Maxon Ardour 50 2T

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 30 zář 2011, 17:02

Dom999 píše:tak dekuju jinak az to budes rozebirat vyfotis mi prosimte tu nadrz? Jinak kdyz otocis klickem bzuci to cerpadlo nebo je v cinnosti az po nastartovani?

Ahojda,bohužel jsem se k nádrži nijak moc nedostala,nepovedlo se mi rozebrat ten kryt,co je pod nohama :? Ale viděla jsem plovák,a všechny čtyři matičky jsou dotažené,těsnění nikde přiskříplé neni,takže odtud asi benzín utíkat nebude.Koukala jsem i na druhou stranu,odkud vede hadička do toho kulatýho nesmyslíku,a taky je všechno OK,tak nevím,odkud mohl téct.Asi jsem opravdu tu nádrž moc "nacvakla" ... :D Jinak při zapnutí klíčku nic nebzučí/nevrčí,takže se čerpadýlko zapne asi až po nastartování :)
Ještě se budu příští týden snažit ten spodek nějak rozebrat,tak když se mi to povede,určitě dám fotečky :wink:
PA PA PA,hezký víkendík všem.Má být hezky,tak jestli někam pofrčíte,šťastnou cestu :)

TUNER píše:čínskej strojek,navíc 50ka a el. čerpadlo ? To mi nějak nejde do hlavy....kdo s tím přišel ? Většinou bývá podtlakové (membránové) čerpadlo.

:D :D :D Ahojda,ani ti nevim :D Ale v dnešní době jsou číňani tak šikovný,že i el.čerpadýlko třeba neni nic nemožnýho :wink: :D

Jinak zlatíčka nevíte náááhodou někdo,kde by se dal sehnat nějaký jiný výfuk,na tohoto maxíka??Ten původní,co tam je,tak to je fakt hrůza :? :D Myslela jsem,že bude alespoň stejný,co byl na fotkách v Auto Kelly,když jsem ho objednávala,ale ono prd... :D Je tam takovej šulínek nešťastnej divnej... :mrgreen: Ten,co je na obrázku,tak ten byl 100x hezčí... :)
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod tokoš » 30 zář 2011, 19:20

Výfuk bych bral taky ale zatím sem nic nenašel, chtěl bych nerez ale ne sportovní aby to moc neřvalo.
Uživatelský avatar
tokoš

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 37
Registrován: 24 čer 2011, 11:34
Bydliště: Zlín
Skútr / moto: Maxon Matador 50 2T

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 30 zář 2011, 21:00

Jo jo,mě by úplně bohatě stačil ten,co maj na obrázkách.Ten kdyby tam byl,tak jsem spokojená :)
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:56, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Vratas » 30 zář 2011, 21:09

Na fotce je v Autokelly nafocená verze 125ccm a ta ten výfuk samozřejmě má :-) 50ka má tuhle zakroucenou nafouklou žížalu :-D
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 02 říj 2011, 14:21

:D :D Ahojda,tuten výfuk je fakt hroznej :D Každopádně jsem koukala,jestli by nešel objednat ten,na tu 125ku,ale nikdo mi zatim neodepsal,tak nevim... :? Ale asi už bych to stejně nechala až na příští rok.Teď chci ještě dodělat ten držák na plotnu na ten moto kufr.Už mám i upravený ten držák z Maxona Matadora,a teď hledám někoho,kdo by dokázal sletovat tuten držák,na ty držáky,co jsou na Ardourovy.Jsou z hliníku,takže vařit je-no nevim,prý se hliník letuje.Tak po sletování nechám držáky přestříkat,namontuju plotnu,a bude vyřešeno :wink: Co jsem to zkoušela zatim jenom vzhledově přiložit,tak to nevypadá vůůůbec špatně,ba naopak.Až najdu někoho,kdo umí letovat hliník,a budu to mít,tak určo pošlu fotky.Jinak jsem objednávala v Auto Kelly žárovky HS1,co jsem po dlouhém hledání objevila,maj větší svítivost až o 50%,a o 20 metrů delší světelnej kužel,tak jsem na ně zvědavá :wink: Je to značka Osram,což s nima mám výborný zkušenosti,tak by měly být taky dobrý,a jsou za slušnou cenu.Kdyžtak kdyby jste někdo měl zájem,tady je odkazík :wink:
Mějte se krásně,zatim ahojky :)

http://obchod.autokelly.cz/#PATH=381460 ... T=0|LNG=0|
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Dom999 » 02 říj 2011, 16:51

no z té 125ky určitě ne na 2T skůtra 4T výfuk nefunguje a v každym případě by to přineslo snížení výkonu.

Třeba http://www.scootland.cz/zbozi/stage6-vy ... arelli-ac/ ? ten funguje hezky a asi si myslim že hezky vypadá.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 02 říj 2011, 17:29

Ahooooojky,týýý jo -ten vypadá fakt krááásně :) A myslíš,že by mi tuten na toho mého maxíka šel???Jestli jo,tak bych ho objednala :wink: Je fakt krááásnej,a proti tomu,co tam je,by to bylo jak nebe a dudy :D
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:57, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod TUNER » 02 říj 2011, 20:09

Hliník se vaří - jseš z Rokycan,tak se divim že neznáš třeba Záhoru...má dílnu v kopci směrem na Osek po pravé straně,je tam cedule..... Co jsem z hliníku potřeboval zavařit,tak u něj nebyl problem.

http://www.firmy.cz/detail/484801-karel ... mesto.html
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 02 říj 2011, 20:29

Ahojda,moc děkujůůů za typ,určo se tam zastavim :) Zatim jsem nijak pořádně nehledala,měla jsem nejdřív namířeno do lakovny k Divišovy-řikala jsem si,když dělá i klempířinu,tak by mohl nějak pomoct... Ale zajedu rovnou tady za tim chlapem.Nevěděla jsem o něm,protože jsem zatim nikdy nic s hliníku svařit nepotřebovala :D Ještě jednou moc děkujůůůů :)
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:57, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod globator22 » 04 říj 2011, 07:32

Jestli chceš streetový výfuk tak si kup ze scootlandu LeoVInce Touring., těďka mám jeden doma, ale je promáčklý a má prasklá plast, jinak jede bez chyby. Jinak tady odkaz na ten výfuk:http://www.scootland.cz/zbozi/leovince-vyfuk-leovince-touring-minarelli-horiz/ jinak to zvýšení výkonu oproti serii je velmi razantní, měl jsem ho na svém Rhonovi a nedá se to srovna se seriovým vejfukem :D
Peugeot TKR - 70ccm Malossi sport, karbec 19mm Naraku, open filtr, fuk Giannelli Extra-Zatím zajíždím
Uživatelský avatar
globator22

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 372
Registrován: 26 pro 2010, 14:52
Bydliště: Ostrava-Zábřeh
Skútr / moto: Peugeot TKR 50
Tuning / úpravy: 70ccm Malossi Sport, 19mm karbec Naraku, Giannelli Extra, open filtr

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 04 říj 2011, 07:51

Ahóóójky,no ten vypadá taky krááásně :) Určo nějaký objednám,ale chtěla bych mít jistotu,že mi sedne a na mého Maxíka Ardoura bez nějakých úprav... :D ,abych jenom povolila držák,šrouby u příruby,atd,a vyměnila kus za kus-aby prostě sedělo i to kolínko,a všechno... :wink:
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:58, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod jira851 » 04 říj 2011, 08:00

Ahoj, jestli budeš brát výše u vedený výfuk, budeš muset měnit i trysku v karburátoru přibližně o 10 čísel větší, než tam máš teď, a k tomu bych vzal rovnou spojkový pružínky. S tou větší tryskou to nezadřeš po namontování výfuku, a se spojkovýma pružinkama se budeš rozjíždět o něco svižněji. Když už budeš rozdělávat spojku kvuli pružinkám spojky nebál bych se koupit i kontrastku. Já měl všechny tyhle věci i na svým skůtru a můžu jedině doporučit.
jira851

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 112
Registrován: 19 bře 2011, 16:20
Bydliště: Sever Moravy
Skútr / moto: Nyní už jen SUZUKI BURGMAN 125
Tuning / úpravy: Válec Malossi sport 70ccm, Open filtr,Tryska č90,Malossi Multivar,Leovince TT,Kontratka +60%

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 04 říj 2011, 08:27

Ahojky,děkujůůů za rady :wink: :) Na tyhle větší úpravy to budu muset někomu dát,protože to sama nezvládnu... :D Možná ještě tak tu trysku v karburátoru bych zvládla,ale rozebírat variátor-to už asi ne-e.Ono si zase řikám,abych třeba nějakym takovim většim zásahem nepřišla o záruku,protože to bych nechtěla-přecejenom mám maxíka cca 1,5 měsíce,a mám najeto 600km... :)
Proto jsem myslela,že by mohlo stačit vyměnit ten výfuk,max.tu trysku-i když nevím,kde bych jí měla koupit,nebo jak poznám,kterou tam dát :cry:
Každopádně ještě jednou díííky za rady a info,třeba tady v okolí někoho seženu,kdo tomu rozumí trošku víc,a tyto věci by mi vyměnil :wink: :)
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:58, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod TUNER » 04 říj 2011, 08:46

Vyměnit a naladit by to nebyl problem,ale spíš přes zimu. Nebo můžeš zajet do Ejpovic za Láďou Zborníkem. Má tam u křižovatky prodejnu a servis.
Tryska se ladí podle barvy svíčky,je tady určitě popsáno co a jak. Nevim ale jak se budou tvářit na záruku už jen s jinym vejfukem a tryskou. Ale vše lze případně dát nazpátek a na záruku jet v seriovém stavu (to se ti ale pak nebude chtít,protože to nepojede))) . Street lauf je opravdu dobré nakombinovat s pružinkama,kontrastkou a válečkama aby to fungovalo tak jak má.
S6 Street mam doma s doladěnym zbytkem na seriovce,tak se klidně přijeďte svézt. Skútra mam 10 km od Romkycan ))

Jinak na STčku maj S6ky levnější - http://www.scooter-tuning.cz/KeywordPag ... 6%20street
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 04 říj 2011, 08:53

Ahojda,ten servis u křižovatky-na ten koukám,když jedu "po starý" do Plzně,ale co jsem viděla,tak vždycky od něj odjížděly-nebo tam projížděl pořádný mašiny,tak nevim,jak by se tvářil,kdybych tam přijela s Maxonem,obsah PADESÁT... :mrgreen: :mrgreen: Tyto úpravy bych brala,i když maxík frčí výborně,ale právě že se bojím,co by tomu řekli při nějaké reklamaci,nebo při garančce.Už takhle se docela bojím,aby třeba na tom variátoru nepoznali,že jsem měla odpojenou tu restrikci... Samozřejmě jí zase zapojim,než pojedu na garančku,ale nevim,jestli to nepoznaj... :? Kdyby jo,a padla by mi záruka,tak bych do těch Ejpovic zajela na nějakou tu úpravu-teda jestli by mě s tim "prdítkem" nevyhodil... :mrgreen: :mrgreen:
PS:Vy taky děláte do motorek???Myslim nějaký "melouchy",nebo něco???Určitě by jsme se domluvili :)
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:58, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků