Co všechno udělat po koupi ojetého skůtru?

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Co všechno udělat po koupi ojetého skůtru?

Příspěvekod milank » 12 úno 2010, 17:40

Dobrý den vážení diskutující,

jako mlaďas jsem jezdil na tenkrát dostupných motorkách Jawách, pak přišla rodina, řešení bydlení atd. a teď před čtyřicítkou se mi naskytla koupě za solidní peníze od pána, kterému skůtr koupil zeťák zabývající se dovozem motorek z Itálie na ježdění kolem chalupy, Suzuki Burgmana 250 r.v. 2003 najeto necelých 12 tis.km. Docela se na to těším, ale protože jsem neměl čas se nějak věnovat vývoji motorek a technickým problémům kolem, tak fakt nevím, co všechno zkontrolovat a vyměnit, až si ho dovezu domů. Šlo by tedy poradit čemu se věnovat a co popř. rovnou vyměnit, abych vlastní neznalostí něco nezmastil a nemusel hned shánět náhradní díly kvůli vlastní blbosti? Je mi jasné, že stát se může cokoliv, přeci jen je to používaný stroj a kdoví jaký vokurka na tom jezdil jako první. Ale chci předejít problémům a ježdění si trochu užívat. Díky za radu popř. nasměrování někam, kde se toho dočtu více.
milank

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 12 úno 2010, 17:24
Skútr / moto: Suzuki Burgman 250

Re: Co všechno udělat po koupi ojetého skůtru

Příspěvekod Enemy » 12 úno 2010, 19:49

Začni olejovýma náplněna, s výměnou souvisí olejový filtr.Zkontroluj u vodou chlazenýho stroje chladící kapalinu. Dále např. baterku. Ono je to v podstatě stejný jako u aut.
Malaguti Madison 250 RS
tel: 604 427 864
Uživatelský avatar
Enemy

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 325
Registrován: 13 srp 2009, 13:27
Bydliště: Nové Město nad Metují
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS, BMW650 CS Scarver

Re: Co všechno udělat po koupi ojetého skůtru

Příspěvekod jarafari » 12 úno 2010, 20:09

Nevím zdali znáš tyhle stránky... jsou tam takové základní informace o skútrech... http://www.scootland.cz/scooter-tuning-jaknato/
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Co všechno udělat po koupi ojetého skůtru

Příspěvekod jarafari » 12 úno 2010, 20:10

tím jsem nemyslel, aby ses hned zabýval tunningem...ale celkově si prošel celé ty stránky...
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Co všechno udělat po koupi ojetého skůtru

Příspěvekod milank » 12 úno 2010, 20:56

Zkusím. Jak jsem něco přečetl, tak po olejích a kapalinách je u skůtru asi zásadní řemen a variátor. Řemen jde změřit, ale jak poznat stav variátoru...
milank

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 12 úno 2010, 17:24
Skútr / moto: Suzuki Burgman 250


Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků