Zvyšování rychlosti

Diskuze o tuningu skútrů. Zvyšování a ladění výkonu, tlumení, brzdy. Kity, výfuky, karburátory, variátory, spojky,...

Zvyšování rychlosti

Příspěvekod Wortix » 29 črc 2021, 02:49

Zdravím, mám dotaz ohledně zvýšení rychlosti mého zbastleneho stroje. Mám tam 80ccm hlavu a jiný karbec jinak vše origo má někdo nějaký tip? Obrázek

Odesláno z mého DUB-LX1 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Wortix

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 29 črc 2021, 02:39
Skútr / moto: Kinroad kit 80ccm
Tuning / úpravy: Kit airsal sport 80ccm, karburátor naraku 24mm, airbox Naraku,

Re: Zvyšování rychlosti

Příspěvekod prostě Míra » 29 črc 2021, 19:49

Si teda dovolím reagovat

No maximálka je dána otáčkama motoru, ty ti snad trochu zvedl ten válec a karburátor..stalo se vůbec něco?? Je to aspoň silnější? ..a variátorem. Když je roztočeno na maximum a variátor je třeba z vršku úplně otevřenej, tak cejtis jak zacuká a víc to prostě nepojede. Řemen už má nejtěžší převod. A to je maximálka :-D takže nějakej tuningovej od malossi, protože jakkoliv laborovat s válečkama / pružinou nepomůže, zmeni se jen projev a spíše k horšímu. Musíš mít jiný řemenice co pustí řemen dál.

Nejlepší zvýšení rychlosti bude spočívat v pořízení skútru 125ccm ;-)
prostě Míra

50+
 
Reputace: 13
Příspěvky: 66
Registrován: 25 črc 2021, 21:31
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Hercules SR125

Re: Zvyšování rychlosti

Příspěvekod icask2 » 29 črc 2021, 20:47

Nie je to presne ako si to napisal. Da sa zvysit rychlost ale vymenou sekundarneho prevodu. Vacsi valec da viac sily, lepsie to pojde ale rovnako rychlo.

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
icask2

500+
 
Reputace: 62
Příspěvky: 605
Registrován: 14 črc 2018, 09:39
Skútr / moto: Maxsym400; Kymco Downtown 125 abs

Re: Zvyšování rychlosti

Příspěvekod Wortix » 29 črc 2021, 23:01

prostě Míra píše:Si teda dovolím reagovat

No maximálka je dána otáčkama motoru, ty ti snad trochu zvedl ten válec a karburátor..stalo se vůbec něco?? Je to aspoň silnější? ..a variátorem. Když je roztočeno na maximum a variátor je třeba z vršku úplně otevřenej, tak cejtis jak zacuká a víc to prostě nepojede. Řemen už má nejtěžší převod. A to je maximálka :-D takže nějakej tuningovej od malossi, protože jakkoliv laborovat s válečkama / pružinou nepomůže, zmeni se jen projev a spíše k horšímu. Musíš mít jiný řemenice co pustí řemen dál.

Nejlepší zvýšení rychlosti bude spočívat v pořízení skútru 125ccm ;-)
Jako je to silnější o dost, akcelerace je na hraně 125 ccm ale víc jak 70 kmh z něj nedostanu.

Odesláno z mého DUB-LX1 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Wortix

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 29 črc 2021, 02:39
Skútr / moto: Kinroad kit 80ccm
Tuning / úpravy: Kit airsal sport 80ccm, karburátor naraku 24mm, airbox Naraku,

Re: Zvyšování rychlosti

Příspěvekod prostě Míra » 30 črc 2021, 01:23

icask2 píše:Nie je to presne ako si to napisal. Da sa zvysit rychlost ale vymenou sekundarneho prevodu. Vacsi valec da viac sily, lepsie to pojde ale rovnako rychlo.



Nj, ale jsou k dostání díly??

Co to je, Yamaha JOG 50?

Nejjednodušeji si pomůžeš třeba ještě laďákem, pustí motor víc do otáček. Třeba o tisícovku. Kolik to může točit, 7 při dobrý vůli, tzn si pomůžeš o kolik, teoreticky 6 km/h? Kdoví jestli

To už ti můžu poradit ať dáš dozadu větší kolo :-D

Jestli jsou díly, tzn ten malossi variátor, výfuk a třeba i ten sekundární převod (ty tři zubatý kola v oleji u zadního kola?) přímo na tenhle model, tak spolu s válcem a karbecem co už máš toho víc dělat nemůžeš :-)

Nejjednodušší bude v honbě za rychlostí jezdit na větší motorce, fakt :-)

Nejlíp se tuní nějaká 125 od Piaggia, dvoutakt, vodou chlazený. Na to jsou totiž díly k dostání.
Za peníze.
Kolik chceš do zrychlování vůbec vrazit?
prostě Míra

50+
 
Reputace: 13
Příspěvky: 66
Registrován: 25 črc 2021, 21:31
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Hercules SR125

Re: Zvyšování rychlosti

Příspěvekod icask2 » 30 črc 2021, 08:11

Nema zmysel liat peniaze do prestavby. Ono to nakoniec aj tak vzdy niekde neposlucha alebo vobec nejde.

Ak mas prislusny vodicak tak radsej kup 125tku alebo aj vacsi obsah a vyriesis vsetko.

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
icask2

500+
 
Reputace: 62
Příspěvky: 605
Registrován: 14 črc 2018, 09:39
Skútr / moto: Maxsym400; Kymco Downtown 125 abs

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým HonzaR v 30 črc 2021, 10:07.

Re: Zvyšování rychlosti

Příspěvekod michal73 » 30 črc 2021, 10:18

Taky bych byl spíš pro větší objem. Se zvyšováním rychlosti by mělo jít ruku v ruce i zlepšování brzd, "povozku", .... Navíc si myslím, že z hlediska životnosti není "ždímání" výkonu na (nad) hranici to pravé.
Uživatelský avatar
michal73

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 309
Registrován: 21 srp 2013, 06:30
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Piaggio X9 500 `02
Tuning / úpravy: Ne / ano

Re: Zvyšování rychlosti

Příspěvekod Wortix » 30 črc 2021, 11:08

prostě Míra píše:
icask2 píše:Nie je to presne ako si to napisal. Da sa zvysit rychlost ale vymenou sekundarneho prevodu. Vacsi valec da viac sily, lepsie to pojde ale rovnako rychlo.



Nj, ale jsou k dostání díly??

Co to je, Yamaha JOG 50?

Nejjednodušeji si pomůžeš třeba ještě laďákem, pustí motor víc do otáček. Třeba o tisícovku. Kolik to může točit, 7 při dobrý vůli, tzn si pomůžeš o kolik, teoreticky 6 km/h? Kdoví jestli

To už ti můžu poradit ať dáš dozadu větší kolo :-D

Jestli jsou díly, tzn ten malossi variátor, výfuk a třeba i ten sekundární převod (ty tři zubatý kola v oleji u zadního kola?) přímo na tenhle model, tak spolu s válcem a karbecem co už máš toho víc dělat nemůžeš :-)

Nejjednodušší bude v honbě za rychlostí jezdit na větší motorce, fakt :-)

Nejlíp se tuní nějaká 125 od Piaggia, dvoutakt, vodou chlazený. Na to jsou totiž díly k dostání.
Za peníze.
Kolik chceš do zrychlování vůbec vrazit?
Hele jako jsem student takže peněz moc není :D větší obsah bych bral koukám po malaguti Madison 125 ale potřebuji sehnat nějakou starou vranu tak do 20000 Kč. Jinak děkuji za rady.


Odesláno z mého DUB-LX1 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Wortix

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 29 črc 2021, 02:39
Skútr / moto: Kinroad kit 80ccm
Tuning / úpravy: Kit airsal sport 80ccm, karburátor naraku 24mm, airbox Naraku,

Re: Zvyšování rychlosti

Příspěvekod prostě Míra » 30 črc 2021, 15:44

Variátor přijde na několik tisíc. Jestli ten převod jde koupit jinej, což je myslim blbost, jak by mohly pasovat kola na středovou díru a aby se dotýkaly, to je podle mě jen jediná varianta jejich velikostí.. a jistě nejdou jen zaměnit, jsou v domečku, každý pasuje jen na svý místo...
Např vejfuku, ten, kterej funguje, stojí zase x tisíc - a už máš z těch 20 půlku.

Takže jsme na to přišli, otázka zvýšení maximálky tvého skútru vyřešena, 10 jsme ti právě ušetřili a druhejch 10 jdi vydělat na brigádu, jsou prázdniny, za půl měsíce tahání tašek na střechu máš dvácu jak vyšitou

Mám radost, že jsme ti pomohli :-D

Nevymejslej kraviny, kup třeba Yamaha majesty 125, vodník, 4takt, sežeň mladší vzadu s kotoučem a nemůžeš být nespokojen
Naposledy upravil prostě Míra dne 30 črc 2021, 15:46, celkově upraveno 1
prostě Míra

50+
 
Reputace: 13
Příspěvky: 66
Registrován: 25 črc 2021, 21:31
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Hercules SR125

Re: Zvyšování rychlosti

Příspěvekod Wortix » 30 črc 2021, 15:46

prostě Míra píše:Variátor přijde na několik tisíc. Jestli ten převod jde koupit jinej, což je myslim blbost, jak by mohly pasovat kola na středovou díru a aby se dotýkaly, to je podle mě jen jediná varianta jejich velikostí.. a jistě nejdou jen zaměnit, jsou v domečku, každý pasuje jen na svý místo...
Např vejfuku, ten, kterej funguje, stojí zase x tisíc - a už máš z těch 20 půlku.

Takže jsme na to přišli, otázka zvýšení maximálky tvého skútru vyřešena, 10 jsme ti právě ušetřili a druhejch 10 jdi vydělat na brigádu, jsou prázdniny, za půl měsíce tahání tašek na střechu máš dvácu jak vyšitou

Mám radost, že jsme ti pomohli :-D

Nevymejslej kraviny, kup třeba Yamaha majesty 125, vodník, 4takt, sežeň mladší vzadu a kotoučem a nemůžeš být nespokojen
Práci mám teď už jenom najít stroj a jde se jezdit

Odesláno z mého DUB-LX1 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Wortix

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 29 črc 2021, 02:39
Skútr / moto: Kinroad kit 80ccm
Tuning / úpravy: Kit airsal sport 80ccm, karburátor naraku 24mm, airbox Naraku,

Re: Zvyšování rychlosti

Příspěvekod Winterwolf » 30 črc 2021, 19:40

4taktní 125 nemá cenu pokud vymýšlíš jak zvednout rychlost u stávajícího stroje. To jsou ideální skútry na přesun z bohu A do bodu B ale moc zábavy tam nenajdeš.

Napíšu to z vlastní zkušenosti:
majda 180ccm s novým motorem jezdila stejně jako SHčko 150ccm s Malossi variátorem a trochu hůř než nové PCXko 125. Když na PCXku seděla žena tak jsem ji dohnal jen proto že jsem mohl jet o trochu rychleji na max, ale ve městě jsem byl vždy 2. Je to danné i tím ze já mám skoro 100kg a žena půlku.

Pokud chceš živé rozjezdy a nějakou zábavu do 20 000,- hledej 2taktní 125. Např Honda Fotesight (v podstatě jako Majesty) a nebo Gilerra Runer (to je podobné tomu co máš teď.

Hlavně počítej s tím, že za tu cenu to nebude stroj v dobrém stavu a minimálně půlku do toho budeš muset ještě vrazit (gumy, válečky, řemen, brzdy)

Až si uděláš předvýběr tak 3 různých skůtrů tak se podívej na ceny / dostupnost dílů a spotřebáku ať nejsi naštvaný že máš sice vytoužený stroj, ale nemůžeš vyjet protože řemen je skladem u dodavatele a bude za měsíc… Kromě italských strojů jsou originál díly do 3 dnů od objednání, ale nechají si za to zaplatit…

Když zhruba sečtu díly za obě Yamahy co jsem měl tak je to cena nové Forzy…

Přeji šťastnou ruku při výběru :-)
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Zvyšování rychlosti

Příspěvekod OndraCB » 08 čer 2022, 16:32

Ahoj. Jakožto skútrnováčka by mne zajímalo, jak nakonfigurovat varec u 11kW Medley 125 E5 na maximálku. Výkon motoru by s mojí váhou a aerodinamickým odporem po rovině mohl být teoreticky třeba i 120 km/h. Problém je převodový poměr při maximu, kdy v cca 108km/h (přístrojových) zasáhne omezovač otáček motoru. Sic by to vyřešil komplet Polini Maxi Hi Speed, ale nechci po městě vysoké otáčky s lehčími válečky, s akcelerací jsem spokojen. Nechápu tu funkci tvrdší kontrastní pružiny, to je k čemu? Stačila by mi ta jejich přední polořemenice? Odborníkům dík předem. 8)
https://polini.shop/en/var-hi-speed-piaggio-medley-125-150-ie4v.html
OndraCB

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 21
Registrován: 13 srp 2021, 11:42
Skútr / moto: Piaggio Medley 125 E5

Re: Zvyšování rychlosti

Příspěvekod josuk » 09 čer 2022, 09:40

O 125ccm a maximální rychlosti je tu napsáno spousta..včetně grafů ..;) těžký převod maximálce nepomůže..s těžším převodem, těžšími valecky to pojede max. třeba 80 na nižší otáčky a při přidávání plynu se uz nestane nic.. a nepodradis.
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Zvyšování rychlosti

Příspěvekod smates » 10 čer 2022, 14:41

V první řadě si lihovou fiksou počmárej zevnitř řemenice abys zjistil jak vysoko jezdí řemen na variátoru a zadní řemenici.Pokud budou čáry smazané po projetí na variátoru až nahoru a řemenici až dolu tak ti trochu pomůže jen výměna variátoru za sportovní.Pokud se v tom ani trochu nevyznáš tak na to kašli.
Yamaha Aerox/Slušně vytuněnej --- Yamaha X-City 125
smates

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 214
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Usti n.Labem
Skútr / moto: Yamaha X-City 125

Další

Zpět na Tuning

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků