastní chuti bez omezení. :mrgreen: :twisted: :twisted:
Naposledy upravil Luca_69 dne 24 říj 2013, 12:50, celkově upraveno 1
Obrázek
Honda Deuaville 700V (2008)
Průměrná spotřeba je zatím 5,1 l/100 km
Uživatelský avatar
Luca_69

1500+
 
Reputace: 149
Příspěvky: 2145
Registrován: 02 zář 2007, 01:02
Bydliště: Dolní Počernice (Praha)
Skútr / moto: Honda Deauville (2008)
Tuning / úpravy: jezdím

Re: Zazimování skútru

Příspěvekod Rosi45 » 24 říj 2013, 12:15

Já jsem měl dvacet roků Simsona. Na podzim jsem ho zatlačil do studeného sklepa,vytáhnul a nabil baterku a to bylo celé zazimování. Na jaře dofoukal gumy,nastartoval a jezdil. Pokud jsem nepoužíval M2T,nebyl žádný problém se za***** karbecem. Vloni šel z domu s poctivýma 35tis.km bez oprav. Občas,když jsem si vzpomenul,tak jsem pustil benzin a párkrát prošlápnul . Nedělá se z toho moc velká věda ?
Obrázek
Uživatelský avatar
Rosi45

500+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 749
Registrován: 19 pro 2011, 21:35
Bydliště: Zlín
Skútr / moto: Burgman UH 125,Kymco Downtown 300i ABS- B650 EX K8
Tuning / úpravy: boční kufřiky -22l

Re: Zazimování skútru

Příspěvekod Mr.Voza » 24 říj 2013, 14:47

Se zazimováním jsem si taky nikdy moc hlavu nelámal. Prostě jsem to nechal stát v garáži tak, jak jsem přijel z poslední projížďky - maximálně jsem to zatlačil někam do kouta, aby to nepřekáželo a přikryl hadrem, aby se na to neprášilo. Ani baterku jsem nevytahoval - ale to bylo spíš proto, že jsem nikdy neměl v žádým skůtru ani motorce baterku v takovým stavu, aby mě to stálo za to jí vyndávat. Vždycky byla v poslením tažení - neudržela kapacitu. Letos mám v Leošovi novou, takže tu určitě vyndám a uskladním jí někam do tepla. Je to taky proto, že Leoš je můj první stroj bez nakopávačky a navíc kterej se nedá v nouzi roztlačit, takže baterka musí bejt 100% ready.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Zazimování skútru

Příspěvekod Ivan142 » 29 pro 2013, 13:13

Zdravím všechny a přeji vše do nového roku a prosím zároveň o radu. Jelikož jsem nikdy neměl nic na dvou kolech poraďte jak nejlíp zazimovat skútříka. Děkuji moc
Naposledy upravil KYBLOS dne 29 pro 2013, 14:51, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto do již existujícího tématu ohledně zazimování skútru
Ivan142

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 20 dub 2013, 22:46
Bydliště: Náchodsko
Skútr / moto: YMAHA MAJESTY DX 250cmm 1998

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků