Skútry Rieju 50 - zkušenosti, rady atd...

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Skútry Rieju 50 - zkušenosti, rady atd...

Příspěvekod pavelcent » 31 srp 2008, 13:41

Má někdo zkušennosti s touto značkou skůtrů? Vzhled je paráda, cena taky ujde, je to nový, se zárukou a servis v místě bydliště. Je lepší připlatit za 125? Bude to tak velký rozdíl? Kolega si ho teď naslepo koupil tu 50 tak budu sledovat jaký to je. Použití skůtru je hlavně na město a nejbližší okolí na denní ježdění do práce. Preferuju pokud možno větší kola,spotřebu, spolehlivost ( v rámci možností ) a ucházející pohodlí. Nebudu na tom blbnout je mi asi víc než většině uživatelům tady na fóru (30+) takže nějaký oblbování holek je za mnou. Jde mi o spolehlivý dopravní prostředek do práce a města a taky o trochu požitku z jízdy. Maximální cenu co jsem ochoten investovat je 35 tisíc. Díval jsem se taky na ojetiny jenže nikdy jsem motorku neměl jsem absolutní nováček a to co by se mi zamlouvalo a odpovídalo ceně je buď děsně staré a nebo zase drahé. Poradíte mi?
Uživatelský avatar
pavelcent

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 55
Registrován: 31 srp 2008, 13:20
Skútr / moto: Piaggio X10 125 ABS,ASR
Tuning / úpravy: Výfuk Akrapovič,variátor Polini,orig.kufr

Příspěvekod TheWitch » 31 srp 2008, 14:49

[quote=pavelcent]...Nebudu na tom blbnout je mi asi víc než většině uživatelům tady na fóru (30+) takže nějaký oblbování holek je za mnou.... [/quote]

Tak teď jsi zaručeně rozesmál minimálně nadpoloviční většinu zdejšího osazenstva, jelikož je jí mnohdy i mnohem víc, než 30+!! :D :D :D Každopádně než čínu, tak si raději kup pernamentku na MHD... Vyjde Tě 35x levněji!! :pAle teď vážně... Určitě bude 125ccm mnohem lepší, než 50ccm smrtka a pokud chceš za 35 tis. nový, tak Ti asi nic jinýho nezbyde... Jedině snad Honda Lead 100, ale to si najdi, kolik stojí přesně. Kiwi, kterej je jeden z těch, co ho mají, o něm s oblibou říká, že to je značkovej scoot za cenu čajny a nemůže si ho vynachválit. Jinak bych volil nějakou značkovou ojetinu i za cenu, že do toho budeš ještě muset něco zainvestovat. Určitě se tu najde někdo, kdo Ti bude tvrdit, jakej udělali číňani už vývojovej skok, ale i kdyby skákali jak blechy, tak dlouho nebudou mít na kvalitu a jízdní vlastnosti značek! Amen ;)
Naposledy upravil TheWitch dne 31 srp 2008, 14:50, celkově upraveno 1
http://www.thewitch.estranky.cz/ mluvící kost: 773 101 957
Uživatelský avatar
TheWitch

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1140
Registrován: 28 zář 2007, 10:49
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: KačenkaIII. (Yamaha Majesty 250:)

Příspěvekod Daelimek » 31 srp 2008, 15:00

Rieju není čína ! Jsou to velmi kvalitní motocykly. Jejich Naked bike jsou velmi silné, leč moc drahé...myslím si, že se skútrem od Rieju budeš spokojený..ovšem záleží na servisu, ten dokáže zmrvit i kdejaký značkový skútr..jinak pokud mohu radit, 125ccm bude rozhodně lepší..u té padesátky jakmile příjde větší kopec, tak více jak 30km/h to nepojede..
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod pavelcent » 31 srp 2008, 15:51

Tak jsem rád, že se tady alespoň někdo a možná většina zasmála :D. Snad se to nikoho nedotklo - neměl jsem to v úmyslu. Co se týká ojetin líbí se mi Malaguti Madison 125 jenže do 35tis je to tak rok výroby 2000-2001 - není to moc staré? Co znamená u těchto skůtrů najetých 20.000 km? Taky se mi líbí Aprilia Atlantic 200 r.v. 2003 taky 5 let jeté. Mnoho lidí tady tvrdí, že je lepší ojetá značková než nová "čína"( omlouvám se Daelimkovi - nevím odkud Rieju pochází )nejsem ještě rozhodnutý budu to kupovat na příští sezónu takže je dost času, ale uvítal bych osobní zkušennosti s výše uvedenými ojetinami ( spotřeba,spolehlivost,pohodlí + a - ) a taky o Rieju nějak se nemůžu dopátrat co je tam za techniku a nějaké bližší info. Nějaké info jsou zde http://rieju.katalog-motocyklu.cz/ , kdyby měl někdo zájem ;)
Naposledy upravil pavelcent dne 31 srp 2008, 16:20, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
pavelcent

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 55
Registrován: 31 srp 2008, 13:20
Skútr / moto: Piaggio X10 125 ABS,ASR
Tuning / úpravy: Výfuk Akrapovič,variátor Polini,orig.kufr

Příspěvekod Kiwi » 31 srp 2008, 16:44

rozhodně 125ccm. o rieju se psalo zde: http://www.skutrforum.cz/index.php?a=to ... n=0&num=15 je pravda, že dělaj kvalitní 125ccm silničky,ale to je dobrý pro náctiletý na získání návyků. ty scooty budou asi doplnění sortimentu. zkus trochu přitlačit na penízky a dá se sehnat dobrá 125. Bych upřednostnil Hondu nebo Gileru Runner, chceš spíš sportovnější rám nebo "maxíka" ? Atlantic je krasavec, ještějsou nesmrtelný Hondy Pantheon 150, Yamahy Majesty tam bych se nebál ani 20 tis. km rozhodně za 40 tis. v zimě koupíš dobrej stroj se serviskou koupenej v ČR, chce to jen hledat..
Naposledy upravil Kiwi dne 31 srp 2008, 16:45, celkově upraveno 1
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Příspěvekod pavelcent » 31 srp 2008, 17:18

No ..... o té Yamaze by se dalo uvažovat je celkem výběr je mě odrazuje stáří 8 a víc let výjimečně 7. Toho se bojím. A taky stočených tachometrů, abych do toho potom nekoupil novej motor a variátor brzdy a tak. :o
Uživatelský avatar
pavelcent

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 55
Registrován: 31 srp 2008, 13:20
Skútr / moto: Piaggio X10 125 ABS,ASR
Tuning / úpravy: Výfuk Akrapovič,variátor Polini,orig.kufr

Příspěvekod Kiwi » 31 srp 2008, 17:28

jo na to si dej pozor... jen jsem mrknul na tipmoto.cz kdybys koupil v zimě něco takovýho: http://www.tipmoto.com/motorky/honda/90268-sh-125.html bude o desítku levnější a to je novej scoot právě zajetej. a to sháčko jede fakt suprově.. vůbec bych nešel pod 2003, je tam hroznej kvalitativní skok. nebo: http://www.tipmoto.com/motorky/honda/92254-ps-125i.html sice adresa autodovozy ve mě budí hrůzu, neb většina jsou zločinci, ale třeba ten konkrétní scoot bude ok.
nebo: http://www.tipmoto.com/motorky/yamaha/6 ... y-125.html
a fakt bych nějakou kačku přitlačil, vrátí se to
Naposledy upravil Kiwi dne 31 srp 2008, 17:32, celkově upraveno 1
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Příspěvekod Rady » 31 srp 2008, 17:52

[quote=TheWitch][quote=pavelcent]...Nebudu na tom blbnout je mi asi víc než většině uživatelům tady na fóru (30+) takže nějaký oblbování holek je za mnou.... [/quote]

Tak teď jsi zaručeně rozesmál minimálně nadpoloviční většinu zdejšího osazenstva, jelikož je jí mnohdy i mnohem víc, než 30+!! :D :D :D Každopádně než čínu, tak si raději kup pernamentku na MHD... Vyjde Tě 35x levněji!! :pAle teď vážně... Určitě bude 125ccm mnohem lepší, než 50ccm smrtka a pokud chceš za 35 tis. nový, tak Ti asi nic jinýho nezbyde... Jedině snad Honda Lead 100, ale to si najdi, kolik stojí přesně. Kiwi, kterej je jeden z těch, co ho mají, o něm s oblibou říká, že to je značkovej scoot za cenu čajny a nemůže si ho vynachválit. Jinak bych volil nějakou značkovou ojetinu i za cenu, že do toho budeš ještě muset něco zainvestovat. Určitě se tu najde někdo, kdo Ti bude tvrdit, jakej udělali číňani už vývojovej skok, ale i kdyby skákali jak blechy, tak dlouho nebudou mít na kvalitu a jízdní vlastnosti značek! Amen ;)[/quote]

Naprosty souhlas.
Kup si radeji neco s vyssim obsahem a cinam se vyhni obloukem. Rekl bych ze podle to co pozadujes bude pro tebe nejvhodnejsi Majesty 250. Uz to trochu jede a nebudes na silnici mimo mesto prekazet.

Vybirat muzes zde

Jo a je mi take vic jak 30 :D
Naposledy upravil Rady dne 31 srp 2008, 19:06, celkově upraveno 1
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Příspěvekod pajapaja » 31 srp 2008, 18:07

[quote=Daelimek]Rieju není čína ! Jsou to velmi kvalitní motocykly. Jejich Naked bike jsou velmi silné, leč moc drahé...myslím si, že se skútrem od Rieju budeš spokojený..ovšem záleží na servisu, ten dokáže zmrvit i kdejaký značkový skútr..jinak pokud mohu radit, 125ccm bude rozhodně lepší..u té padesátky jakmile příjde větší kopec, tak více jak 30km/h to nepojede..[/quote]
nesouhlasím.Rieju je čína jak vyšitá.Vem si katalog Yuki a Rieju a porovnej jednotlivé plasty a zjistíš,že na každým modelu najdeš nějakej tvarově shodnej díl.jinak je každého věc,co si koupí,ale třeba Piaggio Fly za cenu cca 37000 je trochu jiná kávička,a pojede možná stejně jako ta 125 ka čína.no možná trochu mín,ale určitě dýl
pajapaja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 263
Registrován: 03 črc 2008, 19:56
Bydliště: oslavice
Skútr / moto: hyosung prima

Příspěvekod Daelimek » 31 srp 2008, 20:14

to pajapaja: Nový Lead je vzhledově taky čína, jak vyšítá...Rieju jsou opravdu kvalitka..v třebíčském Meteoru mají většinu modelů ;)
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod kraken.99 » 31 srp 2008, 21:22

oni mají v třebíči vůbec ten největší čínský sortiment
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Příspěvekod pajapaja » 31 srp 2008, 21:54

novej lead je originál,a není poskládanej z různých univerzálních dílů ,ale je fakt,že je vyrobenej taky v číně.má novej motor,vstřikování...jen by mne zajímalo,jak si to španěli hlídají,nebo na to jenom vrznou nálepku a šup s tím na trh??na pražským Motocyklu na jaře jsem si to prohlížel,a na pohled a zpracováním se mě víc zamlouvalo Biagini bo jak se to píše.Ale jak říkám,každýho problém.Každej si ze všech těch článečků tady i jinde může udělat obraz.je tady i dost lidí co nejsou proti číně zaujatí,a jen píšou svoje zkušennosti.Takže ,číst,číst,číst,přemýšlet.......
pajapaja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 263
Registrován: 03 črc 2008, 19:56
Bydliště: oslavice
Skútr / moto: hyosung prima

Příspěvekod pavelcent » 31 srp 2008, 23:30

[quote=Kiwi]jo na to si dej pozor... jen jsem mrknul na tipmoto.cz kdybys koupil v zimě něco takovýho: http://www.tipmoto.com/motorky/honda/90268-sh-125.html bude o desítku levnější a to je novej scoot právě zajetej. a to sháčko jede fakt suprově.. vůbec bych nešel pod 2003, je tam hroznej kvalitativní skok. nebo: http://www.tipmoto.com/motorky/honda/92254-ps-125i.html sice adresa autodovozy ve mě budí hrůzu, neb většina jsou zločinci, ale třeba ten konkrétní scoot bude ok.
nebo: http://www.tipmoto.com/motorky/yamaha/6 ... y-125.html
a fakt bych nějakou kačku přitlačil, vrátí se to[/quote]

Díky za tipy.Všechny 3 bych s klidem vzal ale ty prachy.... Abych nastínil situaci. Začal jsem uvažovat o skůtru na ježdění do práce místo auta.Uspořím palivo a bude nějaká změna a zábava.Řek jsem si čína za 25tis. mi musí posloužit a bude mi stačit. Protože nic nekupuju "jen tak" začal jsem pročítat web motorkari.cz a sledovat tipmoto.cz co se dá koupit. Pak jsem narazil na scootland.cz a toto fórum a začal jsem pomalu přihazovat a přemýšlet nad testy,radami a zkušennostmi. Jenže ..... přidávat se dá donekonečna a můžu se dostat k Hondě Shadow 750 za 150tis. což je moto o kterém nereálně sním.Proč nereálně? Kdo je z místních pisatelů ženatý má děti a manželka není zrovna motorkářka mě jistě pochopí. Každou takovouto "zbytečnou" :rolleyes:investici musíme nějak rozumně obhájit aby byl doma klid, teda pokud nejsme v balíku, což já nejsem :mad:. Proto ten limit max. 35tis + helma,rukavice,bunda možná ještě něco o čem nevím. Apropo uvažuju zcestně, když bych koupil helmu s výklopným systémem který jde odmontovat? Na léto by helma byla otevřená a když se ochladí namontuju ten spodek a hotovo. Není to na skůtr blbost? Co máte na hlavách vy?
Uživatelský avatar
pavelcent

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 55
Registrován: 31 srp 2008, 13:20
Skútr / moto: Piaggio X10 125 ABS,ASR
Tuning / úpravy: Výfuk Akrapovič,variátor Polini,orig.kufr

Příspěvekod Rady » 01 zář 2008, 05:59

Jako helmu mam vyklapecku se slunecni clonou. S tim odmontovanim si myslim, ze to nebude moc bezpecne. Ja pri nizsich rychlostech mam helmu vyklopenou a pri vyssich rychlostech a nebo kdyz je chladnou mam helmu zavrenou.
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Příspěvekod supr.tomo » 01 zář 2008, 06:52

nebo tento :D http://www.motoinzerce.cz/motorky/yamah ... y-125.html
s Majesty jsem spokojen, velký pohodlný skútr, jen bych časem chtěl jít do Majesty 400 :cyclops:ta už má víc koníků
Naposledy upravil supr.tomo dne 01 zář 2008, 06:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
supr.tomo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 415
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mělník
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125
Tuning / úpravy: Variátor Malossi Multivar

Další

Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron