S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Diskuze o čemkoli.

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 04 čer 2021, 13:04

Zdar, musím se po čase podělit k tématu "covid", nebot známá (přesněji kamarádka manželky) se vrátila ze Švédska, kde byla pracovně něco přes týden - vařit. Měla s sebou syna (ZŠ), jeli autem. Jediná kontrola mezi ČR a Německem - tedy Schengen již existuje patrně pouze na papíře.
Ovšem dál nic, žádné kontroly kdekoli.
Švédsko: roušky a respirátory jsou všude naprosto dobrovolné a nosí je jen ti, co se chtějí chránit. Což je v reálu menšina, jakkoli se nám naše media snaží namluvit opak. Vše funguje normálně. Zprávy ze světa (tv atd..) tam vyznívají úplně jinak než u nás - z toho byla prý doslova v šoku, jak je možný takový kontrast.
Děti mají zakázány roušky, nebot tamější zdravotnický systém potvrdil, že jejich používání děti poškozuje. U nás je budeme týrat patrně celou školní docházku (pokud tedy o něčem jako je docházka, lze vůbec hovořit...).
Cesta zpět bez kontrol.
A kde že nakonec nastal neřešitelný problém?
Když se spolužáci dozvěděli, že její syn byl ve Švédsku, začalo několik rodičů "Svědků covidových" vyvádět a vysírat a přes nebohého ředitele školy donutili odejít kluka pryč a nechat ho v karanténě. Kolik dnů netuším. Jsou přece zodpovědní a zodpovědný by měl být každý, že jo... :roll:
To je vše.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod JardaB » 04 čer 2021, 15:08

Ty Badaralo - tobě se ten Covid nějak zažral do hlavy ... nech toho. Takový informace jsou k prdu.

Jestli rodiče vyvádějí a ředitel je čajíček, je to o osobě jednotlivce-předepisuje karanténu nějaké vládní nařízení ? Ať si na něj stěžujou .

Vše je ve Švédsku v poho a mrtvol mají kolik ? A proočkovanost kolik ?
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 04 čer 2021, 17:54

JardaB... To jsem rád, že se ti stýskalo. :D
Pro někoho to třeba může být relevantní či zajímavá informace.
Čerstvá zkušenost s vyjetím do ciziny (autem).
A "vtipný" návrat do české reality :lol:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod josuk » 04 čer 2021, 19:26

Zrovna nějaká opatrnost při návratu z ciziny je docela na místě..pár dnů a PCR test proč ne? Než se tu rozjede nějaký virový upgrade.
Že ti i dioti " zapomněli" rozvolnit respirátorů v červnu je jiná věc. Tudíž se rozvolnuji sám, zatím mi kupodivu nikdo nic neřekl..a to mám na nahoře bez právo, jako momentálně zaostalej. Navíc ockovanej..
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1409
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod IvanzJihu » 05 čer 2021, 12:23

O koroně se tu napsalo mraky, mě by spíš zajímalo, lidsky, očkovat nebo neočkovat, tot otázka.
IvanzJihu

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 120
Registrován: 14 zář 2020, 07:45
Bydliště: Hodonín ( JihoVýchodní hranice)
Skútr / moto: Honda silver wing 600, Simson skútr SR 50

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod aldav » 05 čer 2021, 14:31

Konečnou odpověď nečekej, jsou zastánci Hondy a zastánci Yamahy, stejně tak očkování i neočkování. Na Tubě, Telegramu, FB, Twitteru atd je informací zatím ještě dost. Pokud něco banují, pak jsou to ve 100% důvody, proč se neočkovat. Když jsou vakcíny tak bezpečné, proč to dělají, proč se nemůžeme rozhodnou na základě zkušeností jiných ?

Odesláno z mého SM-F916B pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
aldav

500+
 
Reputace: 95
Příspěvky: 609
Registrován: 09 zář 2012, 01:19
Bydliště: Brno
Skútr / moto: X-MAX 300/2017/44.000 km, ADV 350/2023/12.000 km
Tuning / úpravy: Rychlé pruhy

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod JardaB » 05 čer 2021, 16:55

Pojišťovna ti poradí vakcinaci, protože raději zaplatí za vakcinu, než léčit těžký průběh v nemocnici. Ty hlášky o komplikacích jsou sice pravdivé, ale pravděpodobnost komplikací u tebe je cca 10x menší, než že během roku zhebneš na české silnici. To tolerujem beze strachu jako plánované ztráty ?

Když zaokrouhlím nahoru mrtvoly na silnicích na 1.000 a počet obyvatel je 10 mil, tzn. za rok zhebne na silnici každy 10-ti tisící občan ČR. "Nějaké komplikace" u vakcinace jsou zjednodušeně cca u jedno ze 100 tisíc a těžké komplikace u jednoho z milionu. Pokud se bojíš vakcíny pak musíš automaticky přestat řídit auto i skůtr :-)
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 05 čer 2021, 18:11

Řízení skútru i auta je obvykle radost.
Vakcínu (přesněji řečeno pravidelnou vakcinaci proti covidu) nechám těm, co ji chtějí...Nic ve zlém.
Edit: Můj otec se nechal očkovat, ačkoli jeho přístup je/byl takový, že i během nejtvrdšího lockdownu chodil pravidelně do hospody, pochopitelně kvalitně zatemněné :lol:
Moje matka se očkovat nedá, slovy "Museli by mě svázat a násilím napíchat, jinak v žádném případě, i kdybych směla zbytek života jen do lesa."
Ani jeden není kvůli nějakému s prominutím posranému očkování horší nebo lepší člověk.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod JardaB » 05 čer 2021, 18:51

Tvůj koment je mimo mísu ... odpovídal jsem @aldav, názory tvých blízkých mne celkem nezajímají. Hodnocení osobnosti s nebo bez vakcíny neprovádím ani ambulantně :-)
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod Badarala » 05 čer 2021, 20:17

JardaB...zbytečně útočný ton od první reakce na můj příspěvek. Proč? Vypadá to naopak, že hodnocení osob provádíš, když tvrdíš, že můj koment je mimo mísu.
Podle mě není o nic míň v míse než tvůj :D
Názory tvých blízkých mě nezajímají...Další zbytečný osobní výpad. Zase: Proč :?:
Když to řeknu ještě jinak, tak nebýt agresivity některých příznivců očkování a rovněž včetně všech finančně zainteresovaných (proto jsem užil slovo "posrané"), nemuseli by se lidi osobně napadat. Ta agresivita spočívá ve vnucování a vynucování a taky v mnoha případech v potlačování jiného názoru.
Ti, co se nenechávají očkovat až na vyšinuté výjimky agresivní nejsou. Nikomu nebrání, nevymlouvají. A to, co bylo před časem okolo očkování a covidu označováno jako konspirační teorie a jejich "hlasatelé" byli označeni jako dezinformátoři (dokonce na to existoval oficiální seznam), se ukázalo postupně jako skutečnost (ted myslím ty "normální" věci, ne práškování covidem a podobné stíhy...). Tzn., od začátku bylo z této strany přistupováno k opačnému názoru velmi agresivně až vztekle. Přičemž "opačná strana" - rozdělíme-li lidi velmi zjednodušeně na příznivce a odpůrce - tedy ti odpůrci, nikdy takto útoční až na pár bláznů nebyli a nejsou.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod IvanzJihu » 05 čer 2021, 20:33

Pánové klid,
nenechte zbytečně cloumat svým majestátem,
děkuji Vám za názory.
Jen mě zajímal Váš pohled na vakcinaci, nechcu abychom se tady hádaly.
IvanzJihu

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 120
Registrován: 14 zář 2020, 07:45
Bydliště: Hodonín ( JihoVýchodní hranice)
Skútr / moto: Honda silver wing 600, Simson skútr SR 50

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod LadaM » 05 čer 2021, 20:51

Největší škody na organismu napáchá vnitřní rozpor a potlačené pocity. Doktoři tomu říkají civilizační choroby, protože se to vymyká jejich naučenému způsobu uvažování.
Doporučuji si tedy velmi dobře ujasnit, jak to opravdu máš a cítíš a podle toho se zařídit. Všichni lidi, které znám a podstoupili to, to udělali kvůli cestování. Nikdo z nich kvůli strachu z nemoci, nebo aby ochránili někoho jiného. Ale do hlavy jim samozřejmě nevidím...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
LadaM

250+
 
Reputace: 49
Příspěvky: 268
Registrován: 09 dub 2015, 23:07
Skútr / moto: Yamaha X-Max 250 2014 + Kawa Z650RS 2023

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod srnka1010 » 05 čer 2021, 21:32

Tak ja som sa očkovať dal. Nebolo to kvôli cestovaniu ani zo strachu z nemoci, ani z nejakých výhod, ktoré by očkovaní mali. Príde mi to ako rozumné. Kto nechce nemusí. Nesúdim ludí podľa ich slobodnej voľby. Očkovacích látok od narodenia mám v sebe dosť. Myslím, že pol európy žije vďaka tomu, ale to je jedno. Možno mám dobrú imunitu, lebo som cez 20 rokov nemal teplotu ani chrípku a podobné ochorenia. Ale na to sa nedá 100% spoľahnúť. Kto máva chrípku a dáva sa očkovať proti nej, nemá zaručené, že ju nedostane, ale zvyčajne máva ľahší priebeh. Ak to dokáže spomaliť toto šialenstvo, vidím v tom to dobré. To je môj osobný názor.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod mirsil » 06 čer 2021, 06:56

Naprosto stejný názor, jako kolega přede mnou. Prostě jedno z mnohých očkování, která už mám za sebou a která mě ještě čekají a také bych byl nerad, kdyby tady žena, kvůli mé nezodpovědnosti, zůstala úplně zbytečně, na všechno sama.
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: S K L A D I Š T Ě S L O V - kvůli zachování smyslu témat

Příspěvekod tatík » 06 čer 2021, 08:27

Já totéž,v zahraničí jsem byl naposledy před dvěma lety,ani letos to nemáme v plánu,ďo multikin ani na sportovní nebo kulturní mega akce nechodím,večery v hospodách či barech netrávím,takže tyto výhody od toho nečekám.Přesto jsem se očkovat dal,ani jsem nepřemýšlel o tom,proč bych se vlastně dát neměl.
Chodím na pravidelný prohlídky k lékařce a minule zjistila,že mi dochází očkování proti tetanu a prd,už jsem ji měl.Neumim si představit,že bych ji odmítnul
argumenty co by kdyby a požadoval nějakou statistiku a výrobce a složení vakcíny.
Ono to chce poslouchat názory a doporučení opravdových odborníků a ne bláboly kdejaký Háty s kuchyně co vypotí někde na Facebooku,či nejlépe v diskuzi na Novinkách.cz
Mimochodem,žádný s odborníků,co jsem poslouchal,nikdy neřekl,že to očkování Vás ochrání ve 100% a nikdy neřekl,že 100% lidí nemůže mít žádnou reakci.Ale je mnohem větší pravděpodobnost že mě srazí auto cestou na očkování,než že zemřu na následky očkování.
bylo Jawa O5-10000 km,Jawa 20-3000 km,nová Babeta 210- 6100 km,Jawa 50 Mosquito 585-14700 km,nový Yuki Matrix 50- 6500 km,Suzuki Burgman 400 K4-35456 km,Honda SW-T 600 7000 km,nová Honda Forza 300
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1450
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: Honda Forza 300/2019 najeto 10473 km
Tuning / úpravy: originální stav

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků