Překročení rychlosti - kolik tolerují?

Diskuze o čemkoli.

Re: Překročení rychlosti - kolik tolerují?

Příspěvekod josuk » 13 dub 2015, 18:38

forester píše:.. keby som chcel dodržiavať predpísanú 130ku tak som brzda a čo je horšie vytváram překážku...

pokud vynecháme skútr, na něm se zvlášt v neděli odpoledne dálnici D1, když to trochu nebrzdí kamiony, raději úplně vyhýbám, tak myslím, že by si řidiči mohli konečně odpustit pocit, že dělají něco špatně pokud dodržují pravidla. Třeba bychom se konečně přiblížili zemím jako německo, rakousko, kde je počet mrtvých na miliardu ujetých km třetinový (ČR 17, D 6...)

To vyklízení rychlého pruhu za každou cenu je špatně!!! Ten vzadu porušuje pravidla - nedodržuje rychlost, bezpečnou vzdálenost - a tolerancí se to nezmění!
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1409
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Překročení rychlosti - kolik tolerují?

Příspěvekod PBM2 » 13 dub 2015, 18:51

Pro "inspiraci" - http://www.12bodu.cz/bodove-prestupky.php .

A o měření přímo od zdroje - https://www.cmi.cz/node/613 . Jen jako výtah uvedu toto:"Pro silniční rychloměry jsou největší dovolené chyby měření rychlosti stanoveny na:
± 3 km/h při měření rychlostí menších nebo rovných 100 km/h a
± 3 % při měření rychlostí větších než 100 km/h.

Uživateli příslušného rychloměru není známo, jakou konkrétní skutečnou chybu měření jím používaný rychloměr má, ale může (a měl by) pracovat s předpokladem, že maximálně může dosáhnout hodnoty MPE (jinak by nemohl být ověřen, resp. ověření by bylo zamítnuto). Tuto skutečnost by (obdobně jako u vah či analyzátorů alkoholu v dechu) proto měl zohlednit při vyhodnocování naměřených hodnot rychlosti a zejména jejich konfrontaci se zákonnými limity.

Například při indikaci rychloměru 51 km/h by se skutečná rychlost měřeného vozidla s ohledem na dovolenou chybu měřidla ± 3 km/h mohla pohybovat v rozmezí (51 ± 3) km/h, tedy v pásmu 48 km/h až 54 km/h. Existovala by tedy určitá pravděpodobnost, že vozidlo limitní rychlost 50 km/h nepřekročilo, a proto by bylo vhodnější k takovým hraničním případům přistupovat z hlediska kontrolních orgánů spíše z hlediska „jistoty“ a nezpochybnitelnosti. Pokud tedy má být z tohoto pohledu prokazatelné, že maximální dovolená rychlost 50 km/h byla překročena alespoň o 1 km/h, měl by kontrolní orgán za překročení limitu považovat indikace rychloměru 54 km/h a vyšší. Obdobně, pokud má být prokazatelné, že byla překročena alespoň o 1 km/h maximální povolená rychlost 130 km/h, musel by policejní rychloměr s ohledem na dovolenou chybu měřidla ± 3 % indikovat alespoň rychlost 135 km/h a vyšší (neboť 3 % ze 131 činí 3,9 - zaokrouhleno na 4 a 131 + 4 = 135). Z uvedených příkladů si lze dovodit pro praktické použití poměrně jednoduché a snadno zapamatovatelné kritérium – za výše popsaných okolností by výsledky měření rychloměrem měly být velmi těžko zpochybnitelné, pokud by za prokazatelné překročení maximální dovolené rychlosti bylo aplikováno překročení rychlostí 50 km/h a 130 km/h o 5 km/h a více."

Na staně je toho víc a toto je ke konci. 8) 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Překročení rychlosti - kolik tolerují?

Příspěvekod medved.m » 13 dub 2015, 19:35

Moc hezky se nám tady ta debata rozběhla...
forester píše:...90% ich valí 150 a keby som chcel dodržiavať predpísanú 130ku tak som brzda a čo je horšie vytváram prekážku ktorú treba stoj čo stoj predbehnúť a tak zvyšujem riziko kolízie a keď nechcem aby sa stala nehoda tak sa musím prispôsobiť a zaradiť sa do plynule idúcu kolónu a toto platí zdvojnásob v zime.
Omyl, forester.
Ne Ty, ale "tých 90%, čo valí 150 a stoj čo stoj predbiehajú, zvyšujú riziko kolízie a ak nechcú, aby sa stala nehoda, musia sa prispôsobiť". Sakra, uvědomme si to už konečně :roll:

Kdo mě zná, ví, že to poslední, co v životě chci, je přizpůsobovat se a šlapat s davem. Jen proto, že tak šlape většina. Až bude většina skákat z mostu ("proč? no já nevím, ale ten přede mnou taky skočil!"), já nemusím.
Ale jestliže jezdím (většinou) podle předpisů, netelefonuju a chovám se slušně, pak proto, že si myslím, že je to tak správné a já mám právo se rozhodnout dělat věci správně.
Ostatně, na silnici jde často o životy.
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Překročení rychlosti - kolik tolerují?

Příspěvekod Timgad » 13 dub 2015, 20:02

medved.m: zvedám palec nahoru. Bohužel ve společnosti se rozmohlo najít způsob, jak co nejlépe porušovat všelijaké normy a jakým způsobem to omlouvat. Divný to sport. A když se někdo proti takovým blbům ozve, tak je považován za odpad společnosti.
Ale kdyby šlo jen o tu 150 na stotřicítce. Ti blbouni si k těm 150 přidají ještě proměřování tachometru a toleranci policistů a jedou alespoň 160. Ale nedivím se tomu. Hlavu mají dutou a neumějí se prezentovat ničím jiným.
Timgad

100+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 232
Registrován: 26 srp 2014, 21:25
Bydliště: Náměšť
Skútr / moto: klasický skútr

Re: Překročení rychlosti - kolik tolerují?

Příspěvekod Kittikit » 13 dub 2015, 20:15

To, co jsem psal já, není žádná teorie, ale všeobecná praxe. Jak je i výše uvedeno, odchylka je + 3 km/h vw prospěch řidiče. Na kolik si potom dopravák nastaví radar, je jen na jeho uvážení. Také je rozdíl, zda se jedná o měření jen dopraváků nebo ve spolupráci s obvody.
Kittikit

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 75
Registrován: 14 črc 2014, 20:29
Bydliště: Krnovsko
Skútr / moto: Honda PCX125

Re: Překročení rychlosti - kolik tolerují?

Příspěvekod forester » 13 dub 2015, 21:20

Obdobný prípad je dodržovanie bezpečnej vzdialenosti.Vela jazdím v zahraniči a viem že toto je alfa a omega šoférskej kultúry a bezpečnej jazdy a čo sa deje u nás?No 90% šoférov ide nalepených na protiidúcom aute a keď sa snažíš aspoň ako tak dodržať odstup už to využije nervózny tiežvodič a ty pribrzduješ a pribrzduješ a stávaš sa defenzívnym brzdičom premávky nervóznej masy vodičov ktorí sa stále ponáhlajú aj za cenu reťazovej nehody kedy nejakej pipke náhodov padne smartfón pri sledovaní facebooku.Takže čo s toho plynie?Musiš sa prispôsobiť a ísť aj keď nepredpisove ale aspoň tak aby si nevytváral kolízie.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Překročení rychlosti - kolik tolerují?

Příspěvekod moto.joker » 13 dub 2015, 21:34

forester píše:...Takže čo s toho plynie?...


... že kolem tebe jedou samý hovada :mrgreen:

Sorry, ale já už to nemůžu číst. To je děsná diskuze.
Spoléhat se na to, že Ti někdo bude něco tolerovat a ještě s tím kalkulovat, to mi přijde jako dost krátkozraký.
Neříkám že vždy jedu dle předpisů, ale taky si tu rebelii náležitě užívám. A kdyby mě chytili, tak řeknu, ale jo, jel jsem rychle moje chyba a bude!
Taky by mě zajímalo, pokud nemáte digitální rychloměr, jak na těch ručičkových srandách udržujete 58 km/h :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Překročení rychlosti - kolik tolerují?

Příspěvekod Mirus1 » 13 dub 2015, 21:38

forester, pod to se podepisuji, dalším, supernešvarem co pozoruji denodenně při služebních jízdách je to telefonování s mobilem u ucha za jízdy. Ruce mají všelijak zkroucený, aby jako nebylo poznat, že telefonují, dokonce jsem viděl jak borec kvůli tomu skončil na zábradlí a zbytek posádky ho rychle tlačil pryč kvůli policii.
Ono i to zabudované handsfree v autě není žádné bezpečnostní terno, já to mám a můžu říct, že jsem měl taky už někdy kvůli tomu namále. Člověk se soustředí na hovor a řešení nějakých problémů a tím pádem dává na frak bezpečnosti a sledování provozu.
Já bych v autě zakázal i tohle, když tak někde zastavit a řeš si po telefonu co chceš, třeba celý den.....
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Překročení rychlosti - kolik tolerují?

Příspěvekod forester » 13 dub 2015, 21:56

Ty si to ale vôbec nepochopil moto.joker,ja som na druhej strane bariéry ja vôbec nie som zástanca rýchlej jazdy alebo nedodržania bezpečnej vzdialenosti týmto chcem poukázať že nie vždy predpisové u nás je aj bezpečné a to práve preto že si to neuvedomujú ostatný ktorý jazdia ináč ako ty.Mám už niečo málo odjazdené a napr.minulý rok na ceste do UK a priamo v Anglicku som sa cítil tak bezpečne pri najazdených 4200km naprieč celou Európu do Sheffield UK ako nikde u nás na trase menej ako 50km :D

Tolko tolerancie a ohladoplnosti a to aj napriek tomu že som mal slovenské ŠPZ som nezažil nikde inde.Dopravné značenie ako aj celý systém riadenia semafórov bolo tak geniálny že nerozumiem prečo sa u nás nedá s toho okopčiť aspoň percento.Asi aj preto je tam nejmenšia nehodovosť v EU,čo im môžeme fakt závidieť.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Překročení rychlosti - kolik tolerují?

Příspěvekod moto.joker » 13 dub 2015, 22:11

Ale pochopil, neboj. Napsal jsi to dobře.
To co popisuješ se mi také stává poměrně často a také mě to dost štve. Nic to nemění na tom, že okolo jsou skutečně hovada, který se ženou za ušetřenou minutou za cenu vysokého rizika pro sebe i ostatní.

Jen mě ta diskuze od začátku přišla jako zajímavá.
Proč se tady nikdo nezeptá: "Co můžu ještě ukrást, aby mi nikdo nic neřekl?" To je přeci stejný. Na chlup.
Ukrást teoreticky můžeš kolik chceš a když Tě chytnou tak máš průšvih.
Jet můžeš taky jak rychle chceš a když Tě chytnou, tak máš průšvih.

To je ten princip, nekrást a dodržovat předpisy, protože mají smysl.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Překročení rychlosti - kolik tolerují?

Příspěvekod Sarapatka » 13 dub 2015, 22:48

V různých městech se tolerance rychlosti může lišit. Jak tu bylo uvedeno, tak na 50 by 53 km/h neměl být problém nikde. V Praze se na úsekových automatických měřeních toleruje na 50 + 10 + 3. Tzn. 62 km/h neplatíš a 63 km/h už platíš pokutu.
Uživatelský avatar
Sarapatka

25+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 47
Registrován: 15 črc 2014, 21:12
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: Piaggio Fly 3x,Medley 125, Beverly 500, 350i 2020.
Tuning / úpravy: Kromě BV 350i všude Multivar od Malloossi.

Re: Překročení rychlosti - kolik tolerují?

Příspěvekod Dopi » 13 dub 2015, 23:29

Ještě by se mohla zavést diskuze na téma kolik alkoholu můžeme vypít, abychom se ještě udrželi na skutrech a ve svém jízdním pruhu :-)

z mobilu přes Forum Fiend
Moje vozítka: Skútr & Mazda 626 kombi 2.0i r.v.1992
Když je hnusně nebo zima, tak jezdím mazdou.
Uživatelský avatar
Dopi

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 318
Registrován: 27 říj 2007, 20:33
Bydliště: Mor.Třebová
Skútr / moto: Suzuki AN 400 Burgman, rv 2001

Re: Překročení rychlosti - kolik tolerují?

Příspěvekod sollik » 14 dub 2015, 15:38

Mě spíš příjde, že tady většině lidí od začátku uniká jedna zásadní infomace. Pořád se tu řeší, o kolik můžu porušit pravidla, aby mi ti syčáci v uniformě ještě nemohli dát pokutu ??? Ty omezený rychlosti tu nejsou proto, aby si na někom mohli policajti mastit kapsu, ale hlavně proto aby bylo na silnici aspoň trochu bezpečno a ne nadarmo se kdysi snižovala rychlost ve městě ze 60km/h na 50 km/h :wink:
Ne nadarmo se říká:" Když pospícháš sedni si" a na silnici by to mělo platit dvojnásob :D
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 997
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Překročení rychlosti - kolik tolerují?

Příspěvekod satanachist » 15 dub 2015, 15:43

Ono se nemusí cestovat ani na západ. Projel jsem např. celé Pobaltí a i tam jezdí lidi opravdu jako lidi a ne jako prasata. Pak nemluvě o Skandinávii. Na dálnici ve Švédsku nebo Norsku 110 km/h všichni zodpovědně dodržovali a když nás někdo předjel, tak to byl Čech, Slovák nebo Polák. Přitom policajty jsme viděli jen hlídkovat u královského paláce v Oslu a u DN. Ale taky pomalu v každé dědině kamery. Jinak tady jsou tolerance pěkně popsané http://www.cdv.cz/mereni-rychlosti-rada ... h-statech/
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Překročení rychlosti - kolik tolerují?

Příspěvekod petr311 » 15 dub 2015, 17:44

sollik píše:... Ty omezený rychlosti tu nejsou proto, aby si na někom mohli policajti mastit kapsu, ale hlavně proto aby bylo na silnici aspoň trochu bezpečno a ne nadarmo se kdysi snižovala rychlost ve městě ze 60km/h na 50 km/h ...

O tomto by se dalo celkem úspěšně pochybovat. Myslím, že většina z nás zná spoustu úseků, kde je nesmyslně snížená rychlost na 50km/h, tzv. nekonečné obce, kdy projíždíte často i několika kilometrové úseky, kde není vůbec žádná zástavba ani žádné obydlí, žádný živý tvor, který by mohl být ohrozen jízdou motorového vozidla. No a teď si představte, že se v takovém úseku musíte ploužit padesátkou a kolem dokola jen pole nebo les... To je pak člověk za blázna, když se snaží v takových úsecích dodržovat rychlost... a pak se jednoho dne stane, že prostě buď neodoláte nebo se zapomenete a v takovém úseku jedete trochu rychleji, no a jak na potvoru tam číhají záškodníci a pak vesele kasírují ... tohle se mi stalo z vlastní zkušenosti na Slovensku, kdy jsem jel autem dlouhý úsek mimo zastavěnou oblast, kdy už jsem si naivně myslel, že jsme mimo obec, no a bum ho, ono tam byla stále obec... no nemusím to snad rozvádět, jen chci říct, že ty omezení rychlostí v zastavěné oblasti mají svůj význam a osobně dodržuji rychlostní limity na hranici tolerance, ale rozhodně odsuzuji nesmyslné omezení rychlostí v místech, kde není ani živáčka.
4/2013 - 4/2014 - KYMCO Agility City 125/9.450km
3/2014 - 3/2015 - Piaggio Beverly 125ie/16.000km
3/2015 - 5/2018 - Piaggio MP3 500LT Sport/42.900km
5/2017 - 8/2019 - YAMAHA X-MAX 125/19.700km
6/2018 - 7/2022 - YAMAHA X-MAX 400/37.000km
8/2019 - X-MAX 300
Uživatelský avatar
petr311

1000+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 1119
Registrován: 24 dub 2013, 21:42
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 400 ABS 2018 / YAMAHA X-Max 300 ABS
Tuning / úpravy: X-Max 400: zadní nosič kufru Yamaha + zadní kufr Yamaha 50 l s opěrkou pro spolujezdce, držák telefonu (GPS) - na střed řídítek, velké plexi Puig kouřové, brašna pod přístrojový panel Yamaha

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků