Co všechno napájí baterie ve skútru?

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Co všechno napájí baterie ve skútru?

Příspěvekod Danda750 » 19 říj 2011, 12:30

Včera jsem si koupil skútr čínskej skútr Yuki dvoutakt. (téměř nový)
Co mě zarazilo:
Na mé velké motorce je veškerá elektroinstalace honěná přes baterii, přičemž nastartovaný motor ji nabíjí. (stejně jak auto)

No tuten skútr, když je vypnutý motor a zapnuté zapalování - jdou pouze blinkry a asi brzdové světlo. A teprve až když nastartuji motor, tak se teprve rozsvítí přední světlomety a osvětlení přístrojovky, přičemž to velice kolísá při přidání a ubrání plynu.
Je to normální? Jakoby světlomety byly napájeny cívkou z motoru a né baterií.
Jaké máte zkušenosti?
Díky

Jo a klakson a startér jdou taky z baterie.
Danda750

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 19 říj 2011, 12:19

Re: Co všechno napájí baterie ve skútru?

Příspěvekod Hanka82 » 19 říj 2011, 12:41

To samé je i na mém Maxíkovy (Maxon Ardour).Taky při vypnutém motoru jdou pouze blinkry,klakson,brzdový světla,a samozřejmě startér :D
To světelné kolísání -to mě Maxík nedělá,na volnoběh světla opravdu jen lehce pohasnou (proto mám volnoběh trošku větší-těsně před točením zadního kola),ale jinak alespoň Maxon svítí až neuvěřitelně výborně :) Byla bych ráda,kdyby bez nastartovaného motoru svítila alespoň parkovací světla -pro lepší viditelnost při parkování ve tmě bez motoru,ale bohužel to tak nefunguje.Ale příští rok se při garančce zeptám,jestli by to nešlo nějak přepojit,aby bez motoru svítily alespoˇi ty parkovačky... :wink:
Jinak to ale jako nějakou velikou závadu nevidím.... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Co všechno napájí baterie ve skútru?

Příspěvekod Danda750 » 19 říj 2011, 12:50

Takže je to tedy normální?
Schválně tedy někdy vyzkouším to přepojit na baterii všechno. Myslím si ,že by světla byly stabilnější a jak říkáš ty - Když budu chtít zastrčit do garáže když je tma je dobré aby to svítilo.
Mimochodem nevíš, kde to má spínače brzdového světla? Někde u páček?
Danda750

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 19 říj 2011, 12:19

Re: Co všechno napájí baterie ve skútru?

Příspěvekod deepeyes » 19 říj 2011, 13:00

Nevím jak přesně to má čína, ale u piaggia je to zhruba tak, že baterie slouží k napájení startéru, brzdového světla a klaksonu a je dobíjená vlastní cívkou, která dodává proud přes usměrňovač (aby byl stejnosměrný) do spínačky. Na světla slouží jiná cívka, která dodává střídavý proud. Proto ti nesvítí světla při vypnutém motoru - proud dodává běžící alternátor. A proto jsou ke světlům dva dráty, světla nejsou ukostřená na rám.
Když jsme se pokoušeli napojit světla na spínačku, aby svítily pořád, při nízkých otáčkách pohasínaly a nešly blinkry. Prostě to na té cívce nemělo dost výkonu pro všechno.
Předělat to všechno na baterku by určitě šlo, ale není to jen o přehození drátů. Podle mě bys musel vytvořit úplně novou síť, která by byla jako v autě (všechno z baterky a tu dobíjet).

Jo a spínače brzdového světla by měly být v držáku páček, při zmáčknutí se uvolní spínač a světlo svítí.
Kouzlo bílejch čar nikdy nepřerušíš.

Obrázek
Uživatelský avatar
deepeyes

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 60
Registrován: 07 říj 2011, 18:07
Bydliště: Malšice, 731866517
Skútr / moto: Yamaha VP 300 Versity

Re: Co všechno napájí baterie ve skútru?

Příspěvekod Hanka82 » 19 říj 2011, 13:44

Danda750 píše:Takže je to tedy normální?
Schválně tedy někdy vyzkouším to přepojit na baterii všechno. Myslím si ,že by světla byly stabilnější a jak říkáš ty - Když budu chtít zastrčit do garáže když je tma je dobré aby to svítilo.
Mimochodem nevíš, kde to má spínače brzdového světla? Někde u páček?

Jo jo,spínače jsou u páček -alespoň u Maxíku to tak je -teda pokud to vim dobře :D :D

Jinak -tuto je opravdu trošku škoda,že alespoň ty parkovačky nejsou také napojený na baterku,pro lepší viditelnost ve tmě bez motoru... :? Ale jde si na to zvyknout :D
Naposledy upravil KYBLOS dne 06 říj 2013, 23:27, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Co všechno napájí baterie ve skútru?

Příspěvekod Zoom 4T buben » 08 kvě 2012, 19:07

zdravim holky kluky a zároveň prosím o následující radu:
Mám kentoya zoom 4T buben - někdo mě o něho chtěl připravit a tak rozkuchal spínací skříňku.....já jí odcvakl z konektoru vyhodil a koupil si novo starou u týpka co je servisuje....že prej fachá bez problémů...jenže: ona - spínačka byla pravděpodobně woddělaná z jíný Kentoyi a vede z ní 5 drátů (červenej,2xzelenej,černej a bílo černej) a zástrčka co je naskůtru je pouze 4 drátová(červenej.černej,oranžovej a černo bílej)koupil sem jí tedy z druhý ruky a nemám od ní návod ani schéma. Když proměřím spínačku s klíčem v poloze ON spíná červenej s černým kdýž je v poloze OFF spíná černobílej s oběma zelenejma(jednotlivě) po vytažení klíčku nespíná nic - po proměření koncovky na skůtru mě vychází že je oranžovej kostra a černej taky - v těch ostatních nic není - Když jsem zapojil dráty podle barev a na oranžovej dal zelenej vyhodilo to pojistku před baterkou.......kdyby jste to někdo pobral nebo měl někdo schéma který je k něčemu budu rád.....Ať to jezdííííí - mějte seX))))
Zoom 4T buben

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 08 kvě 2012, 18:47

Re: Co všechno napájí baterie ve skútru?

Příspěvekod roxman » 09 kvě 2012, 20:03

oranžová kostra nebude.. chce to najít schéma..
Obrázek JET 4 125
Uživatelský avatar
roxman

100+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 221
Registrován: 25 úno 2012, 18:29
Bydliště: Topolná
Skútr / moto: SYM Jet 4 125

Re: Co všechno napájí baterie ve skútru?

Příspěvekod aumirek » 09 kvě 2012, 20:19

nevím teda jak ale mi parkovačky u číný jdou i z baterky a tuším že i vyhláška toto nařizuje.
aumirek

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 302
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Klimkovice
Skútr / moto: Biagini Tiger
Tuning / úpravy: zatím nic a asi to tak zustane

Re: Co všechno napájí baterie ve skútru?

Příspěvekod roxman » 09 kvě 2012, 21:26

No to nevím teda... nic takového u motocyklů ve vyhlášce není. Prošlo mě rukama několik skútrů i 125ccm motorek, ale jenom jedna motorka měla parkovačku připojenou přímo na baterku.
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 01:33, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Obrázek JET 4 125
Uživatelský avatar
roxman

100+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 221
Registrován: 25 úno 2012, 18:29
Bydliště: Topolná
Skútr / moto: SYM Jet 4 125

Re: Co všechno napájí baterie ve skútru?

Příspěvekod aumirek » 09 kvě 2012, 22:52

každé motorové vozidlo teda i motocykl je povinen mít parkovací světlo to samozřejmě bez nastartovaného motoru.Moped což je skutr 50 to mít nemusí.A dám ti písemě že má čína 50 tka to má
aumirek

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 302
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Klimkovice
Skútr / moto: Biagini Tiger
Tuning / úpravy: zatím nic a asi to tak zustane

Re: Co všechno napájí baterie ve skútru?

Příspěvekod HonzaR » 09 kvě 2012, 23:21

Všechno je to o kapacitě akumulátoru a výkonu dobíjení. Karburátorové padiny mají dobíjení tak kolem 70W, se vstřikováním kolem 150W, silnější stoje pak i 300W. Gilera Runner 50sp bez motoru nesvítila, jen blinkry a brzda. Honda 150 svítí naplno, s hlavním světlometem i startuje. Kolísání hlavního světla (všech spotřebičů) za chodu motoru je způsobeno větší poptávkou po el. proudu na volnoběh, kdy alternátor nedodává 100% potřeby energie a dotuje to akumulátor. Třeba při zapnutých blinkrech a brzdě při stání na křižovatce na volnoběh hlavní světlo znatelně pohasíná v rytmu, jak blinkry blikají. Normální stav.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Co všechno napájí baterie ve skútru?

Příspěvekod Gumitek1029 » 24 kvě 2020, 08:45

Mam Keeway Matrix a taky me stvalo, ze nesviti aspon parkovacky pri otoceni klicku.
Dneska rano jsem se vzbudil hodne brzo a z nudy lital po netu. Jelikoz je venku krasne, tak jsem po sedme sel ven. A zacal dlubat do skutra. Dle popisu vyse je klakson napajen 12V po otoceni klicku. Vyzkousel jsem to a ano, je to tak. Tak jsem se napojil na cerveny drat od klaksonu a u parkovacek strihl ZLUTE draty a napojil se na ne. A ono to funguje.
Otocim klickem a hned sviti obe predni parkovacky. Dal jsem si tam i LED zarovky z ciny, co jsem mel do auta a vypada to dobre. Po nastartovani a pusteni svetel anebo i klaksonu vse facha, jak ma.
Uživatelský avatar
Gumitek1029

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 20
Registrován: 10 kvě 2020, 19:31
Bydliště: Krnov
Skútr / moto: Keeway Matrix 50 2t


Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron