Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Diskuze o čemkoli.

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Sectoid » 19 dub 2018, 21:47

Pravidelně potkávám na ceste z Modřan v Praze černého Burgmana 650 s RZ 5A6 7007 a musím říci že majtel hoooodně spoléhá na svého Anděla - nerad bych tu o něm četl.
Uživatelský avatar
Sectoid

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 303
Registrován: 27 kvě 2010, 16:59
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: HONDA PCX(prod.) / Honda SW-T 400 (prod.) / NC750X

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod tatík » 09 kvě 2018, 11:50

Nevím,jestli si někdo jiný všimnul nového trendu na dálnicích,kterému jsem začal pracovně říkat"Šetřílek"Jezdím denně s kamionem po D6 a D11 jsou obě téměř po rovině,tzn.jedu pomocí tempomatu zcela ustálenou rychlostí..Stává se mi celkem často,že se mi nalepí na zadek někdo s osobním autem a veze se za mnou ve vzdálenosti 2 metry.Není to tím,že by nemohl předjet,ta situace trvá několik desítek km,rekord je zatím z Prahy až po exit 70.Jezdím v podvečer a v noci,takže"Šetřílka,"mi prozradí většinou jen jeho světla,protože jinak je zamnou důsledně schován!Vysvětluju si to tím,že jsou jedinci,kteří jsou ochotní,pro ušetření pár dcl benzínu vláčet se 80tkou po dálnici,třeštit oči na brzdový světla metr před nimi a riskovat přitom minimálně rozbitej předek u auta,proto,že se vezou v závětří.Udělal jsem i několik pokusů,jak "Šetřílka"setřást.Několikrát jsem zabrousil do odstavného pruhu,abych jednak tomuto naznačil,že o něm vím a že je mi celá situace jaksi proti mysli.Nic,"Šetřílek"raději statečně polyká zvířený prach,ale nepovolí.Zkoušel jsem v mírném stoupání na 50tém km,snižovat rychlost až na 55 km/hod,jako že mi to v kopci víc nedá a "Šetřílek"to trpělivě snáší dokud nevyjedeme zase na rovinu.Naposledy jsem se "Šetřílka"po 35 km společné jízdy zbavil tím,že jsem prostě odbočil a projel benzínkou,čekal jsem ovšem,že "Šetřílek"pojede za mnou.To už jsem byl ochoten zastavit a poptat se ho na zdraví.Některý typ "Šetřílka"po pár kilometrech vyměkne,když ho upozorním na nebezpečně malý odstup rozsvícením brzdových světel(jen sepnutím spínače,aniž bych fakticky zpomaloval),na ty zatvrzelé nezabere ani to!Nyní už chápu,proč je povinné psychologicko-dopravní vyšetření u profesionálních řidičů.Protože jen chladný ůsudek a zdravý rozum mi při tomto novém trendu zabraňuje vidět imaginární překážku,před "Šetřílkem" naplno sešlápnout brzdový pedál a přesvědčit se tak,co dokáže můj AEBS.V duchu si pak představuju,jakou má "Šetřílek"reakční dobu,v jakém stavu jsou brzdy jeho auta,má-li funkční airbag a kolika deformačními zónami je vybaven jeho předek.Tak jezděte opatrně nejen za řidítkama
bylo Jawa O5-10000 km,Jawa 20-3000 km,nová Babeta 210- 6100 km,Jawa 50 Mosquito 585-14700 km,nový Yuki Matrix 50- 6500 km,Suzuki Burgman 400 K4-35456 km,Honda SW-T 600 7000 km,nová Honda Forza 300
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1450
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: Honda Forza 300/2019 najeto 10473 km
Tuning / úpravy: originální stav

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod josuk » 09 kvě 2018, 12:13

tatík: zajímavé!
Jen se zeptám, čemu to vadí? Když se mi někdo lepí na zadek skútra tak to vadí, samozřejmě, v osobáku taky, ale myslel bych, že za kamionem to tak vadit nemusí. A pozná se v kamionu že ten vzadu je blíž než 2 sekundy??
Totiž, na českých silnicích je džungle. I když jsou „jen“ dva, tři pruhy, každý si myslí, že má nárok právě na tu svojí rychlost.. někdo 92, jiný 101, nebo 115..135..atd. atd. a na to prostě pruhy nikdy nestačí.
V osobáku taky někdy dělám, to že vyberu něco, co jede normálně a konstantně (žádného „pracanta“, co musí furt zrychlovat, předjíždět, brzdit a měnit pruhy, jinak by se do cíle asi nedostal), nastaví se tempomat a jede se…bez únavy a dlouho.. Adaptivní tempomat je potvora, že v zatáčkách brzdí i kvůli autům v vedlejším pruhu, takže čím větší auto, tím lepší..
Takže mě zajímá, v čem to kamionům vadí, pokud jsou 2 sekundy odstupu.. Samozřejmě, chápu, že když se chystá přepadení kamiónu, může to vypadat podobně.. ;-))
Souvislou jízdou se šetří nejen palivo... i nervy.. ;-)

A ještě poznámka: nedodržování bezpečné vzdálenosti je nešvar, na druhém místě v příčinách nehod (za "smskováním" = nevěnování se řízení), a řidiči se opravdu často podvědomě bojí sešlápnout naplno brzdu, i když by měli - z reálných výpovědí - vpředu nehoda, vzduchem létají kusy plastů, ale krizové brzdění není (!!)..."aby do mě nevrazili zezadu.."
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod srnka1010 » 09 kvě 2018, 13:37

josuk:pozná sa to.Vadí to len tomu,že jazdíš na čas a naťahovanie sa so šetrilom,keď nedobrzdí,alebo že mu z tvojho kola odletel kamienok a pod.,tak ten čas už nedobehneš.Keď ti buchne do kola návesu a nepozeráš do zrkadla,tak ani nevieš.Môj zážitok z D1-pani do mňa ťukla v kolone a keď sa jej policajt,ktorého si zavolala sama,opýtal-Pani a vy jste ho nevidela?-odpoveď znela-Víte, kdy by to byl kamion,tak by si ho všimla.Policaj vytreštil oči a hororí-Veď je to kamiom.A potom sme vyše 2hod vypisovali papiere. A to sú problémy,čo nepotrebuješ.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod BubakGS » 09 kvě 2018, 13:39

... obcas clovek nestihne myslet i za ty druhy a dopadne takhle:

http://www.skutrforum.cz/100-125ccm-skutry-f3/sym-fiddle-iii-125-4t-t14096-15.html#p323151
Uživatelský avatar
BubakGS

25+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 27
Registrován: 27 dub 2017, 14:32
Skútr / moto: SYM Fiddle III 125 (2015)

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod tatík » 09 kvě 2018, 14:14

Jako řidič motorového vozidla jsi povinen dodržovat bezpečnou vzdálenost,tím by to mělo být dostatečně vysvětleno.Za 2 sec nestačíš ani sundat nohu s plynu,přešlápnout na brzdu a vyvinout plnou sílu na pedál.,Když jedu ve tři ráno po prázdný dálnici a přilepí se mi na zadek auto,který jede za mnou třeba 50 km,příjde mi to nenormální už jen z toho důvodu,že ho baví koukat ze dvou metrů do těch červenejch světel
Naposledy upravil tatík dne 09 kvě 2018, 23:54, celkově upraveno 1
bylo Jawa O5-10000 km,Jawa 20-3000 km,nová Babeta 210- 6100 km,Jawa 50 Mosquito 585-14700 km,nový Yuki Matrix 50- 6500 km,Suzuki Burgman 400 K4-35456 km,Honda SW-T 600 7000 km,nová Honda Forza 300
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1450
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: Honda Forza 300/2019 najeto 10473 km
Tuning / úpravy: originální stav

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Honza 125 » 09 kvě 2018, 15:14

Ahoj tatíku,
Za 2 vteřiny nestačíš ani sundat nohu z plynu a přešlápnout na brzdu a vyvinout plnou sílu na pedál. Nejsem ten co to má posuzovat je mně 58, reakce jsou taky už pomalejší, ale ty 2 vteřiny jako reakční doba?
Čau Honza
Honza 125

25+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 28
Registrován: 22 lis 2016, 13:48
Bydliště: Rozdrojovice
Skútr / moto: Yamaha 125 Xmax Bussines

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod tatík » 09 kvě 2018, 15:55

Myslel jsem ten čas obrazně.Ale pokud tedy vydržíš 35 km bez mrknutí koukat na nárazník
bylo Jawa O5-10000 km,Jawa 20-3000 km,nová Babeta 210- 6100 km,Jawa 50 Mosquito 585-14700 km,nový Yuki Matrix 50- 6500 km,Suzuki Burgman 400 K4-35456 km,Honda SW-T 600 7000 km,nová Honda Forza 300
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1450
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: Honda Forza 300/2019 najeto 10473 km
Tuning / úpravy: originální stav

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Honza 125 » 10 kvě 2018, 08:40

O.k. Nic ve zlým. Nevydržím. Dnes se obzvlášť do těch LED světel dobře dívá.
Honza
Honza 125

25+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 28
Registrován: 22 lis 2016, 13:48
Bydliště: Rozdrojovice
Skútr / moto: Yamaha 125 Xmax Bussines

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod forester » 10 kvě 2018, 10:16

josuk píše:tatík: zajímavé!
Jen se zeptám, čemu to vadí? Když se mi někdo lepí na zadek skútra tak to vadí, samozřejmě, v osobáku taky, ale myslel bych, že za kamionem to tak vadit nemusí. A pozná se v kamionu že ten vzadu je blíž než 2 sekundy??
Totiž, na českých silnicích je džungle. I když jsou „jen“ dva, tři pruhy, každý si myslí, že má nárok právě na tu svojí rychlost.. někdo 92, jiný 101, nebo 115..135..atd. atd. a na to prostě pruhy nikdy nestačí.
V osobáku taky někdy dělám, to že vyberu něco, co jede normálně a konstantně (žádného „pracanta“, co musí furt zrychlovat, předjíždět, brzdit a měnit pruhy, jinak by se do cíle asi nedostal), nastaví se tempomat a jede se…bez únavy a dlouho.. Adaptivní tempomat je potvora, že v zatáčkách brzdí i kvůli autům v vedlejším pruhu, takže čím větší auto, tím lepší..
Takže mě zajímá, v čem to kamionům vadí, pokud jsou 2 sekundy odstupu.. Samozřejmě, chápu, že když se chystá přepadení kamiónu, může to vypadat podobně.. ;-))
Souvislou jízdou se šetří nejen palivo... i nervy.. ;-)

A ještě poznámka: nedodržování bezpečné vzdálenosti je nešvar, na druhém místě v příčinách nehod (za "smskováním" = nevěnování se řízení), a řidiči se opravdu často podvědomě bojí sešlápnout naplno brzdu, i když by měli - z reálných výpovědí - vpředu nehoda, vzduchem létají kusy plastů, ale krizové brzdění není (!!)..."aby do mě nevrazili zezadu.."




Absolútny súhlas.Je zaujímavé ako zdravo zmýšla neprofesionál s povolaním úplne iného rangu a pri tom profesionál s dlhoročnou praxou sa chová ako amatér alebo zakomplexovaný jedinec.Matej máš u mňa pivo,a nie jedno.Tento koment ma naozaj dojal.Matej kedy vyrážame? :D

Dosť často je vidiet samotných kamionistov ako sa lepia na seba a potom nerozumiem prečo môže niekomu vadiť keď za ním ide druhé auto/motocykel. Je to jeho risk, jeho vôľa,jeho stres a jeho polykaný prach. Keď to psychicky nezvláda tak nech ide na testy ale normálny profesionál sa predsa takto nemôže správať aby robil také prieťahy iným ako sú hore opísané a ešte sa o tom chvastať.Jazdím denne autobusom a je mi putna aký dôvod má ten čo ide za mnou, či je to šetrílek alebo číta reklamu na mojom zadku.Nemôžem predsa vychovávať šoférov a suplovať autoškolu. Ano je to nebezpečné a proti predpisom, ale mne NEPRINÁLEŽÍ to posudzovať a už vonkoncom neriešiť to štílom že mu budem brzdiť pred kukadlami alebo zachádzať do odstavného pruhu.Budem musieť prudko zabrzdiť,tak zabrzdím a potom je to už na ňom čo spraví.Teraz sa naskytáva otázka kto viac porušuje predpis a kto je nebezpečnejší!
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod duky5 » 10 kvě 2018, 11:20

tatík píše:Nevím,jestli si někdo jiný všimnul nového trendu na dálnicích,kterému jsem začal pracovně říkat"Šetřílek"Jezdím denně s kamionem po D6 a D11 jsou obě téměř po rovině,tzn.jedu pomocí tempomatu zcela ustálenou rychlostí..Stává se mi celkem často,že se mi nalepí na zadek někdo s osobním autem a veze se za mnou ve vzdálenosti 2 metry.Není to tím,že by nemohl předjet,ta situace trvá několik desítek km,rekord je zatím z Prahy až po exit 70.Jezdím v podvečer a v noci,takže"Šetřílka,"mi prozradí většinou jen jeho světla,protože jinak je zamnou důsledně schován!Vysvětluju si to tím,že jsou jedinci,kteří jsou ochotní,pro ušetření pár dcl benzínu vláčet se 80tkou po dálnici,třeštit oči na brzdový světla metr před nimi a riskovat přitom minimálně rozbitej předek u auta,proto,že se vezou v závětří.Udělal jsem i několik pokusů,jak "Šetřílka"setřást.Několikrát jsem zabrousil do odstavného pruhu,abych jednak tomuto naznačil,že o něm vím a že je mi celá situace jaksi proti mysli.Nic,"Šetřílek"raději statečně polyká zvířený prach,ale nepovolí.Zkoušel jsem v mírném stoupání na 50tém km,snižovat rychlost až na 55 km/hod,jako že mi to v kopci víc nedá a "Šetřílek"to trpělivě snáší dokud nevyjedeme zase na rovinu.Naposledy jsem se "Šetřílka"po 35 km společné jízdy zbavil tím,že jsem prostě odbočil a projel benzínkou,čekal jsem ovšem,že "Šetřílek"pojede za mnou.To už jsem byl ochoten zastavit a poptat se ho na zdraví.Některý typ "Šetřílka"po pár kilometrech vyměkne,když ho upozorním na nebezpečně malý odstup rozsvícením brzdových světel(jen sepnutím spínače,aniž bych fakticky zpomaloval),na ty zatvrzelé nezabere ani to!Nyní už chápu,proč je povinné psychologicko-dopravní vyšetření u profesionálních řidičů.Protože jen chladný ůsudek a zdravý rozum mi při tomto novém trendu zabraňuje vidět imaginární překážku,před "Šetřílkem" naplno sešlápnout brzdový pedál a přesvědčit se tak,co dokáže můj AEBS.V duchu si pak představuju,jakou má "Šetřílek"reakční dobu,v jakém stavu jsou brzdy jeho auta,má-li funkční airbag a kolika deformačními zónami je vybaven jeho předek.Tak jezděte opatrně nejen za řidítkama


Tie psycho testy stroja za prd ako pri taxikároch asi :) keďže si ich zvládol :)

Tie 2 metre si presne meral pri každom šetrilkovi? :) Keď ani nevieš že je za tebou, je to slušný odhad. Tie psychotesty asi dávajú nadprirodzené schopnosti :).

Tvoje testy ako striasť "neviditeľného" šetrilka sú rozhodne zaujímavé :)
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 107
Příspěvky: 1201
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod moto.joker » 10 kvě 2018, 11:29

Já Tatíka zase naprosto chápu. Tatíkovi nevadí, že za ním jede, ale obává se případných problémů. Pokud bude muset jít na brzdy, tak s poměrně vysokou pravděpodobností dojde ke kolizi. No a pak to bude muset řešit. Bude čekat na policii (někdy několik hodin), pak to s nimi řešit. To má za následek, že nedojede včas tam, kde má být, bude muset udělat přestávku, protože překročí jízdní limity. Takže místo jedné pohodové jízdy bude mít jízdu na dva dny. Bude muset řešit, jak jet dál s rozbitými světly, bude muset řešit opravu návěsu, bude muset řešit možné případné poškození nákladu.

Prostě starostí nejméně na týden dopředu jenom proto, že někdo chce ušetřit pár korun na benzínu.

Navíc ho to může stát i peníze, protože nedostane zaplaceno za prostoje, které nezpůsobil.

Prostě mu to vadí a já si myslím, že mu to vadí oprávněně. Spousta lidí k tomu přistupuje tak, že nevadí, když někoho naboří, protože to pojišťovna zaplatí. Ano, pojišťovna zaplatí opravu, ale kdo Ti zaplatí ten čas, který tím strávíš, dojednáváním, vyřizováním papírů, jednáním na pojišťovně a u policajtů, to že někam přijedeš pozdě, ...
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod tatík » 10 kvě 2018, 12:31

Ale,ale chlapi,Ptal jsem se,jestli Vám příjde normální,když se za mnou při MINIMÁLNÍM NOČNÍM PROVOZU NA DÁLNICI veze kousek za nárazníkem auto ČASTO I NĚKOLIK DESÍTEK KILOMETRŮ.Když už mi to příjde podezřelé,tak se uhnu,nebo zpomalím,ABY MĚ MOHL PŘEDJET,nebo raději SJEDU MIMO DÁLNICI.
A dozvím se,že mi to nemůže vadit!Že když má dobrou reakci o nic nejde?Že je pitomost,starat se o to,co je za mnou?Že když do mě někdo zezadu narazí,je to jen jeho problém?A třešnička na dortu,když MĚ VADÍ AUTA JEDOUCÍ ZA MNOU,měl bych si skočit k lékaři?V PODSTATĚ ZA TO MŮŽU JÁ,neboť zadek auta je zřejmě vybaven PRO NĚKOHO asi eroticky přitažlivými reflexními tabulkami a vzrušujícími led světly?
Tak jo,beru na vědomí a děkuji za Vaše názory!
Vím,že to sem nepatří,ale zeptám se,třeba se to někomu z Vás už stalo.Když půjdu v noci prázdným městem pěšky z práce a krok za mnou půjde přes půl města neznámý chlap........Jo už chápu,to mi vlastně nemá připadat podezřelý,nic vlastně neudělal a měl jsem si vzít taxi!

Prosím,aby se k tomuto vyjádřovali zejména Ti,co textu porozuměli,případně vědí co obnáší absolvovat psychotesty,nebo mají alespoň představu o tom,že skrz kamion dozadu fakt není vidět.Učelem diskuze nebyl záměr řešit,jestli je při 80 km/hod rychlosti bezpečná vzdálenost 159 nebo 215 cm.Děkuji
Naposledy upravil tatík dne 10 kvě 2018, 12:51, celkově upraveno 1
bylo Jawa O5-10000 km,Jawa 20-3000 km,nová Babeta 210- 6100 km,Jawa 50 Mosquito 585-14700 km,nový Yuki Matrix 50- 6500 km,Suzuki Burgman 400 K4-35456 km,Honda SW-T 600 7000 km,nová Honda Forza 300
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1450
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: Honda Forza 300/2019 najeto 10473 km
Tuning / úpravy: originální stav

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod moto.joker » 10 kvě 2018, 12:51

Chlap těsně za mnou by mi asi vadil.
Ženská těsně přede mnou by mi teda nevadila. :mrgreen:
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod tatík » 10 kvě 2018, 13:00

Ale,někdo kdo pochopil?Zdravím do Hradiště,sejdem se na Šňůře,těším se
bylo Jawa O5-10000 km,Jawa 20-3000 km,nová Babeta 210- 6100 km,Jawa 50 Mosquito 585-14700 km,nový Yuki Matrix 50- 6500 km,Suzuki Burgman 400 K4-35456 km,Honda SW-T 600 7000 km,nová Honda Forza 300
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1450
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: Honda Forza 300/2019 najeto 10473 km
Tuning / úpravy: originální stav

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 16 návštevníků