Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Diskuze o čemkoli.

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod TUNER » 01 bře 2016, 17:18

Pokud chceš něco levného,mrkni na něco od Emosu,už to sem dával Mirus1. Taky mam jednu pár let doma a minimálně na ni máš 2 roky záruku a v případě problémů ji můžeš reklamovat.. Sice se výkonem zdaleka nemůže rovnat těm dražším na 18650,ale za pár stovek plní účel na občasné posvícení doma dobře. Žádná čelovka na AA nebo AAA NIKDY nebude svítit tak jako kvalitní čelovka s 18650kama. Navíc ve srovnání výkonu (cca 3x AA se rovná jako jeden článek 18650) jsou AAčka jasně o dost těžší a zaberou víc místa takže pro sportovce,třeba běžce vlastně jiná volba než 18650 není.
Problém levných čelovek (já třeba koukal po ultrafire z Ali - kopie Zebry),které třeba i dobře svítí většinou bývají nekvalitní články (pokud je čelovka obsahuje,případně akupack s 18650kama) a pokud je to kopie třeba zrovna tý Zebry nebo Nitecoru,tak většinou bliká a to je pro dost lidí (včetně mě) problem. Někdo to třeba ani nepostřehne,ale někdo je na toto prostě citlivější a může z toho bolet po čase hlava.... za další dokonce ani nevydrží svítit dlouho na max výkon,ale třeba po minutě se sníží výkon na 60% - to dokládá že není dobře navržené chlazení čipu a dioda by to prostě nevydržela......proto jsem zavrhnul levné čelovky z číny a šel do značkové přesto dražší a nelituju.... ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod Baharis » 01 bře 2016, 18:36

Nemíním vyvolávat flame, jenom dávám k zamyšlení.

Hledal jsem čip Cree T6 a našel jsem jej za cca 400,- CZK.
Baterek 18650 mám plný šuplík, neb život elektronického kuřáka na nich stojí. A vím naprosto přesně, že uváděný výkon je v cenách 300,- 400,- CZK za kus. To jsme u dvou komponent na částce více jak 1000 korun českých. Kde je zbytek výrobku, nabíječka a kde je prodejní částka 230,- CZK ? Ještě mohou napsat že druhý kus je zadarmo a pokud objednáte tři, bude k tomu jako dárek televize o úhlopříčce 50" .
Horste, Horste, trochu zapřemýšlet...

Vážení, to je směšné. Více se o tom nechci bavit, ať si každý koupí co chce. Třeba petrolejku. :lol:
Nepřísluší nikomu rozhodovat, co za peníze toho druhého. Ale slušně sdělit názor snad lze.
Uživatelský avatar
Baharis

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 138
Registrován: 08 črc 2015, 18:31
Bydliště: Lužice u Hodonína
Skútr / moto: PIAGGIO Beverly 200
Tuning / úpravy: Variátor Malossi, laděno na brzdě, vysoký plexi štít, komplet LED,

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod TUNER » 01 bře 2016, 18:54

Přesně jak píše Baharis.....ale to snad všichni co nakupují na Ali a podobných jistě vědí,že udávané hodnoty jsou mimo realitu.... Ať se jedná o svítivost 2000 lm a nebo kapacitu článku 18650 - třeba 5800 mAh )))
Já kupuju jen NCR od Panasonicu 3400 mAh což je dneska cca největší dosažitelná kapacita těchto článků....
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod Baharis » 01 bře 2016, 19:12

TUNER píše:Já kupuju jen NCR od Panasonicu...
jj, to jsou i moji koně. :D
mmch jsem si koupil spešl modelářskou nabíječku, která u Li-Ion a Li-Pol umí změřit reálnou kapacitu. A to jsou panečku věci....

Těch 5800 jsem pochopil tak, že to myslí v součtu - paralelní zapojení.
Uživatelský avatar
Baharis

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 138
Registrován: 08 črc 2015, 18:31
Bydliště: Lužice u Hodonína
Skútr / moto: PIAGGIO Beverly 200
Tuning / úpravy: Variátor Malossi, laděno na brzdě, vysoký plexi štít, komplet LED,

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod TUNER » 01 bře 2016, 19:31

Mrkni na ten odkaz od saimon1 a fotku článku......nemyslí ))))
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod Mr.Voza » 01 bře 2016, 22:48

Díky za tip na ty svítilny Emos. Něco takovýho jsem měl přesně na mysli. Snad budou používat kvalitnější LEDky, než ty čínsky parodie z DX. A kdyby náhodou ne, tak jak píše Tuner - je na to záruka. Prubnu teda něco od nich.

Jinak když už se tady bavíte o kapacitě baterií, hlavně těch levnejch čískejch, můžu z vlastní zkušenosti potvrdit, že kapacity na nich uvedený se pohybujou v naprosto nereálnejch číslech. Objednával jsem s Ebay Ni-Cd články, velikost "Sub C" (takový menší buřty) na výrobu náhradního 4článkovýho akupacku do vysavače (origo akupack by byl dražší, než novej vysavač, takhle to vyšlo na pár Kč), označený byly 1800mAh, zvědavost mě nedala a před sletováním do packu jsem je prohnal testem na nabíječce - jejich skutečná kapacita byla mezi 700-900mAh. Pak jsem na zkoušku objednával z DX sadu 4ks AAA označený jako Elelong (parodie na Eneloop), označený jako 900mAh, http://www.dx.com/p/enelong-rechargeabl ... tYAJUDVBzk opět jsem je prohnal testem na nabíječce a výsledek kolem 400-500mAh. Když jsme u toho svícení, tak ješte uvedu, že jsem na DX objednával pro kámoše, co nemá Paypal, LEDkový žárovky na 230V (normální do lustru), v popisu uvedeno 1200lm, což by mělo odpovídat cca 100W běžný žárovce. Když mě přišly, tak jsem neodolal a porovnával, jako kolikátka běžná žárovka to svítí. Svítí to o něco víc než 40W a o neco míň než 60W, takže cca se tím dá nahradit 50W běžná žárovka. Z toho vyplývá, že těm popisům se u tohohle levnýho zboží vůbec, ale vůbec nedá věřit.

Pro rejpaly - neztežuju si, jen předávám svojí zkušenost. U těch baterek jsem s daleko menší než uváděnou kapacitou víceméně už počítal, za ty peníze.

A ty 18650 články označený kapacitou 5800mAh v Saimonově odkazu? To je dobrej joke, no :lol: To si ještě pár let počkáme, než se podaří do 18650 nacpat takovou kapacitu... a jestli vůbec někdy :wink:
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod sopicek » 01 bře 2016, 23:06

Baharis píše:Fasttech také doporučuji, je to dlouhodobě ověřený a bezproblémový obchod. Beru od táď většinu materiálu na e-kouření. I reklamace prej vyřizují bez problémů, jenom to už chce komunikovat v anglině. Doprava zdarma i když je zboží za dolar, do 22USD to je bez DPH a bez cla. Ale i když beru třeba za 50USD, na obálce je třeba 15 a ještě se mě nestalo, aby to úředník v Práglu rozlepil a kontroloval. Nicméně stát se může a tak si někteří lidé zásilky rozdělují do více kusů po částce do 20ti USD.
Jenom člověk musí počítat s delší dobou dodávky. Čtrnáct dní - tři týdny žádný problém. U baterií se musí volit jiný způsob dopravy a tam to asi bude ještě dýl.

Co se týká svítilen. Nemíním se předhánět a rozporovat cizí zkušenosti. Každý si najde to co mu vyhovuje. Já jsem po mnoha zkoušení a praktických cvičení na moři zakotvil u značky Led Lenser a to z velmi prostého důvodu. Možnost úzkého paprsku je neocenitelná. Výkonová řada přitom obsáhne naprosté začátečníky i profesionály. Mám jich několik po mnoho let a pokud jsem některou někde nenechal, nebo neutopil, nezaznamenal jsem jedinou závadu.
Nevím jak to mají jiné značky, ale LL se svým úzkým paprskem dostane dál, než daleko silnější zdroje které osvítí celou krajinu a velkou část toho světla vrací zpět do očí a člověk vlastně nevidí nic. Jedná se o nasvícení lehkého oparu, nebo jenom vlhkého vzduchu a už to dělá stěnu.



Odesláno z mého SM-T311 pomocí Tapatalk
sopicek

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 23 kvě 2015, 15:40
Skútr / moto: Forza 125

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod Mr.Voza » 18 bře 2016, 08:39

Tak jsem objednal dva kousky od Emosu - tuhle na 3xAAA s držákem na kolo, kterou využiju doma i na kole http://www.sport-vysocina.cz/Emos-LED-s ... d10241.htm a tuhle na 1xAA http://www.sport-vysocina.cz/Emos-HL-WF0288-d10242.htm Obě maj fokus a tři funkce - 100%, 50% a stroboskop (blikačka). Nedalo mě to porovnal jsem intenzitu světla s jednou levnou čínskou, co jsem kdysi objednával rodičům a která ještě jako zázrakem funguje. Baterky jsem samozřejmě před srovnáváním dobil do plna. Tyhle dvě od Emosu svítěj na 100% i na 50% stejně. Při srovnání s tou čínskou svítěj o poznání víc - 50% Emosu svítí jako něco mezi 50% a 100% tý čínský a 100% Emosu svítí ještě tak o 25% víc proti 100% u tý čínský. Emos má znatelně kvalitnější zpracování, něž ta čína. Jsou ubě takový robustnější a už při prvním vzití do ruky působěj kvalitnějším dojmem. O závitech ani nemluvím - u tý číny jsem měl vždycky třeba problém trefit se víčkem do závitu. U Emos do sebe tak nějak všechno líp zapadá. Takže jestli tomu za pár měsíců neodejdou LEDky, jako těm čínskejm, tak za ty prachy myslím super.

Co mě překvapilo, že baterka na 1xAA a 3xAAA svítěj stejně - čekal jsem že ta na 3xAAA bude svítit víc. Ale zase předpokládám, že ta na 3xAAA vydrží svítit dýl - uvidíme.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod Karel93 » 16 kvě 2016, 11:54

Ahoj Chci se zeptat jaký názor máte na tuhle svítilnu? :o www.nitecore.eu/nitecore-eax-ultra-vyko ... 000lm-8xaa. Chci si jí pořídit s tím, že bych jí chtěl používat na dosti temná místa jako jsou skály a doly. Potřebuje prostě vědět jestli to má dostatečný výkon a svítivost. Já tomu moc nerozumím jsem spíše manuálně zručný a technické parametry mi nic moc neříkají. Fakt všem dík za radu.
Karel93

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 16 kvě 2016, 11:15

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod TUNER » 17 kvě 2016, 07:44

Nebál bych se toho,svítit to bude hezky,ale raději bych šel do něčeho s Lion článkama 18650...
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod bozenka.nova » 24 čer 2016, 11:14

Už jste někdo zkoušel svítilny od Nitecore? Chci koupit příteli čelovku novou aby hodně svítila, ale moc se v tom nevyznám a kolega z práce mi doporučil tuhle značku, že jsou kvalitní. Cenu až tak neřeším, chci hlavně, aby mu to vydrželo a byl spokojený. Díky :)
bozenka.nova

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 24 čer 2016, 11:09

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod TUNER » 24 čer 2016, 12:25

Přečti si tohle vlákno a zjistíš,že jsi svoji otázku položila zcela zbytečně..... :idea:
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod medved.m » 24 čer 2016, 18:22

Nevadí, bozenko,
jen teď budeš muset koupit skútříka,
aby Tě nemrzelo, že jsi se tu registrovala zbytečně :mrgreen:
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod Mr.Voza » 18 srp 2016, 21:34

Tak jsem dneska pořídil v Lidlu v akci kapesní svítilnu na 2xAA, Cree LED 3W, 4 režimy (svítí, svítí málo, stroboskop, SOS), zoom, stupeň krytí IP44 (odolná protí stříkající vodě), svítí srovnatelně, jak ty 2 kousky od EMOSu, co jsem dával link o pár příspěvků vejš. Za těch 150 Kč je to myslím super cena, když někdo nechce nic extra drahýho a chce to jenom na občasný posvícení do kouta apod. Vzhledem k tomu, že je to z Lidlu, kde neprodávaj žádný extra shity, tak by snad LED mohla vydržet - kdyžtak je na to záruka. Navíc jsou v balení i 2xAA Duracell a ne nějaký china parodie.
http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?actio ... l&id=56396
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod Karel93 » 14 říj 2016, 10:40

Zdravím, patřím mezi vášnivé jeskyňáře a musím říci, že kvalitní a výkonné světlo je nezbytností. I proto jsem rád, že jsou diskuze, které se zabývají nejrůznějími svítilnami, které jsou vhodné právě i k takovému účelu. Osobně jsem velice spokojen s http://www.nitecore.eu/nitecore-ha20-ce ... ajeni-2xaa. Velkou výhodou je zejména to, že mám volné ruce a i přesto vidím přesně tam kam potřebuji, protože má opravdu široký záběr.
Karel93

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 16 kvě 2016, 11:15

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 9 návštevníků