Řidičák B = 125ccm

Diskuze o čemkoli.

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod Stix » 02 říj 2015, 09:47

Díky za odpovědi. Smysl to nedává, ale na stránkách registru řidičů to píšou.
Stix

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 102
Registrován: 19 zář 2010, 20:25
Bydliště: Praha
Skútr / moto: snad už brzy

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod castielo » 28 led 2017, 12:30

Tak co, pribudli nam nejake nove krajiny resp. ma niekto nejake skusenosti z vedlajsich statov? Kupil som nedavno skuter, takze mam v hlave aj vylety po okoli, ale po precitani vlakna som v rozpakoch ... mam chut spravit vodicak na velku moto, aby bol pokoj aj na dovolenkach v takom grecku, avsak ceny kurzov porastli do vysin 500 € a viac :shock: ... cize moc sa mi do toho nechce. Vyzera, ze aspon CR a PL su v tomto vpohode?
castielo

50+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 84
Registrován: 24 pro 2016, 15:19
Skútr / moto: Honda PCX 125

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod pcx » 28 led 2017, 15:18

Sprav A , a mas pokoj. Ked si nad tym uz rozmyslal, tak vidis ze si zavahal. Myslim ze nie vsetky autoskoly uz maju natrvalo zvysene ceny kurzov. Cakaju totiz na udelenie licencii. Tak ak to myslis seriozne vazne, tak by si mal obvolat vsetky autoskoly v tvojom okoli a zapisat sa do kurzu co najskor, este so starou cenou.
Uživatelský avatar
pcx

500+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 588
Registrován: 07 led 2015, 10:58
Bydliště: Nitra, SK
Skútr / moto: Yamaha X-Max 400 MOMO DESIGN

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod castielo » 28 led 2017, 17:51

V zime sa kurzy pre moto tusim nerobia, ale nechcem ist do toho az tak hrrr, este pred rokom som mal motorkarov za darcov organov a ja mam odjazdene 0 m . A co zmenilo moj nazor? Nic :) Skuter mi spadol z neba, no a darovanemu konovi sa na zuby nepozera. Chcel by som ist do Chorvatska ci Talianska, ale vyzera to, ze s nasim B bude problem, ci uz Rakusko, Madarsko alebo aj Slovinsko. Polsko a Cesko vyzera byt OK, tak paru rokov sa budem musiet uspokojit s tymto. Novu moto mat skor ako o 10 rokov nebudem, preto sa do A-cka nehrniem, hlavne za tu novu cenu, ktoru uz maju co som preletel vsetky autoskoly v okoli. Snad sa dockame nejakej harmonizacie v EU lebo toto je len byrokraticky problem.
castielo

50+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 84
Registrován: 24 pro 2016, 15:19
Skútr / moto: Honda PCX 125

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod tomkob1980 » 28 led 2017, 19:50

Já bych taky ještě počkal. Před dvaceti lety dávali k řidičáku na auto pionýra, teď můžeš řídit skútra o objemu 125 ccm a za dvacet let budou dávat třeba rovnou i A. Vždyť přece platí, že kdo si počká, ten se dočká..:-)
Uživatelský avatar
tomkob1980

250+
 
Reputace: 141
Příspěvky: 352
Registrován: 22 dub 2011, 22:38
Bydliště: Vodňany
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400 IRON MAX, Yamaha MT 09 Tracer

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod castielo » 28 led 2017, 20:48

Pionier? .... Ty si uz zjavne stary, ty sa toho uz nedozijes :P Momentalne na A-cko nemam, ale to nemeni nic na fakte, ze 125ky v EU s B su nateraz len byrokracia. Svojim sposobom to povoluje vecsina krajin, akurat kazdy si to spravil po svojom ... cakat na zjednotenie v blizkej dobe je hodne naivne, ale sak EU moze zase raz prekvapit :) Je teda aspon bezproblemove jazdit v Polsku a CR ?
castielo

50+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 84
Registrován: 24 pro 2016, 15:19
Skútr / moto: Honda PCX 125

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod srnka1010 » 28 led 2017, 21:26

Ja osobne,keď by som chcel jazdiť,tak by som si urobil vodičák aký potrebujem a nečakal by som až sa únia rozhýbe nejakým smerom.Kurzy v SR zdraželi pre centralizáciu kontroly,keď musí byť každá autoškola vybavená dochádzkovími terminálmi,GPS na všetkých vozidlách a pod.Majú sa dostávať dochádzkové karty a všetko bude kontrolované.Nie každá autoškola na to má prachy a tie čo do toho investovali,tak tým to musí niekto zaplatit
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod forester » 28 led 2017, 21:34

Keby si čítal toto vlákno od začiatku tak by si mal hneď odpovede na všetky tvoje otázky a to aj oficiálne stanoviská zastupitelských úradov po dotázani sa našich kolegov, prednostne satanachista,ktorý tejto otázke venoval naozaj dosť času a aj ich obšírne tu publikoval.

P.S rob si Ačko,lebo nikdy to nebude jednotné s jazdením na Bčko tak ako nie je jednotná EU aj v inej legislative.Keď budeš vyčkávať,tak do vtedy sa možno aj EU rozpadne :D
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 656
Příspěvky: 5478
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod tomkob1980 » 28 led 2017, 21:47

castielo píše:Pionier? .... Ty si uz zjavne stary, ty sa toho uz nedozijes :P Momentalne na A-cko nemam, ale to nemeni nic na fakte, ze 125ky v EU s B su nateraz len byrokracia. Svojim sposobom to povoluje vecsina krajin, akurat kazdy si to spravil po svojom ... cakat na zjednotenie v blizkej dobe je hodne naivne, ale sak EU moze zase raz prekvapit :) Je teda aspon bezproblemove jazdit v Polsku a CR ?


Myšleno Jawa 50 typ 20, 21 (pionýr)..:-) Hele už jsem něco zažil, ale nepřipadám si, že bych patřil do starého železa. Jestli budou někdy něco rozdávat k řidičskému průkazu skupiny B je mi celkem jedno, protože mám i skupinu A. Tím pádem si můžu jezdit na čem chci, kde chci a užívat si všeho, co mi jízda na motorce přináší. Teď hned a než asi si nějaká hlava pomazaná v Bruselu něco vymyslí. Souhlasím s tebou v tom, že EU nás překvapí, bohužel nejspíš ne v pozitivním slova smyslu. Koukni se jak to dopadá s emisními normami. Aby sis teď mohl koupit novou motorku, musí splňovat EURO 4, takže musíš mít nějakou uhelnou "vyfikundaci" v nádrži. Když to půjde takhle dál, tak nám za chvíli motorky zakáží úplně. Ale zpátky k tématu. V ČR můžeš s řidičským průkazem skupiny B řídit skútr o objemu do 125 ccm a s výkonem do 11 kW. Jak je to jinde netuším, ale už se to tu probíralo, tak zkus pohledat. Případně se koukni na http://www.motorkari.cz...
Uživatelský avatar
tomkob1980

250+
 
Reputace: 141
Příspěvky: 352
Registrován: 22 dub 2011, 22:38
Bydliště: Vodňany
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400 IRON MAX, Yamaha MT 09 Tracer

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod castielo » 28 led 2017, 22:21

@forester Cital som vlakno, ambasady su sice pekne, zaujimala ma skor policajna realita :) A-cko je istota, ale v dohladnej dobe je tato moznost pre mna nedostupna, a kym na to pride, tak asi budem musiet trcat len v overenych krajinach.

@tomkob O moznosti jazdit B-ckom na skutri v EU som stravil na googli 3 dni, a to som si prekladal aj v narodnych jazykoch lebo v anglictine sa o tom detailne nepise. Zoznam statov sa zhoduje v kazdej jazykovej mutacii ktora sa tomu venuje, ale nikde som sa nedocital o realnych skusenostiach. Cakaju ma dovolenky po EU, pravdepodobne budem poziciavat skuter, tak som zvedavy co mi na to povedia :) Zatial mozem potvrdit Taliansko, v septembri som poziciaval na Sardinii a nemali problem mi ho dat na B. Potvrdit mozem aj Bohol na Filipinach :D Tam nechceli vidiet ani vodicke, policajti nam tam s usmevom mavali.
castielo

50+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 84
Registrován: 24 pro 2016, 15:19
Skútr / moto: Honda PCX 125

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod forester » 28 led 2017, 22:52

"Policajná realita" je asi taká že "na koho natrafíš" to máš ako zo všetkým, niekto ťa bude pérovať za poistku v povinnej výbave lebo si ho nasral svojím iným priestupkom alebo arogantným jednaním ale osobne si myslím že keď nedojde k tomuto extrému tak ani pes po tebe neštekne a pokojne si pojazdíš až do Chorvátska a tam sa v tej spleti skútrov stratíš.

Nemôžeš poukazovať že ti požičali v nejakej dovolenkovej destinácii skúter a netrvali na dodržovaní vodičského oprávnenia že je to v pohode.Je to biznis pre požičovňu ale v prípade nejakej sprostej kontrole alebo nedaj bože búračke zodpovednosť je na tvojej osobe a nie požičovni.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 656
Příspěvky: 5478
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod castielo » 28 led 2017, 23:11

Na koho natrafis? Ale v takejto zasadnej veci by malo byt hadam jasne stanovisko nie? Toto nie je expirovana lekarnicka. Ak nemas na nieco vodicak, tak sa proste uz od policajta dalej nepohnes. Ak sa nemylim, tak pozicovna by ti nemala poziciat, ak nemas prislusne opravnenie. Minimalne v Grecku to tak bolo, brat musel vziat skuter na zenu kedze ona mala aj na A, jemu dat nechceli.
castielo

50+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 84
Registrován: 24 pro 2016, 15:19
Skútr / moto: Honda PCX 125

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod Mirus1 » 29 led 2017, 04:49

Taky mě to zajímá, tak jsem se podíval na stránky UAMK a našel jsem totók....http://www.uamk.cz/informace/mezinarodn ... -informace

Najeďte na požadovanou zemi třeba to Rakousko-klik, obsah, napravo klik na Řidiči a vozidla, no a jsme doma. Tady v tabulce vidíme na čem se smí v Rakousku jezdit,věk a.t.d. Díval jsem se na Německo,Chorvatsko,Slovinsko,Maďarsko,Itálie,Polsko a jiné, všude je to prakticky stejné. Já mám od loňska řidičák vyměněný a v řidičáku vyznačeny skupiny AM, A1, B, B1....
Takže podle mě, pokud máš v řidičáku vyznačeno A1, co jsem se díval,tak můžeš jezdit na 125ce max.11kw prakticky po celé Evropě....Je tam i věk od kdy danou kategorii můžeš řídit a jiné...
Vidíte to někdo jinak??
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod tomkob1980 » 29 led 2017, 08:48

Nevím jestli je dobré spoléhat se zrovna na webové stránky ÚAMK. Už vidím jak akuratnímu rakouskému policistovi někde na cestě vysvětluješ, že ten skútr s řidičákem na auto řídit můžeš, protože to psali na webu ÚAMK. A zrovna s ÚAMK nemám moc dobré zkušenosti. Loni když jsem s tátou plánoval dovolenou na skútrech, tak jsme rešili, jestli bude moct s řidičským průkazem skupiny B vyrazit na MP3 500 LT do Švýcarska, když to není členem EU. Protože měl táta od ÚAMK zaplacenou asistenci, tak jsem napsal i tam. Odpověď sice přišla, ale úplně zmatená, nejspíš ani nepochopili o co šlo a na závěr napsali, že nedoporučují do této země takto cestovat. Pomohl mi až zastupitelský úřad v Bernu, který mi od tamního ministerstva dopravy zjistil, že to jde. Takže osobně bych spoléhal pouze na oficiální informace a ne na to, co někde na netu někdo napsal...
Uživatelský avatar
tomkob1980

250+
 
Reputace: 141
Příspěvky: 352
Registrován: 22 dub 2011, 22:38
Bydliště: Vodňany
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400 IRON MAX, Yamaha MT 09 Tracer

Re: Řidičák B = 125ccm

Příspěvekod Mirus1 » 29 led 2017, 09:35

No a kdo jiný než ÚAMK by to měl na 100% vědět. To si tam někdo vycucal z prstu pro ukrácení dlouhé chvíle? Takže ty informace co tam mají, nemusí být věrohodné :? nebo dokonce mylné???
Tomu se mě ani nechce věřit,ale není problém si to ověřit e-mailem, zda konkrétně tyto informace o které tady jde jsou v pořádku a odkud je čerpali..
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků