Český skútr

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Český skútr

Příspěvekod [popo] » 29 zář 2009, 22:56

Zdravím,

jsem trochu vlastenecký typ a mám ráda motorky. Napadlo mě, jestli vlastně existuje nějaký český výrobce skútrů. Jawa má samozřejmě motorky, ale o skútr člověk nezavadí. Jedna z našich firem, která se tak tváří je Kentoya, ale jak jsem se zde dočetla, tak se ve skutečnosti jedná o modely čínské. Další firmou o které vím je motoscoot. U toho jsem si jista, že minimálně některé modely motorek opravdu vymýšlí, ale nevím, jak jsou na tom její skútry (a trochu bych se toho i bála, při zkušenostech co jsem slyšela s těmi motorkami). Nicméně nevíte, jestli máme nějakého výrobce skútrů? Docela bych si totiž uvažovala i nějaký pořídit :-)
[popo]

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 29 zář 2009, 22:52
Skútr / moto: Jawa 50 Robby
Tuning / úpravy: -

Re: Český skútr

Příspěvekod novaka » 29 zář 2009, 23:30

Bohužel a přitom ne žeby tady historická tradice nebyla.
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Re: Český skútr

Příspěvekod [popo] » 30 zář 2009, 14:18

Ani ten Motoscoot teda?
[popo]

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 29 zář 2009, 22:52
Skútr / moto: Jawa 50 Robby
Tuning / úpravy: -

Re: Český skútr

Příspěvekod Enemy » 30 zář 2009, 14:44

Motoscoot je čína. Ale je prý navržená v ČR z čínských komponentů a montovaná v Číně.
Malaguti Madison 250 RS
tel: 604 427 864
Uživatelský avatar
Enemy

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 325
Registrován: 13 srp 2009, 13:27
Bydliště: Nové Město nad Metují
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS, BMW650 CS Scarver

Re: Český skútr

Příspěvekod quinn » 30 zář 2009, 16:59

Popo, já jsem asi poslední kdo by tě měl od hledání českých výrobků zrazovat, naše firma se snaží ve svém oboru konkurovat svým vlastním vývojem a výrobou, cítím drtivý tlak, ale jdu proti proudu a snažím se.

Na druhou stranu bys neměla doplatit svými penězi na nějaký bastl, v téhle oblasti se nevyplatí experimentovat. Víš, já musel za poslední měsíc docela hodně rozebrat na jednotlivé komponenty svou Yamahu Majesty 250 (pravděpodobně španělský produkt, MBK), je to tady často zmiňovaný scoot. Já jsem (jako elektro konstruktér) akorát čučel na to, jak mají hrozně moc věcí do detailů vychytané, to prostě nevymyslíš za chvilku, to je dlouhodobější zkušenost s vývojem. Jak to do sebe všechno parádně zapadá, nic není předimenzované, nic není odfláknuté nebo spíchnuté horkou jehlou... Klobouk dolů.

Asi proto si lidé kupují značky ve svém oboru, jsou prostě vychytané. Fungují.

Poměrně často se tu objevuje názor ostatních uživatelů, že raději jetou značku, než novou čínu, pokud jsi omezená penězi. Já bych s tím obecně hodně souhlasil.

Zároveň musím dodat, že mě bolí, jak skončily (nebo končí) kdysi silné české firmy, LET Kunovice, TATRA Kopřivnice, Zetor Brno a tak... TESLA mě zase tak moc nebolí... :-D


Pokud bys chtěla, mám doma první výtisk přílohy Světa motorů někdy z roku 1953, jsou tam náááádherné články o tehdejším vývoji skůtrů i s nákresy, co bylo připraveno do výroby (vývoj přes válku). Mohu oskenovat a poslat jako PDF.
Quinn
quinn

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 65
Registrován: 28 srp 2009, 09:53
Bydliště: Kozlíky a Praha 6
Skútr / moto: Yamaha Majesty 250 '2003
Tuning / úpravy: krásnej novej výbrus a s ním všechny ty gumičky a variátor J-Costa... Jezdím!

Re: Český skútr

Příspěvekod moto.joker » 30 zář 2009, 17:32

Tak neváhej a skenuj :D
¨Tady je určitě dost lidí, kteří by si rádi početli. Já teda určitě.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Český skútr

Příspěvekod wictor » 30 zář 2009, 18:05

Souhlasím. Já se taky rád podívám :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Český skútr

Příspěvekod Mitja » 30 zář 2009, 18:56

Je smutne, jak se misto ceskych promyslenych kvalitnich vyrobku tlaci cenove vyhodnejsi masove veci z Ciny.. "Hlavne ze je to levne, stejne je na to zaruka" :roll: :roll:. Takhle uvazuje hodne lidi, a kdyz se to pokazi po zaruce tak se proste koupi nova vec. Ja jsem zastancem kvalitnich vyrobku za rozumnou cenu.. nejsem totiz tak bohaty, abych si mohl kupovat levne veci. A opravdu me nebavi neco stale dokola reklamovat a byt nestastny z toho, jak se to furt kazi. Taky je smutne, jak se musi clovek na kazde potravine divat na slozeni, aby nahodou nekoupil nejaky nekvalitni hnus.. to kdyz sem byl maly nebylo treba.

A cesky scoot asi fakt neni : (.
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 , Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 ,
CPI Popcorn, 50 ccm, '03
Uživatelský avatar
Mitja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 261
Registrován: 16 úno 2009, 12:51
Bydliště: Ostrava / Studénka
Skútr / moto: CPI Popcorn 50ccm, '03
Tuning / úpravy: rovne koleno, omezovac pryc, vetsi tryska

Re: Český skútr

Příspěvekod Kuba84 » 30 zář 2009, 19:01

Snad jednou Blata by mohl něco vytvořit. Ale vůbec netuším, jestli se chtějí tímto směrem vydávat. I když člověk nikdy neví...Jejich první dospělé motorky motard a enduro jsou prostě nádherné :oops:
Kymco Agility City 50 - LeoVince 4T Racing, variator NARAKU,kevlar mallosi, válec 80cc Naraku, Karburátor naraku 24mm
Uživatelský avatar
Kuba84

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 10 srp 2009, 13:18
Skútr / moto: Kymco Agility City 50
Tuning / úpravy: viz. podpis

Re: Český skútr

Příspěvekod falonso » 30 zář 2009, 20:29

jo měli jsme se narodit o pár desítek let dříve a mohli jsme si pořídit tento nádherný český skútr :lol: :lol: :lol:
http://www.press.sk/sub/press.sk/images ... Cezeta.jpg
Uživatelský avatar
falonso

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 132
Registrován: 03 srp 2009, 17:15
Bydliště: Dobřany u Plzně
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 250i 2009

Re: Český skútr

Příspěvekod wictor » 30 zář 2009, 20:37

Ten si můžeš pořídit pořád.....sice lehce ojetej :mrgreen:
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Český skútr

Příspěvekod _Tom_ » 01 říj 2009, 11:36

.......a blíží se nám zima takže i čas na renovaci by byl :D
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Český skútr

Příspěvekod pajapaja » 01 říj 2009, 12:28

tak jsme zase u ceny kvalitních evropských a japonských skůtrů-a vůbecvšeho.Ceny jsou obecně hodně přemrštěné.Každá firma si ke skutečné ceně/výrobní náklady,vývoj..../ přirazí PŘIMĚŘENÝ ZISK ,obchodník ve velkém taky,prodejce taky.......a jsme u toho,proč se tolik kupuje čína.. příklad-Daelimek shání kliku na xora-kentoya-4900-totéž v česku 2500-totéž na e bay 40 euro´=1100kč.A takhle je to se vším.kdyby každej nechtěl hned zbohatnout,asi by bylo všechno jinak.A to,jestli je juki nebo kentoya český výrobce?Pokud nevyvíjí tak ne.Motoscoot bych řekl že jo.Nejde mně na rozum,jak to naši předci dělali,že nebyl problém dělat tolik druhů motorů a moto obecně.nebyl problém udělat novej odlitek a tak.Jasně ,žádný tlakový lití ale obyč pískový formy,jednoduchá koncepce........žádná euro3 :mrgreen: .evropa si kope hrob tím,že sebe sama nesmyslně omezuje.není problém 3litrovej auťák se spotřebou 12l ale 125ka skůtr co jezdí za 3 problém je /příklad Honda cbf250/
pajapaja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 263
Registrován: 03 črc 2008, 19:56
Bydliště: oslavice
Skútr / moto: hyosung prima

Re: Český skútr

Příspěvekod [popo] » 05 říj 2009, 08:33

Quiin: Určitě, chtěla, děkuju :). A jinak souhlasím, mě taky. Protože spousta našich firem právě bylo "značkami v oboru"... A nějak to jde od desíti k pěti skoro se vším.

Mitja: Jo. A mě o to víc štve, když se tomu dávají nálepky slavných a kvalitních českých firem (viz. Jawa Pionýr, to je něco příšerného, praskají tomu plasty, ulamují se blinkry, atd.)

pajapaja: Tak samozřejmě, ale něčím se živit musí. A nemyslím, že zrovna tady vznikají milionáři. Ono taky dovézt ty věci není zadarmo a otázka je, kolik toho (v té své zemi/městě) za měsíc prodáš. Co se motoscootu týče, sice se zdá, že vyvíjí, ale mám dojem, že nedbá příliš výstupních kontrol, takže efekt je pak tristní, zbytečně ho kazí číňani
[popo]

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 29 zář 2009, 22:52
Skútr / moto: Jawa 50 Robby
Tuning / úpravy: -

Re: Český skútr

Příspěvekod Neos50 » 05 říj 2009, 12:21

českej skůtr je..teda když opomenu legendární Prase :-D a ještě Československý Manet Tatran.
je to tak dva až tři roky zpátky co jsem o něm četl v ČMN...mělo to takový blbosti jako dálkovej start a ještě nějaký tomu podobný ptákoviny,ale jak se to jmenovalo a kdo to vyráběl to si teda fakt nevzpomenu.
Vzledem k tomu ,že se nějak masově neobjevili tak bych řekl ,že s výrobou asi skončili stejně rychle jako začali :-D
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Další

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron