Odstoupení od smlouvy a vrácení skútra

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Odstoupení od smlouvy a vrácení skútra

Příspěvekod vozbrouk » 16 srp 2013, 21:32

Dobrý den,

prosím o radu, koupil jsem si přes internet motorku skútr 125 (Čína), ale vyskytlo se tam plno chyb, jako nestartuje, nejde vypnout (po otočení klíčkem a vytažení motor pořád běží)

Takže v 14 denní lhůtě chci vrátit a podle zákona na to mám právo. E-shop se mi ozval, že není problém, ale že mi nevrátí celou částku,přímo píše, že si odpočitají, to co jsem najel.
Najel jsem 150 km. Neví někdo, zda zákon neřiká kolik km zkušebně mohu najet a nemusel bych platit? Přeci se na motorku doma nebudu koukat, bez najetí km bych závady nezjistil.

Dále by mě zajímalo, zda eshopu musím platit dopravce, který mi motorku přivezl a následně odveze.

Jinak Eshop mi poslal toto:

Kupující spotřebitel je oprávněn odstoupit od kupní smlouvy uzavřené při použití prostředků komunikace na dálku (což rovněž zahrnuje internetový obchod) bez uvedení důvodu a bez jakékoli sankce v souladu s ustanovením § 53 odst. 7 občanského zákoníku do 14 dnů ode dne převzetí zboží, a to s výjimkou případů uvedených v ustanovení § 53 odst. 8 občanského zákoníku. Odstoupení od smlouvy musí být učiněno u prodávajícího nejpozději poslední den 14 denní lhůty. Odstoupí-li kupující podle předchozí věty od kupní smlouvy, má prodávající právo na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží.

Možnost odstoupení od kupní smlouvy dle výše uvedeného ustanovení občanského zákoníku však nelze chápat jako možnost bezplatného zapůjčení zboží. Kupující spotřebitel, v případě využití práva na odstoupení od smlouvy do 14 dní od převzetí plnění, musí prodávajícímu vydat vše, co na základě kupní smlouvy získal. Pokud to již není dobře možné (např. v mezidobí bylo zboží zničeno, používáno nebo spotřebováno), musí kupující spotřebitel poskytnout prodávajícímu peněžitou náhradu jako protihodnotu toho, co již nemůže být vydáno. Pokud je vrácené zboží pouze poškozeno, může prodávající uplatnit vůči kupujícímu spotřebiteli právo na náhradu škody (v souladu s ustanovením § 420 odst. 1 ve spojení s ustanovením § 415 občanského zákoníku) a započíst tento svůj nárok oproti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny. Prodávající kupujícímu spotřebiteli v takovém případě vrátí jen kupní cenu sníženou o částku odpovídající náhradě škody. Na kupní cenu, která má být kupujícímu vrácena, může prodávající v souladu s ustanovením § 53 odst. 10 občanského zákoníku navíc započíst své skutečně vynaložené náklady spojené s vrácením zboží (náklady na přepravu apod.) a uvedením do původního stavu.

Pokud trváte na odstoupení od kupní smlouvy, postupujte následujícím způsobem, dodejte zboží na adresu

naší firmy. Kupní cenu zboží Vám zašleme do 30-ti dnů od převzetí zboží.

Pokud zboží nemůže doručit, o této skutečnosti nás písemně informujte, zajistíme smluvního přepravce, který zboží vyzvedne.

Následně budeme postupovat dle výše uvedené citace z občanského zákoníku, kdy tyto vynaložené náklady spojené s vrácením

zboží Vám půjdou na vrub. Pokud bylo zboží používáno, budou na Váš vrub účtovány veškeré náklady spojené

s uvedením zboží do původního stavu – nového, v případě poškození uplatníme právo na náhradu škody dle

§ 420 odst. 1 ve spojení s ustanovením § 415 občanského zákoníku.
Dříve skutr Čína ( YIYING 125) = Hrůza děs, pak skutr Honda Vision a ted Honda SH 300
vozbrouk

25+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 42
Registrován: 16 srp 2013, 21:22
Skútr / moto: Honda SH 300

Re: Odstoupení od smlouvy a vrácení skútra

Příspěvekod sollik » 16 srp 2013, 21:55

V tvém případě bych se obrátil s kupní smlouvou a informací z eshopu na svého právníka. Bude tě to pár korun stát, ale formulace shopu, že "veškeré náklady na uvedení do původního stavu" nebo jak to formulovali se mi zdá poněkud zavádějící ... Důležité je co je psáno v kupní smlouvě a důvody odstoupení od smlouvy....
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Odstoupení od smlouvy a vrácení skútra

Příspěvekod Hasmann » 16 srp 2013, 22:33

To o čem píší se týká zboží výhradně nového. Jako že koupíš televizi a odřeš ji apod. V tom případě se opravdu náklady na stav do původního odeslaného zboží promítají ve tvé peněžence,ale předpokládám, že jsi nekupoval zboží nové. Co se dopravy týče, tak náklady půjdou nejspíše za tebou. Nicméně pokud jsi kupoval stroj použitý, pak by k němu měl být předávací protokol, což nejspíše nemají, tudíž nemohou prokázat, že to či ono bylo nové a funkční. Doporučuji taktéž obrátit se na právníka , který tě v této věci bude zastupovat nebo postup doporučí. :wink:
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: Odstoupení od smlouvy a vrácení skútra

Příspěvekod oldik » 17 srp 2013, 07:46

Pokud to není odstoupení na reklamaci 3 stejné závady, ale jak píšeš do 14 dnů, připadá mi logické, že nedostaneš plnou částku. Teď je otázka, kolik si budou chtít strhnout. Můžou ti strhnout od gum až po já nevím co a použité díly ti poslat nazpět. S ohledem na to, že s tím nedělají caviky a jedná se o čínskou pomstu, předpokládám, že to mají dobře spočítané.
objem ničím nenahradíš :-)
DL 650 V-strom K5, X9 500 Evo - prodáno
oldik

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 643
Registrován: 05 dub 2010, 14:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: Odstoupení od smlouvy a vrácení skútra

Příspěvekod vozbrouk » 17 srp 2013, 07:58

To mi neřikej, že napočitají i sjetí gum :-( Přeci musí být někde v zákoně napsáno, že takový výrobek máš právo odzkoušet a něco najet. Třeva 200 Km nebo 500. :) Jinak výrobek byl nový, jenže když po týdnu se Ti začínají objevovat kapky oleje a když motorku chceš vypnout a ona nejde, otočíš klíčkem a vytáhneš a pořád nic, tak je to divné.

Necituj poslední příspěvek viz. pravidla o citaci. Díky Kyblos.
Naposledy upravil KYBLOS dne 17 srp 2013, 12:38, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Dříve skutr Čína ( YIYING 125) = Hrůza děs, pak skutr Honda Vision a ted Honda SH 300
vozbrouk

25+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 42
Registrován: 16 srp 2013, 21:22
Skútr / moto: Honda SH 300

Re: Odstoupení od smlouvy a vrácení skútra

Příspěvekod Kamilus » 17 srp 2013, 07:59

Já bych to bral. A těch pár korun(snad jen pár) co ztratíš, ber jako cenu za dobrou zkušenost.
Naposledy upravil Kamilus dne 17 srp 2013, 15:52, celkově upraveno 1
Kejši: Aprilia SR 50, rv.01, SR50 R, rv.10, SR 125, rv.99, PCX125 r.v.11
125ka Obrázek 150ka Obrázek
Uživatelský avatar
Kamilus

500+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 594
Registrován: 22 lis 2009, 20:09
Bydliště: Šumbark
Skútr / moto: Honda 150 PCX

Re: Odstoupení od smlouvy a vrácení skútra

Příspěvekod wasp » 17 srp 2013, 10:42

Nejsem odborník na reklamace,ale pokud to budeš vracet podle zákona o 14 denní lhůtě bez udání důvodu ( i když v tvém případě důvod máš), tak skutečně po tobě mohou chtít kompenzaci za opotřebení. Pokud by ses chtěl této kompenzaci vyhnout, musel bys to uplatnit jako klasickou reklamaci ohledně zjištěných závad. Zde ovšem budeš riskovat nejistý výsledek a uběhne ti mezitím ta 14 denní lhůta. Já osobně bych oželel pár stovek,hodil jim to na palici a příště se podobně výhodné koupi vyhnul.
Naposledy upravil wasp dne 19 srp 2013, 13:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wasp

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 242
Registrován: 22 bře 2008, 16:28
Bydliště: Praha východ
Skútr / moto: B400 K8

Re: Odstoupení od smlouvy a vrácení skútra

Příspěvekod PROOF » 17 srp 2013, 12:03

Ten kdo kupuje výhodně skútra přes internet si o problémy přímo koleduje. Jinak plně souhlasím s waspem. :roll:
Uživatelský avatar
PROOF

250+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 295
Registrován: 20 črc 2009, 10:44
Skútr / moto: CPI Oliver
Tuning / úpravy: Odblokován, řemen Malossi X-Kevlar,výfuk Leo Vince TT,variátor Malossi Multivar

Re: Odstoupení od smlouvy a vrácení skútra

Příspěvekod vozbrouk » 17 srp 2013, 16:03

wasp píše:Nejsem odborník na reklamace,ale pokud to budeš vracet podle zákona o 14 denní lhůtě bez udání důvodu ( i když v tvém případě důvod máš), tak skutečně po tobě mohou chtít kompenzaci za opotřebení. Pokud by ses chtěl této kompenzaci vyhnout, musel bys to uplatnit jako klasickou reklamaci ohledně zjištěných závad. Zde ovšem budeš riskovat nejistý výsledek a uběhne ti mezitím ta 14 lhůta. Já osobně bych oželel pár stovek,hodil jim to na palici a příště se podobně výhodné koupi vyhnul.

Díky za rady, jdu jim ten čínský krám hodit na hlavu a dám vědět o kolik mě oškubali.
Dříve skutr Čína ( YIYING 125) = Hrůza děs, pak skutr Honda Vision a ted Honda SH 300
vozbrouk

25+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 42
Registrován: 16 srp 2013, 21:22
Skútr / moto: Honda SH 300

Re: Odstoupení od smlouvy a vrácení skútra

Příspěvekod Milan57 » 17 srp 2013, 17:10

Vůbec se s nima nebav, Žádej vrácení plné zaplacené částky. Musejí ti vyplatit plnou cenu, bez jakýchkoli sankcí ( napiš jim : Toto právo vám ukládá občanský zákoník v § 53, odstavec 7.) - v případě potřeby jim pohrož kontrolou z ČOI (Česká obchodní inspekce) , neber si žádného právníka- to by ses nedoplatil, zde je případný odkaz rady,,,
http://www.novinky.cz/finance/294717-ne ... znici.html

ČOI (ka) s nima kdyžtak zatočí, že na tebe budou hodně dlouho vzpomínat- jestli s ní ještě nepřišli do styku
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Odstoupení od smlouvy a vrácení skútra

Příspěvekod ravoj » 17 srp 2013, 20:30

Tak pokud jde o nového skutra, tak se to řeší reklamací "3x a dost" dále se u vrácení nového a použitého zboží v zákl. lhůtě dnů prodejcem odpočítávají náklady na "Uvedení zboží do původního" stavu.. (což by mohlo být maximálně odpočítání amortizace na pneu..)

pokud se jedná o zboží použité, u kterého se projeví skryté vady, tak není důvod účtovat nic, ale zboží posíláš zpět na náklady firmy, od kterého jsi toto zakoupil.. pokud jsi už platil jednou poštovné při koupi.. (ale než se hádat, tak to pošli na vlastní náklady)

A zvonek na závěr.. jedna známá reklamovala čínskou padesátku, která ji jela max. 30km/h a to z kopce.. do kopce ji tlačila..
reklamace nebyla uznána, protože v techničáku je napsána max. rychlost, ale ne minimální rychlost..
ravoj

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 82
Registrován: 17 led 2013, 23:54
Bydliště: Vyškov, původem Brňák
Skútr / moto: Capirelli Maximus 50, Honda FES Pantheon 125

Re: Odstoupení od smlouvy a vrácení skútra

Příspěvekod wasp » 18 srp 2013, 12:42

To: Vozbrouk
To, co jsem ti napsal vychází z mé osobní zkušenosti, kdy jsem koupil přes e- shop tiskárnu s integrovaným skenerem. (možná v ceně asi tak toho tvého skůtru).Tiskárnu jsem vyzkoušel, ta chodila jak má, ale skener byl v čudu. Dali mi na výběr, buď to vrátím v již zmiňované 14 denní lhůtě s tím, že mi odečtou cenu za již načatý tiskový toner, nebo že to mohu klasicky reklamovat. To znamená 30 denní lhůta a případné odstoupení od smlouvy až po 3 stejných závadách. Co jsem si vybral je nasnadě. Ano, dalo by se to asi řešit i právní cestou, popřípadě i přes ČOI ku, ale věř mi, nestojí to za to. :?
Uživatelský avatar
wasp

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 242
Registrován: 22 bře 2008, 16:28
Bydliště: Praha východ
Skútr / moto: B400 K8

Re: Odstoupení od smlouvy a vrácení skútra

Příspěvekod Winterwolf » 19 srp 2013, 07:47

vozbrouk : nikam bych to neposílal,ale dal bych to do jejich servisu ať ti to spraví. Celkové náklady na opravu pro ně budou nevyhovující takže ti buď dají nový a nebo peníze z5 a to většinou celou částku :wink:

Tedy pokud mají nějakou servisní síť :idea:
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Odstoupení od smlouvy a vrácení skútra

Příspěvekod sollik » 19 srp 2013, 09:01

[quote="Milan57... neber si žádného právníka- to by ses nedoplatil, zde je případný odkaz rady,,,
http://www.novinky.cz/finance/294717-ne ... znici.html
[/quote]

Tak to jsem zvědav jak to dopadne. Už vidím, jak si e-shop sedne na zadek až jim vozbrouk ukáže článek z novin :lol: Pokud se s nima nedohodne, nezbude mu než si ten skutr nechat a nebo se opravdu obrátit na toho právníka. A že je právík drahý? To je možná názor lidí, kteří u něj nikdy nebyli. Ale většinou pomoc právníka pomůže ušetřit mnohem víc, než o kolik si řekne :wink: On totiž většinou stačí jeden dopis a prodejce věc pořeší ke spokojenosti zákazníka ... :)
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Odstoupení od smlouvy a vrácení skútra

Příspěvekod Milan57 » 19 srp 2013, 09:07

Vážený příteli, nikomu názor neber. Měl jsem cca 4 právníky a vím o čem je řeč. Kadžý dopis, každé sepsání čehokoli se dost tvrdě platí- poslání doporučeného dopisu několik set koru jako odměna advokátovi! Konzultace od cca 800 korun výše, a tyto náklady se nazývají mimosoudní- čili i když vyhraješ soudní řízení a soud ti uzná, že ti protistrana má zaplatit právníka ( což není nikdy úplně jisté) tak tyto mimosoudní výdaje si platíš sám, A částka za ně tě může vyjít na cenu celého číského skutru- měl jsem 3 půlhodinové konziltace za 8 tisíc korun . Takže opakuji, že právník ( není - li v rodině...) je opravdu drahý a cca do 50 tisíc se nemá cenu vůvec soudit. A na to většina křiváků sází.

Samozřejmě nikdo nechce aby se citovalo něco z novin, psal jsem o citaci zákona, a že přes ČOI kou nepadnou na zadek ??... no nevím... nepřišli- li s ní do styku tak budou frajeři, poté se rok budou potit v kontrolách a srandičky je přejdou a z pokut nevyjdou- opět vím, o čem mluvím, nenexistuje téměř nikdo, kdo by měl všrchno v naprostém pořádku.
Jinak každý ať vyzkouší svůj způsob, ze mě mluví cca 20 letá zkušenost v obchodě.

Ravoj:
3x a dost není taky úplně pravda. Ze zákona se musí jednat o 3x naprosto stejnou závadu. Jestliže ti jednou upadne kolo, podruhé výfuk a potřetí zadřeš moto jsou to 3 různé závady, na které se 3x a dost nevztahuje.
I když 3x po sobě zadřeš motor , můžou ti říct, že to pokaždé bylo vinou jiné součástky a jseš opět namydlenej- nemáš nárok na odstoupení od kupní smlouvy. Musel bys mít potvrzeno znaleckým posudkem , že jsi dával předtím k posouzení , a ze znaleckého posudku to musí být zřejmé, že jde o 3x stejnou závadu- tento posudek však opět platíš ze svého. Neuznaá- li to prodejna, opět musí vše rozhodnout pouze soud. Který ti v případě, že vyhraješ znalecké posudky můžou a nemusí nechat proplatit.
Vše jak vidno je tady mnohem složitější a nelze to popsal 1 nebo 2 větama.

Kamarádka koupila starší auto- které se prakticky po 1. jizdě rozsypalo- právník, řekl, že je to jasná výhra, že nemúžou prohrát. A výsledek, zaplatila mu kolem 10 tisíc a projela to. Totéž další kamarád s dodávkou a jiným právníkem.
Proto na soudní spor nemůžeš mít nějakého šmudlu, ale skutečné eso a k tomu ještě ve svém oboru , které je rozdrtí na 1 až 2 stání- ale problém je, že musíš vědět, kde to eso hledat, pak tyto esa nejdou do sporu za pro ně pá kaček a nakonec tyto esa jsou několikanásoně zdažší než ostatní ( nesmíš hledat eso na rozvody...). A nezapomeň že i obchody mají své právníky, které jsou velice zdatní v paragrafech týkající se právě obchodní činnosti

Držím palce
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Další

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník