Tankování, politá nádrž, šílenej pumpař..Jak tankujete vy?

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Tankování, politá nádrž, šílenej pumpař..Jak tankujete vy?

Příspěvekod eucomis » 08 zář 2014, 18:54

Dlouho jsem při tankování do mého burgmana přemýšlela, co se zbytkem benzínu v pistoli. Pokaždé to bylo kdo z koho, někdy jsem vyhrála já, někdy pistole a odnesl to plast. Až jsem tu kdysi u někoho četla, že prostě starý benzín z pistole vyleje a pak natankuje. Začala jsem to praktikovat a paráda, žádný boj, žádné fleky. Vim, že to možná není nejlepší řešení, ale lepší neznám... Alespoň jsem neznala do dnešního odpoledne. Na pumpě v Poříčí nad Sázavou u přeložky na sjezdu si v poklidu natankuju, sundám helmu, jdu platit a najednou se ke mě přiřítí obsluha, personál, majitel pumpy, či kdo to byl.. že jsem blázen, tohle v životě neviděl, magor, nevim co dělám, škoda benzínu.... křičel, maval rukama... chvili jsem myslela, že mě praští.. Přiznám, že jsem takovou reakci nečekala..za tři roky co tankuju, a že něco najezdim :) se mi nic takového ještě nestalo.. Proto prosim o radu a vaše zkušenosti s tankováním a co děláte se zbytkem benzínu v pistoli... Díky a hezkej podzim na dvou kolech :) Stana
Uživatelský avatar
eucomis

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 05 lis 2011, 12:15
Bydliště: Praha - Poříčí nad Sázavou
Skútr / moto: Burgman 400
Tuning / úpravy: modry ventilky :-))

Re: Tankování, politá nádrž, šílenej pumpař..Jak tankujete vy?

Příspěvekod Hasmann » 08 zář 2014, 19:04

Když tu pistoli budeš pomalu dávat níž a níž, tak neprskne. Pak můžeš zkusit zacpat prstem, pokud nechceš mít voňavý prstík, použij igelitové rukavice. Nebo jde povytáhnout hadici a získat tak dost hadice a jejího objemu pod úrovní hrdla nádrže než dáš pistoli do nádrže s pak ji nechat pomalu navinout a přebytečný benzín nechat vytéct do své nádrže. Jinak už nevím. S tímto problémem jsem si poradil při druhém tankování prvním popsaným způsobem. ;)

Odesláno z mého SM-G350 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: Tankování, politá nádrž, šílenej pumpař..Jak tankujete vy?

Příspěvekod eucomis » 08 zář 2014, 19:17

tankuju v sedě jak přijedu, takže taky asi i nebejt lenivá :-), když mě to v sedě baví a vidím do nádrže :-)
Uživatelský avatar
eucomis

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 05 lis 2011, 12:15
Bydliště: Praha - Poříčí nad Sázavou
Skútr / moto: Burgman 400
Tuning / úpravy: modry ventilky :-))

Re: Tankování, politá nádrž, šílenej pumpař..Jak tankujete vy?

Příspěvekod aldav » 08 zář 2014, 21:02

Je to jen rukama. Tankuju 38 let do vseho mozneho a nikdy nic nevyteklo.

tap-Melius LTE
Uživatelský avatar
aldav

500+
 
Reputace: 95
Příspěvky: 613
Registrován: 09 zář 2012, 01:19
Bydliště: Brno
Skútr / moto: X-MAX 300/2017/44.000 km, ADV 350/2022/14.000 km
Tuning / úpravy: Rychlé pruhy

Re: Tankování, politá nádrž, šílenej pumpař..Jak tankujete vy?

Příspěvekod foky » 08 zář 2014, 21:04

Já se hrozně omlouvám za svou neznalost, ale vůbec netušim o čem se to tady bavíte?
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Tankování, politá nádrž, šílenej pumpař..Jak tankujete vy?

Příspěvekod josuk » 08 zář 2014, 21:34

nevím přesně jak má Burgman nádrž a čím je tankování výjimečné.
Vylívat benzín z pistole jen tak na zem bych se docela bál. Nevím dopředu, kolik ho bude a kam se zrovna trefím.. a je podle mého minimálně zbytečné zvyšovat koncentraci výparů benzínu u pumpy. Tím chápu rozrušení pumpaře - instalovali odsávání benzínových par, kontroloři po tom jdou a pak tohle.. :D Nechci strašit ale tankovat vsedě a riskovat případné potřísnění oděvu benzínem a při vší smůle dokonce statickou elektřinu z nějaké umělotiny na sobě… když to blafne (pravděpodobnost je asi možná minimální), je škoda mít benzín na vlastním oblečení.
Dělám to tak, že pistoli dám k ústí nádrže a bud se tím zbytkem trefím dovnitř nebo okolo..
Nevím, myslím, že skútry a auta jsou dělaný tak, aby pohonné hmoty okolo nádrže neublížily, a flek od benzínu není špína. Benzín leští.. ;-) (taky pěkný podzim a sorry jestli jsem nepochopil zadání)
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Tankování, politá nádrž, šílenej pumpař..Jak tankujete vy?

Příspěvekod moto.joker » 08 zář 2014, 21:49

Teda sorry, ale lejt benzín na pumpě na zem... :evil:
Se divím, že na Tebe vyběhli až teď. To je trochu silný kafe.

Ale abych jen nekritizoval. Mám taky Burgoše a přesně vím o čem tady píšeš. Mám teda ročník 1998, tak nevím, ale myslím, že to bude stejný. Taky v poslední době tankuju v sedě. Je to pohodlný a opravdu se dá dobře natankovat. Pokud "plivneš" trochu benzínu vedle hrdla nádrže, tak to nevadí, protože tam je gumová manžeta s dírou a tak to vyteče pod motorku. Nic to nezničí a je to v pohodě.
Já to dělám tak, že vyndám pistoli ze stojanu a otočím ji směrem nahoru, jako bych chtěl tankovat/stříkat nahoru a držím ji vodorovně. S takto otočenou pistolí se přiblížím k hrdlu nádrže a když je konec pistole nad hrdlem, tak ji pomalu otočím směrem do nádrže. Benzín, co se drží v pistoli vyteče do nádrže a je celkem klid. Úspěšnost takové operace je cca 95%. Takže v pohodě. Těch zbylých 5% je, že mi nateče benzín právě kolem hrdla nádrže a tam je ta gumová manžeta, takže to taky nevadí.
Když pistoli z hrdla nádrže vyndávám, tak ji opět otočím "nahoru" a tím z ní nic neteče a motorka je v pohodě.

Dělám to tak u všech svých strojů a funguje to docela dobře.

Tak snad jsem to napsal nějak srozumitelně. :mrgreen:

Nicméně lít benzín u pumpy na zem, pokud to není omyl, mi přijde fakt divný. :P
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Tankování, politá nádrž, šílenej pumpař..Jak tankujete vy?

Příspěvekod horrabin » 08 zář 2014, 22:20

Lejt benzin jen tak na zem je fakt prasarna.
Naposledy upravil horrabin dne 10 zář 2014, 22:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
horrabin

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 323
Registrován: 29 zář 2009, 21:31
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Piaggio X9 500 evo

Re: Tankování, politá nádrž, šílenej pumpař..Jak tankujete vy?

Příspěvekod Zdana » 08 zář 2014, 23:07

benzin lejt pod sebe ? jinak nechapu o cem je rec. Kazdopadne jednou sme prijeli na pumpu,na motorce ve dvou,dam nohy na zem a uz sme tam malem lezeli i s motorkou. Jak byl na zemi nablitej benzin a nafta, tak to klouzalo vsemi smery. Kazdopadne aspon uz vim kde se tam vzal :)

Jinak ja resim spis to ze pokydam okoli nadrze pri odendavani pistole. Resim papirovejma ubrouskama na kazde pumpe,prijedu,moto na stojan,dojdu si pro ubrousky,natankuju,otru a vysusim,platim,odjizdim.
Zdana

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 125
Registrován: 13 čer 2014, 13:21
Skútr / moto: Peugeot Satelis 300, Peugeot Xfight 100
Tuning / úpravy: izolepa,nevite kdy co odpadne.

Re: Tankování, politá nádrž, šílenej pumpař..Jak tankujete vy?

Příspěvekod illegal » 09 zář 2014, 06:48

moto.joker píše:Já to dělám tak, že vyndám pistoli ze stojanu a otočím ji směrem nahoru, jako bych chtěl tankovat/stříkat nahoru a držím ji vodorovně. S takto otočenou pistolí se přiblížím k hrdlu nádrže a když je konec pistole nad hrdlem, tak ji pomalu otočím směrem do nádrže. Benzín, co se drží v pistoli vyteče do nádrže a je celkem klid. Úspěšnost takové operace je cca 95%. Takže v pohodě. Těch zbylých 5% je, že mi nateče benzín právě kolem hrdla nádrže a tam je ta gumová manžeta, takže to taky nevadí.
Když pistoli z hrdla nádrže vyndávám, tak ji opět otočím "nahoru" a tím z ní nic neteče a motorka je v pohodě.
Presne takto fungujem aj ja povazujem to za najlepsi sposob. Benzin v pistoli/hadici neni nikdy nejak extra stary, preto v nadrzi nevadi. A ta manzeta okolo hrdla je aj na PCX, ja tam toho obcas trosku rozlejem kvoli tomu, ze tankujem do plna. Ale vzdy to vytecie dolu a je klid. Podarilo sa mi poliat aj plasty okolo, ale nevadilo im to. Na druhej strane v teme o cinskych skutroch niekto pisal, ze mu plasty po kontakte s benzinom praskali, no to je snad vynimka.
Obrázek
Don't dress for the ride, dress for the SLIDE.
Uživatelský avatar
illegal

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 229
Registrován: 12 dub 2013, 15:07
Bydliště: Košice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Analogove hodiny, 12 V zasuvka, sedlo bez bobku

Re: Tankování, politá nádrž, šílenej pumpař..Jak tankujete vy?

Příspěvekod Mr.Voza » 09 zář 2014, 07:41

Používám přesně ten postup, co popsal moto.joker a v pohodě.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Tankování, politá nádrž, šílenej pumpař..Jak tankujete vy?

Příspěvekod zbyňák » 09 zář 2014, 07:52

Používám stejný postup jako moto.joker a v pohodě. :D
Silverwing 600 - 120000 (80000). Spotřeba 4,57l.
Uživatelský avatar
zbyňák

250+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 464
Registrován: 09 kvě 2008, 11:26
Bydliště: Praha 5 - Slivenec, +420 777 237 439
Skútr / moto: Silverwing 600

Re: Tankování, politá nádrž, šílenej pumpař..Jak tankujete vy?

Příspěvekod Losky » 09 zář 2014, 08:44

Asi ženská vlastnost, trochu ji vadí, že když roztáhne nohy, hadice už teče :D

PS: benzín neklouže, ten okamžitě vysychá, ale nafta je mastná a zůstává na zemi :wink:
Škoda Octavia III 1.4 TSi, Elegance Plus
Suzuki DL 650 V-Strom K7
Uživatelský avatar
Losky

750+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 900
Registrován: 11 led 2013, 19:31
Bydliště: Mladá Boleslav
Skútr / moto: Suzuki DL 650 V-Strom K7

Re: Tankování, politá nádrž, šílenej pumpař..Jak tankujete vy?

Příspěvekod HonzaR » 09 zář 2014, 09:06

Mně se tedy stává zcela výjimečně, že v pistoli zůstane nějaký benzín. Nevím, dlouho jsem jím nic nepolil, ale asi podvědomě s tou pistolí zacházím jako moto.joker Rozhodně bych benzín po zemi nelil, konečně škoda každé kapky - dá se přece spálit v motoru, ne? :)

edit: Jinak zrovna u SH musím při tankování dávat extra bacha, protože hrdlo nádrže má v sobě mělkou přepážku, která nedovolí zasunout "hlaveň" pistole zcela dovnitř. Kolikrát ani nemůžu pustit proud naplno. Jedna z negativních vlastností SH...
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1861
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Tankování, politá nádrž, šílenej pumpař..Jak tankujete vy?

Příspěvekod Losky » 09 zář 2014, 09:12

Tak to mám na motorce něco podobného. Díra asi 6 cm široká, a asi 2 cm hluboko je zúžení, kde pak finální díra je akorát tak o 0,5cm větší jak pistole
Škoda Octavia III 1.4 TSi, Elegance Plus
Suzuki DL 650 V-Strom K7
Uživatelský avatar
Losky

750+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 900
Registrován: 11 led 2013, 19:31
Bydliště: Mladá Boleslav
Skútr / moto: Suzuki DL 650 V-Strom K7

Další

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků