Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Diskuze o čemkoli.

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Badarala » 15 kvě 2017, 13:24

Nadávání jak je to všechno čím dál horší, je (možná nejen náš) národní sport. Ve skutečnosti jsou lidi k sobě na silnici stále ohleduplnější, specielně k motorkám/skútrům a zvlášt ve městě. To že jsou silnice čím dál plnější, takže je pořád slušná pravděpodobnost, že člověk narazí na frustrovaného kokota nebo pitomou dylinu, nic nemění na faktu že průměrná většina řidičů se "lepší".
Z různých příhod bych přidal třeba tu jak na skútru 125ccm dojedu cápka, co jede 80 v nějaký plechovce. Předjíždím, přidá. Ok, vracím se zpět, říkám si kochal se, už pojede normálně. Zpomalí na 70. Blinkr, vyjedu, šlápne na plyn. Vracím se, zpomaluje na 70. to se ještě jednou zopakuje. Nezbývá mi než zpomalit na 40 a nechat ho ujet...Každý si svoje frustrace řeší různě a existuje určité promile, co to dělá na silnici.
Taky už jsem kdysi jednou vypěnil, otevřel dveře svýho auta a zařval na křižovatce na týpka, co na mě troubil: "Ještě jednou zatrub a dám ti pár facek!" Už nezatroubil :)
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod janon » 15 kvě 2017, 13:29

Tady se clovek pobavi, pri cteni prispevku. :mrgreen: Za ty roky co jezdim, muzu rici jedno, ze jakakoliv reakce je u bezohledneho ridice a neznalce zbytecna. Jezdim opatrne, predvidam nepredvidatelne a ze bych se zdrzoval nejakym zastavovanim a vysvetlovanim, to uz fakt ne.
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Badarala » 15 kvě 2017, 13:33

dcx...
Neexistuje jedno zcela a bezezbytku univerzální řešení pro každého a všechny situace, nicméně jsem docela rád, že existuje typ lidí jako ty, kteří řeší tyhle týpky přesně tak, jak to děláš. Existují borečkové na silnicích, kteří přesně tohle občas potřebují :wink:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod castielo » 15 kvě 2017, 13:37

Czechia su este fantasticki vodici, ale vychodny Slowakistan, tak to je len pre silne zaludky. Kedze sme trosku chudobnejsi region, tak moto tu nie je az taka celkom bezna vec (aj ked poslednu dobu sa ich tu vyrojilo dost) a z toho vyplyva aj spravanie tunajsich vodicov. Nevedia ako sa maju spravat, a su schopni robit zakernosti ako tebe pred 10 rokmi, ale to je len spicka ladovca. Vseobecne ked porovnam tunajsich vodicov s tymi z okolitych vecsich miest, tak tazka bieda. Uz len v takom Krakowe je uplne ina dynamika premavky ako u nas na vychode. Auto uz poslednu dobu nechavam na parkovisku lebo vzdy ked soferujem mestom ,tak pridem domov riadne nasraty, nehovoriac o tom ,ze clovek musi davat 3x vecsi pozor ako v takej Budapesti.
castielo

50+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 84
Registrován: 24 pro 2016, 15:19
Skútr / moto: Honda PCX 125

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod dcx » 15 kvě 2017, 13:54

Badarala píše:dcx...
Neexistuje jedno zcela a bezezbytku univerzální řešení pro každého a všechny situace, nicméně jsem docela rád, že existuje typ lidí jako ty, kteří řeší tyhle týpky přesně tak, jak to děláš. Existují borečkové na silnicích, kteří přesně tohle občas potřebují :wink:

Tak se nezapomeň představit,až tě někde v Ltm u peďáku zakleknu :lol: :lol:
Mne třeba nevadej chyby,to ani netroubim,stejně jim to nedojde nebo zazmatkujou ještě víc..Tohle jsou prostě evidentní naschvály,ty si líbit nenechám..
Několikrát mě v autě nabourali,jen jsem se ptal,jsou-li ok,plechy mi zaplatí pojišťovna,akorát je s tím trochu crcání..
Ale jednou přede mnou vyjizdel kluk z parkoviště,rozmyslel si to a začal couvat zpatky.Klakson nepomoh,opřel se.Prasknul mi rámeček spz,chtěl jsem stovku na novej a ahoj..Začal mě posílat za sekretarkou,ze nemá cash,pak že do mě nenacouval,ale já najel do nej..Tak jsem zavolal nehodovku,on mezitím zaparkoval přes ulici..Byl chytrej i na orgány,sehnal si spolujezdce..Dostal pokutu za způsobení nehody,ujeti z místa nehody a poslal to do správního..Přišlo mi cca 5800 od jeho pojišťovny..Takže vydělal pokuty+poplatek za správní řízení+malus u pojišťovny a treba ještě par facek od táty,bylo mu 18 :D
Uživatelský avatar
dcx

100+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 166
Registrován: 15 dub 2015, 20:46
Skútr / moto: Honda PCX 2015

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod stretavka » 15 kvě 2017, 14:27

Přátelé, tato debata nevezme nikdy zdárného konce, neb jak zpívá XindlX:

blbec je blbec a blbcem zůstane......proč se rozčilovat pro blbost jiných, akorát tě to samotnýho rozhodí a motorka chyby neodpouští, zastavovat a vysvětlovat magorovi jakouže to udělal prasárnu je házení hrachu o zeď - prostě takovej to má v krvi a bejka nepodojíš. Snad jen na jeho počínání zakroutit hlavou, pomyslet si něco o howadech a jet dál, ikdyž chápu, že při nějaký mega prasárně se člověk někdy těžko ovládá. V jedný stopě (ale vlastně i v autě) je nutné předvídat za druhé.... To že jedu po hlavní ještě neznamená, že mi ten z vedlejší dá přednost.
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod josuk » 15 kvě 2017, 14:46

Tak pokud se někdo ovládne a nemá z toho vysoký tlak a náběh na mrtvici ok, klobouk dolu ;-) Já si většinou ty stresy musím nějak fyzicky vysportovat..a radši pak lituju druhý, že jsem to třeba malinko přehnal, než bych musel litovat sebe ;-)
Někdy je docela sranda, akorát varuju před rozbíjením věcí a násilím jinak než v sebeobraně ;-)
(to zpívá the tap tap)
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod dejvyd » 15 kvě 2017, 16:27

Začínám se bát, na jedné stopě mám najeto přesně tolik, co můj skůtr, takže aktuálně asi 615 km. Na semaforu stojím vpravo u krajnice, vedle mě Honda Civic. Asi jsme byli přihlášení do stejného závodu, jen jsem na to zapomněl. Já vyjel normálně, na max. půl plynu, je to ještě v záběhu. On protočil kola, jedničku vyhonil do bezvědomí a když byl dva metry přede mnou, tak mě "zavřel" najetím prudce až do krajnice. No nic, ubrzdil jsem, na dalším semaforu odbočil na pumpu a tou projel skrz (prostě zkratka, vyhnul jsem se červené). Toho debila to muselo hrozně štvát, protože mě hned dojel a nalepil se mi na prdel (musel v padesátce jet tak kilo). Co to je za ...??? :evil: Chvíli prudil zezadu a pak konečně předjel.
Uživatelský avatar
dejvyd

25+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 43
Registrován: 28 úno 2017, 13:50
Skútr / moto: Yamaha NMAX 2016
Tuning / úpravy: Óbr plexi GIVI a kufr jako kráva:-)

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod tatík » 15 kvě 2017, 16:34

Ja jen upřesním ty kamiony(nezastávám se jich,byť sám se tím už nějaký ten pátek živím).Přesnost tachometru je u kamionu téměř 100%,rozdíl bude jen podle opotřebení pneu hnací nápravy.Cejchování tachografu je povinné co 2 roky,vozidlo má na sloupku dveří štítek a ve vozidle je protokol.Maximální rychlost je skutečně 90 km/hod na kterou je nastaven omezovač.Tempomat je nastaven na maximální rychlost dle omezovače nebo u novějších vozidel na hodnotu nižší,ponejvíce na 86 km/hod.Překročení rychlosti nad omezovač je možné jen z kopce,kdy vlivem hmotnosti kamionu se to předběhne,ale i tam zasáhne např.motorová brzda,která zapíná automaticky při překročení rychlosti nastavené na tempomatu o více jak 4 km/hod,což řidiče upozorní zvukem a rozsvícením kontrolky.Překročení rychlosti v délce větší než 1 minuta se automaticky zaznamená do tachografu a na kartu řidiče a je signalizováno blikáním a na displeji palubního počítače.V průběhu 24 hodin lze vyčíst ze záznamu čas,délku překročení a hodnotu překročeí,po 24 hodinách už jen délku a dobu překročení.Minutové překročení se zpravidla při kontrole řeší jako mírný přestupek(jsou čtyři stupně porušení sociálních předpisů)Odpojit ometovač je v praxi nereálné(je to provázáno s desítkou jiných systému vozidla)amatérsky to fakt nejde.Tak až pojedeš za kamiondm a bude Ti ukazovat tachometr u skůtru klidně i 105 ,věř že on fakt 105 nejede.To jsou jen fakta,nikomu nestraním a že kamiony řídí i paka,to je taky fakt.
bylo Jawa O5-10000 km,Jawa 20-3000 km,nová Babeta 210- 6100 km,Jawa 50 Mosquito 585-14700 km,nový Yuki Matrix 50- 6500 km,Suzuki Burgman 400 K4-35456 km,Honda SW-T 600 7000 km,nová Honda Forza 300
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1450
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: Honda Forza 300/2019 najeto 10473 km
Tuning / úpravy: originální stav

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Badarala » 15 kvě 2017, 16:51

dcx...
Já se už dost dlouho neperu (loni teda jednou, ale já nezačal :mrgreen: ) Když udělám na silnici blbost, omluvím se gestem, varovnými nebo i slovem, a po těch co mě na silnici vyprudí nijak nejdu, takže představování tímto stylem snad nebude nutné :-)
Jak jsi psal o tom (asi rok?) ucpaném městě v Litoměřicích, když byl zavřený most, byla to tam autem fakt vyšší zkouška nervů, ale mě tam nikdy nikdo na skútru nebo motorce nevytroubil, natož aby mi zavíral naschvál cestu, ale možná jsem nezachytil ten začátek, o kterém jsi psal, a už jsi mi předtím pár dnů rozrážel svým poctivým přístupem cestu :wink: :lol:
Josuk...
Někdo prostě občas potřebuje pár facek a je hezké, že se na světě najde dobrý člověk , který mu je s upřímným srdcem poskytne :wink:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod nedory » 15 kvě 2017, 19:27

bohužel nikdy nevíš, na koho natrefíš, co bude mít s sebou, co umí, jak moc bude agresivní. Proto si raději myslím svoje, i když se dost často neudržím, a umělce dojedu, poprosím o zastavení a krátkou rozmluvu. Ale dělám to stále méně často, mám se rád.
Minulý týden zkolabovala D1, vše šlo přes totálně zacpanou Jihlavu, pohybovali se jen chodci a motorky. Lidi pouštěli motorky středem, sem tam měl někdo problém, zatroubil, motorkář poděkoval jak se sluší a patří, pouze jeden dement mi v protisměru najel co nejvíce ke středu, tak jsem stál. No, až se to rozjelo, zase uhnul, já mu patřičně poděkoval a jelo se dál.

Jinak můžu doporučit, pokud budete chtít revanš, a máte hodně času: dement někde odstaví auto, není nic lepšího než když odejde, vzít modrou indulonu (taková ta hezky mastná) a na přední sklo namalovat příhodný geometrický obrazec. Poté skrytě počkat, on se vrátí, v amoku zapne stěrač, rozpatlá to ale úplně všude a vy se zadostiučiněním odjíždíte, protože blb nic nevidí. Nevím jen, jestli se ještě dnes modrá indulona vyrábí, tehdy jsem ji vozil v autě a v Brně u Globusu se královsky bavil.
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod sollik » 15 kvě 2017, 20:33

dcx píše:Máš pravdu,nevyřešíme,proto tak činím hned na místě :lol:
Za posledních 14dni jsem měl 4 "konflikty"..

Tak si nejsem tak úplně jistý, jestli byla chyba vždycky na straně těch druhých. Ona ta hranice mezi "využitím možností skutru" a jízdou "na prasáka" je dost tenká. Např. kolona na semaforu se dá předjet zprava krokem a většina plechovkářů zůstane v klidu. A nebo se dá na semafor přiletět a to by nasr..lo i mě být v tu chvíli v plechovce. Ne proto že mě někdo předjel, ale jak mě předjel. Zkrátka si myslím, že když se proplétá kolonou pomalu, tak to většina řidičů zkousne.
Co se týká toho troubení nevím jak komu, ale mě to vyloudí úsměv na tváři. V každém případě tvůj způsob "výchovy" ostatních rozhodně neschvaluju. Nikdy nevíš na jakýho magora narazíš a je potřeba si uvědomit, že na skutru budeš vždycky daleko zranitělnější než on v autě. A když mě někdo zavře abych nemohl projet? Pomyslím si o něm svoje a v klidu zastavím a počkám, protože jsem to já kdo dělá něco co se nesmí. Vyhláška platí pro všechny stejně :wink:
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Badarala » 15 kvě 2017, 21:26

Vyhláška platí pro všechny, ale pokud chápu tuto debatu, kterou spustil Foresterův příspěvek, není řeč o vyhlášce, nýbrž o naschválech, případně přímo prasárnách. A o tom, jak se k nim kdo staví. A myslím, že není nutné, aby se k nim všichni stavěli za všech okolností zcela stejně...Naopak, někdy je žádoucí, aby někteří borečci potkali tzv.nerváka, který má chut si to tzv. vyřídit...že jim to vyloženě svědčí :wink:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod dcx » 15 kvě 2017, 23:02

Sollik:a co dělám podle vyhlášky špatně?
Ale než sem prsknes nejakej odkaz na paragraf,zkus prosím rozlišit predjeti/objetí/objetí překážky,/bezpecne zařazeni se/omezezeni/obec/mimo obec..dá se toho aplikovat mnoho a vzdy z toho skutrista muže před komisi vyjít jako vítěz,jen se nesmí nechat nachytat svestkama na svestkach..A ony to i ty svestky chápou,pouštěj mě..Snad si naši zákonodárci vezmou příklad třeba z Francie a ten loňskej navrh uzákoněj,at je to posveceny zcela jasne a nikdo nemusí hledat kličky :wink:
Ano,jezdím jako prase(na skútru v rámci možnosti stroje,na motorce v rámci možností svých),ale v zácpě v klidu,mám se rad..Na semafor dopředu dojedu v případě,ze vidím padnout červenou a vím,ze mám dost času se prošourat na první místo a postát tam,jinak se nikam nehrnu..Zprava to nedělám,to patří cyklistům,navíc tam nebývá dostatek místa a naopak bývá dost výmolů,kanálů..
Ad výchova..Nevychovávám,jen se bráním..Je v pořádku,ze mi znemožnil bezpečné predjeti?Co když mám nouzi?Dáma na kruháči mě donutila použit brzdy a změnit dráhu-omezila/ohrozila?Oni taky nevědí,na jakého magora narazili,nezvyšuju hlas,negestikuluju,plynule a monotónně se zeptám.To je možná zaskočí víc :lol:
Případný následky jsem ochotnej nést,stejně jako když na rybách chytám přes pulnoc,jedu 200 na 90tce nebo se zastanu někoho v hospodě atd :wink:
Edit:a ano,občas se dopustim něčeho neohleduplneho k ostatním účastníkům provozu,ale nemam problém se omluvit způsoby,které uváděl kolega Badarala..
Dneska jsem byl taky rychlejší než čekal pan na vedlejší a vjel mi tam..Jenže se koukal do zrcátka přiložil pod kotlem,já brzdil..Jet předpisově,měl by dost času,tak jsem ani do helmy nepip :wink:
Uživatelský avatar
dcx

100+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 166
Registrován: 15 dub 2015, 20:46
Skútr / moto: Honda PCX 2015

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod aldav » 16 kvě 2017, 19:21

Uživatelský avatar
aldav

500+
 
Reputace: 95
Příspěvky: 613
Registrován: 09 zář 2012, 01:19
Bydliště: Brno
Skútr / moto: X-MAX 300/2017/44.000 km, ADV 350/2022/14.000 km
Tuning / úpravy: Rychlé pruhy

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků