Řidičák B = 125ccm

Diskuze o čemkoli.

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod zdeny65 » 29 led 2017, 10:00

Něco pro zasmání i poučení:
https://www.youtube.com/watch?v=YFLAfHk41FM
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod pcx » 29 led 2017, 13:03

:idea:
Zdeny, esteze si to odlahcil, lebo toto je furt ta ista pesnicka dokola :-)
Uživatelský avatar
pcx

500+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 588
Registrován: 07 led 2015, 10:58
Bydliště: Nitra, SK
Skútr / moto: Yamaha X-Max 400 MOMO DESIGN

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod forester » 29 led 2017, 15:18

castielo píše:Ale v takejto zasadnej veci by malo byt hadam jasne stanovisko nie? Toto nie je expirovana lekarnicka. Ak nemas na nieco vodicak, tak sa proste uz od policajta dalej nepohnes. Ak sa nemylim, tak pozicovna by ti nemala poziciat, ak nemas prislusne opravnenie. Minimalne v Grecku to tak bolo, brat musel vziat skuter na zenu kedze ona mala aj na A, jemu dat nechceli.


castielo píše:Minimalne v Grecku to tak bolo, brat musel vziat skuter na zenu kedze ona mala aj na A, jemu dat nechceli.


Takže šoféroval zase bez vodičáku a to je prúser nie?
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 656
Příspěvky: 5478
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod castielo » 29 led 2017, 20:24

aka ta ista pesnicka? :) ved posledne spravy ohladom teorie su z roku 2014, len ma zaujimalo aka je prax za tie 2 roky ... ale zjavne asi nikoho policajti v zahranici s B-ckom na skutri nezastavili :D takze plati teoria z roku 2014.

@forester paru metrov sa urcite povozil, ale riadila to jeho zena :D preco to nebrali rovno na nu neviem. Na Sardinii som rovnako bral na seba, ale riadila kamoska lebo ona ma doma motorku, tak nebudem maturovat hentam. Inac idem na 2 dovolenky do Grecka, tak som zvedavy co mi povedia. Tusim tam sa neda na B, ale na paru forach pisali ,ze aj tak pozicaju ... skor ako policajti bude problem pri nejakej kolizii prave s poistovnou.
castielo

50+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 84
Registrován: 24 pro 2016, 15:19
Skútr / moto: Honda PCX 125

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod tomkob1980 » 29 led 2017, 21:06

Mirus1 píše:No a kdo jiný než ÚAMK by to měl na 100% vědět. To si tam někdo vycucal z prstu pro ukrácení dlouhé chvíle? Takže ty informace co tam mají, nemusí být věrohodné :? nebo dokonce mylné???
Tomu se mě ani nechce věřit,ale není problém si to ověřit e-mailem, zda konkrétně tyto informace o které tady jde jsou v pořádku a odkud je čerpali..


Svojí zkušenost jsem ti popsal. Ano, asi bylo lepší mi doporučit, aby tam táta s MP3 nejezdil, než mi poslat odpověď ve stylu "ano jde to" a pak aby tam skončil někde na policejní stanici. Ono totiž řídit něco bez přílušné skupiny řidičského oprávnění není vůbec sranda. Každopádně ta jejich informace, kterou mi jako jejich plátícímu zákazníkovi poskytli, byla špatná. Krom toho si myslím, že ÚAMK již není to, co to bývalo. Podle mě se jedná o klasický podnikatelský subjekt, který žije pouze ze jména kdysi význačného klubu. Co si myslet o tom, že simulátory, které mají k dispozici (nárazový a otočný) a které jim byly z velké části zakoupeny z dotací jednotlivých krajských úřadů, poskytují na dopravně bezpečnostní akce pouze za úhradu. A to nemám na mysli režijní náklady - dotažení na místo a zajištění obsluhy trenažerů. Takže i preventivní akce jsou jenom o penězích. A pak chceme, aby se ta situace na našich silnicích nějak zlepšila. Takže bych jimi uváděné informace nebral jako úplně směrodatné. Neříkám, že jsou všechny špatné, ale prostě bych si je ověřil u oficiálních institucí. Třeba jsem moc opatrný, ale díky tomu, že nejsem jazykově na tom úplně tak dobře, abych mohl v zahraničí při silniční kontrole s policistou diskutovat, rád si zjistím přesné a úplné informace předem.
Uživatelský avatar
tomkob1980

250+
 
Reputace: 141
Příspěvky: 352
Registrován: 22 dub 2011, 22:38
Bydliště: Vodňany
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400 IRON MAX, Yamaha MT 09 Tracer

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod forester » 29 led 2017, 23:57

V takom Chorvátsku má skútra tuším každý druhý človek.Je vidieť na skútroch dedkov,babky ale aj kompletné rodiny kedy idú na večernú promenádu k moru na skútru.Ide muž,žena a v predu stojí alebo sedí decko.Zo skútrom jazdia pošťáci,manažéri ako aj policajti.Nič nie je jednoduchšie ako parkovanie zo skútrom.Sú tam špeciálne parkoviská pre motocykle vyznačené značkami kde auto nemá čo hľadať a keď nie tak sa s ním parkuje kdekoľvek na chodníku kde nezavadzia chodcom alebo neobmedzuje premávku.
Normálne si policajt skúter ani nevšimne keď nespôsobí nejakú haváriu alebo závažne neporuší predpisy.Také že odbočovanie kde sa dá a jazda bez prilby sa toleruje (osobná skúsenosť z Makarskej riviéry) .Skútre odparkované majú poväčšine aj zavesenú prilbu a už ojedinele aj kľúč v spínacej skrinke.Neraz bolo pred kioskom zo zeleninou a ovocím vidieť aj skúter naštartovaný.Čo je pre nás asi nonsens je absolútna tolerancia od plechovkárov ktorý dávajú až chronicky prednosť a púšťajú ich kde sa dá.Byť na dovolenke pri mori zo skútrom je jedná báseň až na ten masaker cestu tam a späť aj keď sa to už dá z BA spraviť za 12h.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 656
Příspěvky: 5478
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod satanachist » 30 led 2017, 11:01

Na smradlavém pincku se jezdí po celém světě, tak jezděte taky :-) EU v tom bá bordel a nikomu se ho nechce řešit.... KOntaktoval jsem i europoslance z odboru dopravy, jeho sekretář mi napsal, že se mi ozve....je to cca rok a půl a ani ň...... Kdyby jsme se chovali jako oni, tak se nad nějakým řidičákem ani nepozastavujeme. Jenže jsme zodpovědnější než oni a chceme dodržovat nějaká pravidla.
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod forester » 30 led 2017, 11:09

Vitaj Miro, kde si bol celú večnosť? Som rád že si tú hlavu s piesku vybral lebo v tejto téme máš asi najvatší prehlad.Tak ich tu trocha daj do obrazu lebo je tu zase bez teba hokej :D
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 656
Příspěvky: 5478
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod Mirus1 » 30 led 2017, 11:21

Já jsem zase pro změnu včera poslal k tomuto problému meil na UAMK, tak jsem zvědavý jak to dopadne, zda vůbec odepíší. Pokud jo, dám to sem.
Ale celkově bych to neřešil, mám v řidičáku který platí v celé slavné EU, A1-mám, mají to např. Rakušáci taky tak,mají, tak šup a vzhůru na Grossglockner :D
Edit:: Zdar Rudo, no já určitě né,ale pokud by byla možnost a bydlel tam kde ty, tak rajtuju po Rakousku nebo Německu každý den...
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod satanachist » 30 led 2017, 13:00

forester píše:Vitaj Miro, kde si bol celú večnosť? Som rád že si tú hlavu s piesku vybral lebo v tejto téme máš asi najvatší prehlad.Tak ich tu trocha daj do obrazu lebo je tu zase bez teba hokej :D

Ahoj Rudy, život přináší i zrovna ne veselé chvilky, tak jsem ani neměl náladu na skútra ani diskuze. Tento rok sna bude lepší. Takže ještě zopakuju mé osobní zjištění od konzulátů a MV....ve zkratce: se skupinou B můžeme - Slovensko, Slováci naopak Česká rep., Polsko, Lotyšsko, Francie, Portugalsko, Itálie, Belgie, Lucembursko. Rakousko po absolvování pár hodinového kurzu. Upozorňuju, že to jsou má zjištění z předminulého roku a nějak jsem se v tom od té doby neangažoval. Jinak hodně tlačí na maďarské MD tamnější skútraři a Slovinci zase jednoznačně neodpověděli. Prostě je v tom hokej. Kdyby EU vydalo směrnici, která je "směroplatná" :-) pro všechny státy EU, tak je to v cajku. Ale je to jen organizace na praní špinavých peněz a zájem obyčejného člověka jde stranou. :-( mj. ty poslance jsem oslovil tři....ani jedna odpověď :-(
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod Mirus1 » 30 led 2017, 15:04

Tak UAMTK už odpověděl, zde máte můj dotaz a potom jejich odpověď.....

Dobrý den!
Na různých internetových diskusích probíhají diskuse, jak je to s ŘP skupiny A1 pro naše řidiče a jeho platnost v EU.
Konkrétně se jedná o skůtry kubatury do 125ccm, výkon max.11kw a automatickým řazením. Podle informací na vašich stránkách http://www.uamk.cz/informace/mezinarodn ... _a_vozidla
pokud jsou správné, tak by řidič s ŘP kde má např. vyznačeno AM, A1, B, B1, neměl mít problém při případné policejní kontrole, jak jsem vybral náhodně např. Rakousko.
Jsou na to stále rozporuplné názory, takže si myslím, že od vás dostanu ty nejpřesnější informace. Můžete prosím na 100% potvrdit, že s novým řidičákem, kde mám vyznačeny skupiny AM, A1, B, B1, můžu při jízdě na právě výše uvedeném 125ccm skůtru bezproblémově cestovat např. Německo, Rakousko, Maďarsko, Chorvatsko, Slovinsko a.t.d.

Děkuji předem za odpověď s přáním hezkého dne
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrý den,

pokud tyto kategorie máte vyznačené, můžete dané motocykly řídit. Informace se rozcházejí zejména ve chvíli, kdy máte pouze řidičák B, bez vyznačených kategorií, a chcete jet na skútru do 125 ccm do zahraničí. U nás a například na Slovensku to možné je, ale ostatní země EU tuto možnost nevyužili.

S pozdravem,

Team infoservisu ÚAMK
ÚAMK, a. s. | Na Strži 9/1837
140 00 Praha 4 | Česká republika
tel: +420 261 104 333 | fax: 261 104 356
e-mail: infoservis@uamk.cz | internet: www.uamk.cz
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod castielo » 30 led 2017, 15:14

Satanachist, vdaka za zhrnutie. Tak si teda zatial budem robit vylety po vychodnom bloku kym nenasetrim € na A-cko a popritom dufat, ze zvysok RVHP sa do tohto zapoji. Iniciativa uz je aj v HR http://www.svijetskutera.com/otvoreno-p ... 016/07/01/
castielo

50+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 84
Registrován: 24 pro 2016, 15:19
Skútr / moto: Honda PCX 125

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod pcx » 30 led 2017, 15:45

castielo, odkial si?
Uživatelský avatar
pcx

500+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 588
Registrován: 07 led 2015, 10:58
Bydliště: Nitra, SK
Skútr / moto: Yamaha X-Max 400 MOMO DESIGN

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod zdeny65 » 30 led 2017, 18:58

Castielo to tutlá.Z Púchova. :D
Hele.víš co je zvláštní?Proč si nedá odkud je?To je voľaaké čudné?
Já se nestydím odkud jsem.Ty taky ne.Hele,zase další KOCÚR.
Jo ,když tak mě oprav.Kurňa nevím přesně,jal se napíše správně slovensky nějaké-tedy voľa....ké.Dík za nápovědu.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod castielo » 30 led 2017, 19:14

Odkial som neni podstatne, podstatne je kam mozme s B-ckom na skutri :P PCXovi som uz poslal taku kratku spravu :D Ak mi chcel pomoct s nejakou autoskolu, tak vdaka, ale mam dvoch znamych v autoskolach a tu kde byvam, tak pod 430€ nevedel ist nikto. Tento rok ma proste caka V4 bez madarska.
castielo

50+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 84
Registrován: 24 pro 2016, 15:19
Skútr / moto: Honda PCX 125

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků