Na co dávat pozor při koupi ojetého skútru?

Diskuze o čemkoli.

Na co dávat pozor při koupi ojetého skútru?

Příspěvekod Kedlub » 03 kvě 2009, 11:23

Ahoj, tak jsem pevně rozhodnutý pořídit si svůj první skútr. Řidičák mám A18, ale vidím to na nějakou 125, vzhledem k tomu, že předtím jsem nikdy na ničem nejezdil.
Vzhledem k financím budu kupovat ojetý stroj. Na co dávat pozor? Je mi jasné, že údaje v papírech by měly souhlasit se skutečnými, skútr by měl mít technickou atd. Na co se ale mám zaměřit při kontrole skutečného technického stavu? Jak je to se stáčením tachometru a čeho se mám vyvarovat? Díky
Kedlub

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 10 dub 2009, 11:41
Skútr / moto: Kývej Fočus 125

Re: Na co dávat pozor při koupi ojetého skútru?

Příspěvekod Kiwi » 03 kvě 2009, 11:29

Vyvaruj se podvodníků v bazarech ala nasypanej vysolárkovanej deb..... se zlatým řetězem na krku. Já bych jetýho scoota koupil raději na inzerát, nejlíp s původem ČR, servisní knížkou. Zaplatíš víc, ale je to záruka, že nekoupíš italskou plečku se staženýma km. Navíc se dá ověřit veškerej servis. Aspoň takhle jsem prodával Hondu Lead (nyní je zase na prodej, nový majitel si koupil motorku) Ale záleží kolik máš peněz. Hodně napoví stav variátoru, ale to už musíš pod dekl.
Jo ještě si dej pozor na značku, žádný číny :wink:
Edit: kdybys měl zájem o Honda 100 Lead stříbrná, kufr Giwi30, dva roky starej, pravidelnej servis v Hondě, servisní knížka,13tis.km najeto, cena pod 25tis. Jezdil jsem ho jen já a teď chvilku novej majitel-asi měsíc. Ale ty budeš chtít asi něco sportovnějšího na balení bab :mrgreen:
Naposledy upravil KYBLOS dne 25 bře 2013, 17:14, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Na co dávat pozor při koupi ojetého skútru?

Příspěvekod Kedlub » 04 kvě 2009, 22:22

Trefa :D Chtěl bych něco sportovnějšího, ale nejen na balení bab :mrgreen:
Lead je za tu cenu lákavá nabídka, ale já se poohlédnu jinde. Líbí se mi třeba taková Gilera Runner, Aprilia Leonardo, Peugeot Speedfight nebo Kymco Super 8 (u něho jsem už volal na 2 inzeráty, ale už bylo pryč). Abych tak řekl u těch prvních tří jmenovaných se v mojí cenové kategorii (max 30 tisíc) trochu bojím. Všechny co jsem viděl byly roky 1998-2003, nalítáno přes 20 tisíc km. Tam už se trochu bojím, aby se to nevy****o a nemusel bych investovat x tisíc do opravy. Na druhou stranu, ty co najely málo zase můžou být stočený. Máte s tím někdo zkušenosti?
Kedlub

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 10 dub 2009, 11:41
Skútr / moto: Kývej Fočus 125

Re: Na co dávat pozor při koupi ojetého skútru?

Příspěvekod Kiwi » 05 kvě 2009, 19:12

cha cha cha, jó pane, za kvalitu se prostě platí no.... hledej něco se serviskou, hodně napoví výslech majitele :P s tím mám nejlepší zkušenosti. Jak začne koktat, máš ho.
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Na co dávat pozor při koupi ojetého skútru?

Příspěvekod Kedlub » 05 kvě 2009, 21:18

Njn, s tou kvalitou je to pravda. Zadarmo nic nedostaneš.
Asi taky musíš mít při nákupu trochu štěstí. Je pravda, že u novějšího modelu máš větší jistotu, ovšem moc jich není nebo jsou dražší. Proto se mi taky líbilo to Kymco, jelikož mají většinou záruku, rok výroby 2008 a najeto málo. Třeba nakonec kvůli tomu skončím u toho Leada, asi by stačil...

Mimochodem, dneska jsem byl v Praze a celkem mě překvapilo, kolik různých druhů skůtrů jsem za cca 2 hodiny viděl. Hondu SH, Leada, Runnera, Neose a pár čín.... Je vidět že do města nic lepšího než skůtřik není :)
Kedlub

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 10 dub 2009, 11:41
Skútr / moto: Kývej Fočus 125

Re: Na co dávat pozor při koupi ojetého skútru?

Příspěvekod Kiwi » 05 kvě 2009, 22:07

No Kymco je jedinej "neznačkovej" scoot, kterej je spolehlivej a kvalitou se dotahuje na ty naše značky :) Já teda radši vždycky přitlačím s penězma na Hondu, ale ty nový Kymca jsou dost zajímavý cenově. Takže bych se bejt tebou toho nebál. No a štěstí to chce určitě.. Když jsem sháněl SH150, měli v Praze v salonu Honda r.v2008, najeto 950km (tzn. nic) a stálo 63tis. to jest oproti novýmu úspora asi 20tis. a rozdíl žádnej. Taky bylo do týdne pryč.
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(


Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků