Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Diskuze o čemkoli.

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod crhy_ » 21 zář 2019, 13:45

Ať jsi brzy fit! A zase to s tím maroděním po nemocnicích nepřeháněj :wink: :D
Uživatelský avatar
crhy_

250+
 
Reputace: 414
Příspěvky: 250
Registrován: 27 bře 2019, 12:00
Bydliště: Potkáme se u Roudnice
Skútr / moto: Honda Sh 300i, Yamaha Neos 2t

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod dalid2 » 24 zář 2019, 07:55

tak toto je asi ťažko komentovať.... :?: :!:

https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/5 ... lo-nehode/
Uživatelský avatar
dalid2

100+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 116
Registrován: 19 čer 2015, 14:26
Bydliště: DT
Skútr / moto: Vespa GT 200
Tuning / úpravy: J.COSTA variátor, Arrow

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod josuk » 24 zář 2019, 09:16

"..ty vole, ty krávo.." to ale bylo úmyslné (!!) ublížení na zdraví, teoreticky pokus o vraždu!! (většina dopravních nehod jsou "jen" nedbalostní trestné činy, tady ale je zřejmý úmysl, podle videa)
Bacha na ně. Na frustrované debily. S jedním takovým už jsem se potkal.. úmyslně narazil do auta plného lidí..protože se něco domníval.. dál to tady nebudu rozebírat.. ale jeden pražský instalatér a pak se ze sebe ještě snažil dělat chudinku.. prostě normální úmyslný náraz a pak chtěl ujet.. a tady taky vidět, že se mu pak z auta moc nechtělo!! Kr.tén!
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Gandalf » 24 zář 2019, 09:52

V každém případě jde o trestný čin, ať už mu prokážou nepřímý úmysl nebo vědomou nedbalost, tak zavinění tam je. Jsem zvědav na přesnou právní kvalifikaci. Bohužel soudy v podobných případech často, s ohledem na následky, udělují podmínečné tresty, což je dle mého absurdní...
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod josuk » 24 zář 2019, 10:00

se obávám, že tohle je přesně úmysl přímý (věděl, že způsobí a chtěl) nikoli nepřímý (že věděl a spoléhal, že nezpůsobí). Průšvih je, že dopraváci toho mají tolik a tak často musí jednat s d.bily, že pokud se žákovi nic moc nestalo (nemá nic zlomené) tak to taky asi skončí na přestupku, nedání přednosti a pokutou.. :-(
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod dalid2 » 24 zář 2019, 11:03

Na videu je počuť trúbenie auta. Ak trúbil on a ešte ich potom zrazil tak také hovado za volantom fakt nemá čo robiť...
Potom to bol jasný úmysel...
Uživatelský avatar
dalid2

100+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 116
Registrován: 19 čer 2015, 14:26
Bydliště: DT
Skútr / moto: Vespa GT 200
Tuning / úpravy: J.COSTA variátor, Arrow

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod adacarp » 24 zář 2019, 11:20

Ano výstižné a pravdivé,hovado za volantem!!Proto předvídat předvídat všude koukat a myslet si že mě chce každý zabít,nikomu a ničemu nevěřit!!!Vím byl to žák autoškoly zkušenosti pravděpodobně žádné a nebo minimální,ale kdyby trochu předvídal tak k tomu nedošlo,času na řešení situace tam bylo celkem dost.Tímto se nechci zastávat toho hovada v autě!!!!!!Nýbrž vám říct přemýšlejte za druhé a ničemu nevěřte,je sice fajn že jste na hlavní,ale pak ležíte při nejlepším ve špitálu!!!

-- 24 zář 2019, 10:25 --

Proto stále prsty na páčkách!!,a aj tak to někdy nevyjde
adacarp

500+
 
Reputace: 61
Příspěvky: 560
Registrován: 26 led 2019, 14:28
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Honda forza 300

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod HonzaR » 24 zář 2019, 11:42

Troubil nejspíš instruktor AŠ, když viděl, že asi dojde k nejhoršímu, zjevně měl kamerku v autě za žákem. Dobrý důkazní materiál, ale je tam i několik očitých svědků. Náraz naštěstí nebyl ve velké rychlsoti, ale na žáka poté spadla motorka, a to může být hoší. Viník je evidentní, mohl být ožralý, zfetovaný, kdo ví co ještě - nic ho neomlouvá.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod srnka1010 » 24 zář 2019, 11:48

Bol v autoškole,tak sa to len učí,ale ten druhý šiel jak nesmrtelné neomylné hovado.Teraz sa z toho bude vykrúcat,jak ho nevidel a podobné žvásty.Narobí paseku a je hírovi.Mal by zobrat zodpovednost za svoje činy, tak jak vletel do križovatky.
Možno si spomínate na Štefana,čo ho vloni prešlo niekolko áut.Dozvedel som sa od známych z okruhu jeho rodiny,že zomrel na infarkt,ktorý dostal náslekom dopravnej nehody,ked mu nedali prednost v jazde.Prihlásila sa k tomu po dlhej dobe nejaká ženská,ktorá vtedy ušla.Takže nepadol na opadanom lístí, ako sa vtedy špekulovalo.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod xPet » 24 zář 2019, 12:33

Tak jsem se musel schválně taky podívat na to, nad čím jste se tu tak rozvášnili. No, a nevím jak vy, ale já tam vidím, že ten žák byl schován za čelním sloupkem. A že jej řidič tudíž ani nemohl vidět.
To je jako když přijíždíte ke specifickému kruháči po kterém jede kolo, nebo skútr. Také je celou dobu schovaný za mohutným A-sloupkem a vidíte jej až v momentě, kdy se vám válí po kapotě.
Spotřeba: Obrázek
xPet

250+
 
Reputace: 51
Příspěvky: 254
Registrován: 14 črc 2016, 13:38
Bydliště: Ostopovice
Skútr / moto: Piaggio Beverly 350 (2012), Honda SH 125 (2015)

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Badarala » 24 zář 2019, 12:33

Lidi, nepřehánějte to s těmi vykřičníky v příspěvcích... :)
Jasně, že je fajn být do morku kosti pohoršen tupějším jedincem, co si jaksi nepřečetl dopravní značku a neobtěžoval se, domnívajíc že je na hlavní, použít nějak zásadněji brzdy...
Přát mu poté gilotinu a 60let v kamenolomu navrch je ve výsledku jen přiživování ohně agresivity a tuposti, tedy přesně toho, co způsobilo tu srážku :wink:
Edit: Jo, viz předchozí příspěvek. Taky si ho vůbec nemusel všimnout, zvlášt pokud jeho pozornost nebyla 100%. Tyhlety křičící rezultáty "Pokus o vraždu!!! a "Bylo to naschvál!!!" a výzvy k okamžitému ukamenování, pochcání a rozčtvrcení řidiče, no prostě bych byl pomalejší. Článek je podán samozřejmě, jak je dnes zvykem tak, aby vyvolal co nejohnivější negativní emoce...
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod adacarp » 24 zář 2019, 13:14

Nikomu nepřeji gilotinu,ale co jsem psal platí aj pro plechovkáře,jasně přehlédnout se muže každý,tím spíš jedu do křižovatky opatrněji,proto třeba vše hlídat a přemýšlet,to platí všude na silnici at jedeš na kole nebo busem,..a pokud se už něco stane,tak se snažím rychle postiženému pomoci,proto to hovado,né kvuli tomu že zavinil nehodu.Jemu se moc z auta nechtělo.Vykřičníky jsem psal já a pokud si přečteš příspěvek jsou na místě.
adacarp

500+
 
Reputace: 61
Příspěvky: 560
Registrován: 26 led 2019, 14:28
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Honda forza 300

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Badarala » 24 zář 2019, 13:25

Gilotina a kamenolom je pochopitelně pro odlehčení...
Nevíme, proč HNED nevylezl. Nevíme, co následovalo. Video může být velmi "šikovně" okrojene. Možná po prvotní reakci vzal rozum do hrsti, ale to už se panu novinari příliš nehodilo do krámu.
"Všichni" ale perfektně vědí co měl, neměl, co se má a nemá a jak a jak rychle ztrestat. Toto, prodchnuto různou mírou agresivity (to jsou kupříkladu ty vykricniky) je přesně podhoubí pro výkvět projevů spatnosti v lidech. A je to začarovaný kruh. A projeví se třeba ba silnici.
To není obhajoba řidiče, kapisto?
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod JardaB » 24 zář 2019, 13:53

To, že řidič v křižovatce mentálně zblbne a u mimo realitu se 1-2x za život se stane .... pak jede po vedlejší jako po hlavní bez jakéhokoli zlého úmyslu a bez vlivu drog (jak je dnes častým zvykem). 1-2x maximálně - pak se takový řidič odlifruje k Chocholouškovi :-)

Počkejte si až se to stane vám :-) Pro okolí je to silně nemilé.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod sinco » 24 zář 2019, 13:59

Když si video ze začátku párkrát zastavíš tak ten řidič v autě tu motorku vidět musel, kdyby chtěl. Protože si myslel že je na hlavní, to podporuje i to že se nezajímal o průběh křižovatky, tak podle toho i jel. Ale myslet si jsem na hlavní a tak i kdyby mi pod koly skončil kočárek s miminem a matkou dohromady že jsem v právu když jsem na hlavní je hrubá chyba řidiče a něco to říká i o charakteru tohoto jedince. Pokud by si nebyl jist kdo má přednost, třeba neznámá ulice, město a špatná a hůře čitelná křižovatka tak jedu krokem s očima na stopkách a koukám jak bezpečně křižovatku projet.
Dnes ráno něco po páté, jedu po hlavní-Kounicova z kopce dolů a z boční levé tuším Smetanova nějaká dodávka. Řidič zastavil, pak se rozjel a sekundu dvě došlapl na brzdu až to s ním cuklo, teď si mě všiml. Byl už čumákem v jízdním pruhu. Jak tady zaznělo, oční kontakt a před průjezdem křižovatky si počínat tak že na hlavní nejsem a prsty na páčkách.
S brzdami mám kratinkou zkušenost u Peugeot Satelis takže 0/0 ale SYMák má slušně jedovaté brzdy s ABS a i při krátkém ale trochu razantnějším zmáčknutím páček, krátká krizovka, kola reagují velmi pohotově.
sinco

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 120
Registrován: 15 črc 2019, 20:05
Bydliště: Brno
Skútr / moto: GTS JOYMAX 125i ABS + Start & Stop

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron