Maxon Ardour 50 2T

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 25 zář 2011, 12:42

Ahojky kolegové :wink:
Tak jsem teď přijela z výletu,je krásně,a maxík frčí čim dál líp.Ale měla bych otázku.Až půjdu na druhou garančku,tak samozřejmě zase ten kablík na omezení rychlosti spojim,jako že nic... :mrgreen: ,ale když třeba budou koukat na ten variátor dovnitř,neni na něm nějak poznat,že byl ten omezovač už vypojený?????
A taky co jsem našla za závadu-a asi to závada bude docela veliká-když vezmu plnou nádrž,nebo ne úplně 5 litrů,ale ručička ukazuje,že je plná,a postavím maxíka na toho "policajta",ne na ten velkej stojánek,tak mi ze strany,jak je cívka na svíčku,tak nad ní je svazek asi tří drátů,a silnější bužírka,tak z TÉ BUŽÍRKY mi začal poměrně hodně kapat benzín,ale to tak,že každý 2 vteřiny mi ukápnul :? :cry: Ale přímo z tý bužírky,jak vedou kabely.Co mě napadlo,tak odpojit dole hadičku u toho benzínového sítka,a odpustit kousek benzínu.Upustila jsem asi půl litru,a benzín přestal kapat.Ptala jsem se elektrikářů,jestli ten benzín nějak nemůže rozleptat ty bužírky,to se prý bát nemusim,ale to kapání mě hodně překvapilo.Když byl na klasickym velkym stojánku,tak to bylo OK,ale jak se dala na ten boční,a motorka se naklonila,tak asi za 10 minut začal kapat.Teď už benzín neleju až do plné nádrže,a je to OK,vždycky při nalévání zapnu klíček,a koukám na ručičku,když ukáže skoro plnou,tak už račí víc nenalejvám.Ale je to nepříjemný.Myslíte,že to mohla být moje chyba,že jsem tam toho benzínu nalila moc,a při naklonění,že mohl přes nějaký "přepad" vytékat,nebo bych rači měla navštívit servis???Příští garančku mám za cca 900km.Prosííííííím poraďte mi,ju?S tim benzínem se mi to moc nezdá... -ale nikde cítit neni,ze by třeba bylo něco povolenýho... Moc děkujůůů :wink:
PAPAPAPA,zlatíčkový kolegové :wink: :)

26.9. edit:
Ahojky,tak jsem čekala,jestli nebude nějaká rada,a nic... :cry:
Kde jste,zlatíška skútrovatý??? :wink: :) :D
Naposledy upravil KYBLOS dne 04 říj 2013, 19:36, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod PROOF » 26 zář 2011, 09:57

Na variátoru by neměli nic poznat. U toho benzínu je nejdříve nutné pečlivě vypozorovat odkud to přesně teče. V každém případě je lepší nedávat nádrž úplně vrchovatou. Když dáš nádrž úplně vrchovatou tak při jejím zahřátí se palivo rozpíná a může přetékat odvětrávacími otvory.
Uživatelský avatar
PROOF

250+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 295
Registrován: 20 črc 2009, 10:44
Skútr / moto: CPI Oliver
Tuning / úpravy: Odblokován, řemen Malossi X-Kevlar,výfuk Leo Vince TT,variátor Malossi Multivar

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 26 zář 2011, 18:21

Ahojda,moc děkujůůů za info :) Ohledně toho benzínu-nic moc tam vidět neni,všude jsou plasty,takže akorát vidim hadičku od nádrže,přes benzínový filtřík,a kam potom vede... Jinak nikde nic vidět neni,že by někde sám unikal,ani nikde neni cítit,což myslim,kdyby bylo někde něco povolený,tak že by byl víc cítit...
Zatim je to OK,a při další garančce na to asi upozornim :)
PA PA PA
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:54, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod sedli » 26 zář 2011, 19:14

Hani, nemám tvýho scoota ale hrozně mě baví číst si tuhle diskuzi, protože sem píšeš uplně jiným stylem než ostatní, možná protože jsi tu snad jediná opačnýho pohlaví, ale stejně mě dostává jak se na ty problémy a věci díváš a to mě fakt dělá úsměv na tváři :lol:
K té hadičce a bužírce..:-) Tam na beton nebude jinej problém než to, že někde lehce sjela hadička, nebo tam sjela..teď jak ti to napsat...takovej prstýnek co přidrží tu hadičku na náustku když se tam nasadí, aby nesjela :-) (takovej ocelovej prstýnek). Nebo to drží, ale hadička jak je roztažená tak lehce napraskla a potom to kape...samozřejmě je tu gravitace a díky zaplastování nevidíš odkud to jde, ale pouze odkud to potom kape :-) V servise ti to samozřejmě spraví, ale udělají jen to, že sundají plasty (bez toho to asi nepůjde) a hadičku vymění. A dělá ti to jen při plné nádrži, protože to bude přepad zpět do nádrže....čerpadlo ti pořád čerpá do karburátoru a co se nespotřebuje, jde přepadem z malé nádržky samospádem z5 do nádrže :-)
řešit to tím že budeš tankovat míň paliva je podle mě blbost, to je jen náplast na problém :-) To zmákneš spravit
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Vratas » 26 zář 2011, 19:31

Mohli bychom být všichni chytřejší, kdyby tu bylo nějaké foto. Zkus odmontovat sedlo (mělo by být na 4x 10ku šroub) a vyndat ho. Pak nafotit tu nádrž jak to tam u tebe vypadá a označit třeba v malování počáteční bod a směr odtékání. Pak to sem zkus nahrát jako příspěve a všichni kdo budou moc, tak určo poradí.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 27 zář 2011, 17:44

Ahojky,bohužel nafocení ničemu nepomůže,protože je nádrž pod nohama,a ten horní kryt jsem nijak nesundavala.Ale alespoň ty hadičky,co jsem viděla,tak jsou v pořádku,a pořádně přidělané.Takže ten únik benzínu byl asi opravdu tím,že byla nádrž moc plná,a při naklonění unikal přes něco,a stékal po bužírce-i když to fakt vypadalo,jako když vytéká z té bužírky... Nebudu brát úplně plnou :wink:
PA PA
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:54, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod sedli » 27 zář 2011, 19:20

Podle mě blbost, nádrž je snad od toho aby se využívala její plná kapacita...co ti nepřetíká při uzavření uzávěru, to ti pak už nemůže utéct..a kvůli roztažnosti benzínu máš u každé nádrže odvzdušnění...
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 27 zář 2011, 19:39

vůbec nevíš píše:Hani, nemám tvýho scoota ale hrozně mě baví číst si tuhle diskuzi, protože sem píšeš uplně jiným stylem než ostatní, možná protože jsi tu snad jediná opačnýho pohlaví, ale stejně mě dostává jak se na ty problémy a věci díváš a to mě fakt dělá úsměv na tváři :lol:
K té hadičce a bužírce..:-) Tam na beton nebude jinej problém než to, že někde lehce sjela hadička, nebo tam sjela..teď jak ti to napsat...takovej prstýnek co přidrží tu hadičku na náustku když se tam nasadí, aby nesjela :-) (takovej ocelovej prstýnek). Nebo to drží, ale hadička jak je roztažená tak lehce napraskla a potom to kape...samozřejmě je tu gravitace a díky zaplastování nevidíš odkud to jde, ale pouze odkud to potom kape :-) V servise ti to samozřejmě spraví, ale udělají jen to, že sundají plasty (bez toho to asi nepůjde) a hadičku vymění. A dělá ti to jen při plné nádrži, protože to bude přepad zpět do nádrže....čerpadlo ti pořád čerpá do karburátoru a co se nespotřebuje, jde přepadem z malé nádržky samospádem z5 do nádrže :-)
řešit to tím že budeš tankovat míň paliva je podle mě blbost, to je jen náplast na problém :-) To zmákneš spravit

Achooojky :wink: Děkujůůů,že tě baví číst to,co tady "sesmolim".. :wink: :D Snažim se,jak můžu :mrgreen: Před chvílí mi psal pán ze servisů skútrů,co pracují přímo pro Auto Kelly,a dělal mi i první garančku.Dle jeho názoru to bylo tím,že byla nádrž příliš plná... :? No nevim,od té doby beru tak,že zapnu klíček,a šmíruju na ručičku,a když je plná,tak už víc nedolévám.Ono je fakt,že když mi ukáže ručička plnou nádrž,tak jsem tam předtim ještě cca 1,5 litříku dolila... Takže to už teď nedělám,a od té doby je to OK :) Při další garančce to v servisu řeknu,ale zatim to víc řešit nebudu :wink: Od té doby už nevytekla ani kapka.Jinak-ty "prstýnky" -na ty co jsem viděla,tak jsem koukala,a byly OK,hadičky taky... Byla jsem zvyklá z 250ky,že tam byly klasický ještě "motex pásky",tady jsou jenom takové "kroužky",ale asi to stačí :mrgreen: :mrgreen: Fakt jsem tam žádnou závadu nenašla,tak na to zatim kašlu... :D Zatim PA PA PA :wink: :)
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod tokoš » 28 zář 2011, 09:17

Čau ja jsem měl na maxonu tento problém taky a teklo to kolem palivoměru je tam guma a jak to někdo montoval tak jí tam špatně osadil, sám sem si to předělal a už nic neteče a tenkuji až po okraj.
Uživatelský avatar
tokoš

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 37
Registrován: 24 čer 2011, 11:34
Bydliště: Zlín
Skútr / moto: Maxon Matador 50 2T

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Dom999 » 28 zář 2011, 10:41

kolik litru ma nadrž u toho ardoura? viděli jste jí někdo? je tam nějaký elektrický čerpadlo? dala by se implantovat do maxona pod nohy?
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 28 zář 2011, 10:58

tokoš píše:Čau ja jsem měl na maxonu tento problém taky a teklo to kolem palivoměru je tam guma a jak to někdo montoval tak jí tam špatně osadil, sám sem si to předělal a už nic neteče a tenkuji až po okraj.

Ahojda,děkujůů za radu,o víkendu na to juknu-jestli se mi to povede rozebrat :D Když ne,tak se objednám na prohlídku v servisu,a bude to.Řikám si-vždyť je to nový,tak ať se taky trošku staraj,když je maxík v záruce :wink: :) :D

Dom999:
Ahojda,nádrž je na 5,5 litrů :) Z nádrže přímo čerpadlo nevede,benzín vede do nějakýho "nesmyslíku"s drátkama,kam vede benzín,potom z tohoto nesmyslíku vede směrem do karburátoru :D Čerpadlo by to být mohlo,každopádně směšovač benzínu s olejem to nebude,protože jsem do toho neviděla přívod oleje.Ale taky jsem se mohla přehlídnout-třicítka na krku,tak už taky pomalu prd vidim... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Naposledy upravil KYBLOS dne 04 říj 2013, 19:37, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Vratas » 28 zář 2011, 12:42

Hani přesně jak říkáš, ať se staraj v záruční době. Jinak jak psal tokoš, taky to může být místo u toho palivoměru a bužírky. Může to špatně těsnit atd.

Jinak s tou plnou nádrží bych se neomezoval, dokavaď necvakne pistole, tak tankuj. Samozřejmě né do "kopečka" :-D To by ti to teklo opravdu všude.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Dom999 » 28 zář 2011, 16:45

tak dekuju jinak az to budes rozebirat vyfotis mi prosimte tu nadrz? Jinak kdyz otocis klickem bzuci to cerpadlo nebo je v cinnosti az po nastartovani?
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod TUNER » 28 zář 2011, 19:44

čínskej strojek,navíc 50ka a el. čerpadlo ? To mi nějak nejde do hlavy....kdo s tím přišel ? Většinou bývá podtlakové (membránové) čerpadlo.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Dom999 » 28 zář 2011, 23:16

proto se ptam jak to funguje protoze vetsinou je nadrz nad motorem kdesto tady je pod poldlahou.
Tak mne nenapada jinej zpusob jak tam ten benzin dostat (do kopce).
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků