Průvodce začátečníka

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Re: Průvodce začátečníka

Příspěvekod ohka » 17 zář 2009, 19:50

to Moosa: ty nevíš jak si sednout? To je na skútru právě to krásné, že si můžeš sednout jak chceš a každou chvilku posez změnit. Já to dělám také tak. Co se rukavic a oblečení týká, tak to v žádném případě nepodceňuj. Já bych bez rukavic nejela ani v červenci. Nosím je i když jedu jen do práce na padince. Oblečení je také třeba. Ono už je tu k tomuto tématu vlákno více než rok a někdo tam psal, že si koupil skútra proto, aby mohl jezdit v šortkách a v sandálech. Ono to k tomu svádí, ale po nedávné zkušenosti Ti mohu říct, že i když má skútr super kapotáž, i když pojedeš třeba pomalu, může se stát, že spadneš ( samozřejmě Ti přeji ať se Ti to nikdy nestane) ale pokud by se tak stalo, tak zem Ti neuhne. Čim lepší oblečení tím lépe dopadneš. Silniční lišej se fakt špatně hojí.
Zastavte svět, chci vystoupit !
mobil: 608 804 300 , 608 465 787
Uživatelský avatar
ohka

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Albrechtičky
Skútr / moto: MBK Skyliner 250

Re: Průvodce začátečníka

Příspěvekod Hasmann » 22 zář 2009, 14:41

Gratuluji dalšímu nováčkovi ke skútru a prvním kilometrům. Sledovat silnici je nešvar kterému se je dobré co nejvíce vyhnout,ono až na motorce pochopíš jak moc špatné silnice máme.Po čase až budeš jezdit stejné trasy si na cestě najdeš ty správné stopy kterýma budeš jezdit,já už je mám dost vyhlídnuté,samozřejmě za předpokldau,že tě zezadu neválcuje Tatrovka s plnou korbou,dost nepříjemné,nemluvě o mlaďochovi co tě chce "udělat! Filckou ikdyž jedeš 15m za tatrou ve vzduchovém pytli...prostě ohleduplnosti se nedočkáš,tak na to bacha.
Stejně tak rozhodně nepodcěňuj oblečení,jet si v tričku a šortkách a nechat se bičovat teplým vzduchem je skvělý pocit,ale asi jen když jedeš pomalu,ve městě a na kratší vzdálenosti,ale jinak nedoporučuji,krom bot,které budu řešit trekovýma botama jsem si pořídil vše a ikdyž jsem nepadnul,a snad dlouho nepadnu,tak už jsem inkasoval vosu do krku-nestihla bodnout,byla to docela dobrá šlupka a to jsem jel 40 a právě bez bundy.Stejně tak už jsem dostal asi dvakrát větším hmyzem přímo do hledí-pěkná šlupka a mírný úlek,nechápu jak to musí "chutnat" v otevřené kokosu s brýlema a vosou či včelou kamkoliv,nemluvě o sršni.
Prostě je to o štěstí,ale já ho pokoušet nechci a nebudu,byť za cenu opocení chci dojet v pohodě.Teď lítám každý den a je to náhrada auta na cestě do práce a z práce plus jízdy mimo práci,takže oblečení a pokud možno kvalitní,až se ochladí,tak stále jde jezdit.Skončím až se sněhem a zmrzlýma kalužema na silnici.... :wink:
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Předchozí

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků