Xbox 360 + Kinect - máte někdo zkušenost?

Diskuze o čemkoli.

Xbox 360 + Kinect - máte někdo zkušenost?

Příspěvekod Mr.Voza » 18 říj 2013, 15:45

Ahoj všem,

rozumíte někdo herním konzolím Xbox 360? Chtěl bych to koupit k Vánocům, tak zatím zjišťuju informace, abych věděl kterou verzi koupit a co by to mělo mít. Pro Xbox jsem se rozhodnul hlavně kvůli ovladači Kinect, kterou jiná konzole nemá. Jasný - PS3 má Move, nebo jak se to jmenuje, ale to už musím držet v ruce nějakej ovladač a to se mě nelíbí - když už hraní snímaním pohybu, tak myslím že Kinect je v součastnosti nejlepší - klidně mě to zkuste rozmluvit (poradit), jestli jste někdo opačnýho názoru.

Třeba na Alze maj teď v nabídce 4 verze Xboxu - 3x nějakou verzi s klasickým gamepadem za 5990kč a jednou hrou a pak tam maj Xbox + kinect (ten samostatně stojí 3000 kč) + 2 hry (sports a adventure) za tu samou cenu. Tenhle s Kinectem má ale proti těm třem ostatním jenom 4GB paměť, ty ostatní maj 250GB. Tak se chci zeptat - k čemu tu paměť budu potřebovat? Když chci hrát jenom takovýhle obyčejný hry, jako ty co k tomu jsou, budu na něco potřebovat těch 250GB, nebo je to zbytečnost a 4GB postačej? Je mezi různejma verzema třeba nějakej rozdíl ve výkonu, nebo nějakej jinej rozdíl, nebo je to všecko stejný a liší se to jenom velikostí paměti?

Dík za každou radu a zkušenost.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Xbox 360 + Kinect - máte někdo zkušenost?

Příspěvekod kolsa » 18 říj 2013, 17:05

pokud chceš kinect, tak je třeba si uvědomit od jaké vzdálenosti to snímá pohyb. Myslím, že je to minimálně 1,7 metrů, doporučuje se ale být aspon 2 metry od snímače a v té vzdálenosti nemít ani židli a podobně. No a pak potřebuješ prostor pro pohyb :)
švagrová to koupila dětem do maličkýho obýváku a mají s tím dost problém.
Jinak tvé ostatní otázky (i tuhle určitě) zodpoví strýček google. :D
Nikdy se nehádej s blbcem - klesneš tím na jeho úroveň a tam tě on porazí, protože v tom má větší zkušenost.
Uživatelský avatar
kolsa

100+
 
Reputace: -9
Příspěvky: 200
Registrován: 02 dub 2012, 12:37
Bydliště: Ledce u MB
Skútr / moto: FJS 600
Tuning / úpravy: ne

Re: Xbox 360 + Kinect - máte někdo zkušenost?

Příspěvekod Vratas » 18 říj 2013, 17:09

Ta paměť je pamět vyjímatelného HDD, který se dá koupit i samostatně. Já jsem Xbox s Kinectem měl, kupoval jsem ho v tom bundlu jak říkáš - Konzole, Senzor, Hra Adventures + Alan Wake a vyměnitelný 250GB HDD.

HDD se používá pro ukládání obsahu staženého ze sítě Xbox live, kde si stahuješ demíčka her a jiné materiály. Xbox live jsem osobně nikdy nevyužil, většina Xbox fanoušků a hráčů přímo básní o multiplayerových zážitcích na Xbox live, ale mě to nenadchlo, navíc je to členství placené - dobíjí se přes Xlive kupony.

Dále se ta paměť využívá k tomu, že obsah herního DVD nahraješ jakoby na ten HDD a DVD se používá pouze ke spuštění hry, čili se pak hra rychleji načítá, protože nečekáš na roztáčení DVD v mechanice a neustálou kontrolu a čtení.

Jinak ke Kinectu samotnému. Zeména u té hry Adventures a u později zakoupené Sports jsem se skvěle bavil. Chce to ale i nějakou trošku "větší" úhlopříčku TV a prostor kolem sebe, protože skákání, rozmachy rukama a úklony a jiné skotačiny jsou tady samozřejmostí, ba dokonce nutností. Je to zkrátka prdel :mrgreen:
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Xbox 360 + Kinect - máte někdo zkušenost?

Příspěvekod _Tom_ » 18 říj 2013, 17:49

asi před rokem jsem kupoval PS3 a vybíral i xbax. chtěl jsem uklidnit svoje nálady při multiplayerových hrách přes dlouhé zimní večery :D

kupoval jsem s HDD tuším 500GB, nabízeli i 250GB. ty hry tuším moc místa nezaberou, stejně tam musí být dvd vložené. moc mě to nenadchlo a nakonec ten PS3 mám na hudbu a filmy. jsem rád za ten velký disk. je o prostě multimediální cetrum v obýváku. není problém na tom cokoliv pustit. nahrát i přes wifi nebo usb nové film z kompu. hry jsem na tom nepustil ani nepamatuju. takže určitě bych si připlatil za větší disk.

k tomu mávání rukama nohama.........je na to potřeba fakt dost místa. zkoušel jsem to u xboxu tak i u PS3, ale nějak mě to nenadchlo, pořád jsem se soustředil aby mě ta technika dokázala "přečíst" než abych si užil při hrách..... zbij si svoji tchýni nebo něco podobného.

Hlavně nezapomeň při hře zatáhnout žaluzie :D
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Xbox 360 + Kinect - máte někdo zkušenost?

Příspěvekod violator » 18 říj 2013, 20:30

Na snímač pohybu existuje redukce s přídavnou optikou a funguje to i z 1metru.
Obrázek
Uživatelský avatar
violator

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 61
Registrován: 23 kvě 2013, 08:32
Bydliště: Opavsko
Skútr / moto: Honda 125 PCX
Tuning / úpravy: Žádné, k čemu ???

Re: Xbox 360 + Kinect - máte někdo zkušenost?

Příspěvekod Losky » 19 říj 2013, 21:42

Měl jsem Xbox a teď PS3. Sice bez Kinectu, ale po nějaké době můžu usoudit, že se mi víc líbil Xbox než PS3. Graficky jsou stejný, spíš se jedná o to, že každá konzole má určité exkluzivní hry. Jinak dle mého soudím toto:
PS3 ovladač je lehčí, hůř se mi drží než Xbox gamepad. Další nevýhoda je, že pokud se PS3 ovladač vybije, musí se připojit ke konzoli a tam cca 2 hod nabíjet. U Xka se dají dvě jiné tužkové baterky a jede se dál.
Hry na PS3 se nedají nainstalovat na HDD, pouze zlomková část. U Xka se dá celá hra nahrát na HDD a mechanika hučí minimálně.
Hraní online je na PS3 zdarma, ale je to doba, než to člověka připojí k nějaké rozehrané hře. Na xku to je lepší, ale zase zpoplatněné.
Osobně jsem spíše z přechodu na PS3 rozčarován:(
Já přešel pouze kvůli hrám, které na Xku nebyly.
Škoda Octavia III 1.4 TSi, Elegance Plus
Suzuki DL 650 V-Strom K7
Uživatelský avatar
Losky

750+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 900
Registrován: 11 led 2013, 19:31
Bydliště: Mladá Boleslav
Skútr / moto: Suzuki DL 650 V-Strom K7

Xbox 360 + Kinect - máte někdo zkušenost?

Příspěvekod danii » 20 říj 2013, 08:04

hej, mam xbox360+kinect i ps3+move i wii+wiimote i wiiU a nejaky portables, okej trochu hraju;)

pokud ti jde o ovladani pohybem tak opravdu nejlepsi je kinect, je to opravdu chytre, ale jak uz tady bylo psano: musis mit fakt prostor pred telkou. tech 1.7m je pro jednoho hrace, pro dva je idealni mit metry tri, v nejhorsim 2.2. toto jsou vsecko rozmery dopredu ale potrebujes cca to stejne i do sirky.
co se tyka velikosti hdd, nesetril bych, sam mam 250, kamos ma starou ps3 s 4gb nebo 16gb a s kazdou novou hrou a updatem musi zvazovat zda neco nesmazat.

pak si pridej aarghdanii a uzi si hrani!
Uživatelský avatar
danii

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 22 čer 2013, 08:10

Příspěvekod duky5 » 20 říj 2013, 23:43

Malý priestor nie je problém, na kinect sa dajú kúpiť špeciálne šošovky, ktoré nároky na priestor znížia.

Nyko zoom sa to volá, cca 18€.
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 107
Příspěvky: 1200
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: Xbox 360 + Kinect - máte někdo zkušenost?

Příspěvekod Mr.Voza » 21 říj 2013, 08:13

Dík všem moc za cenný rady a informace... je fakt, že s prostorem by jsme to měli asi na hraně, ale ty "brejle" pro Kinect to myslím vyřešej... chytrý řešení...
danii píše:hej, mam xbox360+kinect i ps3+move i wii+wiimote i wiiU a nejaky portables, okej trochu hraju;)

Tak tomu říkám HRÁČ :lol: :lol: :lol:
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Xbox 360 + Kinect - máte někdo zkušenost?

Příspěvekod danii » 22 říj 2013, 19:11

heh a to sem jeste nezminil repasovanej klasickej automat s instalovanym mame;)
Uživatelský avatar
danii

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 22 čer 2013, 08:10

Re: Xbox 360 + Kinect - máte někdo zkušenost?

Příspěvekod Mr.Voza » 22 říj 2013, 21:07

Fakt vopravdovej automat s Mame? WOOOOW :shock: To musí bejt mazec. V hernách s automatama na dvoukoruny jsem ztrávil kus dětství :) můžeš dát foto? Na čem to běží? V tom je místo původní elektroniky normalní PC a na něm to je nainstalovaný, nebo jak je to pořešený? Sorry za OT, ale fakt mě to zajímá 8)
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Xbox 360 + Kinect - máte někdo zkušenost?

Příspěvekod danii » 22 říj 2013, 22:28

jo je to presne tak jak pises. je to stara bedna ktere tedka delam opticky tuning ktera je napojena na pc kde na windows xp bezi aplikace mame s hromadou romu. v podstate to elektronicky vyresis starsim pcckem a dily poridis na www.arcadeworlduk.com
fotku ti poslu jakmile to bude stat (sme uprostred stehovani) a doladim to jak to vypada.
Uživatelský avatar
danii

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 22 čer 2013, 08:10

Re: Xbox 360 + Kinect - máte někdo zkušenost?

Příspěvekod Mr.Voza » 23 říj 2013, 09:46

Jak máš vyřešený připojení joysticků a tlačítek k tomu PC, když to nemá klasický USB připojení, ale je to jen klasický tlačítko s 2 kontaktama?
http://www.arcadeworlduk.com/products/C ... stick.html
http://www.arcadeworlduk.com/products/C ... utton.html
Napadá mě vybrakovanej starej gamepad s USB připojením do PC a do toho gamepadu napojený dráty vedoucí od joysticků a tlačítek automatu? Nebo tam máš napojenej celej ten ovládací panel s USB? http://www.arcadeworlduk.com/products/Q ... nd-PC.html
Na foto jsem fakt zvědavej. To mě dostalo, já si to snad vyrobím taky :D

Kdybys měl málo ROMů, tak jich mám doma pro MAME taky hromadu - asi 6 nebo 7 plnejch CD se mě toho někde doma válí. Při velikosti jedný hry kolem pár desítek kb to bylo snad stovky nebo tisíce her - některý se tam teda opakujou třeba v různejch verzích (USA/JPN apod...), tak kdybys chtěl, můžu poskytnout. Kdysi jsem to taky hrával - sice jenom na PC s klávesnicí, ale dalo se to :lol:
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Xbox 360 + Kinect - máte někdo zkušenost?

Příspěvekod danii » 24 říj 2013, 21:28

ted tam mam pripojeni ktere zbastlil servisak arcadehry.cz ale jinac kdyz si projdes ten arcadeworlduk tak tam najdes vec ktera se menuje ipac, do toho zapojis tlacitka i joysticky a pripojis pres ps2 nebo usb. pak je k tomu i pekny sw.
z duvodu abych mel vic tlacitek tak prechazim z toho homemade systemu taky na ipac.
Uživatelský avatar
danii

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 22 čer 2013, 08:10

Re: Xbox 360 + Kinect - máte někdo zkušenost?

Příspěvekod Mr.Voza » 25 říj 2013, 08:12

No, něco takovýho jsem právě myslel, že bude potřeba na propojení těch tlačítek s tím PC. Jinak Arcadehry.cz taky dobrý - vůbec jsem nevěděl, že takovýhle herny ještě dneska existujou :D Normálně mám chuť si tam jet zahrát 8)

22.11. edit:
Tak nakonec jsem ten Xbox s Kinectem koupil. Původně jsem ho chtěl vzít v Alze v akci za 6000, ale čekal jsem ještě, jestli s blížícima se Vánocema nepůjdou ceny dolů - a vyplatilo se - v Elektroworldu za 5000 :D Je u toho hra Kinect Adveture a Kinect sports 2 a ještě jsem k tomu teď na Aukru dokoupil Kinect sports 1 a Forzu Motorsport 4 - co se týče aut, tak jsem sice zarytej příznivce série Gran Turismo na PS, ale když už bude Xbox, tak se holt budu muset spokojit s Forzou a naučit se pár novejch tratí, no :? Už se nemůžu dočkat, až ho Ježíšek naježí :lol:

Jste tady všichni příznivci jedný stopy a tady v tom tématu hodně z vás psalo, že máte Xbox, tak se zeptám tady, ať nezakládám nový téma - Máte na Xbox nějaký motorky? Kdyžtak jaký? Co jsem procházel hry na Xbox na games.tiscali.cz, tak jsem našel jenom sérii SBK a MotoGP. Nevim ale, jestli by mě tenhle typ závodění na motorkách bavil a navíc obě hry jsou i na PC, takže si je můžu sehnat na PC "levnějc".

Nějaký jiný motory na Xbox neznáte? Třeba na stařičkým PS2 teď znova hraju Tourist Trophy - tam se mě líbí, že se jezdí na všech kubaturách od 125ccm až do velkejch závodních mašin a to jak v jejich sériovejch verzích, tak na závodních modifikacích - a jezdí se tam i na skůtrech :D Navíc je celá hra postavená na Enginu z Gran Turisma a tratě jsou taky z GT, takže je moc dobře znám.

Nevíte někdo o nějaký takový hře, kde se jenom obyčejně nejezděj okruhy na závodních mašinách, ale je to "něčím okořeněný"?
Naposledy upravil KYBLOS dne 22 lis 2013, 13:30, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Další

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků