Sundáváte přílbu a kuklu při tankování a placení?

Diskuze o čemkoli.

Re: Sundáváte přílbu a kuklu při tankování a placení?

Příspěvekod patass » 22 dub 2014, 15:28

já bych se nejdřív lekl co po mě chce,protože i kdybych měl na hlavě nasráno a dával jí prachy do ruky,tak jí po tom může být houby,když by si je nechtěla vzít,tak bych odjel.platit jsem chtěl,že si je nechtěla vzít,její problém.
patass

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 71
Registrován: 23 zář 2013, 20:28
Skútr / moto: babetta 210,Jawa 350-634,teď Yamahy X Max-125

Re: Sundáváte přílbu a kuklu při tankování a placení?

Příspěvekod satanachist » 22 dub 2014, 15:45

Tak nikdy by mě nenapadlo si helmu nesundat. Dělám to automaticky jako když vejdu do místnosti a sundávám čepicu. :wink:
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Sundáváte přílbu a kuklu při tankování a placení?

Příspěvekod KYBLOS » 22 dub 2014, 16:11

Já helmu nesundavám. Mám výklopnou, takže jí vyklopím a můj obličej je stejně vidět. Když je venku chladno, mám kolikrát skoro k nosu nákrčník, tak to obličej vidět pořádně není, ale nikdy jsem s tím neměl žádný problém a ani na mě nekoukali nějak divně. Dokonce ani integrálku jsem dříve většinou nesundával. Kdyby mi řekli, ať si jí sundám, tak fajn, sundám jí, ale ještě se mi to nestalo. :roll:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Sundáváte přílbu a kuklu při tankování a placení?

Příspěvekod Mr.Voza » 22 dub 2014, 16:17

petr311: z hecu bych tam zkusil přijet na Babetě, nebo na nějakým jiným mopedu, na kterým se jezdí bežně po vesnicích bez blembáku a zkusil bych natankovat a zaplatit s čepicí na hlavě, se slunečníma brejlema a s šálou, nebo rolákem vytaženým až po frňák, aby tě nebylo vidět - jestli by na to měli stejný kecy, jako na tu helmu :lol:

Mimochodem, bejt potencionálně podezřelej, že chci ukrást benzín, nebo vybrat kasu, jenom proto, že mám na hlavě helmu, mě příjde trochu ujetý - to je jako kdyby ti pokladní řekla, že si máš sundat bundu, aby viděla, že pod ní nemáš pistoli a nejdeš jí vykrást :lol:

A to, že po tobě chtěla sundat blembák, když tě viděla, že jdeš s litrem v ruce platit, to mě příjde uplně mimo :lol:

Na druhou stranu ale ze strany tý benzinky trochu chápu, že chtěj, aby byl motorkářům vidět xicht, když jim motorkáři v blambákách ujížděj pez placení - otázkou je, jestli maj právo po tobě sundání blambáku chtít a jestli jim musiš vyhovět.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Sundáváte přílbu a kuklu při tankování a placení?

Příspěvekod PBM2 » 22 dub 2014, 17:39

Peťo, teď to ber s rezervou... Ale nevzbuzoval jsi v ní něčím podezření? :mrgreen: Pak by tu ještě byla ta možnost, že chtěla vidět, jak šikovný chlap jezdí na tak pěkné mašině... :wink: Ale když máš pocit, že tu většina píše tak trochu o něčem jiném, než na co jsi se ptal, tak jsem přesvědčen, že obsluha má právo tě požádat o to, aby jsi sundal helmu, případně i kuklu. Může to být jejich obavou, že nejde jen o placení nebo to mají nařízeno od majitele, takže pokud by se něco stalo (ujetí bez placení nebo přepadení atd.) a ony by věděly, že to mají požadovat a neudělaly by to, mohl by chtít náhradu škody po nich nebo by o práci přišly. Ale jednoznačně by jejich chování mělo být vůči tobě slušné, jsou obsluha, ne zásahové komando, takže i kdyby měly "svoje dny", nemůžou si dovolit cokoliv, co by překračovalo základu slušnosti. Teď máš dvě možnosti. Buď benzinku ignorovat a tankovat jinde nebo počítat s tím, že tam toto po tobě mohou požadovat a zařídit se podle toho, aby se stejná situace už neopakovala. Měj se 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Sundáváte přílbu a kuklu při tankování a placení?

Příspěvekod Losky » 22 dub 2014, 18:36

Helmu sundávám. Máti dělala x let na benzínce a každou chvíli někdo ujel bez zaplacení, zvláště motorkáři, tak říkala, že z toho vždy byla nervózní, když si někdo nesundal helmu, protože pak to platili ze svého...
Škoda Octavia III 1.4 TSi, Elegance Plus
Suzuki DL 650 V-Strom K7
Uživatelský avatar
Losky

750+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 900
Registrován: 11 led 2013, 19:31
Bydliště: Mladá Boleslav
Skútr / moto: Suzuki DL 650 V-Strom K7

Re: Sundáváte přílbu a kuklu při tankování a placení?

Příspěvekod Myschan » 22 dub 2014, 19:02

Nesundávám. Pokud nekupuju nic jiného, nevidím důvod se zdržovat sundáváním. A když jdu dovnitř, tak je snad jasný, že jdu platit. Kdybych nechtěl, tak asi pojedu, ne. Jedině, že bych je chtěl přepadnout, no ale ve dne? A pokud se nemýlím, tak občan musí dělat pouze to, co mu ukládá zákon. A myslím, že to není o slušnosti. Já jsem slušný a pozdravím hned, jak vejdu. Nikdy jsem neměl problém. Nebo mám dvě minuty tankovat a pak deset minut sundávat a nandávat přilbu atd.?
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Re: Sundáváte přílbu a kuklu při tankování a placení?

Příspěvekod George101 » 22 dub 2014, 19:17

Já také nic nesundávám a prodavačky jsou v pohodě. Když dá člověk prachy, tak je to pro ně OK :mrgreen:
Uživatelský avatar
George101

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 57
Registrován: 03 úno 2014, 21:17
Bydliště: Praha
Skútr / moto: SYM Fiddle II 125
Tuning / úpravy: 12V zásuvka :-D

Re: Sundáváte přílbu a kuklu při tankování a placení?

Příspěvekod Wáca » 22 dub 2014, 19:22

když je zima nebo pospícám tak ne, jinak jí sundávám ;-)
AN 400 r.v.05 .....skvělí svezení, pohodlí, spotřeba, rychlej, svižnej, ovladatelnej, designově skvělej. Třeba se k němu někdy vrátím
Uživatelský avatar
Wáca

250+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 322
Registrován: 15 pro 2011, 20:54
Skútr / moto: AN 400 Burgman, majesty 180

Re: Sundáváte přílbu a kuklu při tankování a placení?

Příspěvekod medved.m » 22 dub 2014, 19:26

petr311: na Tvůj dotaz odpovídám za sebe, že jsem ČETL, co se Ti stalo. Ale použil jsi tam výrazy jako "odsekla", "vyblafla", "ona MNĚ zkazila náladu"... Nebyl jsem tam, takže opravdu nemohu soudit - ale nezlob se, prostě není o nic více důvodů věřit právě Tobě, než druhé straně. Možná jí křivdíš a ona plní jen své pracovní povinnosti.
Píšeš: "Mě ale fakt zajímá, jestli existuje nějaký předpis, který by mi nařizoval sundat přílbu i kuklu, zejména při placení na benzince. Predem díky za seriózní odpovědi."
Seriózní odpověď je asi "Ne, neexistuje žádný ZÁKON, který by Ti nařizoval sundat helmu v soukromém podniku. Stejně jako neexistuje zákon, který by onomu podniku zakazoval určit si vlastní PŘEDPIS, za jakých podmínek Tě obslouží.
Přesto to v civilizované společnosti funguje, lidi jezdí k pumpám a chodí do obchodů a s dobrou vůlí respektují jejich pravidla, nechodí do banky s kuklou a samopalem, do divadla s holým zadkem, do katolického kostela v klobouku a do mešity v kanadách. (Tedy, někteří tak chodí - ale ti jsou apriori podezřelí a mohou někomu zkazit náladu.)"
Jinak jako téma k diskusi je to zajímavý :wink:
P.S. a ještě něco: chovejme se k ostatním kolem sebe slušně. Ať je aspoň o jeden důvod, proč motorkáře nesnášejí, míň.
Naposledy upravil medved.m dne 22 dub 2014, 19:56, celkově upraveno 1
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Sundáváte přílbu a kuklu při tankování a placení?

Příspěvekod Rosta19 » 22 dub 2014, 19:55

Mám sice výklopku ale i tak jí sundavám.Přijde mi to jako slušnost.Tak jako sundám sluneční brýle když s někým mluvím..
Uživatelský avatar
Rosta19

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 13 dub 2014, 18:55
Bydliště: Šestajovice / Jindř.Hradec

Re: Sundáváte přílbu a kuklu při tankování a placení?

Příspěvekod fido » 22 dub 2014, 19:56

Co já vím, tak je zakázáno zakrývání tváře na veřejném shromáždění, jinak ne. Zajímavé by bylo jak se bude posuzovat, když na čerpačku přijede velká tlupa motorkářů (je to veřejné shromáždění?) Mohlo by se taky stát, když si stoupneš před pokladnu na benzínce v kukle, tak tě může zezadu srazit iniciativní polda a nikdo by se mu nedivil.
Když nemusím helmu nesundavám, jen vyklopím.
Uživatelský avatar
fido

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 214
Registrován: 11 říj 2009, 15:13
Bydliště: Brandýs nad Labem
Skútr / moto: B 650 K3

Re: Sundáváte přílbu a kuklu při tankování a placení?

Příspěvekod milhaus scbrno » 22 dub 2014, 20:26

Nesundávám nic, na co? Nechápu proč by mě měl někdo nutit si sundat helmu nebo kuklu. Muslimky taky nemusejí sundávat burku. Tak proč řešíte takové blbiny ? :(
Uživatelský avatar
milhaus scbrno

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 212
Registrován: 11 čer 2012, 13:34
Skútr / moto: Piaggio xevo
Tuning / úpravy: nic :)

Re: Sundáváte přílbu a kuklu při tankování a placení?

Příspěvekod Losky » 22 dub 2014, 20:38

Helmu nandat a sundat Vám dá dohromady tak 15s času:) To víc času tam strávíte s tím, jak budete nulovat počítadlo po natankování:)
Škoda Octavia III 1.4 TSi, Elegance Plus
Suzuki DL 650 V-Strom K7
Uživatelský avatar
Losky

750+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 900
Registrován: 11 led 2013, 19:31
Bydliště: Mladá Boleslav
Skútr / moto: Suzuki DL 650 V-Strom K7

Re: Sundáváte přílbu a kuklu při tankování a placení?

Příspěvekod sinistre » 22 dub 2014, 20:46

Já dělat na pumpě, tak jediná věc z které mám bobky, je borec v kukle. Pak už jenom kdyby někdo mezi stojany házel petardy. Existuje určitě něco jako smluvní podmínky, které stvrzuješ tím, že natankuješ. Divil bych se, kdyby to tam nebylo.
Uživatelský avatar
sinistre

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 409
Registrován: 08 zář 2012, 21:40
Skútr / moto: Cagiva City 50
Tuning / úpravy: multivar

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků