Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Diskuze o skútrech větších objemů.
PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým MaraLit v 09 zář 2019, 06:33.
Důvod: Chybná informace

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod MaraLit » 09 zář 2019, 07:02

MaraLit píše:
srnka1010 píše:Tak si kup ešte novú sviečku a uvidíš.Nieje to zas tak moc peňazí.Stane sa že odídu v dvojvalci aj obe sviečky naraz.Potom si daj zmerať ten stator.

OK, díky! Zkusím tam dát novou svíčku. A nevíš, co kde bych měl na tom statoru změřit? Existuje někde nějaký servisní list (postup), kde by byly vypsány hodnoty, které by se měly naměřit a najakých místech? Myslím, že tohle bych si pak dokázal změřit sám - mám elektroniku jako koníčka, takže i nějaké ty měřáky mám. Nebo je na to potřeba nějakých speciálních přístrojů?

Zdravím. Tak nová svíčka a problém přetrvává. Myslím, že co se týče elektriky, tak je to OK (jiskru to hází stále a pěknou). Tak mě napadlo zkusit změřit kompresi. Podezření, že tam asi není ve válci optimální tlak. Nevím, jaké mají být hodnoty, ale já naměřil: Bez plynu 0,5 MPa, s plným plynem 0,7 MPa. Měřil jsem to několikrát. Četl jsem, že benzínové motory by měly mít tlak 1 – 1,2 MPa. Tak tam mám asi málo a mohla by to být příčina špatných startů. Tak bych potřeboval pomoci: Neměřil jste někdo na svém X-MAXovi kompresi? Nebo mohl byste ji někdo změřit, pokud máte možnost? Nikde jsem nenašel, jaký tlak by tam měl být. Našel jsem, že kompresní poměr je 10:1. To by znamenalo, že by měl mít tlak přes 1,2 MPa. Ale raději bych měl jistotu. Tak proto ta prosba o změření. Díky moc!!!

-- 09 zář 2019, 07:41 --

Zdravím, tak jsem to nakonec na internetu našel. Tak to sem napíšu, kdyby měl někdo stejný problém. Yamaha X-MAX 250 by měl mít kompresní tlaky ve válci:
Minimum 1,12 MPa (11,2 kg/cm2, 159,3 psi)
Standard 1,4 MPa (14 kg/cm2, 199.1 psi)
Maximum 1,57 MPa (15,7 kg/cm2, 223.3 psi)

Takže já to mám úplně mimo toleranci. Myslím tedy, že jsem asi našel příčinu. Mám najeto 33 tisíc. Volal jsem ještě dnes předchozímu majiteli, jestli na tom nechal seřídit ve 20 tisících ventily, jak se píše v servisním manuálu. Samozřejmě, že to nedělal. Takže příčina může být i zde, že ventily nedosedají. Olej to totiž vůbec nežere. Takže musím kouknout na ventily. Bohužel, abych seřídil výfukový ventil, musí motor ven. :-( Nedá se k němu dostat, protože tomu brání nádrž. :-( Nebo je na to nějaký fígl?
MaraLit

5+

Reputace: 0
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 250

Příspěvekod josuk » 09 zář 2019, 13:35

Dá se to i s pomocí zrcátka ale hodně špatně.. ale jednoduchým seřízením ventilů se to myslím stejně definitivně nevyřeší.. ještě by šlo strčit do válce kameru (měli to i v Lidlu) a podívat se orientačně na karbonizací ventilu
Kymco XCT 400 ABS (2016): Obrázek
X-max 250 ABS (2012): Obrázek
josuk

750+

Reputace: 433
Skútr / moto: X Max na citygrip WINTER a Xciting na Diablo Rosso
Tuning / úpravy: reflexní nálepky a deka

Příspěvekod srnka1010 » 09 zář 2019, 18:40

Stator som si dával merať elektrilkárovi čo robí moto.Tak neporadím ako sa to robí.Robila mi to čína.Niekedy chytila na brnk, inokedy ani neštekla.Tlak vo valci na Majde som mal tež 0,5 a niekde som čítal,že sa má pohybovať niekde medzi 1,1 až 1,4.Mne to ale olej žralo.Srudené štarty ale neboli problém.Skôr,keď mi to chcíplo teplé tak to dlhšie točilo.Na nastavenie ventilov by motor von nemal ísť.Dá sa to zmerať,len musíš plasty odstrojiť.Prípadne odpojiť tlmiče a dá sa motorom hýbať hore aj dolu.Majda má trochu iné plasty ale motory skoro stejné.Vybral som aj valec po spustení motora bez tlmičov.Vybrať motor tiež nieje problém.

-- 09 zář 2019, 18:58 --

Toto bola príčina v mojom prípade a robil som preventívne aj ventily a hlavne guferá na ventiloch.
m3.jpg
m1.jpg
m2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
srnka1010

500+

Reputace: 148
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000

Příspěvekod MaraLit » 10 zář 2019, 06:45

Tak jsem to včera kouknul na ty ventily a tam problém nebyl. Takže je to jasné - motor musí ven a kouknout se na hlavu, ventily, píst a válec. Pak se uvidí, kde je problém.
MaraLit

5+

Reputace: 0
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 250

Předchozí

Zpět na 150-250ccm skútry

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek