Pokec - o holkách, autech, hudbě

Diskuze o čemkoli.

Příspěvekod Cyclops » 27 pro 2006, 22:59

:cyclops:Mas rozdelenej dysk nebo mas dva dysky ;)
Gramatika CO TO JE
Uživatelský avatar
Cyclops

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 744
Registrován: 03 pro 2006, 23:11
Bydliště: Chomutov tel 773679306
Skútr / moto: B650 rv2003
Tuning / úpravy: trochu oklepanej a odŕenej

Příspěvekod Daelimek » 28 pro 2006, 12:25

mám jeden disk..160Gb
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod petrzet » 28 pro 2006, 13:01

musis zformatovat disk,tak se zbavis tech dvou instalaci a po formatu nainstalujes jen jeden windows,je to treba trochu cist u te instalace,nepodcenuj to,radeji dvakrat precti nez petkrat instaluj.Preju ti zdar pri instalaci.
A sem zpet u Hondy :D
muj tydlifen: 776626010
Uživatelský avatar
petrzet

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 849
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Příspěvekod petrzet » 28 pro 2006, 13:02

jeste doporucuji rozdelit hdd na dva mensi,je to lepsi,muzes si nechat na druhem hdd data a ten prvni bezproblemu vymazat.
A sem zpet u Hondy :D
muj tydlifen: 776626010
Uživatelský avatar
petrzet

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 849
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Příspěvekod Cyclops » 28 pro 2006, 18:20

:cyclops:Ma pravdu :rolleyes:akorat nechapu jak si to dostal na jeden dysk protoze pri instalcy ti to hlasi ze tam kam chces instalovat W-XP uz existuje jeden system a tam nelze instalovat dalsi system :( B)
Gramatika CO TO JE
Uživatelský avatar
Cyclops

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 744
Registrován: 03 pro 2006, 23:11
Bydliště: Chomutov tel 773679306
Skútr / moto: B650 rv2003
Tuning / úpravy: trochu oklepanej a odŕenej

Příspěvekod petrzet » 28 pro 2006, 18:33

na jeden pocitac lze nainstalovat vice stejnych systemu win xp
A sem zpet u Hondy :D
muj tydlifen: 776626010
Uživatelský avatar
petrzet

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 849
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Příspěvekod roman.mara » 28 pro 2006, 21:40

[quote=petrzet]na jeden pocitac lze nainstalovat vice stejnych systemu win xp
[/quote]

má pravdu Woken můžeš mít na compu více

v servisu jen vyhodíš peníze za něco, co sám určitě zvládneš
jak už to tady předemnou psali, čti pozorně, co ti to při instalaci
píše. Jedna z položek je zformátovat disk, tam se ti i vše, co
na něm máš smaže. I původní Wokna.

rozdělení disku na více položek jen doporučuji

neříkej mi, že v tvém okolí není nikdo, kdo by ti s tím nepomohl

mě to také museli naučit
Honda CB SevenFifty

členem Scooter clubu KMK telefon: 724775546
Uživatelský avatar
roman.mara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 948
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hostouň u Prahy
Skútr / moto: Honda CB SevenFifty
Tuning / úpravy: dva super laďáčky

Příspěvekod Daelimek » 29 pro 2006, 13:16

no pomohli by mě,ale chtěl jsem to zkusit sám abych nebyl za debila,protože se mě všichni smějí,hlásím se na počítačovou školu a neumím ani naistalovat Windousy,no heleďte já jse chtěl disk zformátovat,přes tento počítač a zařvalo to,že to nejde,a v biosu jsem tu možnost nenašel,jinak když jsem chtěl instalovat další už třetí win,tak to na mě zařvalo že systém zjistil,že v PC už je novější WIN než je na CD,takže nic to dělat nechtělo,takže jediný co mě zbvá je natvrdo zformátovat disk a to mě nevadí...zkuste poradit jak na to v tom biosu...dík moc

P.S.: zjistil jsem že mi nejde zvuk,je asi potřeba naistalovat zvukovku,nevíte jak to udělat??Nemám k tomu žádné CD...
Naposledy upravil Daelimek dne 29 pro 2006, 13:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod novaka » 29 pro 2006, 15:47

Také bych se přidal k diskusy o tom jaké používám zabezpečení. Popravdě pokud jsem používal winxp s všemožnými antiviry atd. atd., tak na mě pořád něco řvalo. Pro práci teď používám Linux, konkrétně www.slax.cz a vše je bez problémů a nemám ani antiviry a další blbovinky. Winxp a Internet Explorer používám jen výmečně. V dobách kdy jsem ještě používal pouze win, tak jsem také neměl antiviry. Stačila záloha pomocí NortonGhosta a obnova systému jednou za 3 měsíce, sem tam nějakou záplatu od Microsoftu a hotovo. Ten Slax jde startovat i z flashdisku nebo jako live-cd. Docela mi to vyhovuje. Nemohu proto souhlasit, že je nutností kvalitní firewall a antivir, nepoužívám a kdyby se někdo chtěl nabourat do mého systému, tak ať si to užije. Nic tak citlivého doma nemám. Dále něco pro Dealimka…vždycky je třeba mít v zásobě bootovací disketu/y ze systémem s norton ghostem a partition magicem nebo je to dobré mít na bootovací flashce. K tomu záloha systému se všemi funkčními ovladači a obnova systému je otázkou několika minut. Pochopitelně disk rozdělen na více oddílů pro zálohy různých blbinek. Také mrkni na http://www.sysresccd.org/Main_Page je tam free alternativa k výše zmíněným programům. Ještě http://www.sysresccd.org/Screenshots docela to funguje. Možná je můj přístu diskutabilní. Mě ale vyhovuje.
Naposledy upravil novaka dne 29 pro 2006, 15:51, celkově upraveno 1
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Příspěvekod Cyclops » 29 pro 2006, 22:33

:cyclops:Stahni program AIDA32 nainstaluj a ten ti zjisti jakej mas hardver a hned ti nabidne kde stahnout ovladace :rolleyes:
Z biosu nemuzes naformatovat disk :( ale nastavis tam botovani z cd a jak nabotujes z CD-XP tak ti to nabidne format a rozdeleni disku :Dale pokud si to este nikdy nedelal tak si radeji nekomu rekni at ti to ukaze jak se to dela ja sem take tak zacinal B)
Gramatika CO TO JE
Uživatelský avatar
Cyclops

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 744
Registrován: 03 pro 2006, 23:11
Bydliště: Chomutov tel 773679306
Skútr / moto: B650 rv2003
Tuning / úpravy: trochu oklepanej a odŕenej

Příspěvekod Cyclops » 29 pro 2006, 22:41

:cyclops:Linux je dobrej ale jen na servr :pneznam nikoho kdo ho ma nainstalovanej ;)
Gramatika CO TO JE
Uživatelský avatar
Cyclops

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 744
Registrován: 03 pro 2006, 23:11
Bydliště: Chomutov tel 773679306
Skútr / moto: B650 rv2003
Tuning / úpravy: trochu oklepanej a odŕenej

Příspěvekod novaka » 30 pro 2006, 00:02

[quote=Cyclops] :cyclops:Linux je dobrej ale jen na servr :pneznam nikoho kdo ho ma nainstalovanej ;)[/quote]

Předně debaty, který operační systém je lepší a který horší jsou ...., ale protože jsi to nakousnul a evidentně nejsi zcela informován, tak stručně pro tvé info… Já nejsem, tak bohatý abych vyhazoval peníze za software. Promiň, ale to co jsi napsal je jen vžité dogma. Pokud nehraješ na PC jen hry, ale potřebuješ si "jen" něco napsat, zasurfovat na netu, přehrát MP3, video, prohlížet fotky. Pochopitelně tohle všechno editovat, tak to vše je v Linuxu možné. Já třeba navíc používám profesionálně Excel od Microsoftu, ale i ten mi běhá pod Linuxem. Ani instalace Linuxu není složitější, než instalace všeho možného od Microsoftu, takže Linux se hodí nejen pro server, ale i pro desktop. A třeba Suse Linux... Mrkni na net. Dál co máš proti http://www.sysresccd.org/Main_Page to ja také Linux – a myslíš, že to je horší než komerční produkty. Víš třeba také o tom, že většina stolních DVD přehrávačů používá jako obslužný soft Linux a to není zrovna server. Dále plno mobilních zařízeních (PDA, telefony) používá Linux. Pro počítačovou grafiku je také klíčový Linux – Maya, Blender. Já jsem chemik a řadu simulačního softwaru mám pod Linuxem, dříve po Unixem. A pro firmy typu „one man company" je to ekonomicky ideální, ale kdo na to má, tak ať si používá co chce. Každého věc. Co třeba Apple, to není zrovna open source, ale Microsoft není vše. V mém okolí hodně lidí používá Linux a plno lidí s ohledem na akce BSA o tom začíné uvažovat. Prosím studuj trochu ještě to někdo bude brát vážně ;) :p B)

Se studijem a s poznáváním Linuxu začni třeba tady http://www.linuxsoft.cz/ :o :D
Naposledy upravil novaka dne 30 pro 2006, 00:17, celkově upraveno 1
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Příspěvekod roman.mara » 30 pro 2006, 09:50

asi bych se nepouštěl do debaty, který operační systém je lepší, myslím, že to je silně individuální
záležitost. U nás je zatím ovládání PC silně v nedbalkách a Wokna jsou zatím asi nejrozšířenější.

Však si to také Bill dobře ošéfoval.

Pravdou je, že většina červů, virů a ostatních potvor útočí právě na Billa a jeho Wokna.

někdo má v PC i důležitější věci, já však v dnešní době těmto všemocným ochranám zas tak úplně
nevěřím. I když sám používám internetbanking.

Linux v žádném případě nezavrhuji, v práci jedeme na XP Linuxu a NT.

přesto pro mou lenost doma dál používám explorel jako prohlížeč.

A pro Deamlinka, to není dobrý přístup, bát se zeptat, aby si z Tebe někdo neutahoval. Jak jsem
psal, mě to také museli naučit. Nebo si kup chytrou knížku a dáš to třeba také dohromady.

jinak hodně štěstí na studiích
Honda CB SevenFifty

členem Scooter clubu KMK telefon: 724775546
Uživatelský avatar
roman.mara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 948
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hostouň u Prahy
Skútr / moto: Honda CB SevenFifty
Tuning / úpravy: dva super laďáčky

Příspěvekod Daelimek » 30 pro 2006, 11:40

Jo já hraju hry,jinak jsem Linuxe chtěl také,hlavně proto,protože na něj neexistují prý viry.Jinak PC už mám v poho,odvezl jsem to ke kámošovi a ten mi to přeinstaloval,říkal,že jsem měl asi divný win,protože on tam dal svý CD a byly tam úplně jiné postupy,nicméně zjistili jsme že mám špatné Ramky,zkoušeli jsme program MEMTEST86 a nějaké chyby to ukázalo,takže po Novém roce,bude reklamace.. :cyclops: :cyclops: :rolleyes:

Jinak co se týká studií,začnu shánět časáky a knihy o PC,v dnešní době je to základ
gramotnosti...

TO novaka: ty jsi chemik??Co máš v popisu práce,pokud to není tajné?Já také docela hodně působím v chemii...
Naposledy upravil Daelimek dne 30 pro 2006, 11:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod Cyclops » 30 pro 2006, 11:52

:cyclops:Ja sem o linuxu nenapsal nic spatneho :D ale jaks napsal je hlavne dobrej jako obsluznej soft.(urcite lepsi nez W-XP) :(a nejen Daelimek si chce zahrat nakou tu hru a tech na linux moc neni :mad:ja sem linux uz skousel :mad:az bude mit linux takovou podporu jako W tak ho zacnu treba pouzivat B) :rolleyes:
Gramatika CO TO JE
Uživatelský avatar
Cyclops

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 744
Registrován: 03 pro 2006, 23:11
Bydliště: Chomutov tel 773679306
Skútr / moto: B650 rv2003
Tuning / úpravy: trochu oklepanej a odŕenej

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 5 návštevníků