Koupili by jste si skútr ze zahraničí?

Diskuze o čemkoli.

Příspěvekod Cpujky » 14 led 2007, 13:28

Tak to vidim na uver nebo leasing a asi pujdu do noveho :(
Ale to asi az pristi rok,...mno nepotesili jste me :D
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Příspěvekod novaka » 14 led 2007, 21:12

[quote=Cpujky]Tak to vidim na uver nebo leasing a asi pujdu do noveho :(
Ale to asi az pristi rok,...mno nepotesili jste me :D[/quote]

Ja bych ojetinu nezavrhoval ono se to chce porozhlednout a pak se uvidi. Bohuzel neco opravdu levneho ze zahranici - vysoka pravdepodobnost problemu (technicky stav, kradene) Ono preject hranice, seberou ti motorku jako kradenou, tak to uz tady bylo. Faktem je, ze ja dal prednost nove 125 nez jete 250 nebo 400. Na dalnici to neni, ale okresky si uzijes. Nic teda nevnucuju, ale treba Honda PS 125 je za velmi dobrou cenu a to i bez akci. Jde take o to jestli te to bude dal bavit nebo jak napsal David D, muzes se i od skutru odklonit a koupit si motorku a ta 125 se doma na vyjizdky hodi. Tezko rict nic nevnucuju. Jen muj pohled.
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Příspěvekod David_D » 14 led 2007, 21:17

Co se tyce omlazeni a kradeze, mas moznost nechat si stroj proverit spolecnosti timto se zabyvajici, napr. Cardetect nebo Cebia. Stoji to sice penize, ale zase mas jistotu a certifikat.

Rok vyroby si vetsinou muzes zjistit sam z VIN.
Naposledy upravil David_D dne 14 led 2007, 21:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
David_D

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 152
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: YAMAHA MAJESTY 250, 1998, 60tis km
Tuning / úpravy: vyšší plexi zn. home-made

Příspěvekod Cpujky » 14 led 2007, 22:37

[quote=David_D]Co se tyce omlazeni a kradeze, mas moznost nechat si stroj proverit spolecnosti timto se zabyvajici, napr. Cardetect nebo Cebia. Stoji to sice penize, ale zase mas jistotu a certifikat.

Rok vyroby si vetsinou muzes zjistit sam z VIN. [/quote]

V patek jsem videl tvoji Majesty pred praci...uz se tesim az budu mit Maxika.
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Příspěvekod Cpujky » 14 led 2007, 22:40

[quote=novaka][quote=Cpujky]Tak to vidim na uver nebo leasing a asi pujdu do noveho :(
Ale to asi az pristi rok,...mno nepotesili jste me :D[/quote]

Ja bych ojetinu nezavrhoval ono se to chce porozhlednout a pak se uvidi. Bohuzel neco opravdu levneho ze zahranici - vysoka pravdepodobnost problemu (technicky stav, kradene) Ono preject hranice, seberou ti motorku jako kradenou, tak to uz tady bylo. Faktem je, ze ja dal prednost nove 125 nez jete 250 nebo 400. Na dalnici to neni, ale okresky si uzijes. Nic teda nevnucuju, ale treba Honda PS 125 je za velmi dobrou cenu a to i bez akci. Jde take o to jestli te to bude dal bavit nebo jak napsal David D, muzes se i od skutru odklonit a koupit si motorku a ta 125 se doma na vyjizdky hodi. Tezko rict nic nevnucuju. Jen muj pohled.[/quote]

Jak jsem se uz bavil s lidma (i s DavidemD), 125tka na cesty do zahranici (Alpy) neni zrovna idealni (mozna i 250 je na hrane). To si radeji vemu uver ktery budu rok splacet a pujdu do noveho nez neco ojeteho ze zahranici.
Ted jeste koketuju s Burgmanem od dbara (opravdu v dobrem stavu),ale rok 00,takze mladik uz to neni :p

Uz abych mel papiry a vrhnu se do koupe sveho 1. MAXIka :D
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Příspěvekod novaka » 14 led 2007, 23:43

[quote=Cpujky][quote=novaka][quote=Cpujky]Tak to vidim na uver nebo leasing a asi pujdu do noveho :(
Ale to asi az pristi rok,...mno nepotesili jste me :D[/quote]

Ja bych ojetinu nezavrhoval ono se to chce porozhlednout a pak se uvidi. Bohuzel neco opravdu levneho ze zahranici - vysoka pravdepodobnost problemu (technicky stav, kradene) Ono preject hranice, seberou ti motorku jako kradenou, tak to uz tady bylo. Faktem je, ze ja dal prednost nove 125 nez jete 250 nebo 400. Na dalnici to neni, ale okresky si uzijes. Nic teda nevnucuju, ale treba Honda PS 125 je za velmi dobrou cenu a to i bez akci. Jde take o to jestli te to bude dal bavit nebo jak napsal David D, muzes se i od skutru odklonit a koupit si motorku a ta 125 se doma na vyjizdky hodi. Tezko rict nic nevnucuju. Jen muj pohled.[/quote]

Jak jsem se uz bavil s lidma (i s DavidemD), 125tka na cesty do zahranici (Alpy) neni zrovna idealni (mozna i 250 je na hrane). To si radeji vemu uver ktery budu rok splacet a pujdu do noveho nez neco ojeteho ze zahranici.
Ted jeste koketuju s Burgmanem od dbara (opravdu v dobrem stavu),ale rok 00,takze mladik uz to neni :p

Uz abych mel papiry a vrhnu se do koupe sveho 1. MAXIka :D[/quote]

no se 125 pres Alpy a treba ve 2, tak to je jen pro tvrde jadro, ale proc ne a jinak trochu cerneho humoru ono jety burgman je vyhodou, protoze kdyz budes potrebovat nahradni dil, tak je Suzuki zajisti za patricnou cenu do 2 dnu, tedy jeden den objednas a treti den to je u nich a hlavne burgmanu je dost, takze na to sezenes cokoliv, tak mozna to neni cerny humor, ale pozitivni fakt u Suzuki. Asi by se o tom dalo polemizovat, ale co jsem potreboval, tak to do 2 dnu bylo, teda za predpokladu, ze to bylo v centralnim skladu u Suzuki v Nemecku. Pokud to maj ve Franci nebo ve Spanelsku, tak je to tak do 14 dnu, ale i tak. V Nemecku maj na sklade v podstate vse, bohuzel nekdy se clovek dostane do situace kdy cekaj na dodavku dilu a potom opravdu 14 dni. Pokud ti ten Burgman vyjde, tak urcite dobra volba. Ja uvazuju o novem Burgmanu 200, ale spis to letos jeste vydrzim se 125. Za rok a pul jsem zajizdel 2 Burgmany a rad bych si od toho odpocinul :)
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Příspěvekod sneegg » 15 led 2007, 00:05

já mám scoota z itošky. co se týká omlazování tak pokuď se si pro něj jedu sám tak neni problem kouknout na origo papíry a je hned jasno. když se nezdaj noty tak stačí přece sundat jakej koliv plast nebo kouknout zespoda na sedlo a je tam měsíc i rok výroby.jedinej problémek je že se dost těžko uplaťnuje reklamace kdyby se něco stalo.
kit sání Stage6,karburátor DellOrto 17,5 otvor do airboxu Motorforce,vložka S6 double layer,variator Polini Speed Control,řemen kewlar Polini,kontrastka Polini bílá,spojka S6 Tourque control, Spojkový zvon Stage6 WingCooler R/T,Leos Vincek ZX,vario větrák Stage6:) Zadní tlumič RMS R. Malossi Sport 70cc.
Uživatelský avatar
sneegg

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Yamaha Neos

Příspěvekod Paja Muma » 22 bře 2007, 20:19

já mám runnera z itálie.nechal jsem ho hned prohlédnout u známého v moto live.řekl mi že je v perfektním stavu.a cena byla super.před 3 rokama na jaře,bylo v česku na prodej jen pár rannerů za obrovské ceny.někdo toho člověka pomlouvá,ale já jsem od vojty kuby koupil super kus,za super price.
Runner 180FXR.
Uživatelský avatar
Paja Muma

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 100
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha-stodůlky(velká ohrada)
Skútr / moto: Gilera Runner 180 FXR

Příspěvekod Jarda » 25 bře 2007, 20:03

[quote=David_D]souhlas s novaka. rekapitulace toho, proc jsou skutry ze zahranici levnejsi:

vetsinou nemaji servisku =>
- mohou byt omlazene o 1, 2 nebo i vice let
- tachometr je s nejvetsi pravdepodobnosti stoceny

na zapade si noveho skutra koupi za 1 az dva prumerne platy, nevazi si jej tedy zdaleka tolik jako nasinec co na nej dre treba i nekolik let.navic u nas je skutr vetsinou srdcova zalezitost, zatimco zejmena na jihu spotrebni vec

proc lide prodavaji skutr treba jen rok stary?
Zeptejte se jezdce_Toma, obcas chodi sem na forum. Snad se nebude zlobit ze zverejnim jeho pribeh:
Minulej rok na podzim koupil Kentoyu 50, na jezdeni do prace, nikdy predtim nic jednostopeho krome kola nemel.
Okamzite na jezdeni ziskal zavislost, a tak na jare Kentoyu prodal a koupil novou Hondu Dylan 125. Jenze behem jara i ten prestal stacit a tak ho prodal a ted se vozi na Honde CB 600 :-)
Situace vsak muze byt i presne opacna, clovek zjisti ze skutr je o necem jinem nez si predstavoval a tak de z domu (viz novakuv prispevek). [/quote]


Ahoj Davide, premyslim o ojetine dovezenou z Italie.Obe Aprilie, stejny obsah a shodna cena skoro.Bez servisky ma najeto 16 tis. km a ma kufr a druha ma servisku, nejeto 15 tis. km a je bez kufru a cena je drazsi o 2 tis. kc proti ty prvni bez servisky.Prednost davam servisce tak o ni premyslim.

Co se tyce toho r.v. tak vim, ze zkusenej clovek kterej se s tim zabyva na zakazku predela komplet motorku da tam napr. novej ram se starym cislem a poznas prd.O motoru je to stejny jenom ten VIN mit v poradku tak verim ze se s tim jezdit da dal bez vetsich zavad.Je pravda jak si toho puvodni majitel hledel.S tim souhlasim.

Pokud nekoupim ojetinu ted tak pockam tri roky kdy mi zkonci stavebko apak bude novej maxik.Tri roky utecou jako voda tak se to da vydrzet.Stejne neni casu tolik kolik bych chcel abych skutr vyuzil jako driv kdyz jsem nalital na padine rocne 12 000 km!!!!!!!!!!!!!!
Naposledy upravil Jarda dne 25 bře 2007, 20:09, celkově upraveno 1
728 950 720
Uživatelský avatar
Jarda

1000+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 1110
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Týn nad Vltavou
Skútr / moto: Burgman 650

Příspěvekod marioX9 » 04 dub 2007, 16:41

Asi je jedno když kupuješ jetýho u nás nebo dovoz,je to jen o tom jak se k němu majitel choval a jestli to byl Čech nebo Ital nebo jinej národ...i když je asi pravda že Italové to berou víc jako spotřebku.
Já měl 2 scooty z raichu GILLERU STALKERA 50 a Benelli K2 se 70kitem. S tim stalkerem to bylo práce jak na kostele musel jsem ho celej rozebrat a komplet odrezit rám bo byl jako liška ale motoricky byl ok měl najeto 13000 a šlapal v pohodě.S K2kou tolik práce nebylo ale tam zase nebyly 100% plasty někdo ho položil, ale jen lehce tak to byla jen kosmetická vada.Tchánovi jsem vloni sehnal 125ku Yamahu Cygnus taky z raichu a taky byla orezlá,ale šlo to 1den práce a je jako nová.
Sám sem šel do novýho bo se mi naskytnul ber nebo neber a neodolal jsem. :D
Jinak bych, ale asi šel taky do jetýho z ciziny nebejt X9ky.
B650 EXECUTIVE K5 - (EX - PIAGGIO X9 250 EVO - JEZDÍ UŽ TEĎ PO BUDĚJICÍCH TAK AŽ JI UVIDÍTE TAK JI POZDRAVUJTE :-) )
Uživatelský avatar
marioX9

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 132
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Karle Varle
Skútr / moto: B650 Executive K5

Předchozí

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků