Průvodce začátečníka

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Průvodce začátečníka

Příspěvekod Moosa » 11 zář 2009, 12:18

Ahoj vsem.
Jelikoz planuju porizeni skutra a nemam s tim zadnou zkusenost, rozhodl jsem se zalozit toto tema. Postupne sem budu pokladat (nejen ja) otazky, ktere me jako zacatecnika ve svete motoskutro budou napadat a trapit a rad bych vas zkusene poprosil o rozumne a vecne odpovedi. Aby kazdy kdo zacina a nevi co ma zaridit, co udelat, o co se starat atd.. mel alespon moznost ziskat rady.

Predem dekuji.
Moosa
be strong...
Uživatelský avatar
Moosa

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 24
Registrován: 31 srp 2009, 21:34
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Aprilia Sportcity One 125 (2009)

Re: Průvodce začátečníka

Příspěvekod Moosa » 11 zář 2009, 12:26

POJISTENI - KRADEZ
-------------------------
Skutr uz jsem si vybral. Bude novy a cena zhruba 60 000kc. Ted me trapi otazka, zda udelat pojistku proti kradezi a zivlu (bez nej nejde udajne) nebo nedelat. Budu jezdit v Praze, parkovat taky v Praze, doma mam podzemni garazove stani, v praci taky.

Konkretni priklad:
Skutr zahranicni, rok 2009, cena 60 000, objem 125ccm, vykon 7kW - rocni pojisteni cca 7400kc (Ceska pojistovna), spoluucast 1%(min. 1000kc).

Nemam prehled jak moc se tohle krade. Zda ma cenu platit.

ZAJISTENI - KRADEZ
---------------------------
Na to navazuje dotaz, jak idealne zabezpecit skutrika proti odcizeni? Jake existuji moznosti? Zamek na kolo? Alarm? Co doporucujete z vlastni zkusenosti?
Moosa
be strong...
Uživatelský avatar
Moosa

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 24
Registrován: 31 srp 2009, 21:34
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Aprilia Sportcity One 125 (2009)

Re: Průvodce začátečníka

Příspěvekod _Tom_ » 11 zář 2009, 12:30

o pojištění je téma tu, včetně pojištění proti krádeži.....prostě havarijko na sezónu
viewtopic.php?f=27&t=1048
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Průvodce začátečníka

Příspěvekod sollik » 11 zář 2009, 15:24

Tohle se nadá tak jednosznačně říct. Víš jak to je. 3 roky to poctivě platíš a nic . Pak to zrušíš a druhý den ti to ukradnou....... Já nemám pojištěný žádný vozidlo, ono většinou když dojde tvrdý na tvrdý a pojišťovná má něco cvaknout, tak začnou vymýšlet a utáhnou tě na nějakou banalitu.......To musíš zvážit sám jak velký riziko krádeže ve svém okolí máš a jestli se ti vyplatí těch 7400,- ročně platit...
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Průvodce začátečníka

Příspěvekod ScooterMarty » 11 zář 2009, 15:37

Mám stejnej názor. Pojišťovnictví je státem posvěcenej zločin. Mám jen to co musím. Čili POV a havárku jen když mám něco na leasing...
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Re: Průvodce začátečníka

Příspěvekod BTjacker » 12 zář 2009, 11:39

K tomu zabezpečení je topic tady. http://www.skutrforum.cz/viewtopic.php?f=27&t=166&start=0&hilit=zabezpe%C4%8Den%C3%AD
Většina lidí používá něco na kotouč, známá je třeba xena s alarmem http://www.skutrforum.cz/viewtopic.php?f=60&t=2498&p=63963&hilit=zabezpe%C4%8Den%C3%AD#p63963
A pak nějaký robustnější řetěz. mě zaujal http://www.bullock-praha.cz/produkty/mechanicke-zabezpeceni/bullock-snake/-1.html , vypadá nezdolatelně a cena slušná.
Nebo TNT alarm s dálkovým ovládáním a startem, taky hojně používaný.
Gilera Runner 50 SP (2001) , Válec 70 Polini, fuk Gianelli Reverse, dle GPS 86 km/h
Uživatelský avatar
BTjacker

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 208
Registrován: 17 lis 2008, 22:36
Bydliště: Spytihněv
Skútr / moto: Gilera Runner 50 SP
Tuning / úpravy: viz podpis

Re: Průvodce začátečníka

Příspěvekod Mach.002 » 12 zář 2009, 11:49

Moosa píše:POJISTENI - KRADEZ
-------------------------
Skutr uz jsem si vybral. Bude novy a cena zhruba 60 000kc. Ted me trapi otazka, zda udelat pojistku proti kradezi a zivlu (bez nej nejde udajne) nebo nedelat. Budu jezdit v Praze, parkovat taky v Praze, doma mam podzemni garazove stani, v praci taky.

Konkretni priklad:
Skutr zahranicni, rok 2009, cena 60 000, objem 125ccm, vykon 7kW - rocni pojisteni cca 7400kc (Ceska pojistovna), spoluucast 1%(min. 1000kc).

Nemam prehled jak moc se tohle krade. Zda ma cenu platit.

ZAJISTENI - KRADEZ
---------------------------
Na to navazuje dotaz, jak idealne zabezpecit skutrika proti odcizeni? Jake existuji moznosti? Zamek na kolo? Alarm? Co doporucujete z vlastni zkusenosti?

Pokud si koupíš 125tku za šedesát,stejně bude mít za půl roku cenu možná 20 takže pojistka je zbytečná.podívej se na ceny jetých moto a jak se špatně prodávají.Zajištění?No když to bude chtít někdo ukrást stejně to ukrade i za bílého dne.Lidi?Ti se otočí raději na druhou stranu.Však to všichni znáte.7400kč dej benálu a klidně spi. :wink: :wink:
[i]Telefon:737 971 755 ICQ:232-145-320 GPS-49°50'6.400"N, 18°21'9.371"E-SOS
Mach.002

250+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 292
Registrován: 10 kvě 2007, 19:06
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: BMW K 1200 GT
Tuning / úpravy: ??????

Re: Průvodce začátečníka

Příspěvekod Pavel » 12 zář 2009, 12:29

Mach.002 píše:
Moosa píše:POJISTENI - KRADEZ
-------------------------
Skutr uz jsem si vybral. Bude novy a cena zhruba 60 000kc. Ted me trapi otazka, zda udelat pojistku proti kradezi a zivlu (bez nej nejde udajne) nebo nedelat. Budu jezdit v Praze, parkovat taky v Praze, doma mam podzemni garazove stani, v praci taky.

Konkretni priklad:
Skutr zahranicni, rok 2009, cena 60 000, objem 125ccm, vykon 7kW - rocni pojisteni cca 7400kc (Ceska pojistovna), spoluucast 1%(min. 1000kc).

Nemam prehled jak moc se tohle krade. Zda ma cenu platit.

ZAJISTENI - KRADEZ
---------------------------
Na to navazuje dotaz, jak idealne zabezpecit skutrika proti odcizeni? Jake existuji moznosti? Zamek na kolo? Alarm? Co doporucujete z vlastni zkusenosti?

Pokud si koupíš 125tku za šedesát,stejně bude mít za půl roku cenu možná 20 takže pojistka je zbytečná.podívej se na ceny jetých moto a jak se špatně prodávají.Zajištění?No když to bude chtít někdo ukrást stejně to ukrade i za bílého dne.Lidi?Ti se otočí raději na druhou stranu.Však to všichni znáte.7400kč dej benálu a klidně spi. :wink: :wink:


Hmm, chytá rada..
Tak to je určitě lepší nacpat plnou nádrž a necat si ji čmajznout...

Poradím ti jako prodejce skútrů, děláme pojištění Kooperativa, kde si můžeš vybrat sezónní pojištění za docela dobré peníze.
Já mám určitou představu o pojištění a praxe říká že v této bobě pojištění ANO.
Několik příkladů.
- můžeš v noci klidně spát
- stačí aby ti někdo pokosil skútra na parkovišti před obchoďákem a už se vyplácí pojištění, havárie je dnes jednoduchá a u všeho praskají plasty, což je jedna z nejdržších položek na opravu skútra, Kooperativa počítá již poškrábaný plast jako plast na výměnu. Při krádeži určitě dostaneš nějaké prašulky a né hodnotu 20000,- ( je to volovina ) :lol:
Prostě já pojištění doporučuji, je to jistota. Jo a samozřejmě si nech spočítat několik pojistek ať máš jasno kdo je nejlevnější, já ti jen můžu poradit, neber Českou, když jsem zákazníkovi dělal likvidaci tak jsem likvidátora málem zbušil... :lol:
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: Průvodce začátečníka

Příspěvekod _Tom_ » 12 zář 2009, 17:15

problém je snižijící částka vyplacející pojišťovnou pokud by se něco stalo. co rok to cena dramaticky dolu, bohužel ne toho ročního pojistného
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Průvodce začátečníka

Příspěvekod wictor » 12 zář 2009, 18:59

Já osobně při koupi novýho skútra do pojistky jdu. Už jednou jsem brečel, že jsem to pojištění neměl......kdyby bylo, tak mám doma nějakých 40000,- a to bylo poničenejch jen pár plastů :( .....Takže ponaučení zní pojistit :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Průvodce začátečníka

Příspěvekod mates444 » 12 zář 2009, 19:27

Já to beru takhle.
Jakákoliv pojišťovna je výdělečnej podnik. Tudíž logicky do ní průměrnej řidič za svů život VŽDYCKY nasype víc než vyinkasuje.
Uživatelský avatar
mates444

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 28
Registrován: 05 kvě 2009, 20:47
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Gilera Runner 70

Re: Průvodce začátečníka

Příspěvekod Pavel » 13 zář 2009, 13:05

Je to jasný že tě pojišťovna vodrbe, ale ber to tak že skútr má dvě kola, tudíž je větší riziko poškození pádem atd. Já to beru jako vloženou investici, která se ti časem může hodně vyplatit...
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: Průvodce začátečníka

Příspěvekod Peli72 » 13 zář 2009, 13:30

nechci se vyjadrovat,jestli pojisteni ano,nebo ne, jen chci dat tok myslenek co mi v souvislosti s timto leti hlavou---

-- skutr,proc ho koupit ?? myslim na dva duvody- 1. chut a touha po motocyklu,at uz pro pocit z jizdy,nebo z obdivu k jednostopemu vozidlu.
2. drtiva vetsina si ho poridi z duvodu setreni,na cestu do prace atd.

pokud je to cisla jedna,pak pojisteni spis ano. uz pro ten pocit klidu,ze clovek udelal neco proto aby mel klid, i kdyz ????

pokud cislo dva,pak pojisteni ........ ??? , cena noveho,plus naklady na prilbu, na nejake aspon trochu bezpecne obleceni pri padu a k tomu

pojisteni za 4.OOO,- az 8.OOO,-

k tomu vsemu - videl jsem kluka ani ne 20 let ukrast motorku (zabezpeceni neznam) odjel do 2 minut.

co potrebujete k jizde s ohledem na zabezpeceni - predni kolo(retez) ? mozna ho pri kradezi znici kolik stoji nove kolo a kolik skutr ??? co mit skutra za
cenu noveho kola.

- klicek(zamek,alarm)? kolik stoji spinaci skrinka a jak je lehke si ji objednat az do domu ???


je jedno zakladni pravidlo , ,,BOHUZEL,, !!!! kdyz ho budou chtit ukrast vezmou si ho ! muzeme jen premyslet nad tim proc zrovna ten nas :-)

nikomu to neradim a nevnucuji,ale kdyz si muzete koupit uplne vse a nikdo nechce vedet napriklad u spinaci skrinky proc a nebo aspon kopii TP,nebo cisla skutru atd, a navic nase policie misto setreni pocka 30 dni a pak napise pachatel neznamy,je to raj pro zlodeje. Bohuzel !!!

,,JEN MUJ NAZOR,,
Uživatelský avatar
Peli72

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 08 srp 2009, 17:40
Skútr / moto: piaggio fast raider
Tuning / úpravy: jeste zdaleka ,,NE,, :-)

Re: Průvodce začátečníka

Příspěvekod Mach.002 » 13 zář 2009, 14:44

Pavel píše:
Mach.002 píše:
Moosa píše:POJISTENI - KRADEZ
-------------------------
Skutr uz jsem si vybral. Bude novy a cena zhruba 60 000kc. Ted me trapi otazka, zda udelat pojistku proti kradezi a zivlu (bez nej nejde udajne) nebo nedelat. Budu jezdit v Praze, parkovat taky v Praze, doma mam podzemni garazove stani, v praci taky.

Konkretni priklad:
Skutr zahranicni, rok 2009, cena 60 000, objem 125ccm, vykon 7kW - rocni pojisteni cca 7400kc (Ceska pojistovna), spoluucast 1%(min. 1000kc).

Nemam prehled jak moc se tohle krade. Zda ma cenu platit.

ZAJISTENI - KRADEZ
---------------------------
Na to navazuje dotaz, jak idealne zabezpecit skutrika proti odcizeni? Jake existuji moznosti? Zamek na kolo? Alarm? Co doporucujete z vlastni zkusenosti?

Pokud si koupíš 125tku za šedesát,stejně bude mít za půl roku cenu možná 20 takže pojistka je zbytečná.podívej se na ceny jetých moto a jak se špatně prodávají.Zajištění?No když to bude chtít někdo ukrást stejně to ukrade i za bílého dne.Lidi?Ti se otočí raději na druhou stranu.Však to všichni znáte.7400kč dej benálu a klidně spi. :wink: :wink:


Hmm, chytá rada..
Tak to je určitě lepší nacpat plnou nádrž a necat si ji čmajznout...

Poradím ti jako prodejce skútrů, děláme pojištění Kooperativa, kde si můžeš vybrat sezónní pojištění za docela dobré peníze.
Já mám určitou představu o pojištění a praxe říká že v této bobě pojištění ANO.
Několik příkladů.
- můžeš v noci klidně spát
- stačí aby ti někdo pokosil skútra na parkovišti před obchoďákem a už se vyplácí pojištění, havárie je dnes jednoduchá a u všeho praskají plasty, což je jedna z nejdržších položek na opravu skútra, Kooperativa počítá již poškrábaný plast jako plast na výměnu. Při krádeži určitě dostaneš nějaké prašulky a né hodnotu 20000,- ( je to volovina ) :lol:
Prostě já pojištění doporučuji, je to jistota. Jo a samozřejmě si nech spočítat několik pojistek ať máš jasno kdo je nejlevnější, já ti jen můžu poradit, neber Českou, když jsem zákazníkovi dělal likvidaci tak jsem likvidátora málem zbušil... :lol:

:| No kdybych prodával skůtry a zvlášť pojistky asi bych měl stejný názor.K té ceně,koukni na tipmoto a motoinzerci,ceny a ročníky,udělej si obrázek sám. :wink:Z tím parkovištěm před obchodákem na tom něco bude a co se týče nehody to je na každém z nás,bohužel ohleduplnost teď zrovna neletí.Musíš to zvážit sám.
[i]Telefon:737 971 755 ICQ:232-145-320 GPS-49°50'6.400"N, 18°21'9.371"E-SOS
Mach.002

250+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 292
Registrován: 10 kvě 2007, 19:06
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: BMW K 1200 GT
Tuning / úpravy: ??????

Re: Průvodce začátečníka

Příspěvekod Pavel » 13 zář 2009, 19:52

Ajééé, tak to sorry, zase jeden co vidí pakování z rady, to už jsem na fórech taky zažil a radši vycouvám. Téma pojistky už neřeším. Radši ať poradí někdo kdo neprodává scooty, u mě je to zavádějící...
Neberte to špatně, sorry.
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků